User Tag List

Sayfa 20/35 İlkİlk ... 10181920212230 ... SonSon
659 sonuçtan 362 ile 380 arası

Konu: MTV yüzde 40 artacak

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne güzel işte her siteye benim gibi bir aptal lazım ...
    Estağfurullah da burda 15 20 yaşında arabanın yeni bi arabadan sağlam olmayacağını herkes bilir.
    Bu volvo Mercedes bmw bile olsa.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %40 artmış diyor yalan 100 bin üstü araç %70 artmış yuh be kardeşim en iyisi 1,3 dizel koyucan bir tane kapıya

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah da burda 15 20 yaşında arabanın yeni bi arabadan sağlam olmayacağını herkes bilir.
    benim öyle bir kıyaslama yapmadım ..

dediğim açık ve net ..

isteyen gider %400 ilemi %200 ilemi sıfır arabasını alır aslanlar gibi biner . kimsede ağzını açıp bir laf edemez..
    herkesin kesesi parası kendine isteyen gider %40 - %70 fazla mtv sinide öder aslanlar gibi..

bu ülkede muhalefet bana göre hiç bir zaman neden iktidar olamıycak biliyormusun sevgili arkadaşım.. şu konuyu sadece başdan aşağı okusan tarafsız yalın sade bir kafayla anlarsın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke 1.1crdi yi satmasaydım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niye yardırmıyım yanlış bir şey söylemiyorumki yardırıcam tabiki ..

olayı aslında en başda getirmek istediğim nokta bu zaten ..

vatandaşa iyilik yapıyorsun şunu şöyle böyle yapabilirsin diyorsun.. o sıralar şöyle böyleydi diyor tamam diyorsun bak ncap den 5 yıldız 4 yıldız almış ona güven olmaz niye olmasın anlatıyorsun o zamanlar ncap şöyle böyleydi şimdi değişdi tamam diyorsun olsun en azından bir güvenlik standartı var bu seferde demir yorgunluğu olur şu bu ..

yani illa diyorki insanlar ben sıfırımı alır %200 vergimi verir %40 mtv mi öder buralarda dibine kadar muhalefetimi yapar eleştirimi yapar yol gösterenleride böyle verir veriştirir yoluma bakarım ..

sonra diyorlar bu hükümet nasıl iktidar oluyor .. nasıl olmasın..
    Ya sen çay içiyorum ayağına rakı falan mı içiyorsun. Nasıl bir mantık var sende. Bu kadar adam dalga geçiyor artık seninle kaç yaşındasın hala mı anlamıyorsun.

Ama son cümlene katılıyorum.
    Senin gibi düşünenler varken “sonra diyorlar bu hükümet nasıl iktidar oluyor .. nasıl olmasın..”

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya sen çay içiyorum ayağına rakı falan mı içiyorsun. Nasıl bir mantık var sende. Bu kadar adam dalga geçiyor artık seninle kaç yaşındasın hala mı anlamıyorsun.

Ama son cümlene katılıyorum.
    Senin gibi düşünenler varken “sonra diyorlar bu hükümet nasıl iktidar oluyor .. nasıl olmasın..”
    çay içiyorum normal çayıda bırakdım artık şekeride kesdim yeşilçaya başladım üstat..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dediğim açık ve net ..

isteyen gider %400 ilemi %200 ilemi sıfır arabasını alır aslanlar gibi biner . kimsede ağzını açıp bir laf edemez..
    herkesin kesesi parası kendine isteyen gider %40 - %70 fazla mtv sinide öder aslanlar gibi..

bu ülkede muhalefet bana göre hiç bir zaman neden iktidar olamıycak biliyormusun sevgili arkadaşım.. şu konuyu sadece başdan aşağı okusan tarafsız yalın sade bir kafayla anlarsın..
    Okudum zaten..
    Konudan anladığım burdaki insanların tamamen muhalif insanlar olması.
    Yanlışı kimin yaptığı buradakilerı ilgilendirmiyor, burdaki insanların hayata karşı duruşları bu.
    Evet muhalefet iktidara gelemeyecek, bunada bir örnek vereyim;
    Teog geldi iktidar yanlısı herkes alkışladı, muhalefet nededi? Çocukların kafası karıştı zırt pırt bunu değiştirmeyin dedi, yancilar yine yuhladi iktidarı alkışladı,
    Şimdi teog kalkıyor dedi hükümet yine alkışlıyorlar, muhalefet bokunu çıkardınız dedi, yine iktidar gelişimi engelliyorlar diyo yancilar alkışlıyor muhalefeti yuhluyor.
    Sen bu insanlara ne anlatıcanki teog ne niye yuhluyor bilmiyor, geldi sevindi gidiyor sevindi.
    Bu zümrenin oyu çok, yapicak birşeyde yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    edward lorenzin the essence of chaos (kaos teorisi) kitabı vardır içinde kelebek etkisinide anlatır okumayı seviyorsan tavsiye ederim .. çayım soğudu ..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Quantum un mesajı her şeyi açıklamış.Mercedes'in kendisi 479 bin,vergisi 1 milyon.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dediğim açık ve net ..

Adı lazım değil, başka bir forumda da aynı konu konuşuluyor, orada bir arkadaş yazmış, ne de doğru yazmış..

Bir gemi düşünün, içindekilerin bir kısmı çalışmıyor sadece tüketiyor, diğer kısmı ilerletmeye çalışıyor, geri kalan kısmı gemiyi geriye çekiyor.. Batarsa gemi batacak, kendini neden düşünüyorsun bu kadar.
    Buna ilave yapayım, kendini düşün, ama başkasını da düşün, herkesi düşün...

O battığında sen de batacaksın..

Ali battığında Veli battığında, Hasan, Hüseyin, Ahmet, Mehmet battığında, sen de batacaksın..

İstediğin kadar totonu korumaya al.. Batarsın.. Ülke batar.. Aynı gemidesiniz, sen de batarsın..

Bu kadar dövize endeksli bir ekonomide, bu kadar dışa bağımlı kalmış/bırakılmış bir ekonomide, üretimi olmayan bir ekonomide, öteki devletlerin liderleri birbirinin yüzüne hapşursa senin ekonomin batar..

Bknz 2001 krizi..

O yüzden "Bana ne parası olan alır arabasını, verir vergisini, giren ona girer umrumda değil" diyemezsin. Bu kadar çapsız düşünmeye kimsenin hakkı yok kimse kusura bakmasın!.. Kriz patladığında aslanı da görürsün kediyi de..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşa tartışıyoruz,
    Vergiler artmazsa ülke bölünür, batar diyen bir zihniyetle beraber yaşıyoruz. Kime neyi anlatabiliriz ki? Hem bu zamlar ilk mi sanki?
    Elalemin kıçı kırık diyip yol kenarına attığı arabalara temiz-boyasız vs diye en az 20-25 bin lira para ödüyoruz.
    Herşeyin en pahalısını biz kullanıyoruz, pahalı satıldığı yetmiyor gibi devlet ürün bedeli kadar vergi alıyor bizden. Ama bu vergi nedense pırlantaya, sürat teknesine falan yansımıyor.
    Benzin 5 lira olursa ortalık karışır diyorduk, benzin şuan neredeyse 5.5 lira. Mazot desek benzinden aşağı kalır yanı yok. Dizel araba da ekonomik değil artık.
    Ciddi ciddi taştaş geçiyorlar artık, yok eğitim sistemimiz pırlantaymış, yok zam değil güncellemeymiş bilmem ne. Bu bakan bir kaç ay önce otomobildeki vergi yükü çok fazla, vergi arttırımı düşünmüyoruz dememiş miydi?
    1 senedir iş arıyorum, hiç bir umudum yok bulacağıma dair. Yukarı taraftan birilerini de tanımıyorum ne yazık ki. Bunlar yetmiyormuş gibi hayat daha da pahalı hale geliyor. Kafayı yemek içten bile değil. Hayat neden bu kadar zor bu ülkede? Çıldıracağım artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir şeyi anlamak bu kadar zor olmamalı. dünya genelinde otomobil almak her geçen gün kolaylaşırken, otomobil lüks olmaktan 70 sene önce çıkmışken, ülkenin hatalı ekonomi ve üretim politikalarının faturası vatandaşa bindirilemez. yunanistanın şu an ki borç batağına rağmen vatandaşlarına yüklenen böyle saçma vergileri yok. adamlar bir kere otomobil için ufak miktarda vergi artışı yaptılar biz 3 4 defa yaptık. ağzımıza s.çıldı hala vergi artışı yapıyorlar. bunun çözümü 15 20 yıllık araca binmek değil. zaten onlarında fiyatları çok yüksek 20 yıllık arabalara 40 50 bin para ödeyen bizden başka enayi var mı?

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BU testteki volvoda motor yok bildigim kadariyla... Yani kaput alti bos bir araba...

Metal yorgunlugu dogrudur lakin 2000li yillardan sonra guvenlik onlemleri daha onemli bir hal almistir.

Ortaya konusarak yazayim, taraf olarak degil... 2001 s40lar Mitsubishi carisma, 2005 sonrasi cikanlar ise Mazda3 ve focus platformuna sahip. BU araclarin guvenlik kapasitelerini volvo elden gecirmistir. Sonucta sasi ayni...

Burada asil dikkat edilecek sey metal yorgunlugundan ziyade aradaki jenerasyon farki ve 90larin sonundan sonra guvenlik anlayisinda ki degisim...

940 1990da Modus ise 2004te uretilmis... Yani volvoya gore 2 jenerasyon, bir cok markaya gore ise 3 jenerasyon fark var. (volvo kasalari 8-9 sene uretebiliyor) ... 98de uretime baslayan s80 serisi ile modusun testi olsa durum cok farkli olur aralarinda 8 yil olmasina ragmen...

Benim gozlemlerime ve okuduklarima gore, volvo guvenlik ekipmanlari noktasinda bir cok markaya gore 1 jenerasyon geridende olsa basedebiliyor.

Lakin gunumuzde isler farkli olmaya basladi. Mesela Mazda ABD de Volvoyu gecmis durumda guvenlik testlerinde...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir şeyi anlamak bu kadar zor olmamalı. dünya genelinde otomobil almak her geçen gün kolaylaşırken, otomobil lüks olmaktan 70 sene önce çıkmışken, ülkenin hatalı ekonomi ve üretim politikalarının faturası vatandaşa bindirilemez. yunanistanın şu an ki borç batağına rağmen vatandaşlarına yüklenen böyle saçma vergileri yok. adamlar bir kere otomobil için ufak miktarda vergi artışı yaptılar biz 3 4 defa yaptık. ağzımıza s.çıldı hala vergi artışı yapıyorlar. bunun çözümü 15 20 yıllık araca binmek değil. zaten onlarında fiyatları çok yüksek 20 yıllık arabalara 40 50 bin para ödeyen bizden başka enayi var mı?
    C70imi 10bin dolara sattim buraya gelecegim diye...

Burada aynisini 2500e almadim pahali diye...

Sanmiyorum bizden daha pahali ikinci ele sahip bir ulke...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    köpek bir insanı ısırırsa haber olmaz ama insan bir köpeği ısırırsa bak o işte haber olur ..

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık iki aydır ingilteredeyim daha önce pek çok yurtdışı seyahatim oldu fakat bu kadar uzun süre kalınca vatandaş sırtından nasıl ülkeyi yönettiklerini avrupanın bizi neden kıskandığını daha iyi anladım,

Burda markete gidiyorsun herşey bir lira iki lira en fazla üç lira etin kilosu 6 lira tavuğunda öyle 200 pounda araba alabiliyorsun, çalışmıoyrsan devlet sana çalışana kadar ödeme yapıyor çocuğun için 16 yaşına kadar ödeme yapıyor evin yoksa sana ev veriyor ne kira ne elektrik ne su hiçbir şey vermiyorsun, ileride bu evi almak istersen 100 bin pound gibi bir rakamı devlet karşılıyor, kendi kendine bakamıyorsan devlet yanına adam veriyor, esnafsan aylık belli bir limitin altında kazanıyorsan vergi vermiyorsun böyle böyle uzar gider

Şimdi yaklaşık iki ay sonra döneceğim türkiye ye eşimin vatandaşlığı olduğu için dönmeme imkanımda var fakat emin olun dünyada memleketimiz kadar güzel bir coğrafya yok, o yüzden memeleketi bu çomarlara bırakıp gitmeyede niyetim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ darkmoon Sabrından dolayı tebrik ederim .
    Bu arada alıntı yapmadım .Bir mesajda yunanistandan bahs
    yunanistandan bahs etmeyin hiç derim. yunanistan artık şahıs malı gibi düşünün .Yasadıkları ekonomik kriz sonucu teslim alınmış bir devlet .Yarın öbür gün bizle çıkacak bir problemde nasıl sorun yaratacağını hep birlikte görücez .
    Neyse konuyu dagıtmayayım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ayhanas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ darkmoon Sabrından dolayı tebrik ederim .
    Bu arada alıntı yapmadım .Bir mesajda yunanistandan bahs
    yunanistandan bahs etmeyin hiç derim. yunanistan artık şahıs malı gibi düşünün .Yasadıkları ekonomik kriz sonucu teslim alınmış bir devlet .Yarın öbür gün bizle çıkacak bir problemde nasıl sorun yaratacağını hep birlikte görücez .
    Neyse konuyu dagıtmayayım .
    sağol ayhanım detoks yapıyorum kendimle egolarımla bir arınma mücadele süreci içindeyim bu savaşı yenersem tamamdır ..
    Yaratılanı severim yaradan'dan ötürü ..

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 yılında, Alanya'da 1992 model mitsubishi galantla, 2012 model hyundai elantraya çarptım. Kırmızı ışıkta önüme çıktı ve hızım 80-90 vardı. Elantraya sağ ön kapıdan vurdum. Çarpışmanın şiddetiyle, elantra kendi etrafında dönmüş ve arka çamurluklarımız da çarpışmış. Elantradan kaçmak için sağ yaptığımda sağdan gelen bir yaris te benim sağ ön kapıdan bana çarptı. Yanlış hatırlamıyorsam yaris 2013 modeldi. Sonuç : Elantra ve yaris pert oldu. Galant hala yollarda. Yolculara gelince : Elantradaki adamın nasıl olduysa kolu kırılmış. Yaristeki çocuğun burnu, teyzesinin de burnu kırılmış. Teyzesinin bacağı kırık frğil ama çok kötüydü. Jandarmaya ifadeye tekerlekli sandalyeyle getirdiler. Yarisin sürücüsü olan annenin yüzü gözü çok kötü şişmişti. Emniyet kemeri yanıkları çok kötüydü. Galantta ben, oğlum ve eşim vardık. Benim sağ ayağım frenden kaydığı için sağ ayak bileğimde ufak bir şişlik vardı. Onun dışında hiç birimizin burnu bile kanamadı şükür. Galant'ın elektronik destekli otomatik emniyet kemerleri sayesinde bizde kemer izi bile yoktu ki görenler kemer bağlamadığımızı düşünüyorlardı.
    Naçizane : Bence bir aracın kaza anında ne kadar sağlam, ya da ne kadar pasif güvenlik donanımı olduğunun olduğunun önemi yoktur. Aktif güvenlik donanımı daha önemlidir. Yani kaza yapma ihtimalinin düşük olması iyidir. Bu durumda 199X model bir opel omega ya da audi a4 ya da alfa 156 vs.vs. 2017 model bir sümbülden evladır.
    Ha bir de 15-20 yaşında bir araba yeni bir arabadan sağlam olabilir.
    Nadide şeyler değerlidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler