User Tag List

Sayfa 13/35 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
659 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: MTV yüzde 40 artacak

Molev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evren abiye pm attım izin istedim konu ile ilgili, izin gelirse diğer forumlardan ekşisözlükte yazar tanıdığı olanlar vs. bi toplanalım konuşalım #itirazımvar vb. ben ciddi ciddi yapıcam bunu kaldıramıyorum.
    '' Astrolog ''

Alıntı driftboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbo desteğiyle 4 beygir almış, acaba emniyet kemerine mi taktı turboyu ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Selda ablamızdan gelsin, tam bizim konuya uygun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adamların sempatizanı olanlar bu konu içinde utanıp sıkılmadan ağlayacaklar mı acaba..

Vergi artışının olup olmayacağı belli değil.. Her zaman aynı taktik..

Ortaya bir laf atılıyor,
    İhtimal 1 - Bakıldı insanlardan homurtular yükseliyor, o operasyonu yapmıyorlar. Daha sonra bunu da kullanıyorlar, bakın böyle bişey yapmadık uygulamadık sizi düşünüyoruz vsvs.. Oluşmamış bir eylemin oluşmasına izin vermemekten prim yapılıyor. Alkış kıyamet.. (İyi de o eylemi oluşturacak olan da sizdiniz?)
    İhtimal 2 - İnsanların umrunda değil, koy sırtına rahvan gitsin edasıyla zam yapıştırılır, gelsin paralar.

Her iki türlü de kardalar yani..

Bu taktik hep uygulanıyor, her seferinde de aynı şekilde davranılıyor. Hiç bir zaman da ters tepmiyor.

S400 ler için para lazım.. Aşağıda devlet kuruluyor totomuzu sağlama almamız gerek abi..

Ya gülüyorum artık napayım..
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cumhurbaşkanı başdanışmanından "vergi" tepkisi

Cumhurbaşkanı başdanışmanından 'vergi' tepkisi | Ekonomi Haberleri
    1. İhtimal mi gerçekleşecek yoksa

"Reis kurtardı gene bizi.. " repliklerini duyacak mıyız yoksa vergiyi koyup geçecekler mi bakalım nolacak.. bir kaç güne belli olur herşey.
    Ancak bu vergiyi yasalaştırmayı kafaya koydularsa bu günlerde gündemi aşırı meşgul eden bir olaya hazırlıklı olun.
    Çünkü bu vergi paketi Meclis'ten o arada geçecek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Herkesin atladığı birşey var.
    Maliye bakanı açıklama yaparken bu zamlar 'savunma sanayisine ek gelir olarak aktarılacak' diyor.

Savaş ekonomisine geçiyoruz gibi konuşmuş. Ayrıca, IKBY ile ilgili hala somut bir adım atmadılar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aslında herkesin gözden kaçırdığı bir şey var .. demekki bu devletin hiç bir geliri kalmamışki artık bu kadar en dip yüklenmemesi gereken yerlerden medet arıyor .. bu verginin oranından çok daha ciddi bir şey.. ekonomi denilen kadar iyi olsa böyle şeylere tenezzül etmezlerdi .. demek artık deniz kurudu kara göründü..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim bildiğim yapılan çoğu şey zarar ediyor .. en son resmi verilerde avrasya tünel,osmangazi,3.köprü hepsi zarar ediyordu.. haziranda okuduğumda bu üçünün 4 aylık zararı sadece 800 milyon tl idi.. şimdi Allah bilir ne kadar olmuşdur..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanların zekaları ile dalga geçen bir açıklama daha. Tabi bu yorum düşünebilen ve biat etmeyen kesim için geçerli.

Benden aldığın MTV ile mi kendi füzeni, uçağını yapacaksın. Ayıptır ya ayıptır..

Maliye Bakanı Ağbal'dan MTV acıklaması... - Son Dakika Ekonomi Haberleri
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim yapılan çoğu şey zarar ediyor .. en son resmi verilerde avrasya tünel,osmangazi,3.köprü hepsi zarar ediyordu.. haziranda okuduğumda bu üçünün 4 aylık zararı sadece 800 milyon tl idi.. şimdi Allah bilir ne kadar olmuşdur..
    Zarar ediyor demek doğru değil. Projelendirmeleri yanlış, geçecek araç sayısı belli. Bu araç sayılarıyla garantör olmak başlı başına delilik.

Üstüne yapan firmalara devlet garantisinde kredi de verdin, adam neden yapmasın. Ödeyemedim dediğinde devlet baba hazineden öder.

Sırf yaptık demek için milletin cebindekini fark ettirmeden alıp güzel bir pr ile bize satıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zarar ediyor demek doğru değil. Projelendirmeleri yanlış, geçecek araç sayısı belli. Bu araç sayılarıyla garantör olmak başlı başına delilik.

Üstüne yapan firmalara devlet garantisinde kredi de verdin, adam neden yapmasın. Ödeyemedim dediğinde devlet baba hazineden öder.

Sırf yaptık demek için milletin cebindekini fark ettirmeden alıp güzel bir pr ile bize satıyorlar.
    800 milyon tl bu ülke zarar etmişse ve o zarar senin benim cebimden zorla çıkıyorsa ben buna zarar derim .. yanlış kısmı ayrı yanlış demek o zararı telafi etmez..

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanların zekaları ile dalga geçen bir açıklama daha. Tabi bu yorum düşünebilen ve biat etmeyen kesim için geçerli.

Benden aldığın MTV ile mi kendi füzeni, uçağını yapacaksın. Ayıptır ya ayıptır..

Maliye Bakanı Ağbal'dan MTV acıklaması... - Son Dakika Ekonomi Haberleri
    rusyadan alınan s400 parasını ödüyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanseri gösterip sıtmaya razı edecekler . %20
    Dr.ECU

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakan Naci Ağbal, şunları söyledi: "Biz biliyorsunuz bu düzenlemeyi yasayla yapıyoruz. Öncelikle şunu söyleyeyim MTV her sene artıyor. Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak zaten artıyor. Eğer biz herhangi bir yasal düzenleme yapmasaydık MTV yüzde 15 oranında 2018 yılında artacaktı.

Örneğin bu sene 500 TL MTV ödemiş bir vatandaşımız, aslında bu da iki taksitte ödeniyor, 250 250 ödeniyor, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık bile 575 lira olacaktı.

Dolayısıyla yaklaşık olarak 2 takside bölecek olursak yine yaklaşık 32,5 lira filan fazla ödeyecekti 2 taksitle. Şimdi biz ne yaptık burada bir yasal düzenleme yaptık ve yeni bir tarife ürettik.

Dedik ki kanuni tarife budur. Burada da doğru bir oran ifade ediyorum. Bu oranı ifade etmem lazım. Vatandaşa yanlış bilgi verecek halim yok.
    Diyoruz ki MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır.

O rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış oranı çıkıyor. Bu sene 500 lira ödedi gelecek sene 575 lira ödeyecekti, şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde…

Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Herkesin durumuna göre altında arabası var ona göre vergi ödüyor.
    Vatandaşımızın bu konudaki tepkisine, duyarlılığına halk veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyalı olsunlar başımız üzerine, bunda bir sorun yok. Samimiyetle bunu yaptık ama bir şey daha yaptık. Yıllardır konuşulan bir şey vardı, yani ben araç alıyorum 50 bin liraya yandaki komşum da araç alıyor 200 bin liraya ikimizin de MTV’si aynı. İkimiz de aynı parayı ödüyoruz.

Bu adalete uygun denir mi?

Bold'lu kısma bakar mısınız 😂😂 Bizi hangi seviyedeki insanlar yönetiyor allah aşkına şu açıklamalara bak

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK2 sahibi ile aynı mtv ödemek zoruma gidiyor bakanım haklısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bakanın tezine anti tez yapıyım komşusu 200 bin liralık araba almış birinin evi 1 trilyon etse .. 50bin liralık araç sahibinin evide 1 trilyon eder ..

yani bu teze göre 50 bin liralık araba alıp 1 trilyonluk evde oturan adam komşusunun 200 milyarlık arabasını kıskandığı için alamadığı değil bakın cimrilik yapıp almadığı kıskandığı için böyle bir selzenişde bulunmuş..

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık satacak bir şey de kalmadı ülkede. o yüzden bu vergi zamlarına yükleniyorlar. son çırpınışlar gibi geliyor bana.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Anayasa'nın 73. maddesi “vergi yükünün adaletli dağıtılması” gerektiğini söylüyor. Sadece otomobil sahiplerine böyle bir zam adaletli değil. Ki zaten mümkün de değil. Motorlu Taşırlar Vergisi Kanunu'nun 10. maddesinin 1. fıkrası, çok açık biçimde bu artışa engel. Kanun diyor ki:
    “Motorlu Taşıtlar Vergisi her yıl başında yeniden değerleme oranında artırılır.” Yine aynı madde ekliyor: “Bakanlar Kurulu bunu yeniden değerleme oranının yüzde 50'sini geçmemek üzere artırabilir, yüzde 20'sini geçmemek üzere azaltabilir.” Yani Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne yapılacak zam, 2017 yılı için açıklanan yeniden değerleme oranı yüzde 9.7'nin en fazla yüzde 50 üzerinde olabilir. O da yuvarlak hesap yüzde 15 olur. Bunun üzerindeki vergi zammı yasaya aykırıdır. Bir tüketici hakları koruma derneğinin yapacağı itirazla bu artış yargıdan döner.
    Çıkarırlar bir khk, o iş tamam.

Ulan stepne, kıytırık bi koltuk için koca ülkenin geleceğini yaktın. İnşallah şöyle janjanlı bi kasedin falan çıkar da cümle aleme afişe olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir iddia var.

"1 Ocak 2018 tarihinden sonra alınacak otomobiller için geçerli MTV Ücretleri bunlar. O tarihten önce alınan araçlar yada mevcut araçlarımız için eski dilim devam etmekte olacak. (%40 zam olmayacak, %10 gibi olan yıllık zam olur) 2018i milat yaptılar yani.
    Bu zam haberi ile son 3 aylık dönemde sıfır ve 2. El satışına ivme kazandırmaya çalışıyorlar bir yandan da. "

Tüm araçları mı kapsıyor vergi, yoksa 1 Ocak 2018 den sonra satın alınacak sıfır otomobiller için mi geçerli bu..

Bu bilgiyi teyid edecek ayrıntı bilgiye sahip olan var mı?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu da şöyle kalsında belki lazım olur.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu da şöyle kalsında belki lazım olur.
    vergi borçları mı bunlar? rakamlar milyon tl herhalde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler