User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
91 sonuçtan 77 ile 91 arası

Konu: Akaryakıt zamlarına artık DUR diyelim!!

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizler korkak insanlarız.Geçmişimiz yiğit insanlarla , mücadelelerle geçmiş olsa da bizim nesil korkak. Öyle olduğumuzu bildikleri içinde hiçbir zamdan ve silkmekten geri kalmıyorlar.

Boyun eğiyoruz ve eğmeye devam edeceğiz.
    Korkaklikla alakasi yok.
    Herkesin dusunce eksikligi var.
    Durum cok basit. Ben bu ulkenin vatandasiyim. Ben vatandas olarak bir seyden memnun degilsem bunu usulune uygun sekilde dile getiririm. Valiligin gosterdigi alanda protesto yaparim. Yazi yazarim dilekce doldururum. Sivil toplum orgutleriyle ilgili makama ulasip derdimi anlatirim. Burada amacim benim mutsuz oldugum seyin duzeltilmesidir. Ben burada hukumeti istifaya cagirmiyorum. Kimseye kufretmiyorum. Hic bir art niyetim yok. Rezillik cikarmiyorum. Vatandas olarak derdim var ve bunu beyan ediyorum. Isimi cozerse hukumet, susacagim.
    Fakat bunu yapmaya kalksam daha ben kimseye ulasamadan kendi milletim benim onume cikiyor. Sen diyor darbeci terorist bilmemnesin. Ulan ne alakasi var. Benzin fiyatini begenmemekten oraya nasil geldiniz bre akilsizlar. Belki yetkili makama edepli bir sekilde ulasilsa bir hal caresine bakilacakti. Bi durun yav.
    Ee boyle durumda ben olsam 50tl yaparim litresini. Bence hukumet oldukca merhametli.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkaklikla alakasi yok.
    Durum cok basit. Ben bu ulkenin vatandasiyim. Ben vatandas olarak bir seyden memnun degilsem bunu usulune uygun sekilde dile getiririm. Valiligin gosterdigi alanda protesto yaparim. Yazi yazarim dilekce doldururum. Sivil toplum orgutleriyle ilgili makama ulasip derdimi anlatirim. Burada amacim benim mutsuz oldugum seyin duzeltilmesidir. Ben burada hukumeti istifaya cagirmiyorum. Kimseye kufretmiyorum. Hic bir art niyetim yok. Rezillik cikarmiyorum. Vatandas olarak derdim var ve bunu beyan ediyorum. Isimi cozerse hukumet, susacagim.
    Fakat bunu yapmaya kalksam daha ben kimseye ulasamadan kendi milletim benim onume cikiyor. Sen diyor darbeci terorist bilmemnesin. Ulan ne alakasi var. Benzin fiyatini begenmemekten oraya nasil geldiniz bre akilsizlar. Belki yetkili makama edepli bir sekilde ulasilsa bir hal caresine bakilacakti. Bi durun yav.
    Ee boyle durumda ben olsam 50tl yaparim litresini. Bence hukumet oldukca merhametli.
    ironidir şaka amaçlı yapıyorum, bahsettiğiniz durum bu

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkaklikla alakasi yok.
    Çok ılımlı ve iyimsersin . Bahsettiğin şeyler o kadar masum ve güzel ki keşke uygulandığında sonuç alınsa;ama başka ülkede geçerli olur o dediklerin. Gözaltı,işe alım süreçlerinde sıkıntı çıkartma,telefonların dinlenmesi,sosyal medya hesaplarına yakın takip vs. Gibi süreçleri hızlandırır sadece

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam merkez bankasının faiz artışına "sabrımın sınırıdır" dedi, siz hangi eleştiriden bahsediyorsunuz ?

Türkiyede yaşıyoruz yıl 2001 falan olsa yazar kasa fırlatır, elimize pompa alır sokaklara çıkar derdimizi anlatırdık, şimdi bunları yapsak o pompayı monte edip yazar kasayla bizi çarpar kdv mizi hesaplarlar.

Norveç kafası yaşamayın kendinize gelin dostlarım kardeşlerim.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ılımlı ve iyimsersin . Bahsettiğin şeyler o kadar masum ve güzel ki keşke uygulandığında sonuç alınsa;ama başka ülkede geçerli olur o dediklerin. Gözaltı,işe alım süreçlerinde sıkıntı çıkartma,telefonların dinlenmesi,sosyal medya hesaplarına yakın takip vs. Gibi süreçleri hızlandırır sadece
    Tamam dediğim şey bu zaten. Baştan beri böyle geldiği için şu anda durum aynen senin yazdığın gibi. Yani bu bir anda olmadı, en baştan beridir belli bir kesim karşına çıkıp senin önüne dikildiğinden, ve devamını kimse getirmediğinden şimdi durum böyle.
    Biz 2010da benzin protestosu yapmıştık araçlarımızla. 100 araç katılacaktı 3 kişi katıldı. Gittik aspava yedik napalım. O günden beri hiç bişeye karışmıyorum. Nedeni de bu işte.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben anlamadım adamlar ötv almıyor siz daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz?
    3 ay önce 36ya aldığım bebek bezi 60 lira olmuş yemişim benzininizi
    ülke burnuna kadar borca batmış fiyatını dolar ile aldığın şeyin ne kadar ucuzlayacağını düşünüyorsunuz?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben anlamadım adamlar ötv almıyor siz daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz?
    3 ay önce 36ya aldığım bebek bezi 60 lira olmuş yemişim benzininizi
    ülke burnuna kadar borca batmış fiyatını dolar ile aldığın şeyin ne kadar ucuzlayacağını düşünüyorsunuz?
    Şu an avrupanın nerdeyse en ucuz benzinini alıyoruz.
    Zamanında pahalı dediğimiz fiyatlarda benzin litresi 1.5 euro ediyordu. Hele 2015 de petrol fiyatları çok düştüğü için o kadar vergiye rağmen 2013 e göre daha ucuza yakıt alıyorduk.(petrol varili 100 kusur dolardan 20 dolarlı civarlarda düşmüştü ama fiyatlar o kadar düşmemişti.) O dönem devlet çok ciddi vergi geliri elde ediyordu. Şimdi döviz kuru bazında daha ucuza yakıt alıyoruz vergi indiriminden dolayı. Bu gidişatta indirim gelmesine ihtimal vermiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla ben indirim istemeyi saçma buluyorum
    demekki diyorum forumdakiler sadece arabayla gezen genç arkadaşlarımız
    ev falan geçindirmiyorlar çocukları falan yok babadan gelen para benzine yetmeyince isyan etmeye başladılar
    geçen sene aralıkta 600e çıktığım mutfak masrafım şu an 1000 lira
    kusura bakmayında cidden yemişim benzin zammını
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an avrupanın nerdeyse en ucuz benzinini alıyoruz.
    Zamanında pahalı dediğimiz fiyatlarda benzin litresi 1.5 euro ediyordu. Hele 2015 de petrol fiyatları çok düştüğü için o kadar vergiye rağmen 2013 e göre daha ucuza yakıt alıyorduk.(petrol varili 100 kusur dolardan 20 dolarlı civarlarda düşmüştü ama fiyatlar o kadar düşmemişti.) O dönem devlet çok ciddi vergi geliri elde ediyordu. Şimdi döviz kuru bazında daha ucuza yakıt alıyoruz vergi indiriminden dolayı. Bu gidişatta indirim gelmesine ihtimal vermiyorum.
    Elmayla armutu karşılaştırıyoruz gibi olmuyor mu bu ?

TR de TL kazanıyoruz ama birim fiyatı usd/ euro olarak hesaplıyoruz.

Avrupa euro kazanıyor / hesabı euro yapıyor.

Burada bakılması gereken alım gücü olmalı yoksa -fransayı örnekleyelim - 1.82 Euroya alırken bizim 1.10 euroya almamız rakamsal olarak bizim ucuz aldığımız yanılgısına sürükler.

TR de asgari ücret 1603 TL

Avrupa Birliği Ulkelerinin Asgari Ucretleri (2018) - Egezegen

France gasoline prices, 17-Sep-2018 | GlobalPetrolPrices.com

Adamlar asgari ücret ile bizim 3.8 katımız akaryakıt alabiliyorlar kabaca.

Bu diğer gider kalemlerinde de muhtemelen böyledir o zaman biz hala nasıl ucuz alıyoruz onu kafam almıyor.

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla zamlardan sonra sadece keyfi araba biner oldum, şehir içerisinde sadece toplu taşıma kullanıyorum, onun dışında arabayıda ya uzağa gideceksem toplu şekilde yada keyfime bineceksem kullanıyorum. Benim elimden gelen tek protesto budur ayrıca oldukça kısıtladım kullanımımı, ticari iş yapmayan herkese tavsiye ederim.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DUR 10 karakter
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elmayla armutu karşılaştırıyoruz gibi olmuyor mu bu ?

TR de TL kazanıyoruz ama birim fiyatı usd/ euro olarak hesaplıyoruz.

Avrupa euro kazanıyor / hesabı euro yapıyor.

Burada bakılması gereken alım gücü olmalı yoksa -fransayı örnekleyelim - 1.82 Euroya alırken bizim 1.10 euroya almamız rakamsal olarak bizim ucuz aldığımız yanılgısına sürükler.

TR de asgari ücret 1603 TL

Avrupa Birliği Ulkelerinin Asgari Ucretleri (2018) - Egezegen

France gasoline prices, 17-Sep-2018 | GlobalPetrolPrices.com

Adamlar asgari ücret ile bizim 3.8 katımız akaryakıt alabiliyorlar kabaca.

Bu diğer gider kalemlerinde de muhtemelen böyledir o zaman biz hala nasıl ucuz alıyoruz onu kafam almıyor.
    Demek istediğim farklı değil zaten. Alım gücümüz düştü. Bildiğimiz fakirleştik. Petrol ithal ve döviz kuruna bağlı. Ayrıca döviz bazında varil fiyatlarına da bağlı. Devletin vergi gelirine de baya ihtiyacı var. Derseniz ki oradan alacağı vergiyi başka yerden alsın. Öyle ciddi değişikliğin yapılacağına kimse inanmıyor. Sonuçta akaryakıta indirim gelmez.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Indırım mı,daha zam var....

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen gün pompacıya abi ne olacak bu zamların hali dedim adam direk ne olcak aq bi *** olmaz baksana sıra var yetişemiyorum diyor

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kafadaki zihniyet için 6-7 tl uygun bence
    DR. OWL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler