User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
55 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İthal araç ötv öğrenme ve ödeme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasako modenalar c5 ler eksik otvli mi ? nasil ogrenebiliyoruz bunu ? biara el konulan birkac araba olmustu , 20 senelik arabaya el konulmasi garip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasako modenalar c5 ler eksik otvli mi ? nasil ogrenebiliyoruz bunu ? biara el konulan birkac araba olmustu , 20 senelik arabaya el konulmasi garip
    edit yapamadim telefon klavye azizligi , 'piyasadaki' olacak

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik müşavirleri araçların dosyalarına bakıp öğrenebiliyor. Temmuz ayında af bitti, o af ile devlet müsadere hakkından feragat ediyordu. 2012/2013 yılına kadar olan araçlarda yapılan bir dümendi eksik ötv ve binlerce araç var burumda.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla alakası var mı bilmiyorum ama bu eksik ötv yatırıp nasıl sokuyorlar aracı? Hadi oldu bize satmayı nasıl başarıyorlar? Porsche filan almak istersek dikkat etmemiz gereken nedir? Nasıldır?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    duydugum habere göre ocak ayında tekrar çıkıcakmış ben bunu bekliyecegim sanırım ama umarım aracımıza birşey olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakası var mı bilmiyorum ama bu eksik ötv yatırıp nasıl sokuyorlar aracı? Hadi oldu bize satmayı nasıl başarıyorlar? Porsche filan almak istersek dikkat etmemiz gereken nedir? Nasıldır?
    abi belli bir tarihten önce eksik yatırıp kalanını sonra yatırmak maksadıyla trafikte tescil yapılıyordu. şimdi öyle degilmiş mesela illa tam olucakmış öyle plaka tescil yapılıyor.. almadan önce ithal aracın ne kadar yattıgını ögrenmek zordu bizde güvendik aldık fakat şuanda 3.500 lira bir meblag yatırılmış sadece.. bundan sonra ithal araca bulaşmayı hiç düşünmüyorum ilk ve son olucak.

Sizede tavsiyem sizde almayın düzgün olsun bayi çıkışlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bolkar1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi belli bir tarihten önce eksik yatırıp kalanını sonra yatırmak maksadıyla trafikte tescil yapılıyordu. şimdi öyle degilmiş mesela illa tam olucakmış öyle plaka tescil yapılıyor.. almadan önce ithal aracın ne kadar yattıgını ögrenmek zordu bizde güvendik aldık fakat şuanda 3.500 lira bir meblag yatırılmış sadece.. bundan sonra ithal araca bulaşmayı hiç düşünmüyorum ilk ve son olucak.

Sizede tavsiyem sizde almayın düzgün olsun bayi çıkışlı olsun
    Haklısın ama sanırım artık yenilerde yapılamıyor diye duydum bende, tabiki bayi en iyisi aslında.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksık yatırılıp kalanı sonra mı? Cıdden sormak ıstıyorum,sıze bu bılgılerı kım verıyor...?
    Hıc bır zaman boyle bır sey yoktu.
    Otv beyan ıle yatıyordu 2013 agustosa kadar. Kes faturayı defalarca,matrahı dusur ve otv yı yatır.
    Oncesı sonrası yok,olmadı da...
    Sımdı gumruge beyan edılen rakam(beyanname) ne ıse onun carpanı okucak. 1krs bıle eksıkse sıstem kabul stmıyor.
    Ayrıca dusuk beyan da edemezsınız,emsal deger var...
    Plaka tescıl ıslemı otv den sonra dosyası cıkar ve trafık verır...
    Ne kadar yattıgını ogrenmek kolay...
    Ayrıca ocak ayında cıkıcagını nerden duydunuz? Tekrar edıyorum,once kı cıkan kanun da otv affı degıldı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eksık yatırılıp kalanı sonra mı? Cıdden sormak ıstıyorum,sıze bu bılgılerı kım verıyor...?
    Hıc bır zaman boyle bır sey yoktu.
    Otv beyan ıle yatıyordu 2013 agustosa kadar. Kes faturayı defalarca,matrahı dusur ve otv yı yatır.
    Oncesı sonrası yok,olmadı da...
    Sımdı gumruge beyan edılen rakam(beyanname) ne ıse onun carpanı okucak. 1krs bıle eksıkse sıstem kabul stmıyor.
    Ayrıca dusuk beyan da edemezsınız,emsal deger var...
    Plaka tescıl ıslemı otv den sonra dosyası cıkar ve trafık verır...
    Ne kadar yattıgını ogrenmek kolay...
    Ayrıca ocak ayında cıkıcagını nerden duydunuz? Tekrar edıyorum,once kı cıkan kanun da otv affı degıldı...
    abi kızma orasını anladık, ötv affı değil de işte anlatırken gereken doğru kelime çıkmıyor halk dilinde ötv affi gibi kaldı milletin dilinde.

Neyse işin özü artık eğer araç sifirsa yada bu yıl ithal edildiyse sahte beyanlarla sokamazlar değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızma degık
    L,defalarca ısın dogrusunu yazıyorum ama hala otv affı dıyorsunuz
    Sahte beyan nasıl oksun,emsal var zaten. Tek rısk 2.el sokulması kaldı. O kotu ıste.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi kızma cidden bizim aracımız o yıl gümrükte 81 bin dolara girmiş görünüyor yalnız ötv tutarı 3.500 yatırılmış bak bi arkadaş daha yazmış bizde öyle birşey yapmak istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapimak istenen nedir yada arkadasin yazdigi? Eksik otv yi yatiramazsin,daha onceden de yatmadi. Ayni seyi neden 7-8 kez tekrarlatiyorsun,anlamiyorum ki...
    Cikan kanunla %15-25 yatan miktar ise bu konuyla alakasi yok.
    85'e girmis,ne guzel. Demekki gumruk evraklari duzgun. Otv si 1000tl de yatabilir di bunun. Ikisi farkli seyler.
    Ben kizmiyorum. Eger kizilicaksa ve bu forum da en cok kizdigim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup yorum yapilmasi.
    Yoksa dunya duz de diyebilirsin,sabaha kadar yuvarlak da deriz ama ne degisicek? Sen isin sonun da duz diyeceksin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım abi haklısın. Çok teşekkürler ilgin için.

bahadırtelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kanunu duyunca bende bircok kisi gibi otv affi gibi algilayip otvsi az yatirilmis bir arsca talip oldum.
    Yinede kanun maddesini inceleyim deyince gordumki kacakcilik evrakta sahtecilik vs gibi konulari muaf tutugunu ve gumruk kacakcilikla ilgili kanunlar cercevisinde degerlendirikecegi gibi biseyler yaziyor.
    Avukatima danistim oda hukuki agizla bunun otv affi olnadigini aracin eksik otvsini yatirip araci temize cikarmak gibi bir sansim olmadigini anlatti bide 3 kurus ucuza bise almak icin bu kadar riske nasil giriyorsun diye akil verdi.

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala buzdolabı faturası ile araba getirenler varmış abi ülkede ya. nasıl yapıyorlar valla orasını bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omR35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2015 e250 cdi 4matic aracımıza ithal edilirken sadece 3bin kusur tl ötv ödendiğini satmak istediğimiz zaman öğrendik biz de.herhangi bir arama yakalama kararı çıkmadan aftan yararlanıp 20bin tl gibi bir rakam ödeyip hallettik.toplam da 24-25 bin gibi rakama tam ötv olmuş oldu araç anlayacağınız
    hiçbirşey halletmediniz hala aracınız problemli gümrük girişinde belirtilen tutarda ötv yatırmadığınız sürecede problemli olucak.

kanun açık değil mi?
    "Bu Yönetmelik, Kanunun geçici 9 uncu maddesinin yürürlük tarihinden önce aynı Kanunun 235 inci maddesine göre el konularak mülkiyetin kamuya geçirilmesi kararı verilmiş ve henüz tasfiyesi tamamlanmamış olan araçları kapsar."

Bunun türkçesi araban ötv eksikliği nedeniyle yakalandı ise onu kurtarmanı sağlıyor o kadar. Başkada hiçbir arabada işe yaramıyor.

Serkan_UR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizimde araçların birinde bu konu ile alakalı tedbir vardı,Bu kanun çıktıktan sonra Avukat gerekli işlemleri yaptı %20 lik dilimden bir rakam çıktı ödendi ve gümrüğe bildirildi,Gümrüğün mahkemeye gönderdiği kağıt ilede mahkemede araç üzerindeki tedbir kaldırma yazısı verdi.Tabi ki herkes gibi ötv probleminden kurtarıldı gibi düşünmekteytim burayı okuyana kadar.

Okuduğuma göre tedbir kaldırıldı ancak ötv problemi çözülmedi olarak anlıyorum.
    Ötv problemi çözülmedi derken devamında bu aracın ötv konusu ile ilgili ne tür bir durum yaşanabilir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşananlar söylenenler çok farklı iyice kafam karıştı :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Serkan_UR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizimde araçların birinde bu konu ile alakalı tedbir vardı,Bu kanun çıktıktan sonra Avukat gerekli işlemleri yaptı %20 lik dilimden bir rakam çıktı ödendi ve gümrüğe bildirildi,Gümrüğün mahkemeye gönderdiği kağıt ilede mahkemede araç üzerindeki tedbir kaldırma yazısı verdi.Tabi ki herkes gibi ötv probleminden kurtarıldı gibi düşünmekteytim burayı okuyana kadar.

Okuduğuma göre tedbir kaldırıldı ancak ötv problemi çözülmedi olarak anlıyorum.
    Ötv problemi çözülmedi derken devamında bu aracın ötv konusu ile ilgili ne tür bir durum yaşanabilir ?
    Sizin sorununuz çözülmüş, burada hiçbir tedbir yakalama vs. olmayan arabayı kanun kapsamıyoru anlatmak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler