User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: lpg işletilmesi hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

lpg işletilmesi hk.

öncelikle merhabalar;

yakın zamanda lpg'yi yeni takılmış ruhsata işlenmemiş araç aldım,şubat ayında muayene süresi dolacağı için şubat ayında işleteceğim yanlız sorunum şöyle;

lpg dolum ağzı tamponun altında sanırım şuanda işletmeye kalksak sıkıntı çıkacak, bu arada bunu depo kapağına almak istesek sıkıntı olurmu ? işlem süresi konusunda hiç bir bilgim yok.

1 ocak 2018den itibaren mmo yada tse'ye gitmeye gerek kalmıyor diye haberler okudum.şuanda dolum yeri ağzından dolayı mmo'mu tüv türk'mü sıkıntı çıkartıyor.

benim bu durumumda tavsiyeniz ne olur? yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Lpg dolum ağzı ile ilgili çıkan kural tekrar değişti. Tamponun altında olmasının sakıncası yok. Egzozdan uzak olması yeterli sanırım. 3 hafta önce lpg bağlatırken sormuştum ustalara.

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg işletilirken tuvturk zorunluluğu kalktı ama her trafik tescil bunu bilmiyor diye okumuştum bir forumda, hatta bu şekilde işletenler de varmış ama nerede okuduğumu bulamadım. bilginiz var mıdır bu konuda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @altugkocer teşekkür ederim yorumlarınız için.

biz aracı izmirden aldık şuan işletsek izmirde makine mühendisleri odasından sızdırmazlığı alıp işletmemiz gerekeceğinden ikamet yerimde izmir olmadığı için,şuanda bilerek işletmiyorum.1 ocak 2018de lpg'yi taktıracağınız yerde tüm işlemleri olup muayeneye gideceğiniz yönünde sanırım yasa çıkmış,sanırım işimiz daha basit olacak.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta benzin depo kapağının yanına aldırdım. Aslında kendim alacaktım ama malzeme vs fiyatlarıyla atiker bayisinin fiyatı arasında 50 tl olunca ustaya yaptırdım. Eski borular spiral kaplıydı (Tüpten motora gidenler). Tüvtürk ağır kusur olarak bıraktığı için onları da söktürdüm. Ayrıca 30 cm aralıklarla kroşe de attırdım. O da ağır kusurmuş. Toplam maliyet 150 TL tuttu. Gittim muayeneye sadece "Regülatör üzerindeki bilgiler okunamıyor" diye hafif kusurla geçtim
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüv türk'ten gelen mail aşağıdaki gibi

Sayın Müşterimiz,

Bizimle paylaştığınız e-mail için teşekkür ederiz.

26.04.2017 tarihinden sonra onaylanan LPG/LNG/CNG tadilatlarında, LPG/LNG/CNG dolum ağzının aracın alt kısmında bulunmaması gerekmektedir. Ancak kusurlar tablosunda LPG dolum ağzının konumu ile ilgili bir kusur bulunmamaktadır.

Bilgilerinize sunar, güvenli yolculuklar dileriz.

Saygılarımızla,

TÜVTÜRK A.Ş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler