User Tag List

Sayfa 2/35 İlkİlk 123412 ... SonSon
659 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: MTV yüzde 40 artacak

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    niye şaşırıyorsunuzki bende bunu anlamıyorum. bu ülkenin sabit adam gibi tek geliri benzin ve arabalar.. ekonominin hali ortada ben hiç şaşırmadım .. zaten son 10 yıldır düzenli bir araba alımına teşvikde var yollar köprüler her şey lastik benzin araba üstüne kurgulu..

bir yandan leasing renta car filo araçlarına ulaşım çok kolaylaşdı insanlar artık bedavaya son model hatta premium araçlara biner oldular.. 3 bin tl maaş alan adam 200 bin liralık arabaya biniyor..

devlet şimdi burdan biraz para almış çokmu.. bu işi bu noktaya getirmiş devletse bunun ekmeğinide yiyicek ..
    ben çok mantıklı bulmassam bir işi kafama yatmassa muhalifimdir hep mantığımla hareket ederim ama bu konuda devletin yanındayım çok doğru iş yapıyorlar gayet mantıklı..

iki senede bir sıfır araba alıp eskidi diye değiştiren 50-60 bin kmleri hurda çöp olarak gören bir ülkeyiz .. bu kadar yoğun bir sirkülasyon var arabalarda haliyle devlette bu sirkülasyondan payını alıcak bence çok doğal .. sorun devlette değil sorun bizlerde..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlara oy veren bunları savunanlar benim düşmanımdır arkadaş , direk dalarım artık ! ne bu yaa ALLAH BİN BELASINI VERSİN TOPUNUN

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradan çok zaman geçmedi haberi aradımda bulamadım gazetecinin biri maliye bakanı'mı ekonomi bakanımı hatırlamıyorum tam şu soruyu sordu fakirler için zaruri ihtiyaçlardan ekmek,kira,elektrik,prinç,un,et vb. ürünlerde vergi indirimi olurmu diye soru sordu bakanın gözler faltaşı gibi açıldı öyle birşey gündemimizde yok !! dedi ve gitti.. Ekmekten vergi alınıyor arkadaşlar bu memlekette tamam alın arabadanda vergi alın eyvallah ben bekarım ama 2 çocuğu olup 2000 tl maaş alıp onla hem kira ödeyim çocuk okutup ev geçindiren adamlar var, yazıktır günahtır Allah' sız kitapsızlar.... Gidin iman tazeleyin yönetmeyin bu ülkeyi kansızlar, hainler, karış karış satılmadık kurum yer bırakmadınız, dış politikanız kokuşmuş, borçlandırmadığın borçsuz vatandaşın kalmamış, ülkende ulaşım, iletişim, radyo tv sağlayıcılarını denetleyemez hepsinin şarlatanlıklarına musaade eder olmuşsun (türktelekom akk, internet yavaşlığı vb.), Adalet sistemin çökmüş, Eğitim sistemin çürümüş... Allah en çokta dxvlet bahçecinin belasını versin koltuk sevdalısı yalaka pez.... Muhsin yazıcıoğlu onun yüzünden ölmüştür kapalı kapılar ardında koltukta kalmak için yakmıştır onu adi mhp den soğuttu ortada parti bırakmadı bu adam olmasaydı mhp nin başında bu müslüman ayağına yatan dolandırıcılar bu kadar kolay at koşturamazdı, kk den bahsetmiyorum bile kaypak şerefsiz.

Ksr bakmayın biraz stres atmam lazımdı..
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Molev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aradan çok zaman geçmedi haberi aradımda bulamadım gazetecinin biri maliye bakanı'mı ekonomi bakanımı hatırlamıyorum tam şu soruyu sordu fakirler için zaruri ihtiyaçlardan ekmek,kira,elektrik,prinç,un,et vb. ürünlerde vergi indirimi olurmu diye soru sordu bakanın gözler faltaşı gibi açıldı öyle birşey gündemimizde yok !! dedi ve gitti.. Ekmekten vergi alınıyor arkadaşlar bu memlekette tamam alın arabadanda vergi alın eyvallah ben bekarım ama 2 çocuğu olup 2000 tl maaş alıp onla hem kira ödeyim çocuk okutup ev geçindiren adamlar var, yazıktır günahtır Allah' sız kitapsızlar.... Gidin iman tazeleyin yönetmeyin bu ülkeyi kansızlar, hainler, karış karış satılmadık kurum yer bırakmadınız, dış politikanız kokuşmuş, borçlandırmadığın borçsuz vatandaşın kalmamış, ülkende ulaşım, iletişim, radyo tv sağlayıcılarını denetleyemez hepsinin şarlatanlıklarına musaade eder olmuşsun (türktelekom akk, internet yavaşlığı vb.), Adalet sistemin çökmüş, Eğitim sistemin çürümüş... Allah en çokta dxvlet bahçecinin belasını versin koltuk sevdalısı yalaka pez.... Muhsin yazıcıoğlu onun yüzünden ölmüştür kapalı kapılar ardında koltukta kalmak için yakmıştır onu adi mhp den soğuttu ortada parti bırakmadı bu adam olmasaydı mhp nin başında bu müslüman ayağına yatan dolandırıcılar bu kadar kolay at koşturamazdı, kk den bahsetmiyorum bile kaypak şerefsiz.

Ksr bakmayın biraz stres atmam lazımdı..
    Konu bahanesi ile sinir atanlarda bugün

Buradan aleyna tilki'ye sesleniyorum. Bafetimbi goomiisss

Şaka bir yana ciddiye alarak okunacak haberler değil artık. Yanlış anlamayın öyle okuyunca gülümsedim birden hepimizin düşünceleri aşağı yukarı aynı.

jokey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç sinirlenmeyin, deveye diken insana ..ken yaranır. adamlar da yaranmak için kuru kuru s..yolar..
    98 106 GTI 34 TJ 1247

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iki senede bir sıfır araba alıp eskidi diye değiştiren 50-60 bin kmleri hurda çöp olarak gören bir ülkeyiz .. bu kadar yoğun bir sirkülasyon var arabalarda haliyle devlette bu sirkülasyondan payını alıcak bence çok doğal .. sorun devlette değil sorun bizlerde..
    Pes..
    Almanya ağustos araç satış sayısı 282 bin !! Fransa 133 bin ingiltere 95 bin italya 94 bin ispanya 86 bin..
    Türkiye 72 bin
    Siz hiç ulan bunlar çok araba alıyo dayayalım vergiyi diye haber gördünüzmü duydunuzmu yurtdışında ?
    Sorun tamamen devlettedir aksi düşünülemez iddia edilemez bile..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu topluma tüketim ego sunu enjekte ettiler .. iphone 8 çıkdı hemen 7 mi satıyım üstüne 2-3 bin ekliyim alıyım..

falanca markanın makyajlı kasası çıktı ne farkı var farlar ledli abicim gidiyor geliyor ışıklar manyaakk onun dışında bir fark varmı yok her şeyi aynı motor şanzıman v.b ama ışıkları bir görmelisin şahanee hemen satıp üstüne 20-30 bin ekleyip yenisini alıyım..

bu hale geldik iki parça led bir parça lcd ekrana tomarla para harcıyoruz.. işlevsel olarak fark varmı mühendislik olarak temelde yok.. satılan tamamen afilli yanarlı dönerli şekil artık ..

Adamlarda bunu görüyor biliyor buralardan para alıyorlar zam yapıyorlar bu kadar basit..

gelişmiş ülkelerde millet bir araba aldımı 10 yıl sürüp satıyor yenisini alıyor .. telefon aldımı çoğu bilinçli tüketici bozulana kadar yada teknolojik vadesini doldurana kadar kullanıp yenisini alıyor..

neyse kime neye yazıyorsam bende yarın falanca modelin makyajlısı çıkmış egzosundan müzik çalıyormuş deseler millet koşa koşa elindeki aynı modeli satar üstüne 20-30 ekler onu alır ) o özelliğide hiç kullanmaz oda ayrı sağa sola hava atar işte egzosundada müzik varmışda ben hiç denemedim .. ))
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu saatten sonra azdan az çoktan çok gider. Size boyun eğen sizin gibi olsun. Almıyorum la yeni araba falan. Nah alırsınız fazla vergiyi.
    (Ailedeki en genç araç 2005 model).

*hatırlatma: Süleyman'a kalmamış, size hiç kalmayacak.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trumpin kestigi haraci bir yerden cikarmalari lazim.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niye şaşırıyorsunuzki bende bunu anlamıyorum. bu ülkenin sabit adam gibi tek geliri benzin ve arabalar.. ekonominin hali ortada ben hiç şaşırmadım .. zaten son 10 yıldır düzenli bir araba alımına teşvikde var yollar köprüler her şey lastik benzin araba üstüne kurgulu..

bir yandan leasing renta car filo araçlarına ulaşım çok kolaylaşdı insanlar artık bedavaya son model hatta premium araçlara biner oldular.. 3 bin tl maaş alan adam 200 bin liralık arabaya biniyor..

devlet şimdi burdan biraz para almış çokmu.. bu işi bu noktaya getirmiş devletse bunun ekmeğinide yiyicek ..
    ben çok mantıklı bulmassam bir işi kafama yatmassa muhalifimdir hep mantığımla hareket ederim ama bu konuda devletin yanındayım çok doğru iş yapıyorlar gayet mantıklı..

bu tespit bence doğru değil eğer doğru olsa bile böyle bir mantık olabilir mi? çok araba satışı var daya vergiyi ee ben ne olacağım kıçı kırık bir arabam var ve yıllarca değiştirmiyorum benim suçum ne

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabamiz 1999 model hicte ezilip buzulmuyoruz. Almayin kardesim vermeyin kici kirik megane a fluence leona vs 100tl.

ronay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #Ethanol #Methanol #Toluen #pE100 #Nos

https://instagram.com/fuelronay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pes..
    Almanya ağustos araç satış sayısı 282 bin !! Fransa 133 bin ingiltere 95 bin italya 94 bin ispanya 86 bin..
    Türkiye 72 bin
    Siz hiç ulan bunlar çok araba alıyo dayayalım vergiyi diye haber gördünüzmü duydunuzmu yurtdışında ?
    o ülkelerin yetmiş bin yerden geliri var bizle kıyaslamayın hiç ..

bizde sağlam tek gelir benzin asfalt lastik araba yol köprü.. yani araba ve paralelindeki tüm unsurlar..
    eğer gelir skalanızda en büyük pastadaki dilim buysa tabiki burdan payınızı alıcağınız mevlayı fazlalaştırmaya bakarsınız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabamiz 1999 model hicte ezilip buzulmuyoruz. Almayin kardesim vermeyin kici kirik megane a fluence leona vs 100tl.
    işte sen amerikadan bunu yazıp görüyorsunda burdakilerin çoğu bunu anlamıyor ..

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pes..
    Türkiye 72 bin
    Nüfus sayısına bakıyorum :
    Almanya : 82 milyon
    Fransa : 66 milyon
    İtalya : 60 milyon
    İngiltere : 53 milyon
    İspanya : 46 milyon

Kaldı ki yeni araçların kullanım süreleri de gelişmiş ülkelerde düşüyor. Adamlar araçları hurdaya ayırırken bizde 20 yaşında milyon km yapmış. 10 defa pertten toplanmış araçlar var piyasada. Araçların kesinlikle değişmesi gerekiyor.

Dezavantajımız kendi aracımızı üretmiyoruz. Aldığımız her araçta dışarı paramız gidiyor.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b sınıfı araçlar 80.000 kapısına dayanmıştı zaten artık c sınıfı yada d sınıfı alcak insanlara allah sabır versin
    SM PERFORMANCE

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jokey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sinirlenmeyin, deveye diken insana ..ken yaranır. adamlar da yaranmak için kuru kuru s..yolar..
    Allah'tan içlerinde zenci yok.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar sanirim 2019 da kazanamayacaklarini anladılar. Ne gelirse kar dır olacak galiba
    Adamın yüksek seçim kurulu var lütfen
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte sen amerikadan bunu yazıp görüyorsunda burdakilerin çoğu bunu anlamıyor ..
    Bir aydir Tr deyim, kullandigim arac sagi solu cizik icinde 1999 audi a4 . Allahima bin sukur maddi imkanim var babama en guzelini alabilecek ama neden birilerinin cebini doldurayimki ? Yani cokmu gerekli led li megane yada navigasyonlu leon? 1999 model araba kullaniyorum/z diye vale vs gereken yerlerde ki uc gun once basima geldi yuzune pek bakilmiyor ama o benim ayibim degil . Keske aldigimiz x bir urune istenen para mantik dahilinde olsa ama maalesef degil. Asagi yukari herkesin oyle yda boyle bir arabasi Zaten var . Sahip cikin elinizdekine, iscilik Ucuz gerekirse restore edin arcinizi ama yinede bu serefsizlere para yedirmeyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler