User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Ev Güvenliği İçin Alarm Sistemi Tercihi

Sinan'S2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Ev Güvenliği İçin Alarm Sistemi Tercihi

Herkese merhaba. Yeni evim için iyi bir alarm sistemi kurdurmak istiyorum. Daha önce Pronet ile çalıştım ancak gereksiz pahalı ücretleri. TL olarak hizmet bedeli alan bir firma ile çalışmayı tercih ederim. Ankara için önerebileceğiniz firmalara açığım. Tepe ve Kale hakkında görüşü olan varsa da merak ediyorum.
    Ms2k
    Powered by BES Servis - Mapped by US Performance
    100-200km 5.15sn
    561.7 RWHP - 690.9 CRANK HP - 614.2 NM - MUSTANG DYNAMOMETER

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tepe güvenlik sistemi var evde TL olarak 109 lira ödüyorum kur vs artışı fark yaratmıyor.

Oldukça ilgililer ara sıra kapıyı vs açmam sebebiyle test etmiş oluyorum oldukça hızlı ulaşıyorlar telefondan.

Eşimin ailesi geldiğinde kalabalık olduğumuz için sistemi kurmadık 5. günde aradılar neden alarmı devreye almıyorsunuz diye.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    salonun ışığını açık bırakın
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MGS Alarm ve Kamera Sistemleri

3 sene çalıştım mgs iyidir. Referansları sağlamdır.

HPMania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salonun ışığını açık bırakın
    1 haftalık tatile gittiğinizde 7/24 yanan ışık direk biz evde yokuz sinyali verir bence
    Onun yerine şu tarz Akıllı Wi-Fi Aydınlatma Anahtarı | TP-Link bir ürün alıp planlı yakıp söndürme uygulanarak evde birileri varmış hissi yaratılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alarm sistemi ben de düşünüyorum ama bi yandan da ona vereceğim parayla rott,pitbull veya doberman mı alsam diyorum

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar yumurta atıyorlar bir kaç gün bakıp temizlenip temizlenmediğine göre giriyorlar. Işık açık kapalı bir şey farketmiyor yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HPMania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftalık tatile gittiğinizde 7/24 yanan ışık direk biz evde yokuz sinyali verir bence
    Onun yerine şu tarz Akıllı Wi-Fi Aydınlatma Anahtarı | TP-Link bir ürün alıp planlı yakıp söndürme uygulanarak evde birileri varmış hissi yaratılabilir.
    gündüz yanan ışık farkedilemez sorun yok
    ayrıca son 1 senede 2 defa evi soyulmuş bir insan olarak söylüyorum.
    hırsızlar yakalandı ve tutuklular dava devam ediyor
    fakat hem araştırmalarım hemde başka hırsızlarla yaptığım sohbet üzerine söylüyorum;
    2 çözüm var ya ev güvenlik sistemi ya da evde bi odanın ışığını açık bırakmak.
    2 sinede cesaret edemiyorlar
    ve her semte başka bir ekip bakıyor günlük yevmiye ile çalışıyorlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ERkut 205 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesaplı ve kalite Tepe uygun olur.
    Yedekli server olan, tek firma. Bağlatacaksanız muhakkak iletişimi GPRS modül üzerinden gerçekleştirin ve turkcell hat isteyin.
    //// PEUGEOT SPORT
    Peugeot 205 Gutmann Mi-16 & LeMans İskandinavian Market

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam sinan,

ankara'da (ev icin) 3 yildir Securitas'tan hizmet aliyoruz. satinalma asamasinda Pronet'le de gorusmustum. sadece kiralama yaptiklari icin toplam sahip olma maliyeti cok yukseliyor.

alarm sistemi teknolojileri habire degismedigi icin bir sistemi alip 6-8 yil kullanmak mumkun. baska bir yerdeki alarm sistemini 15 yil once almistim, kendim kurdum. bu kadar sure icinde yaptigim tek upgrade alarm dialer'ini telefon hatti yerine GSM'e baglamak oldu (bunun icin bir modul satin aldim). ilk aldigim zaman wireless olmasi gerektigini saptadigim icin bu zaman kadar sorunsuz kullandim ve kullanmaya devam ediyorum.

ankara'daki sistem icin Securitas istegimiz dogrultusunda alarm sistemini satip kurabileceklerini soyledi. yani tum sistem bize ait oluyor, kiralanmiyor. sistemin alarm haberalma merkezine haber vermesi ve gerekli durumlarda polise bildirim yapilmasi hizmetini ise aylik $12+KDV karsiligi aliyoruz.

tavsiyelerim;
    - sistemi bastan full tasarlattirip (uzaktan kumandalari dahil olmak uzere) yillarca kullanilacak sekilde al. kiralamaya gidildiginde sistemi sana 2-3 defa satmis oluyorlar.
    - mumkunse wireless al, kablo cekilmesi konusu cozulecegi icin wife acceptance factor (WAF) yukselir .
    - sensor pil omurleri cok uzun. 3 yildir hala degistirmedik.
    - sistem baglantisini GSM uzerinden yaptirt. operatorlerin M2M tarifeleri var. cogu zaman ellerine yuzlerine bulastirsalar da kafalarina vura vura M2M tarifesini tanimlattirip aylik data baglanti masrafini azaltabilirsin.
    - Securitas o zamanlar bize DSC markasini satti ki bilinen, duzgun bir firmadir. simdiki durumu bilemiyorum.

firmalarin server merver alet malet hikayelerine inanma. satiscilar satmak icin kafasindan sikiyor, tek dusuncesi komisyon. alarm takip servisinin duzgun calismasi demek alarm devreye girdigi anda onceden tanimlanan telefonlari geciktirmeden aramalari, sifre sormalari ve duruma gore gerekeni yapmalari demek. hizmeti 7/24 aksatmamasi demek. bunlarin haricindeki butun teknoloji zaten ithal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tasinirsan sistemi sokturup yeni eve taktirabilirsin.

karbon monoksit, yangin ve su baskini sensorlerini eklettirebilirsin.

ev mustakil & buyuk ise multiple zone sistem kurdurmani tavsiye ederim. bu sayede garaj veya arka bahce gibi farkli bolgeler tanimlanarak birbirlerinden bagimsiz calistirilabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler