User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
135 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: kiyaslamalar (ulkeden ulkeye)

TaxiDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzlanda'da TL ödenebiliyor mu? Oralarda yaşıyorsan o paralar mantıklı hatta bence az bile. Ama buradan tatil için gidersen haliyle pahallı gelecektir.
    İzlanda Kronu cinsinden hesaplamıstım o an. Ülkede Buğday yetişmedigi için, İthal geldiginden fiyatlarına da yansıyor. Ama Ballık beleş

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaxiDriver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzlanda Kronu cinsinden hesaplamıstım o an. Ülkede Buğday yetişmedigi için, İthal geldiginden fiyatlarına da yansıyor. Ama Ballık beleş
    İşte hatayı da o hesaplama yüzünden yapıyoruz. Tatil için gittiysen ne kadar harcadım diye hesap yaparsın o en doğal davranıştır ama kıyaslamak için hesaplama yaparsan yanlış yapmış oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kıyaslamalarda bugün Liechtenstein. Ama domatesi pahallıymış; 1euro muymuş 2 euro muymuş neyse işte.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.ntv.com.tr/teknoloji/nas...9UuxS33P7iD56Q

Adamlar 7 tane canlılık barındırabilecek gezegen buluyor.

"6 yaşındaki cocuk nikahlanabilir" diyen Yıldız'a suc duyurusu - Son Dakika Turkiye Haberleri

Biz 7 yaşında kız çocuğu nikah yapılabilir onu tartışıyoruz

Avrupada domates 2 Euro diyip kıyaslama yapan arkadaşlar, İstanbul'un Avrupa yakasındada domates 2 euro

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çaykur Turist Migros, BİM ve Gavurellerdeki Türk markette fiyatı.

Bu çay bizim ülkemizde yetişmiyor mu? Bu fiyat farkı neden anlamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    photoshop tarzı bir şey olabilir bunu görünce aldi ve lidl bakayım dedim ama nette fiyat yoktu sadece real nette fiyat vermiş onda da 1 kg çaykur filiz çay fiyatı 10€.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebayden baktım abi bende sarı değil de başka bi rengi vardı 400 gram 7 euro
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün Facebook'ta marketi buldum,ilgili tarihe kadar geri giderek haftalık tüm fiyatlandırmlarını inceledim.En yakın tarihli broşürlerinde aynı ürün 4,19 euro.Yine ucuz,yine ucuz.Lakin birileri "6 ayda %100 zam yemiş,ekonomileri iyi değil demek ki!" diye savunmaya geçerse ona da şaşırmayın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende çok merak ettim epeyce araştırdım. Bu biraz dampingli bir fiyat olmuş ama internette bulduğum çoğu Türk markette fiyat 3-4.5 euro arası.

Bu marketten alışveriş yapan varsa salçayı başka yerden alsın. tukaş ve tamek çoğu yerde 0.79-0.89 euro

Et fiyatlarının maşallahı var. Sanırım bu adamlar kıymayla tavuğu kiloyla almıyor. Hep 5 kg olarak paketler var, fiyatlarda 5 kilo fiyatı yazılı. Geçen kasaba gittim önümde teyze 5 liralık kıyma aldı. 125 gr kıymadan bahsediyoruz. Et fiyatları genel olarak düşük. Bi tane Türk vlog falan çekmiş. Güzel bir Türk kasabına giriyor fiyatlar marketten az pahalı ama bizim buraya göre yine çok ucuz.

Birde Türk market broşürlerinde dikkatinizi çektiyse meşhur bir markanın kayseri pastırması, yine meşhur bir markanın afyon sucuğu buraya göre neredeyse %40 ucuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa turum boyunca etiketleri 3.5 ile (geçen yıl bu zamanlarki kur) çarpmaktan vazgeçtiğimde bir an beyin duraksaması yaşadım. Her şey ama her şey tek haneli fiyatlara sahip abi bu nasıl olabilir dedim olmuş yani oturmuş bir ekonomi kişi başına düşen milli gelirdeki adaletli dağılım bu hale getirmiş avrupayı. Temel ihtiyaçlar ucuz olay bu bunun yanında tüketirsiniz tüketmezsiniz size kalmış alkol tütün ucuz. Winston 3.5 euro idi sanırım. Düşük bütçeyle daha fazla ülke daha fazla şehir düşündüğümden konserve yiyordum gezimde. 0.8 € ya felan konserve alıyodum. 400 gr nutella 3.5 euro idi. 100 gr çikolatalar indirimdeydi ve 0.8 € idi. Hani şu cümleyi kurdum özellikle almanyada bana aylık 2000€ maaşlı iş bulun da kalayım şurda. Ne kadar doğruyum bilmiyorum yaşayanlar daha detaylı bilgi verecektir. Ama bu alamanyaya giden gelmiyor acep ne iştir diye düşünürüm hep

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    almanya bizi kıskaniiii

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıskançlıklarından çatır çatır çatlıyolar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Buyrun bakalım gerçekten kıskanıyorlar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=kv9_gd93BtY

Buyrun bakalım gerçekten kıskanıyorlar mı?
    Hece hece montajlamışlar. Hem öyle 3-5 Alman'ın dediği ile mi olacakmış, peh... Adamlar bizi bizden daha iyi takip ediyor. Doğru demiş, madem kıskanıyorlar niye kimse oradan buraya göç etmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok ta..k geçen bir video olmuş bir yeri kıskanman için senden iyi bir yönü olmalı ki almanya'dan tek iyi yanımız çoğunlukla güneşli havamız ve sahil kesimleri başka hiçbir şey yok.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hece hece montajlamışlar. Hem öyle 3-5 Alman'ın dediği ile mi olacakmış, peh... Adamlar bizi bizden daha iyi takip ediyor. Doğru demiş, madem kıskanıyorlar niye kimse oradan buraya göç etmiyor.
    70;yaslarinda fln fethiyede villa alip emekli maaslari ile yani yaklasik 10+ tl ile gunes, temiz hava ve sahillerin tadini cikarmak icin part time foc ediyorlar

HkN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 günlük Almanya gezisine gitmiştim. 1 gün Wolsfrug ve 2 gün Berlin.

Fiyatlara pek girmeye gerek yok. Sıfır arabalar 10.000 euro'dan başlar ama ikinci el araç 10.000 euro'ya neler neler var.

Asgari ücret 1400 Euro altındaydı geçen ocak ayında. Yakıt 1.38 di ve 1 asgari ücretli 1 ayda 1 ton civarı yakıt alabiliyordu (Benzinmi dizelmi hatırlamıyorum)

1 KG oranın özel sucuğundan aldım EGETÜRK ve rehberimiz çok önerdi ve Türkiyeden özellikle sipariş veren varmış. 9 Euroydu 3 koca kangal 1 KG

Herşeyi geçtim adamlar insana saygılı, en merkezi yer olan Berlin'deki önemli yerde başkonsolosukların olduğu yerde Amerikan Başkonsolosluğu gibi önemli yerlerin önünde 4 tane bile polis yok. Nerdeyse 10 metre yakınına kadar gidebiliyorsun vsvs.

Merkel'in evinin yakınında yemek yedik ve evinin önünde resim çektirdik 2 tane sıradan polis bekliyordu.

Trafikte korna sesi yok. Yeşil ışık yansın öyle korna vs yok.
    Tur otobüsü yolda karşıdan gelen bisikletliye sıkışmasın diye yol verdiğini hatırlarım, durdu bekledi. Otobüs çıkarken yol hakkı olan bir suv geri gidip manevra yapamayacak otobüse yol verdi gibi.

Daha çok şey var adamlar bazı şeyler aşmışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HkN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3 günlük Almanya gezisine gitmiştim. 1 gün Wolsfrug ve 2 gün Berlin.

Fiyatlara pek girmeye gerek yok. Sıfır arabalar 10.000 euro'dan başlar ama ikinci el araç 10.000 euro'ya neler neler var.

Asgari ücret 1400 Euro altındaydı geçen ocak ayında. Yakıt 1.38 di ve 1 asgari ücretli 1 ayda 1 ton civarı yakıt alabiliyordu (Benzinmi dizelmi hatırlamıyorum)

1 KG oranın özel sucuğundan aldım EGETÜRK ve rehberimiz çok önerdi ve Türkiyeden özellikle sipariş veren varmış. 9 Euroydu 3 koca kangal 1 KG

Herşeyi geçtim adamlar insana saygılı, en merkezi yer olan Berlin'deki önemli yerde başkonsolosukların olduğu yerde Amerikan Başkonsolosluğu gibi önemli yerlerin önünde 4 tane bile polis yok. Nerdeyse 10 metre yakınına kadar gidebiliyorsun vsvs.

Merkel'in evinin yakınında yemek yedik ve evinin önünde resim çektirdik 2 tane sıradan polis bekliyordu.

Trafikte korna sesi yok. Yeşil ışık yansın öyle korna vs yok.
    Tur otobüsü yolda karşıdan gelen bisikletliye sıkışmasın diye yol verdiğini hatırlarım, durdu bekledi. Otobüs çıkarken yol hakkı olan bir suv geri gidip manevra yapamayacak otobüse yol verdi gibi.

Daha çok şey var adamlar bazı şeyler aşmışlar
    avrupada geçen günlerimdeki huzuru 22 yıldır türkiyede 1 gün olsun yaşamadım. Türkiyede tali yoldan ana yola çıkacağım arabayla dışarıdaki insanları bırakın arabanın içindeki insanlar çıksana neyi bekliyorsun diyor 90-100le gelen tırın önüne atmamı istiyorlar benden öğrenmemiz gereken çok şey var bu konularda. Mesele ne ucuzluk ne pahalılık aslında mesela insanlık en başta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupada geçen günlerimdeki huzuru 22 yıldır türkiyede 1 gün olsun yaşamadım. Türkiyede tali yoldan ana yola çıkacağım arabayla dışarıdaki insanları bırakın arabanın içindeki insanlar çıksana neyi bekliyorsun diyor 90-100le gelen tırın önüne atmamı istiyorlar benden öğrenmemiz gereken çok şey var bu konularda. Mesele ne ucuzluk ne pahalılık aslında mesela insanlık en başta.
    Aynen öyle , yurtdışında kaldığım her dönemde gözlemlediğim kadarıyla gittiğimiz her yerde huzuru ve toplum düzenini bozma konularında üstümüze yok , gerçi Asya geneli ve Afrika'dan göçmen statüsünde gelen her vatandaş zaten Avrupa'da sorun ama neyse .

Şimdi yorumum biraz ters görülebilir ya da Batı aşığı olarak algılanabilir ama problem değil yine de yazayım , ülkemi de çok severim aslında ama içindekiler soğuttu .

En başta eğitim olarak NET 100 yıl gerideyiz . Sorun tam da burada başlıyor

Herşeyin başı eğitim olduğu için de ne toplumsal yaşama , ne kamu düzenine dair gram saygı yok .

En basit örnek ; Ingiltere'de çevre kirliliği yaratırsan ağır cezaları var evet ama insanlar ağır cezalardan dolayı caymıyor , zamanında hem aile hem okulundan çevre bilinci edindiği için zaten ne yere tükürüyor , ne de yiyip içtiği park alanında ateş yakıp sonra '' belediye temizlesin amuğa goyikim hehehe '' diyip kalkıp gidiyor . Adam cezasını geçmiş , sağlıklı yaşama adapte olmuş , kamusal alana saygısı var , karşı tarafındaki adamın o alan üzerindeki kullanım eşitliğinden haberi var vsvs

Bir de bize bakalım ?

Sözde çok elit kesimiz oturduğumuz yerde daireler bile milyon liralarla satılıyor ( hani para refah getiriyor ya sözde )

Komşunun p,ç bebeleri 15.kattan kardeşinin bezlerini atıyor aq al işte bu adama 5.000 lira ceza versen n'olur?

Kendi eğitim,düzen görmemiş ki çocuğuna öğretsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler