User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Adana'da nereye gidilir ne yenir?

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Adana'da nereye gidilir ne yenir?

Aynı gün uçakla gidip dönmeyi düşünüyorum nereye gidilir ne yenir ve araç kiralamak gereklimidir önerileri rica ediyorum

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı gün uçakla gidip dönmeyi düşünüyorum nereye gidilir ne yenir ve araç kiralamak gereklimidir önerileri rica ediyorum
    Araç kiralarsan rahat edersin. Baraj Yolu üzerinde Kolcuoğlu var ama fiyatlar İstanbul mertebesinde değil, masaya getirilen yeşilliklerden para mara istemiyorlar. Şehirin çeşitli noktalarında Birbiçer Kebap var, en son gittiğimde lezzeti fena değildi.
    Nereleri gezersin o konuda pek bilgim yok, zira ben ne zaman Adana'ya gitsem burnum şantiyelerden kurtulmadığı için anca yemek yerleri ile loto bayilerinin yerlerini biliyorum
    Araç kiralama için özelden bilgileri gönderiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkcası muhtemelen yurdumuzun en bozulmuş ili diyebilirim, kimse kusura bakmasın ama ne yenecek nede gezilecek bir yanını göremiyorum gelmeyin daha iyi.

90larda paralı kıro, yolda terörist/cowboy oranı neydiyse x 1000 oldu,

90larda eğitimli ,elit oranı neydiyse - x 1000 oldu

90larda adam gibi yemek sunan kültürüne yakışır kebab hizmet veren - 100 oldu

ama baya ciddi sayıda tespihli,takım elbiseli bmw ,mercedes sahibimiz var, iş görüşmesinde genel kültür sorusuna Gandhi sorusuna abi naptın afrika başbakanı KITAYI o beyazlardan kurtarmış diyenimi.

beyazla siyahı karıştırınca ne renk elde edersine mor diyenimi (sorular hazır sorular bize ait değil bu arada ) bana empati yap demek isterken abi biraz telepati yap diyenmi

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kebabci seyhmus’a gidilir, karisik tursu alip donulur vakit varsa iskenderunda kunefe yemelisiniz petek pastanesinde

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amaç yemek içmek görmek ise ben Adana yerine Gaziantep öneririm

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında Antepe gitmek istiyorum ama uygun bilet denk getiremedim vs şimdi Adanaya niyetlendim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında Antepe gitmek istiyorum ama uygun bilet denk getiremedim vs şimdi Adanaya niyetlendim
    Bence sabırla bilet kovalamaya devam et Antep çok daha fazla şey sunuyor kültürel ve midesel olarak

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar adanada açıkcası gerçekten güzel kebab yemek istiyorsanız klişe yok onbaşılar yok kolcuoğlu vs bunlardansa adana'nın yerlisi insanlara danışıp lüks ortamdan yada seri imalatdan (birbiçer) ziyade hakiki lezzet odaklı salaş yerleri tercih etmenizi öneririm.

kaburgacı yaşarda kaburga, yeşil kapıda külbastı, mercan kebabta şaşlık, eski kuşçular pazarında kazancılara yakın bir lokasyonda sunulan pazar sabahı ciğeri/rakısı, ve benzeri birçok daha örnek dolu.

hele adana kebabı ve kuşbaşı/kazbaşı için bir sürü lokasyon var ama kendinizi klişe lüks tanımına zorunlu/kısıtlı tutmayın genelde halkımız gelene misafire güzel mekanda sunmak isteyince asıl lezzet ve ortam kayboluyor.

mesela adana kebabı,antep küşnemeyi ,kuş/kazbaşını vede sucuğu güzelce sunan bununla beraber gerçek kültürüne has ocağın başında adam gibi kebab kültürü sunan vede seri imalat mantığından çok lezzete önem veren Ceyhan ocakbaşı var, maalesef ilimizde birde isim önemli, hergelene ayrı tanıyana ayrı hizmet.

Ceyhan ocak başında ben Ceylan otomotivden Halil,Nazmi vede Timurun misafiriyim beni mutlu etmeni istediler deyin olmayın yemek benden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

antep firmasında çalışan vede 3 ay antepte yaşamış biri olarak kesinlikle katlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gözlerimi kapatıyorum küşleme görüyorum Gözlerimi açıyorum Q klavye

excellency23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adanaya biraz uzak ama kozan'da ölmezler ocakbasi var. sadece ciger ve sis. tika basa adana kebap yemis sekilde gitmeme ragmen tadi damagimda kalmisti. salaş bi mekan

bozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kiraladığınızı varsayarak yazıyorum; Gün içerisinde alkol alacaksanız eğer bar,restoran tarzı yerler için Ziyapaşa Bulvarını,Şinasiefendi sokağını tercih edebilirsiniz.Aracı park edip hem yürüyerek dolaşabilir hemde dışarıdan beğendiğiniz mekanlardan birine oturabilirsiniz.

@Yarbay konuya deyinmiş ve lüksün dışında salaş,doğal mekanları sıralamış. O tarz yerler çok lezzetlidir.Tavsiye ederim.
    Ama yinede hizmet kalitesi üst düzey olsun derseniz;Onbaşılar,Kazancılar,Sercan'a gidebilirsiniz. Manzaraları da güzeldir.

Kazım Büfe de muzlu süt, Ali göde'de şalgam içmeden ve Bicibici yemeden gitmeyin

Gölde çok fazla su yok ama yinede Menderes bulvarını turlayabilirsiniz. T.özal blv. üzerinde istediğiniz her mekan da çay/kahve olayını gerçekleştirebilirsiniz. (starbucsk,mado,caribu,soulmate vs.vs.vs)

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kebabı, ciğeri seyyarda yemeyi tercih edin, şehirdışından gelip de kebap yemek isteyip duruma hakim olmayan çoğu yabancı gibi Hasan Usta(!) Kebap’a gitmeyin, gerek at eti gerek eşek eti gerek fiyatlarıyla sizi üzerler.İlla bir restoran istiyorsanız Aqua Park’ın içinde Gönül Kebap var, ikramlarıyla bile doyururlar kesinlikle fırsat olursa buraya gidin.

Şalgam için Adana Koleji’nin olduğu kavşakta, Aliye İzzet Begoviç Bulvarı’nda, Doktorum Yılmaz var kesinlikle oraya uğrayın.Bici bici ve Karsambaç için her yer iyidir Menderes Bulvarı’nda, kalabalık olmayan bir yere oturun memnun kalırsınız.Göl görmesem de olur derseniz Doktorum Yılmaz Bici Bici de veriyor orda yiyebilirsiniz.

Şırdan, mumbar yiyecekseniz Turgut Özal Bulvarı üstünde Şırdancı Ünal’a uğrayın, yine sizi tatmin ederler.Göl manzaralı pahalı bir yemek yiyecekseniz Park Zirve’ye gidebilirsiniz.Yemekten sonra nargile falan içmek isterseniz Pallet’e uğrarsınız.

Adana sınırlarını terk etmeden Börekçi Rıza’ya da uğrarsanız tadabileceğiniz çoğu şeyi denemiş olarak ayrılırsınız şehirden.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta iş için oradaydım.Arkadaşlar birbiçere götürdüler, lezzet olarak Ankara dan farkını görmedim .Bir sabah kazım büfeye gidip muzlu süt ve tost çeşitlerini tatmanızı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayi tarafında, kebapçı çik çik Ali vardı ...

Hem uygun hem lezzetli ...

Kebapçı Cik Cik Ali
    İstiklal Mah., Kurtuluş Cad. 107/C, 01060 Seyhan/Adana
    (0322) 431 10 23
    Google Haritalar
    ...

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası muhtemelen yurdumuzun en bozulmuş ili diyebilirim, kimse kusura bakmasın ama ne yenecek nede gezilecek bir yanını göremiyorum gelmeyin daha iyi.

90larda paralı kıro, yolda terörist/cowboy oranı neydiyse x 1000 oldu,

90larda eğitimli ,elit oranı neydiyse - x 1000 oldu

90larda adam gibi yemek sunan kültürüne yakışır kebab hizmet veren - 100 oldu

ama baya ciddi sayıda tespihli,takım elbiseli bmw ,mercedes sahibimiz var, iş görüşmesinde genel kültür sorusuna Gandhi sorusuna abi naptın afrika başbakanı KITAYI o beyazlardan kurtarmış diyenimi.

beyazla siyahı karıştırınca ne renk elde edersine mor diyenimi (sorular hazır sorular bize ait değil bu arada ) bana empati yap demek isterken abi biraz telepati yap diyenmi
    Adam nerede ne yenir diye sormuş, sen dereden tepeden boşboş cevaplar vermiş. Sanki ülkenin geri kalanı çok matahmış gibi memleketi yerden yere vurmuşsun.. Bio'nda Adana yazıyor ama belli baya hırpalamışlar seni orda..

Muratcım olmazsa olmazlar şu şekilde..

Adana İştah Kebap
    Mıdık Mert Restaurant
    Cik Cik Ali
    Kaburgacı Yaşar.
    Adana Yüzevler Kebap
    Birbiçer kebap özellikle ilk mekanları (ciger konusunda çok iyidir)

Kebap konusunda her yerin standardı bellidir. Ama bu üstteki arkadaşlar öne çıkar..

Levent Börekçilik yeni sanayi. (sabahları sırası çok olur, o yüzden erken gidip sıra almakta fayda var, hayatında oyle bi börek yememişsindir.)
    Atilla Altıkat börekçi Mehmet
    İzol Baklavada su böregi

Güzel döner yemek istiyosan Adana Şadırvan Döner (sular mevkiisinde)

Kazım Büfede muzlu süt (es geçme sakın)

Ali Göde şalgam (istanbullular şalgam suyu diyorlarda adanada şalgam olarak geçer)

Memleketimize has bi tatlı bici bici, saklıbahçede çok güzel yaparlar.

Hamburgerin hasınıda hamburgerci mükerremde yersin.. üzerine tanımam.

velhasılı sen Adanamızı kötüleyen arkadaşları es geç.. Bu memleketin orijinal adamı misafir için canını verir.
    Tango-1 never dies.

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adanada iş için 2 gün kaldım. Sabah kazım büfede tost ve muzlu ballı süt öğlen bol kepçe diye bi restorana götürdüler orda adana akşamda kaburgacı yaşar da kaburga arkasına tatlı künefe için petek pastanesine gidip sonlandırdık. Baya iyiydi hepsi. Yalnız kazım büfede tost değil içtiğiniz şey doyuruyor

Cagri14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Börekçi rıza ve ünal gıdaya mutlaka uğra

emre_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kiralarsan rahat edersin. Baraj Yolu üzerinde Kolcuoğlu var ama fiyatlar İstanbul mertebesinde değil, masaya getirilen yeşilliklerden para mara istemiyorlar. Şehirin çeşitli noktalarında Birbiçer Kebap var, en son gittiğimde lezzeti fena değildi.
    Nereleri gezersin o konuda pek bilgim yok, zira ben ne zaman Adana'ya gitsem burnum şantiyelerden kurtulmadığı için anca yemek yerleri ile loto bayilerinin yerlerini biliyorum
    Araç kiralama için özelden bilgileri gönderiyorum.
    Ayın 11 inde bende günübirlik ucakla adanaya gidecegim arac kiralama için bildiginiz bi yer varsa bende pm alabilirmiyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler