User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: TT net cezbedici teklifte bulundu geçiş yaptik resmen dolandirildik.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TT net cezbedici teklifte bulundu geçiş yaptik resmen dolandirildik.

S.A. arkadaşlar bilgi ve fikir yardimlariniza ihtiyacım var.

Temmuz 2017 de eve 50gb paket olan Vodafone net internet baglattim yanılmıyorsam 64 TL gibi bir aidati var. İlk 3 ay yarı fiyat kampanyası ile kullanmaya başladık açıkçası Vodafone netten çok memnun bir şekilde kullanıyorduk evde 3kisi bayağı bir internet kasmamiza rağmen paketin bittiğini görmedim açıkçası .

1 ay kadar evvel TT net ten bir telefon geldi telefondaki kişi TT nete geçin cayma bedelini biz odeyelim 50 GB internet 50 kusur TL ayrica 3 ay yarı fiyat odeyin zaten bizim veritabanı interneti kullanıyorsunuz hızınızı daha da artiralim gece 12 sabah 8 arası adil kullanım kotasini doldursaniz bile bu saatler arası hızınız dusmuycek dedi. Bizde kabul ettik haliyle.

Sonuç: neti 15 gün doğru düzgün kullanmadığımız halde 50 GB lık kota doldu . Net hızı tek kelime ile rezalet neyse dedik. Vodafondan gelen 245 TL lık cayma bedeli faturasini TT net e gönderdik watsap m.hizmetlerinden 150 TL ye kadar olanını biz ödüyoruz bunuda faturanizdan bilmem kaç taksit olarak dusuyoruz yanıtını alınca bende kayış hepten koptu bunları aradım ses kayıtlarını dinlemelerini banada bir kopyasını göndermelerini istedim dinlediklerini söyleyip bana gondermediler . TTnet M.hizmetleri beni Vodafone arayıp cayma bedelinin çok yüksek olduğunu söylememi makul bir değere çektirmeyi teklif etmemi yoksa aksi takdirde tüketici mahkemesine başvuracağını söylememi istedi.savunduğu tezde 3 ay gibi bir süreçte bu kadar yüklü bir cayma bedelinin olmasını anormal bulması. Bana teklifte bulurken bu şekilde bir şeyden (150 TL ve faturadan taksit düşme mevzusu) bahsedilmedigi bahsedilse zaten kabul etmeyecegimi dile getirdim hemde beni neden çıktığım bir internet sağlayıcısı ile tekrardan muhattap ettiklerini bu durumun saçma olduğunu soyledim ben sizi muhattap bilirim dedim. Sonra konuşma kısır bir döngü içine girdi kapattım telefonu. Başka bir m.temsilcisini aradım. Bu konu ile ilgili şikayet formu oluşturdum bize geçiş teklifinde bulunulduğu ses kayıtlarını talep ettim 48 saat içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler bende durumu teyit amaçlı 5 kez sordum 48 saat içinde kesin dönüş yapılır dimi diye. Her seferinde de evet dedi 48 saat çoktan geçti ama ne arayan var ne soran açıkçası TT net tarafından dolandirildigimi düşünüyorum ne yapmalıyım? Boyle bir durumla karşılaşan var mı?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun. mahkeme en kolay yolu yoksa telefonla sizi oyalayıp aman diyip uğraşmiycaginizi düşünücekler. kim olursa olsun tt net ten uzak dursun su ülkede. Allah size ve tt netten çeken herkese Sabir versin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    245 TL cayma bedeli vede 1 aylık Vodafone net faturam var TT net e de bu ay faturası geldi toplam 300 kusur ediyor bunu peşin ödeyecek maddiyatim yok.ben peşin odeyecekmisim TT net de taksit taksit 150 TL cayma bedelini faturamdan dusecekmis. Şaka gibi ya! Vodafone net ile konuşup durumu anlatıp kandirildigimi söyleyip tekrar dönersem cayma bedelinden vazgecermisiniz teklifinde bulunmayı düşünüyorum madem daha kısa sürede daha az cayma bedeli cikicak TT net e az bir mebla cayma bedeli verip kurtulayım zaten internetide 5 para etmez vede Vodafone nette hiç bitiremedigimiz 50 GB net TT net ye 15 günde bitiyor.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şerefsiz bunlar ya keşke evlerimizde internet olmasa. Ama çok alıştık maalesef

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.. kurtulabilirsen bu işten Turkneti tavsiye ederim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefona ACR kur. Sende otomatik kayıt et her görüşmeyi. Adam sana "görüşmemiz kayıt ediliyor" deyince sende "ben de kayıt ediyorum" de ve operatörün soyadını da sor.
    Okumadan imzalamam.....

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hic sasirmadim. Gecmis olsun

mKc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç uğraşma, konuyu detaylı bir şekilde anlatıp bimer'e şikayet et. Mağduriyetini düzgün bir dille ifade edersen tüketici hakları yönünden mağduriyeti gidermek zorundalar.
    M.Kürşat COŞKUN
    Metalurji ve Malzeme Müh.

In between Cars

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TT devlet eliyle nitelikli dolandırıcılık yapmaktadır. Benim de başıma benzer bir hadise geldi. Sizin de başınza gelen benzer bir durum var. Aslında iflas etmiş ancak devlet sidik zoruyla ayakta tutulan bir şirket.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik satış teknikleri şimdi öncelikle hata sadece operatörde değil maalesef. ufak bir noktada sizde de oluyor. Aslında telekom sayfasına bakmış olsaydınız şu alttaki ibareyi görecektiniz. (Sizin için ben baktım biraz önce)

Diğer internet servis sağlayıcıdaki internet aboneliğini iptal ettirmeden, Türk Telekom evde internete geçiş yapan müşteriler diğer internet servis sağlayıcıda çıkan son faturalarını 60 gün içinde ibraz etmeleri durumunda, faturanın iletildiği tarihten itibaren; kampanyalı fiyatlar üzerinden mevcut indirimlerine ek olarak faturalarına aylık 30 TL (vergiler dahil) olacak şekilde ve toplam 150 TL’ye kadar (vergiler dahil) Hoş Geldin İndirimi yansıtılacaktır. Taahhüt kapsamında tanımlanan ek indirim miktarının tamamlanmasından sonra, faydalandığı tarifenin kampanyalı fiyatı üzerinden faturalandırılmaya devam edecektir. Diğer internet servis saglayıcı aboneligi ile Türk Telekom Evde Internet aboneligi aynı kişi adına olmalıdır. Kampanya süresi boyunca sunulan ek indirim taahhüt bitim süresinden önce abonelik iptal edilmesi halinde cayma bedeli hesabına dahil edilecektir.

Burada zaten 150 TL'ye kadar ödeme yapacakları bilgisi yer alıyor.

Çağrılarınızı maalesef firmadan talep edemezsiniz. Onlar dinler ve size analizini paylaşırlar ancak. Başka bir şey elde edemezsiniz.

Kişisel deneyim olarak çağrı merkezi yine sosyal medya ile iletişim kurmanızı öneririm. Özellikle twitter çok göz önünde olduğu için firmalar bu durumdan çekiniyor ve daha iyi hizmet vermeye çalışıyorlar.

Son çağrı de e-devlet üzerinden THH başvurusu yapmak olacaktır. Aslında bunu her ihtimale karşı şimdiden mutlaka başvurun.

Hepsiburada ile yaşadığım 2 problemi de THH ile kazandım. Hatalı ürün fiyatı ve hatalı ürün bilgisi idi konular. Birinde hatalı fiyata ürünü bana satmak zorunda kaldılar. 1500 TL'lik ürünü 472 TL ye aldım. Diğerinde ise ürünü iade alıp aynı fiyata doğru ürünü göndereceklerdi fakat temin edemedikleri için aradaki fiyat farkı olan 1700 TL çek yolladılar. Kısaca THH çözer
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gün önce ttnetten aradılar,internet tahütüm bittiği için yeni teklifte bulunmak için aradıklarını söylediler,eski abone olduğum için sınırsız 100 gb adk lı ve sinema paketli tivibu dahil ilk altı ay 59 tl sonraki 18 ay 69 lt lik bir teklif yaptılar bende tvibuyu iptv olarak almak istediğimi söyledim arayan kişi tabiki olur hemen not alıyorum dedi bende fiyat farkı olacak mı ozaman dedim hayır olmayacak dedi,sonra sizi tivibu servisinden arayacaklar söylediklerini kabul edin gelip bağlasınlar deyince ben tekrar iptv gelecek değilmi dedim ve kişi tabi efendim ben not aldım dedi ve konuşma bu doğrultuda son buldu,bir kaç saat sonra tvibu dan arandım ´´beyfendi sinema paketli tvibu için ilk altı ay 9,90 sonraki 18 ay için 19,90 tl lik teklifi kabul ediyormusunuz ´´ diye sordu bende kabul ettim ,kurulum için aranacağım söylendi ,neyse uzatmayayım kuruluma iki çocuk geldi içeri bile giremediler çünkü ellerindeki uydu bağlantılı üniteydi ben iptv istemiştim dedim ve geri gittiler,asıl film bundan sonra koptu.ilk olarak tekrar ttnetten arandım tvibu paketimi reddettiğim için iptal işlemi yapılacağını söylediler bende reddetmedim sadece bana söylenen şekilde iptv gelmediği için kurulum yaptırmadığımı söylenen şeyle gelen şeyin farklı olduğunu söyledim arayan şahıs ozaman şikayet formu oluşturuyorum konuşma kaydınızı dinleyip değerlendirme yapıp sizi tekrardan arayacağız dedi ve kapattım.bir gün sonra arandım ttnetin muhteşem personeli fiyat şikayetimi değerlendirildiğini ve tvibu iptal işlemi için aradığını söyledi ben fiyat değerlendirmesi için şikayet formu açılmadığını ttnet konuşmalarımın dinlenip tvibu teklifinin tespiti için forum oluşturulduğunu söyledim,şahıs tvibu teklifi için beni bayinin aradığını ve bu konuşmanın kaydının kendileri tarafından dinlenemediğini söyledi bende kendisine bayi konuşması olmadığını kendileri gibi ttnetten bir bayanın aradığını ve bana 59 tl ye tivibu iptv sinama paketli sınırsız internet teklifi yaptığını ve gelenin uydu tv olduğunu bunun için söylenenin uygulanmasını istedim ,şahıs tekrardan fiyatlandırmaya itiraz edip tvibuyu reddettiğimi ve kurulumu dahi yapılmamış şeyin kapama işlemi için aradığını söyledi,bende konuşma kaydını dinlerlerse teknik personelin sonucun değişeceğini söyledim o tekrardan benim tvibu bayi konuşmamın dinlenemiyeceğini söyledim ben tekrardan bu teklifi sizin gibi bir ttnet çalışanı yaptı dedim o hemen ´´beyfendi önümdeki kayıtta uydu üzerinden olan teklif var ``diyince bende tamam işte sizin personelinizin söylediği ile not aldığı farklı bu yüzden mağdur ediliyorum dedim ve ses kaydı dinlensin dedim yine sinirimi zıplatan son söz olarak bayan bayi konuşması derken lafını kesip bu iş mahkemelik olursa ttnet sıkıntı yaşar dedim ve sözünü kestim şahsın,şahıs tekrardan beyfendi uydu kurulumunuzun iptali için soruyorum iptal ediyormusunuz dedi ve ben sinirle iptal et dedim ve kapattım.
    anlayacağınız ttnet pişmanlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar vodafone aradım aynen bu durumumu anlattım yetkililerle görüşüp bana döndüler. Prosedür dışına cikamadiklarini eğer 7 gün içerisinde tekrardan geçiş yapmayi bize bildirseydiniz cayma bedeli sizden alinmazdi dedi ben geceli bu gün tam 30 gün oluyor. Yani bu 245 TL gibi cayma bedeli kesinlikle alınır deniyor. TT neti de aradım şikayet formunu sordum dönüş yaptıklarını bize ulasamadiklarini durumu bize msj olarak attiklarini söylediler ama ortada ne arama var nede msj var sonucu sordum benim gecisimin şubeden yapıldığını söylüyor ama ben hiç şubeye gitmedim geçişim tamamen telefon yolu ile oldu dedim bu ekrandan böyle görünüyor diyor. TT netten çıkarsam cayma bedelimin ne olucagini sordum sonuçta sadece 1 aylık net kullanımı var modem bize ait dedim hesaplayin dedim sistemden hesaplattigini söyledi nasılsa bir türlü hesaplatamadi hatta baya bekletti sistemde şuan sorun var hesaplayamiyoruz bunun için daha sonra arayın denildi.

Şimdi size sorum şu arkadaşlar ben TT neti bu durumdan dolayı tük. Hakem heyeti ne versem kazanabilirmiyim? Elimde konuşma kayıtlarına dahil hiç bir delil yok bu durumdan dolayı pek bişey ispat edemem kaybedersem mahkeme masraflarınida bana ödetirler mi? Çünkü en küçük bir duruşma en az 500 TL nin üzerinde bir fiyata patlar diye düşünüyorum. Haklı olduğum konuda elimde hiç bir kanıtın bulunmamasından dolayı haksız bulunup mahkeme masraflarininda buna dahil olması düşüncesi beni rahatsız ediyor.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsi aynı *** superonlineda 3 kağıtla aptal bi pakete soktu bizi taahhüt bittiği gün iptal ettiricem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle tüketici hakem heyetinde mahkemelik bir durum yok. Masraf vs gibi durumlarda yok. Online olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca sizde çağrı kayıtlarının olması önemli değil. Eğer bir sözleşmeye imza atmadan sadece telefon ile işlem yaptırdıysanız ve onlarda bu kayıtları bulamıyorlarsa zaten evrak eksikliğinden direkt siz kazanırsınız.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tüketici hakem heyetinde mahkemelik bir durum yok. Masraf vs gibi durumlarda yok. Online olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca sizde çağrı kayıtlarının olması önemli değil. Eğer bir sözleşmeye imza atmadan sadece telefon ile işlem yaptırdıysanız ve onlarda bu kayıtları bulamıyorlarsa zaten evrak eksikliğinden direkt siz kazanırsınız.
    Eğer kazanirsak bu cayma bedelini tamamını TT net peşin olarak Vodafone net e öder dimi? Yine siz isteyin biz faturadan dusucez olayları olmaz inşallah. Birde olaki thh TT net i haklı buldu diyelim benim bu konudaki zararım ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer kazanirsak bu cayma bedelini tamamını TT net peşin olarak Vodafone net e öder dimi? Yine siz isteyin biz faturadan dusucez olayları olmaz inşallah. Birde olaki thh TT net i haklı buldu diyelim benim bu konudaki zararım ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zararınız da bir değişiklik olmaz. Bu arada faiz ve icra durumu olmaması için vodafone'a sizin faturanızı ödemeniz lazım THH en iyi ihtimalle 2 ayda civarında sonuçlanır. Tahminen kazanırsanız telekom fark ücretini ödemek zorunda kalır.

Sözleşme imzaladınız mı bu arada telekomda? Eğer imzaladıysanız onun maddelerine bir bakmanızı rica edeceğim. Eğer oradaki maddelerde net bir şekilde 150 TL bilgisi varsa hiç boşuna uğraşmayın. THH imzalı belge olduğu için olumsuz sonuç çıkarır.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zararınız da bir değişiklik olmaz. Bu arada faiz ve icra durumu olmaması için vodafone'a sizin faturanızı ödemeniz lazım THH en iyi ihtimalle 2 ayda civarında sonuçlanır. Tahminen kazanırsanız telekom fark ücretini ödemek zorunda kalır.

Sözleşme imzaladınız mı bu arada telekomda? Eğer imzaladıysanız onun maddelerine bir bakmanızı rica edeceğim. Eğer oradaki maddelerde net bir şekilde 150 TL bilgisi varsa hiç boşuna uğraşmayın. THH imzalı belge olduğu için olumsuz sonuç çıkarır.
    Dediğim gibi yazılı bir metne imza atmadik zaten gecisimiz telefon yolu ile sözlü olarak kabul ediyorum şeklinde oldu ama bahsettiğim gibi 150 TL ye kadar ödenir faturadan taksit düşülür gibi bir şeyden bahsetmediler. Watsaptan arkalı önlü kimlik resmi gönderdik. Gecisimiz bu şekilde sağlandı ne tuhaftır ki sabahki m.hiz. gecisimizin şubeye başvuru yolu ile yapıldığını söylüyor şaşırdım kaldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ttnet 444 0 375 beni de kandirdi, 6 aylik taahhutumun sifirdan baslamasiyla kurtardim.. Gecen aradilar ben bu numaranin dolandirici oldugunu dusunuyorum dedim, ne onerdilerse reddettim..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler