User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: İthal araç ötv öğrenme ve ödeme

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aftan yararlanıp parası yatmış araçların artık illegal bir durumu kalmamış olmuyor mu ? Cidden bende anlamadım burada anlatılmaya çalışanı. O zaman ne diye çıktı yasa ne diye kaldırılıyor tedbirler ?
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altıncı maddenin içinde bu var:

(3) Kanunun geçici 9 uncu maddesi kapsamında işlem yapılması, söz konusu araçların ilk iktisabında ödenen vergilerde bir eksiklik tespit edilmesi halinde, gerekli vergi tarhiyatının yapılmasına ve ceza uygulamasına engel teşkil etmez.

anladığım araban düşük ötv den yakalandıysa parayı yatırıp davayı düşürüp kullanıyorsun ama araç sana evlat oluyor başkası senin yaptığın işlemden dolayı yırtmış olmuyor. Tabi ödeme yaparken %15-25 yerine tam ötv yatırırsan yırtıyorsun.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben o kadar yaziyi bosuna yazmisim. Tek anlayanda ahk olmus,en azindan bosa gitmemis.
    Kimse alinmasin ama suan ulke olarak bu hallere dustuysek bu hal ve tavrimiz yuzundendir...

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o kadar yaziyi bosuna yazmisim. Tek anlayanda ahk olmus,en azindan bosa gitmemis.
    Kimse alinmasin ama suan ulke olarak bu hallere dustuysek bu hal ve tavrimiz yuzundendir...
    abi yanlış anlamada yazdıkların pek net değil. Hızlı ve düşük cümlelerle yazmışsın anlaşılmıyor mesele net bir şekilde. 2 üniversite bitirdim 2 satırı anlamayacak kadar gerizekalı değiliz çok şükür
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler şöyle bişey var mesela eksik ÖTV tutarını ödediniz ileride yeni bi dosya açılırsa o evrakla direk gittiğinizde mahkeme tedbiri kaldırılıyor. Dava sonunda beraat çıkarsa ödediğiniz parayı alabiliyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dava sonunda sanıklar hakkında mahkumiyet çıkarsa ödeyenler arabayı kurtarmış oluyor ödemeyenlerin aracı müsadere ediliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın evlat olma durumu yasadan yararlanmayanlarda var yararlanan birçok aracın kalktı devir işlemi yapabiliyorlar

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aftan yararlanıp parası yatmış araçların artık illegal bir durumu kalmamış olmuyor mu ? Cidden bende anlamadım burada anlatılmaya çalışanı. O zaman ne diye çıktı yasa ne diye kaldırılıyor tedbirler ?
    bende buna takıldım abi bu af ne diye o zaman diyor insan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek ki yazanda sorun,mutemelen ilkogretim bilgisi ile yazdigi icin,kapasite yetmemis.
    Nerde 2 uni....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek ki yazanda sorun,mutemelen ilkogretim bilgisi ile yazdigi icin,kapasite yetmemis.
    Nerde 2 uni....
    Murat abi senin dediğin gibi olursa araç sahipleri büyük ihtimalle bu sefer arabayı yakarlar hatta devlet güzel para vurdu bu işten yakın zamanda yenisi gelecek diye söylentiler var çünkü 2017 yılının Şubat ayı sonrasını kapsamıyor yasa ve birçok milletvekili valisinden tut birçok kişinin arabası var halen @997TT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cikan gecici hukme gore suana kadar el konmus yada el konma karari olan arabalarin riski kalkti. Tabi basvurulduysa...
    Ayrica bu kanun kapsaminda,benim aracima da rl konma riski kalksin diye odeyenler oldu. Bakin otv niz tam ama el konma riski kalksin istiyorum(bunel konma sadece 1 kanuna muhalefetten kalkiyor,baska sebebleri kapsamiyor) diyorsaniz da odeyebilirsiniz
    Yani bizim devlet para odemek isteyeni bos cevirmez...
    Ve yarin devlet(vergi d) "senin arabanin otv si dusuk,gel barisalim" derse ne yapicaksiniz?
    Ama ben odemistim vergi memuru amca....mi diyeceksiniz? O da size odediginizin size bilmem ne kanunundan dolayi el konmayi kaldiriyor,eksik otv yonunden herhangi birseyi kapsamiyor dediginde,ben sizin dediginizden birsey anlamadim,daha acik konusun,hizli ve devrik cumle kurmayin dersiniz ve o sirada 7 diploma,3 master degree yi suratina calarsiniz...
    Isin ozu bu,kumeste ki tavugun altindan yumurtayi almakla birakmaz devlet. Ha bana gore birsey cikmaz o ayri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cikan gecici hukme gore suana kadar el konmus yada el konma karari olan arabalarin riski kalkti. Tabi basvurulduysa...
    Ayrica bu kanun kapsaminda,benim aracima da rl konma riski kalksin diye odeyenler oldu. Bakin otv niz tam ama el konma riski kalksin istiyorum(bunel konma sadece 1 kanuna muhalefetten kalkiyor,baska sebebleri kapsamiyor) diyorsaniz da odeyebilirsiniz
    Yani bizim devlet para odemek isteyeni bos cevirmez...
    Ve yarin devlet(vergi d) "senin arabanin otv si dusuk,gel barisalim" derse ne yapicaksiniz?
    Ama ben odemistim vergi memuru amca....mi diyeceksiniz? O da size odediginizin size bilmem ne kanunundan dolayi el konmayi kaldiriyor,eksik otv yonunden herhangi birseyi kapsamiyor dediginde,ben sizin dediginizden birsey anlamadim,daha acik konusun,hizli ve devrik cumle kurmayin dersiniz ve o sirada 7 diploma,3 master degree yi suratina calarsiniz...
    Isin ozu bu,kumeste ki tavugun altindan yumurtayi almakla birakmaz devlet. Ha bana gore birsey cikmaz o ayri...
    Abi beni ilgilendiren bir konu değil ama durumun özeti; devlet gel vergi barışı yapıcaz dedi kimse yasayı okumadı. hatta yasa çıkacak diye akıllı vatandaşlarımız ithal eksik ötvli araç aldılar piyasa fiyatının altına gelicek diye, birçok araç vergi barışından yararlanıldı diye piyasa fiyatına çak.... pardon satmaya başlandı ama bu olayda kazanan taraflar devlet ve eksik ötvsi ödendi diye müşteri bulup satan insanlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksik ötv'yi tam olarak yatırırsan zaten ilerde başın ağrımaz ama kanundaki gibi %15-25 yatırırsan gene başın ağrır çünkü araban hala ötv eksikli.
    Zaten kanun maddesinde yazıyor bu barış :
    "(3) Kanunun geçici 9 uncu maddesi kapsamında işlem yapılması, söz konusu araçların ilk iktisabında ödenen vergilerde bir eksiklik tespit edilmesi halinde, gerekli vergi tarhiyatının yapılmasına ve ceza uygulamasına engel teşkil etmez."

Yani ötv'yi tam ödemezsen ceza yersen şaşırma diyor. Ayrıca özel ithalat araçlarda ötv'yi tam yatırırsanız bayii'den yüksek fiyata alırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel alinti yapmissin.
    Ama tan otv odenirse bayiden yuksek olur kismina her aracda katilmiyorum.
    Mesela 520i de hesap sasar ama 520d de tutar.
    Porsche'nin hic bir modelinde tutmaz vs vs...

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eksik ötv'yi tam olarak yatırırsan zaten ilerde başın ağrımaz ama kanundaki gibi %15-25 yatırırsan gene başın ağrır çünkü araban hala ötv eksikli.
    Zaten kanun maddesinde yazıyor bu barış :
    "(3) Kanunun geçici 9 uncu maddesi kapsamında işlem yapılması, söz konusu araçların ilk iktisabında ödenen vergilerde bir eksiklik tespit edilmesi halinde, gerekli vergi tarhiyatının yapılmasına ve ceza uygulamasına engel teşkil etmez."

Yani ötv'yi tam ödemezsen ceza yersen şaşırma diyor. Ayrıca özel ithalat araçlarda ötv'yi tam yatırırsanız bayii'den yüksek fiyata alırsınız.
    çok yazık o zaman abi hem para ver verdigin para seni birazdaha idare etmek gibi bişey.. bu çok saçma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat abi senin dediğin gibi olursa araç sahipleri büyük ihtimalle bu sefer arabayı yakarlar hatta devlet güzel para vurdu bu işten yakın zamanda yenisi gelecek diye söylentiler var çünkü 2017 yılının Şubat ayı sonrasını kapsamıyor yasa ve birçok milletvekili valisinden tut birçok kişinin arabası var halen @997TT
    Kurul baskanliklari vb. diger ek gelirler ile max 10-12 bin tl maas alan hangi vali yurtdisindan arac getirebiliyor acaba?
    Yani, ben hic kisisel araci passattan-suberb vb. giris seviyesi d segmentenden daha iyi araci olan vali gormedim, duymadim.
    Hatta tanidigim ve aktif olarak valilik yapan 2 aile dostu buyuklerimizin kisisel araci bile yok. Ayrica duzenli olarak mal beyaninda bulunmasi gereken hangi memur otvsi eksik, kacakciliga girebilecek araca binmeye cesaret eder acaba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurul baskanliklari vb. diger ek gelirler ile max 10-12 bin tl maas alan hangi vali yurtdisindan arac getirebiliyor acaba?
    Yani, ben hic kisisel araci passattan-suberb vb. giris seviyesi d segmentenden daha iyi araci olan vali gormedim, duymadim.
    Hatta tanidigim ve aktif olarak valilik yapan 2 aile dostu buyuklerimizin kisisel araci bile yok. Ayrica duzenli olarak mal beyaninda bulunmasi gereken hangi memur otvsi eksik, kacakciliga girebilecek araca binmeye cesaret eder acaba.
    Haberi yok ki 3 üncü 4 üncü sahibi 2003 x5 de var 2012 2013 x6 da var 2.0dizel Passat bile var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler