User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
67 sonuçtan 58 ile 67 arası

Konu: Misak-ı Dombıra! Nereden Nereye!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Akizilkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen namaz kılmayıp bunları yapsan refah bir toplum olurmuyuz demişsin ya; Namaz kılarak da bunları yapabilrsin.
    Aslında aynı şeyi söylüyoruz, benim eleştirim müslüman görünüp her haltı yiyenlere. Tabi ki
    dini vecibesini yerine getirip öğütlenen tarzda yaşam süren bir toplumda yaşamak en güzeli.

Benim temel eleştirim ağzından Allah'ı ve kelamlarını düşürmeyen ama onlara da uymayıp bunu kendi çıkarları için kullananlara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı smtkrglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ismet amcadan nerelere geldi kimsenin kimseye tahammülü yok saygısı yok (ben dahil) hoşgürü hiç yok bu kadar yok olan bir toplum bir arada kalabilmesi mücize değil de ne ?

Yeni dünya düzeni kurmaya çalışan bazı localar amaçlarına ulaşmak üzere inşallah amaçlarına ulaştıramayan bir güç onları durduracak...
    Keske arapca dua ve ezanin farz olduguna dair kaynagi gosterseydiniz..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz kadar kolay değil o işler. Öyle olsaydı şimdiye çoktan seri üretime başlamış olurdu. Dediğiniz durum daha çok t155 ler için geçerli o sebepten zaten uzun süredir hizmetteler Altay'ın aksine.

Şu an seri üretim için halen ihale bekleniyor. Geçen sene motorla ilgili problem olmuştu, sanırım çözüm buldular. Yani bizdeki tabirle Fiat amblemini çıkaralım, Tofaş amblemini koyalım oldu sana hacı murat muhabbeti değil. Keşke öyle olsa, 3 tarafımızda savaş varken en çok ihtiyacımız olduğu dönemde hala 50 yıllık m48 m60 larla idare ediyorlar. Bu arada rheinmetal mevzusuna takılmamak lazım. Abramsta da Alman top namlusu kullanılıyor örnek vermek gerekirse, şimdi Abrams Amerikan tankı olmuyor mu?

Bu arada böyle anlatıyoruz, ***** partinin başarısı gibi anlatılmasın onu savunmak için yazmadım sadece ilgili olduğum bir konu düzeltme yapmak istedim, bu süreç zaten planlanan bir süreçti birileri üzerine "biz yaptık" diye yatıyor.
    ben anlamadım neye karşı çıktığını ) .. keza ben ters olumsuz bir şey söylemedim..

top namlusu çok önemlidir niye önemlidir çünkü biz namlu üretemiyoruz ve yurtdışından alıyoruz yıllar önce obüslerimize ingilizler namlu üretmeyi kesmişlerdi.. korelilerden aldık onlarda üretmese obüslerimiz atıl kalıcakdı.. bunu bize askerde komutanımız anlatmışdı .. bende askerliği obüs topçu birliğinde yapmışdım..

yani öyle basite alınıcak bir şey değil bir tankın her şeyi namlusudur namlusuz tank zpt den başka bir işe yaramaz..
    namluların içindeki yiv setlerin bir atım ömrü var bittimi değiştirmek gerekir işte o zamanda karşı tarafa muhtaç kalırsın..

bugün dünyada namlu üreten çok ülke yok ingilizler,almanlar,kore amerika ve çin diye biliyorum.. hepside hepsine yasal patent kanunları çevresinde üretmiyor diye biliyorum.. yani alman kendi ürettiği namlunun çinlinin üretmesini istemesse siz gidip aynı namluyu çinliye sipariş veremiyorsunuz..

buda denilen mili yerli tankı gene yabancıya bir noktada bağımlı yapıyor.. bana sorulursa tank devri bitti .. büyük ordular bile tank birliklerini ufaltıyorlar .. çünkü eski büyük meydan muharebeleri bitti o eski iki ordunun karşı karşıya meydanlarda gelip savaşma devri bitti.. artık devir şehir savaşları devri ..

en önemlisi tank avcısı iha lar üretiliyor artık yani minnacık iha çok rahat kocaman tankı avlıyor.. bu iş ordularda minnacık kamikaze drone lara kadar düşücek bunun testlerini yapıyorlar .. askeri belgesellerde bunları gösteriyorlar.

körfez savaşındada amerikan tankları en çok zahiyatı şehirde verdiler.. hatta bir teröristlerin youtube da çekimi vardı minnacık çocuk sırtında sırt çantası abraham tankının altına giriyor çantayı bırakıp kaçıyor ordan... tankın içindeki askerler fark etmiyor bile aradan bir kaç dakka geçiyor çantanın içindeki bomba patlıyor o koca tank yerden 3 metre yukarı havalanıyor..

türkiye için şartmıdır tank göreceli alternatif hareket mevzi daha hızlı araçlar üretilebilinirdi .. tank bana çok eski teknoloji geliyor gelecek robotik teknolojilerde ..

orduların kapalı kapılar arkasında yaptıkları teknolojiler bugün bilimkurgu filmlerde görüyoruz ..ve o filmlerde olan şeylerin çoğu bugün kapalı kapılar ardında test ediliyor yapılıyor.. büyük bir dünya savaşı çıksa o demir adamlar , robot araçlar insansız iha lar değil insansız savaş uçakları f35 ler f22 ler, elektro manyetik silahlar belki dahada ötesi saydam silahlar haarp silahları bir anda ortaya çıkabilir..

biraz savaş belgeselleri izleyenler discovery ve nationalda adamlarda teknolojiyi görür artık zaten bazı teknolojilerini saklamıyorlar ..

adamlar yük taşıyan silahlı robot katır yapmışlar .. katır askeri birlikle ilerliyor o birliğin bütün askerlerin sırtında taşıdıkları onlarca kiloluk çantaları cephaneyi taşıyor böylece askerler yük binmiyor askerler sahada daha verimli enerjik kuvvetli oluyorlar falan..

mini bir gözcü robot yapmışlar robotun üstünde kendi solar panalleri var .. robotu bir bölgeye koymadan önce bir kaç asker gidiyor ona yeri kazıp yerin altına belli bir cephane koyuyorlar ekstra üstündeki solar paneller dışında kendini şarj edebilmesi için güneş paneli bırakıyorlar gidiyorlar ..

robotu o bölgeye bırakıyorlar robot iner inmez hemen ona söylenen alana yerlere sensörler çakıp kendi alanını oluşturuyor bu alandan içeri kim girerse ne girerse düşman belliyor tabii dost unsurlar girerse onların üstünde onun algılıycağı chipler var.. hayvanlarada zarar vermiyor misal tavşan gördü keçi gördü onun hayvan olduğunu algılayabiliyor..

misal cephanesi bitti önceden ona bırakılan cephaneyi alıp kendini dolduruyor misal üstündeki solar panaller tozlandı kirlendi üstünde iki tane minik drone var temizliyor panellerio drone lar ayrıca robota ileri gözde oluyor..
    falan filan şimdi bu anlattığım bilim kurgu gibi geliyor dimi ama gerçek işte ben bunu belgeselde izledim.. adamlar robotun testlerini yapıyorlardı..

gene belgeselde izledim ingilizler zırhlı araçları üstünde zpt ler tanklar falan elektro manyetik kalkan geliştiriyorlardı böylece roket atar füze dahil zırha çarpmadan araca ve içindekilere zrar vermeden imha edilcebilicek.. bununda testlerini yapıyorlardı .. ufak namlulu silahlarda başarılıda olmuşlardı ...

adamlar o kafalarda yani ..

şunu unutmamak lazım b2 hayalet uçağının ilk teknik yapım çalışmaları 1960 lı yılların sonlarıdır hatta videoları falanda vardır.. ama tanıtımı yani insanlığa tanıtımı açıklandığı vakit birinci körfez savaşıdır yani 90 lı yılların başı .. yani kısaca adamlar 20 yıl öncesinin teknolojisini 20 yıl sonra tanıttılarki o zaman bile o teknoloji insanlara uzay teknolojisi gibi gelmişdi..

bende çok isterim ilashlı kuvvetlerimiz çok başarılı olsun çünkü görünen o ki bu ortadoğu coğrafyasında ne savaş biticek ne kavga .. burda güçlü bir orduya ihtiyaç var.. ama artık çok daha ilerde düşünmemiz lazım .. adamlar yukarda yazdım neler yapıyorlar ne dünyadalar .. ve saklamıyorlarda artık belgesellerde falanda alenen gösteriyorlar..

onlar bile bize ne kadar ütopik bilimkurgu geliyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 ler ve 90 larda hatta 2000 li yılların başında din, devlet işleriyle veya ticaretle bu kadar yan yana gelmezdi.

Bugün malesef geldiğimiz noktada "çalıyor, ama namaz kılıyor" diyen, sözde dindar olunca ahlaki değerlere ihtiyaç duymayan bir güruh oluştu. Bunlara göre üniversitelere giden kızlarımız kot giyerse cehennemlik veya kendilerine yurtlarda emanet edilen muhtaç çocuklar onlar için cinsel meta olabiliyor. Kendilerine göre her şey mubah; eğer namaz kılıyorlarsa.

İslam' a ilgi duyan, müslüman olmayı düşünen biri bunları görse kendi dininden de soğur, ateist olur.

Allah'tan hala aklımız başımızda en azından çocuklarımızı yetiştirirken gerçek islamın bunlarla alakası olmadığı bilinciyle yetiştirmeye çalışıyoruz. Ama malesef gelecek nesiller için durum vahim.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence olay İslamiyetin nasıl yaşandığı değil. En azından burada bu konuda kastettiğim sorun farklı.

Bir adamın, bir teröristin süklüm püklüm kabul edilmeden hatta konuşmasına izin verilmediği bi dille derdini anlatmaya çalışmasından, yarın öbür gün bizim ülkemizdeki insanları da etkileyeceği bir oluşuma nasıl ve kimler sayesinde baş olarak getirildiği. Ve buna müsade edenlerin yüzsüzlüğü.

Açık ve net bir şekilde sabi muamelesi görüyoruz. Dış politika diye bir şeyimiz yok, yarın düşünülmüyor, günü kurtarmak o günü kıvırmak tek gayemiz. Televizyon kanallarımız yurtdışında yapılan toplantılarda ne kadar saygısızlığa uğradığımizı göstermeyedursun üzerine bir de racon kesmiş ilan edilip sürekli gazlanıyoruz.

Birilerinin bu insanlara bakın 15 yılda 25 yılda gelinen nokta bu.

Hala dahi askeri güç ile asker sayısını tank sayısını falan kıstas alıyoruz. Madem askeriyeye önem veriyoruz, bu ülkede hiç mi tekniğini bilen kimse yok hala bilmem kaç yıllık tank top tüfek kullanıyoruz?

Eğer geride isek ve bir teknoloji geliştirmeye çalışıyorsak bu neden on yirmi yıl öncenin teknolojisi oluyor?

Tarih ders alınmak için var ama ona bile müdahale etmişler. Doğru kaynak yok. Yanıltıcı bir çok örnek var. Okullarda zaten doğru düzgün bir şey okutulmuyor ki eğitim sisteminin de durumu ortada. Bu ülkeye muhalefet göreviyle siyasete giren adamların bunları düzeltmek için planı var mı? Yoksa hepsi yeni çalıyor ama çalışıyor olmak için mi sırada...cok merak ediyorum.

smtkrglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keske arapca dua ve ezanin farz olduguna dair kaynagi gosterseydiniz..
    Kaynakta gerçekte Kuran-ı Kerim başka polemiğe gerek yok daha ötesine de bana şimdi ayet göster tesfir göster felan filan vs vs dersin yazmayı bildiğin kadar okumayıda biliyorsundur aç oku Ezan farz demedim konuyu sapıtma dualar namazda arapça okunması farz dedim...
    DRJANT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaynakta gerçekte Kuran-ı Kerim başka polemiğe gerek yok daha ötesine de bana şimdi ayet göster tesfir göster felan filan vs vs dersin yazmayı bildiğin kadar okumayıda biliyorsundur aç oku Ezan farz demedim konuyu sapıtma dualar namazda arapça okunması farz dedim...
    Anladim ben sizi, haci hoca islamcisisiniz.. Yoksa bana Kurandan ayet gosterirdiniz.. Konu da ezanin turkce okutulmasindan acilmisti hatirlatirim..

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fındık mitingi oldu ))) kimse katılmadı. Keza önceki senelerde olmuştu katılan çoktu seçimde yuzde 67 oy aldılar) Bende bilemiyorum bizim milleti katılmamaları iyiye işaret yoksa daha vahimmi ...

Şu bir gerçek Sevelim yada sevmeyelim Halkımız Atatürkten sonra tek Lider olarak Cumhurbaşkanını görüyor..

Fındık 1lira Benzin 10 lira 1.0 araç vergisi Yüzde 300 olsun Halk Bunlar Dış mihrapların işi bu Adam'ı bitirmek için yapılıyor diyor.. iş gereği köy bağ bahçe baya geziyorum , Şu ana kadar sevmeyen görmedim.

Ha dersiniz cahil kesim cühela bunlar eğitimsiz , eizk kitle hacı hoca yobaz tayfası .. istediğimiz kadar farklı yakıştırmalar yada sosyolojik cevaplar arayalım.. kitlesini, sevenlerini sevmeyelim küçük görelim ( küçük gördükçe daha çok sarılıyorlar bağlılar) Tek suç Milletin mi ? Muhalefet başta bahçeli ve kılıçdaroğlu olmak üzere 15 senedir neyi becerdiler ... kime şans verdiler.. kime ön çıktılar... AB yada Amerika yada Rusya , mikmeyeceğii eşşeğe ot verirmi.. e mikmesi normal niye kızıyoruz..

Adam Milliyetçiyim der kendi vatanının toprağına tükürür çöp atar her türlü vergi kaçırma var..

Adam İnançlı yoğun Müslüman ) Yanında çalışanın hakkını yerken gocunmaz.. vergi kaçırır yalan dolan .. karı kız..

Adam Atatürkçüyüm der sadece Rakı masalarında birde yobazlara sövmek için yaşar. İlk frsatta oda gemisini yürütür..

Adam Dürüsttür siyasete girmez .. Hah işte onun AQ yar bunların hepsi...
    Beyin bedava...

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şunu da normal karşılıyormusun,Ezanı Türkçeleştirmek Türk parasının üzerindeki Mustafa Kemal Atatürkün resminin kaldırılıp kendi resminin bastırılması gibi ucuz işlerin peşinde birisinin olduğunu ve Dünyanın en iyi petrollerinden birisinin olduğu Musuldaki petrolden hakkımızın feragat ettiğini %10 feragat edilen rakam ama yıllık kaç galon petrol çıktığını hesap edersek göz ardı edilmeyecek bir rakam olduğunu anlarsın herşey bir yana Ezanı Türkçeleştirmek nedir yaa adama sorarlar kimin adamısın diye ???
    Üstteki yazımı alıntı olarak almışsın ama hala Musul ve petrol gelirlerinden feragat etti yazıyorsun ya bir oku Allah aşkına yazmadan önce. Eleştirmeden önce okuyun ve öğrenin abi bak çok güzel bir örnek, yukarıdaki mesajda öyle bir şey olmadığını kanıtlı yazmışım hala kalkmış aynı şeyi yazıyorsun.

İnönü iyi bir asker ve diplomattı, fakat kötü bir politikacıydı. Sevmek zorunda değilsiniz, fakat kendisi İstiklal harbinde vatana büyük hizmetler vermiştir. Bunun yanında İkinci Dünya Savaşı'nda bana göre vatanın bekasını sağlamıştır, savaşa katılmamayı başararak. Yazdıklarımı okumadan kafana göre yorumluyosun ama tekrar söyleyeyim, bugünkü sınırlarımızı mumla arardık o savaşa katılsaydık. Biraz araştırırsan görürsün. Kötü bir politikacı olması, ona hakaret edilmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Ezan konusunda ise Türkçe olmasında bir problem görmüyorum. Elbette Arapça da olsun, fakat Türkçe okunmasındaki sıkıntı nedir? Örneğin Allah yerine Tanrı (Tengri den gelir) demek niye batıyor size? Farsça Rab denilince sıkıntı yok, Tanrı denilince neden dinciler çıldırıyor?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstteki yazımı alıntı olarak almışsın ama hala Musul ve petrol gelirlerinden feragat etti yazıyorsun ya bir oku Allah aşkına yazmadan önce. Eleştirmeden önce okuyun ve öğrenin abi bak çok güzel bir örnek, yukarıdaki mesajda öyle bir şey olmadığını kanıtlı yazmışım hala kalkmış aynı şeyi yazıyorsun.

İnönü iyi bir asker ve diplomattı, fakat kötü bir politikacıydı. Sevmek zorunda değilsiniz, fakat kendisi İstiklal harbinde vatana büyük hizmetler vermiştir. Bunun yanında İkinci Dünya Savaşı'nda bana göre vatanın bekasını sağlamıştır, savaşa katılmamayı başararak. Yazdıklarımı okumadan kafana göre yorumluyosun ama tekrar söyleyeyim, bugünkü sınırlarımızı mumla arardık o savaşa katılsaydık. Biraz araştırırsan görürsün. Kötü bir politikacı olması, ona hakaret edilmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Ezan konusunda ise Türkçe olmasında bir problem görmüyorum. Elbette Arapça da olsun, fakat Türkçe okunmasındaki sıkıntı nedir? Örneğin Allah yerine Tanrı (Tengri den gelir) demek niye batıyor size? Farsça Rab denilince sıkıntı yok, Tanrı denilince neden dinciler çıldırıyor?
    Yeri gelmisken buradan da belirteyim tanrinin allahla alakasi yok zaten.
    Tanri ulu yaratici anlamina gelir. Bu islamiyette Allah tir. Budizm de buda baska dine baska birsey.
    Yani turkceye gore Allah karsiligi Tanri. Tanri denince baska bir yaraticiya inanilmis olmuyor. Gel de anlat iste. Sikinti su ki inanilan kitabin ilk ayeti oku olmasina ragmen okumadan tabular olusturuluyor..
    İnandigi kitabi bi okusa herkes zaten sikinti kokten cozulecek. Tabi bir de Allahin bahsettigi beyni kullanmasi gerekli

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler