User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Gürcistan-Batum Hakkında Gezi Planı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim seyahat planı aniden gelişti şansımı zorlayacağım teşekkürler

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MatraX_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kimlikte eski kimlikti bende merak ederek gittim ama herhangi bir sıkıntı yaşamadım..Oradaki Türk Polisimizin insanlığına bağlı birazda ama ben sorun olacağını düşünmüyorum
    Eski kimlik derken,

Tasarım olarak eski chipsiz kimlik mi diyorsun yoksa tarih olarak 10 yıldan daha eski anlamında mı söyledin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim seyahat planı aniden gelişti şansımı zorlayacağım teşekkürler
    giremezsin 10 seneyi geçtiği için. eski yeni fark etmez alınalı 10 sene olduysa işe yaramaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülke ne kadar güvenli mesela ukrayna gibi mi? yoksa kıbrıs gibi mi? ya da tayland gibi mi?
    Birde ne kadar para gerekir 2 gece için herşey dahil bir sistem için (kumar hariç)

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski kimlik derken,

Tasarım olarak eski chipsiz kimlik mi diyorsun yoksa tarih olarak 10 yıldan daha eski anlamında mı söyledin?
    abi güncel cipli kimliğe başvuru yapmaman lazım..Diğer türlü kimlikte sorun cıkaracklarını sanmıyorum dediğim gibi oradaki Polisimize bağlı

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülke ne kadar güvenli mesela ukrayna gibi mi? yoksa kıbrıs gibi mi? ya da tayland gibi mi?
    Birde ne kadar para gerekir 2 gece için herşey dahil bir sistem için (kumar hariç)
    Abi orada ben günübirlik gittim geldim..Her yerde Polis var zaten ülkede çok olay vs ile karsılasmadım.Alkol ve sigara uygun aslında.Yemek olarak Restaurantlar çok iç acıcı değil ama fiyatlar normal..Otelde kalacaksankonuma göre değişiyor fiyatlar

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 gece kalmıştım, açıkçası Batum'un sahil şeridi güzel olmasına rağmen ana caddenin sağı yani denize uzak kısmı çok kötü durumda, evler yıkık dökük. Yemek olarak haçapuri denilen bir yemekleri vardı, ben hiç beğenmedim. Konum olarak Piazza meydanında kalmıştım, Hotel Piazza'da. Heryere yakın konumu vardı. Genel olarak ben çok beğenmedim, Tiflis'e gidin demişlerdi fakat vakit olmadığından uğrayamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tiflis e gidin bencede Batumda hayat kumarhaneden-pavyondan vs ibaret, Tiflisde en azindan görülecek yerler var ve hayat daha düzgün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapıdaki taksiciler iyice çakal oldu. Gayet iyi konuşuyorlar, kandırmaya çalışıyorlar, çok da ısrarcılar. Yabancı veya ilk kez geldiğinizi anlamasınlar. Taksiyle gidecekseniz pazarlığınızı sıkı yapın, 30 Lari'den kapıyı açıyorlar. 2 hafta önce oradaydık 20 Lari'ye merkeze gittik. Kalabalık olduğumuz için daha fazla indiremedim Minibüsle gitmek isterseniz 1 Lari ama konfor dip.

Arkadaşlar yukarıda gezilecek yerleri yazmışlar zaten.

Sağdan soldan dilenci çok geliyor. Şöyle bi' hava alayım şuradan yürüyeyim dediğinizde taksiciler yanınızda bitiyor.

Mutlaka havanın yağışsız olduğu bir günde gidin, akşamına da kalın. Bu aralar çok ıssız, haftasonuna denk getirirseniz biraz daha hareketli olur.

İngilizce ile araları pek yok.

Haçapuri güzel, bir de efsane armut suları var, zedazeni. Deneyin.

Araçla gitmemenizi tavsiye ederim. Hem kapıda çok sıra oluyor, hem de içeride kullanmak zulüm. Bi' problemle karşılaşmanız durumunda kontrol altında tutmakta zorlanabilirsiniz. Araç lazımsa taksiciyle anlaşın.

Teleferik yetişkin için 15 Lari, çocuk 10 Lari. Kapalı havada gitmeyin, yukarıdan bişey görünmüyor.

Botanik park var bitane. Ben çok beğenmiştim, çok büyük. Birkaç saatinizi ayırabiliyorsanız oraya da uğrayabilirsiniz. Parka giden minibüsler teleferik istasyonunun çaprazındaki mağazanın önünden kalkıyor.

Gidebiliyorsanız Tiflis'e gidin. Hatta giderken de Kutaisi'de bir gece kalın.

İyi eğlenceler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimlik konusunda, çipsiz kimlikle geçiş var. Ancak, Gürcü tarafı en ufak bir deformasyonda arıza çıkartabiliyor, bu durumda geri dönüyorsunuz (15 TL pul parası da yanıyor). Çipli kimliğe başvurduysanız yine sistemde görünüyor, çipli kimliği olup da çipsizle geçmeye çalışanı kabul etmezler.

Alkol getirme konusunda, yasal limitler belli. Herkes çantasını xray'e bırakıyor. Ama Türkiye tarafında o kadar yığılma oluyor ki görevli sadece ciddi miktarda alkol veya sigara olan bavulları durduruyor. Bağırış, çağırış, tam bir karmaşa.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler