User Tag List

Sayfa 12/35 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
659 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: MTV yüzde 40 artacak

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köprüye zenci koyma hikayesi gerçek oluyor zaten. Boğaziçi köprüsünün gişe olmayan Anadolu Avrupa geçiş kısmına da gişe koyulacak.
    Hangi eylemden bahsediyorsunuz siz?
    Hala ohal var bu ülkede yavaş eylem yapın!
    Zaten ellerini kolaylaştıran da bu ohal ilan etme ve bunu uzatarak diledikleri gibi davranabilmeleri. Ki zaten bu sürecin uzaması da yapacaklarının teminatı olsun diye

Sırf bu sebeple bile darbenin gerçekten başka birileri tarafından planlanmış olduğuna insan inanamıyor. Hele ki darbe sonrası gerçekleştirilenleri düşündükçe...Tek gerçek şey bu uğurda ölen suçsuz günahsız insanlar.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kısmı okuyunca istemsiz güldüm, hakikatten normal düzmüyorlar, straight alışmışken adamlar threesome'a doğru gidiyor.

Daha önce da yazdım ama yine yazma ihtiyacı hissettim.

Gider gelirden fazla bizde, o yüzden adamlar en garanti yere oynuyorlar ve taktiksiz bam bam bam.

Biz şuan şeffaf kapağın kaldırıldığı küpteki kurbağa gibiyiz, o kapak yok ama zıplayacak özgüvende yok, çünkü o kadar inandırıldık ki orada bir engel olduğuna zıplamıyoruz.
    Reis için fesat öyle bi kıvama geldik ki artık zevk aldığımız için yazılanları okuma şeklimiz bile değişti ben normal bi şekilde düzene razıyım, şekilden şekile girmektense hahahaha.

Sinirlerim bozuldu.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birilerinin son nefesini nasıl vereceğini çok merak ediyorum. Bu kadar kul hakkı, bu kadar beddua, bu kadar zulüm, bu kadar eziyet nasıl çıkacak görmeyi istiyorum.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Can's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    At yarraı açıklama yapmış yine
    powered by:
    Can's

VOLVO C30 d2 ///97 E36 M3 EVO

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, abiler konuştuğunuz konular hep aynı bir önceki entry de dedimki elimizi taşın altına koyalım artık, herkes kabullenicekleri, olacakları, kabullenmişliği söylüyor bahsediyor, her zam haberinde hep aynı şeyleri konuşuyosunuz açın konu yada açalım/açayım ordan oraya birlik olalım itirazımız var diyelim bir kibrit çaksak çok büyük ses çıkıcak diyorum...
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Molev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, abiler konuştuğunuz konular hep aynı bir önceki entry de dedimki elimizi taşın altına koyalım artık, herkes kabullenicekleri, olacakları, kabullenmişliği söylüyor bahsediyor, her zam haberinde hep aynı şeyleri konuşuyosunuz açın konu yada açalım/açayım ordan oraya birlik olalım itirazımız var diyelim bir kibrit çaksak çok büyük ses çıkıcak diyorum...
    Türkiye ortalamasını buraya da uygularsak, forumun yarısı AKP'ci.......
    Okumadan imzalamam.....

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OHAL var mabadımızdan kan alırlar.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye ortalamasını buraya da uygularsak, forumun yarısı AKP'ci.......
    AKP'ci olsun oda olsun oda vergi veriyor bende veriyorum hoşunamı gidiyomuş vergi vermek ? ben akp yi devirmenin peşinde değilimki şu parti iyi şu parti kötü muhabbetide yapmıyorum ben halk olarak tepkimizi gösterelim diyorum, şu akp ci şu fetöcü şu kürt şu laz şu çerkez diye ayrıştırırsak birbirimizi daha çok severler bizi.. yapmayın ayrıştırmayın birbirinizi !! Yargılamamız gereken birbirimiz değil bu yaşamı bize dayatanlardır.
    '' Astrolog ''

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün fb de alım-satım yapan esnaf ve yandaş bir kardeşimin isyanını gördüm içimde bir umut var gibi
    SS var mı bizde görelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse kimseden birşey alamaz arkadaş 15 temmuzda mabadlarını kurtaran ne askerdi nede polisti, HALK tı HALK akp lisi ülkücüsü bizler döküldük sokaklara çok korkmayın böyle anca bıdı bıdıdan ibaretsiniz onlar için birlik dirlik olunca ne yapıcağımızı çok iyi biliyoruz,

Benim söylediklerim herhangi bir siyasi içerik değil, sadece itiraz insanlar zorluk çekiyor, kölelik dayatılıyor, şimdi iyisin güçlüsün kuvvetlisin ama yaşlanınca emekli olamıcaksın benim emeklilik yaşım 64, bu geçim şartlarıyla birikimde yapamıyorum, üstüne dahada dahada vergi dayatılıyor bana tepki koymazsak iyiye gitmicek bu durum gidebiliceği en kötü duruma geldi bıçak kemiğe dayandı ....
    '' Astrolog ''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AKP'ci olsun oda olsun oda vergi veriyor bende veriyorum hoşunamı gidiyomuş vergi vermek ? ben akp yi devirmenin peşinde değilimki şu parti iyi şu parti kötü muhabbetide yapmıyorum ben halk olarak tepkimizi gösterelim diyorum, şu akp ci şu fetöcü şu kürt şu laz şu çerkez diye ayrıştırırsak birbirimizi daha çok severler bizi.. yapmayın ayrıştırmayın birbirinizi !! Yargılamamız gereken birbirimiz değil bu yaşamı bize dayatanlardır.
    Çoğunluk icraatlarından memnun ki bu durumdayız.

Bu ilk büyük sitem mi AKP kararlarına 16 yıllık süreçte?
    Okumadan imzalamam.....

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam abi sağol

Maliye Bakanı Ağbal, binek otomobilden alınan motorlu taşıtlar vergisinin 2018’de yüzde 40 artacağını; artışın bu yıl otomobil alanlar için uygulanmayacağını söyledi.

Ağbal, binek otomobil MTV’sinin 2018 yılında yüzde 40 artacağını, MTV'de aracın vergisiz değerinin de dikkate alınacağını söyledi.

LÜKS ARAÇLARIN MTV'SİNİ KATLAYACAK YENİ SİSTEM
    Şu anki motorlu taşıtlar vergisi sisteminde sadece motor hacmi ve araç yaşı belirleyici.

Yeni sistemle birlikte aracın ülkeye giriş fiyatı da vergilemede etkili olacak. Bu da lüks araçların MTV'sinde önemli artışa neden olacak.

Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı olacak. Diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış yapılacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya sinirden elimi ısırdım dün öneriydi bugün yaptık diyor adam genişçe

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OHAL için 15 temmuz bir oyun olabilir mi acaba? sonuçta OHAL süresince istedikleri gibi at koşturuyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir gülüşü var ki kelebek görse tırtıl olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğunluk icraatlarından memnun ki bu durumdayız.

Bu ilk büyük sitem mi AKP kararlarına 16 yıllık süreçte?
    Kim memnun abicim sen kabulleniyomusun memnunmusun getir o akp cilerede anlatalım geleceği olmadığını söyleyelim böyle boşvere boşvere ayrışa ayrışa o akp ci o çomarcı böylemi aydınlatıcaksın adamı ? ? Sen ben konuşmadıkça o yandaş kanalları izledikçe beyni yıkandıkça daha iyiyemi gidicek sanıyorsun ? Sen boşveriyosan sende akp cisinmi diyeyim sana buna göz yumdukça sende onlara ortak oluyosun getirin o akp cileri tek tek anlatalım bak arkadaş geleceğimiz yok diyelim aynı kaderi paylaşıyoruz diyelim...
    '' Astrolog ''

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam abi sağol

LÜKS ARAÇLARIN MTV'SİNİ KATLAYACAK YENİ SİSTEM
    Şu anki motorlu taşıtlar vergisi sisteminde sadece motor hacmi ve araç yaşı belirleyici.

Yeni sistemle birlikte aracın ülkeye giriş fiyatı da vergilemede etkili olacak. Bu da lüks araçların MTV'sinde önemli artışa neden olacak.

Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı olacak. Diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış yapılacak.
    bunu ancak yasa çıkarsa çıkdıkdan sonraki araçlara uygulaya bilirler.. lüks göreceli bir şey.. 10 yaşında full dolu lüks dediğimiz aracın donanımı şu anda b segmenti c segmenti bir aracın comfort yani orta normal paketine eş değer..

onu ancak yeni sıfır gelen araçlarda yapabilirler oda lüksün kavramı çok önemli.. onuda mtv de yapamazlar çok saçma olur millet bu sefer boş araba alır kendi doldurur burda.. saçmalık yani.. ancak sıfır alırken ötv ye uygulayabilirler lüks vergisi gibi bir şey..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cumhurbaşkanı başdanışmanından "vergi" tepkisi

Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi | Ekonomi Haberleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Anayasa'nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor. Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil. Ki zaten mümkün de değil. Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu'nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel. Kanun diyor ki:
    “Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.” Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50'sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20'sini geçmemek üzere azaltabilir.” Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7'nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir. O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur. Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır. Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler