User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Vag grubunda akÜ bİtİmİ sonrasi camlarin ters ÇaliŞmasi-ÇÖzÜmÜ

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vag grubunda akÜ bİtİmİ sonrasi camlarin ters ÇaliŞmasi-ÇÖzÜmÜ

DIY bölümüne açmıştım, onayda ama zannedersem DIY konusu değil ve istenen formatta da yazmamışım..
    Yine de yanlış yerde ise mod. arkadaşlar lütfen taşısın.

Başına gelen bir arkadaşa yardımı dokunur diye buraya açtım.

2007 octavia VRS, parkların açık unutulması sonucu akü sıfırlanmıştı.

Takviye ve akü şarjı sonrası her şey normal, ama sol arka cam ters çalışıyor (indirmeye basınca kalkıyor, kaldırmaya basınca iniyor ), sağ arka cam ise tek basmayla otomatik inmiyordu.Ön camlar normal çalışıyordu.

VCDS ile arka camlara ait hataları sildim. Ama sonuç değişmedi. Yine VCDS ile sağ cam kodlamasında otomatik çalışma kodu olan "0000016" yı (kodlamaya girince açılan information penceresinde bu kod görülüyor) değiştirince sağ cam düzeldi.

Ama ne yaptıysam sol camın ters çalışması düzelmiyordu. Sağolsun forumdan mehmetmert (Videolar bölümünde vag kodlamarı topiği var) ile durumu paylaştım, her ikimizde nette bayağı detaylı araştırdık, her türlü kodlamayı denedim, ama sonuç sıfır. 2 gün boyunca uğraştım, kodlamayla bir çözüm bulamadım, nette aynı problemi yaşayan yüzlerce insan var ama 2 yıl geçmiş çözüm yok.

Sadece polonya-skoda forum diye bir forumda kodlamayla çözülemediğini, cam motorunun statorunun 180 derece döndürülüp takılması ile düzeldiğini yazmışlar.

Hafta sonu sol arka kapı panelini ve cam motorunu söktüm, statoru (dönen rotorun dışındaki mıknatıslı sabit kısım) tam 180 derece döndürüp öyle monte ettim.Sonuç cam normal-düz çalışmaya başladı.

Çözümün araştırılması benim 2 günümü yedi, başına gelen olursa belki işine yarar, burada dursun..

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu mekanik olarak çözüme kavuşturulmuş ama insanın kafasında soru işareti kalıyor. Kodlama değil de, bakımlarda yaptığı gibi beyinde güncelleme, resetleme vs. gibi bir işlem yapılsa acaba düzelmezmiydi ?

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: Konu mekanik olarak çözüme kavuşturulmuş ama insanın kafasında soru işareti kalıyor. Kodlama değil de, servisin bakımlarda yaptığı gibi beyinde güncelleme, resetleme vs. gibi bir işlem yapılsa acaba düzelmezmiydi ?

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde bir müşterimin başına gelmiş
    aku degısımı sonrası cam kod ları sılınmıs
    vcds den tum hataları sıldım camları kod ladım ama bı tek sag cam kod lanmadı bu yuzden kumanda dan cam kaldırma calısmıyordu bo cozum bulamadık
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim leonda olmuştu kumandadan 3 kere sonuna kadar açıp kapatmıştım bide tuşlardan adaptasyon yapmıştım düzelmişti
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler