User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2-3 Lira Fazla Olsun Temiz Olsun Muhabbeti

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2-3 Lira Fazla Olsun Temiz Olsun Muhabbeti

Merhaba arkadaşlar;
    Bu sözü çok duyarsınız forumda da yazılır.
    Tamam piyasa altında aldığın aracın problem çıkarması normal bu yüzden bakımlı aracın fiyatı farklı lakin bunuda suistimal ediyorlar gibi geliyor bana.

Mesela piyasası 26-27 bin olan bir araçtan örnek verelim.
    Birkaç uyanık çıkıp benim aracım daha temiz değişen yok gibi sebepler 31-32 yazıyor.

Satılmayacağını bile bile yazıyor.
    Ve birçok kişi bunu takip ediyor. Bir bakıyorsun 3-5 kişiyken 15-16 kişi olmuş hemen sürü psikolojisi.

Şahine 17-18 bin veren insanlar biliyorum sırf değişensiz boyasız diye.

Konuya dönersek piyasanın üstünde verilmeli mi yoksa onda da aynı risk var mı diyorsunuz?
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasanın üst sınırı diye bir şey kalmadı. Bizim insanımız da boya takıntısı var, araç boyasız olsun isterse 15k+ pahalı olsun,Tabi birde apaçi tayfa var. Zaten bizim ülkedeki araba piyasasında mantık çoktan öldü ağlayanı yok.
    Yoksa götü boklu Ep3-Fn2 Type-R, 350Z,S2k,200Sx,G35-37 Vb. hangi fiyatlardan bu fiyatlara geldiğini hepimizi biliyoruz.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor, yuruyen bitmistir ic trimler okeye donuyordur ama sorsan boya yoktur. Benim arac alma kriterlerime gore motor&yuruyen oncelikli, boyasi zerre umrumda degil. Ayrica temiz diye ederinden fazlasini vermem cok ozel bir arac olmadikca.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor, yuruyen bitmistir ic trimler okeye donuyordur ama sorsan boya yoktur. Benim arac alma kriterlerime gore motor&yuruyen oncelikli, boyasi zerre umrumda degil. Ayrica temiz diye ederinden fazlasini vermem cok ozel bir arac olmadikca.
    Aynen hocam bunu diyorum sırf kendince aracı çok Temiz diye bir üst kasaya yakın para isteniyor.
    Özel bir araç değil ki bu sıradan c segmenti
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her malın bir rayici vardır. Piyasada alıcı buluyorsa mesele yok. Olmayacak rakam istenenler de satılmıyor zaten, kendilerini kandırıyorlar.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Şu compact'ın ilanı bir seneden fazladır yayında. Fiyat 50 civarıydı uzun süre. Bi ara 47 oldu, sonra 52 ya da 53 oldu. Şimdi de 45 olmuş. Araç hakikaten özel, ama 120d parası edecek kadar değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi aracımdan örnek vereyim. Ben aracımı piyasa değerinin 5 bin tl üzerine aldım. Masraf yapmadım(sıvı bakımları hariç).

Yiğenim aynı aracın makul fiyatlısını aldı, şu an aracı satıcam bu ne abi gibi sözcükleri mırıldanmaya başladı
    Coğrafya kaderdir

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence para ile risk ters orantılı. Tabiki alternatifleri iyi degerlendirmek lazım. fiyatı yüksek diye kesinlikle temiz olacak diye bir sart yok.
    Bir aracın piyasasının ustunde para vereceksek, kesinlikle diger alternatiflerinden km olarak ciddi anlamda farkı olmalı.

Yine kendimden ornek vereyim.

2013te piyasasının cok altına aldıgım E36 coupe'yi(190bin km) ciddi anlamda masraf ettikten sonra 2016'da piyasasının ustu bir rakama sattım. (270bin km)
    Harcadıgımı karşıladı mı? tabiki karsılamadı.

Bikac hafta once E46 coupe aldım. piyasasının baya bi üstüne aldım fakat 77bin km'de. 3.sahibi sayılırım. İlk 10 senesi ilk sahip ve full kaskolu, yetkili servis faturalı, hepsi faturaları dosyalanmıs sekilde teslim aldım. Cok sukur şuan için lastik haric masrafım olmadı. Tabiki olmayacagı anlamına gelmez.
    Boyası var ama bence 14-15 yasında arabanın boyasızını arayan müzeye koymalık araba arıyordur.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık 2-3 fazla verem temiz olsun muhabbeti yok, temiz araba en az 10 bin tl pahalı oluyor.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben boyasız olayına çok takılıyorum. Araba 10 yaşında, her yeri vuruk, çizik, rengi solmuş ama boyasız. Aksine belli bir yaştan sonra eğer çok büyük kazası yoksa boyalı araç benim gözümde daha makbul. en azından temiz duruyor.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoksa götü boklu Ep3-Fn2 Type-R, 350Z,S2k,200Sx,G35-37 Vb. hangi fiyatlardan bu fiyatlara geldiğini hepimizi biliyoruz.
    g.tü boklu otomobillere bak sen hele...
    nasıl bir gözlükle bakıyorsan otomobil dünyasına bana da sipariş etsek ya bi tane
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    g.tü boklu otomobillere bak sen hele...
    nasıl bir gözlükle bakıyorsan otomobil dünyasına bana da sipariş etsek ya bi tane
    G.Boklu lafını model yıllarından sebep söyledim ve şaka amaçlı yoksa hepsi sevdiğim araçlar. Galiba sizde de bu araçlardan var bu kadar alındığınıza göre

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G.Boklu lafını model yıllarından sebep söyledim ve şaka amaçlı yoksa hepsi sevdiğim araçlar. Galiba sizde de bu araçlardan var bu kadar alındığınıza göre
    Alınmadım, komik buldum şu anda BMW kullanıyorum.

Konuya gelirsek şayet temiz araç bana göre de daha fazla parayı hakeder. Ama temizlik anlayışım aracın boyasız değişensiz olması değil bakımlarının uygun ve zamanında yapılması, kasasının da korunması şeklindedir.
    Örnek vermek gerekirse; herhangi bir kazada kaputunuz ve çamurluğunuzun hasar gördüğünü düşünelim. Bu kaput ve çamurluğun doğrultulup macunlarak tekrar monte edilmesi yerine özelliğini kaybetmemiş yenileri ile değişip takılması tercihim olur. Aynı şekilde bir araca her tarafı çizik şekilde bineceğime boyatırım pırıl pırıl binerim.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden değişen ve boya olayına çok takılırdım, hasar kayıtsız olsun falan derdim ama baktım dünya öyle değil. Motor ve kaporta düzgünse komple boyalı veya değişen farketmez benim için. Hatta hasar kayıtlı olması da farketmez, alırken diğerlerine göre uygun oluyor. Artık sıcak bakıyorum hepsine

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyasanın üst sınırı diye bir şey kalmadı. Bizim insanımız da boya takıntısı var, araç boyasız olsun isterse 15k+ pahalı olsun,Tabi birde apaçi tayfa var. Zaten bizim ülkedeki araba piyasasında mantık çoktan öldü ağlayanı yok.
    22 yaşında bir çocuğun bu yazdığı arabalara götü boklu demesi için 4-5 sene kullanmış olması lazım herhangi birisini. hangi fiyatlardan demek isterken s2000 40 bin liraya satılırken sen 11 yaşındaydın. yaşamadığın şeyleri kulaktan dolma laflarla yazma buraya. g35 dediğin araba 100 bin lira. clio'da 100 bin lira. he ama sana göre götü boklu olan g35.... clio 1.5 gt line diil yani.

la herif g35'e götü boklu dedi ya
    komançero garage

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi fikrim 50 bin tl ye 2005 model vw alacağıma +2015 model reno alır ve yukarıda bahsedilen riski aşırı düşürmüş olurum

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi fikrim 50 bin tl ye 2005 model vw alacağıma +2015 model reno alır ve yukarıda bahsedilen riski aşırı düşürmüş olurum
    valla birader ben çocuklar dükkanda kullansın diye senin bahsettiğin gibi yeni model bir reno aldım, arasıra bende kullanıyorum.yolda giderken kapıyı açıp atlayasım geliyor.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    22 yaşında bir çocuğun bu yazdığı arabalara götü boklu demesi için 4-5 sene kullanmış olması lazım herhangi birisini. hangi fiyatlardan demek isterken s2000 40 bin liraya satılırken sen 11 yaşındaydın. yaşamadığın şeyleri kulaktan dolma laflarla yazma buraya. g35 dediğin araba 100 bin lira. clio'da 100 bin lira. he ama sana göre götü boklu olan g35.... clio 1.5 gt line diil yani.

la herif g35'e götü boklu dedi ya
    arkadaş kimse şakadan anlamıyor, zannedersin ki Nissan Grubunun sahibi

Amca allaha şükür 50,60 bin tl düzgün satılanlan araçları gördük, Mağaradan çıkıp yazmadık

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslinda @kullanici haksiz sayilmaz. Tamam belki cop degiller ama Saydigi araclarin hepsi gayet siradan ozel olmayan araclar dunya genelinde eh belki s2k haric. Zamaninda bir sekilde satil(a)mayan Tr deki alim gucunun yerlerde olmasi, yuksek hacime alinan ucuk vergiler, benzin ve kasko fiyatlari ve bayilerin bu araclari pek getirmemesi vs gibi sebepler bu araclarin hicbirini ozel yapmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G*tü boklu olan aslında bu araçlar ya da aklı başında olan sahipleri değil de ; Pertini , canını alınmışını , feleğin çemberinde ibadet görevini yapmışını 3/5 makyajla saçma sapan kozmetikle toplayıp temizinden de üst fiyatlardan piyasaya sokmaya çalışan apaçilere denebilir .

E aracın temizini de aklı başında kullanıcı satmak isterse girip bakıyor , pertler olmuş bir dünya para adam da haklı olarak daha yüksek yazıyor .

Böyle böyle kupon araçların kupon modellerinde piyasanın anasını bellediler zaten .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler