User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Avukat Arkadaşlar Bakabilir mi?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REVOLTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yer miraslık değil.Babam 93 senesinde kendi almış.Değeri de 1m civarı belki biraz daha fazla, malesef kanıtlayamıyoruz tarih eski olduğu için, yeri babama satan adam şahitlikte yaptı hatta arsa üzerinde daire var.Bütün resmi evraklar babamın adına ( tapu, ödenmiş çöp vergileri, ecri misil, vergiler, 2b hükmünde tapu için milli evrak başvuruları ve ödenen tutarlar.Dairedeki su ve elektrik saatleri vs.) konu çok detaylı belki 5 seneden fazla oldu bu süreç.Arabalarımız ve yer hacizli, süreç bizi çok sıktı.Tekrar temyize gideceğiz.Karşı tarafın şuan sunmuş olduğu sahte bir evrakta söz konusu fakat dediğiniz gibi konu para olunca insanlar değişiyor.Avukata temyiz için ödenen tutarlar normal mi sizce ? totalde 2.temyiz dahil 30bin ödemiş olacağız.Sanırım tek kazanan devlet burada.
    Babanıza ait olan bir malda amcanız ne diye hak iddia ediyor ? O kısmı anlamadım. Amcanızla aranızda ticari bir ortaklık mı var ?

REVOLTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır hiç bir şekilde yok.Sadece zamanında bizim dairede bir süre oturmuş.Dava açtı işte.Burayı beraber aldık diye dedemde şahit oldu.Ellerinde delil namına resmi hiç bir kağıt yok.İşin garibi hakim 2.kere aynı kararı veriyor.Ödeyeceğimiz tutar ise amcama 700bin civarı, keşif için geldiler biçtikleri değer bu kadar zaten.Ailede en eğitimli insan benim fakat ben bile artık anlam veremiyorum bu durumlara.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mal zehir getir de içinde cengiz açıp semti rehin alalım

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı REVOLTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hiç bir şekilde yok.Sadece zamanında bizim dairede bir süre oturmuş.Dava açtı işte.Burayı beraber aldık diye dedemde şahit oldu.Ellerinde delil namına resmi hiç bir kağıt yok.İşin garibi hakim 2.kere aynı kararı veriyor.Ödeyeceğimiz tutar ise amcama 700bin civarı, keşif için geldiler biçtikleri değer bu kadar zaten.Ailede en eğitimli insan benim fakat ben bile artık anlam veremiyorum bu durumlara.
    Bu devirde babana bile guvenmeyeceksin demisler dogru demisler. Dede neden yalanci sahitlik yapiyor?
    Mantiken bir delil yok ise ve tapu babanın uzerine ise hic bir hak iddia edememesi lazim.

REVOLTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dede kafayı yemiş, babaannem öldüğünden beri araları açık.Annesini çok severmiş babam, ölümünü ona bağlıyor.Benimde mantığım almıyor şahsen.Babamın dairesinde sırf kardeşine "gel bir süre otur" dediği ve amcada oturduğu için dava açarak mala ortak oluyor ve kazanıyor.Düşünün tapusu sizin olan vergilerini 20 yıldır ödediğiniz yer kardeşinizin oluyor.Burayı beraber aldık daireyi beraber yaptık diyor.Dede evet oğullarım beraber aldılar diyor.Evrak yok kanıt yok.Hakim de nasıl bir vicdan var anlamış değilim.Zamanında babam kredi çekmiş amcada kefil olmuş onu delil gösteriyorlar siz düşünün artık.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim mal zehir getir de içinde cengiz açıp semti rehin alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine up olsun

evime 2 sene önce hırsız girdi şimdinin değeriyle 30 bin liralık altınım çalındı
    ırsızlar yakalandı kuyumcuyla beraber mahkemeye çıktılar hırsızlar 8 yıl ceza aldı çalınan malı ödeyemediler
    kuyumcu için ise "her nek kadar kamu davası açılmış olsada cmk 223/2-e ye göre beraat" kararı var

e benim mallar gitti bana yapılan bir ödeme ya da zararımın giderilmesi söz konusu değil
    şimdi ne yapmam lazım ben çalınan mallarımı hem kuyumcudan hem hırsızlardan istiyorum bunun için tazminat davası mı açmam gerekir?
    davanın karar süresinin üstünden 14 ay geçmiş durumda
    olayın yaşanmasından ise 24 ay geçti

duruşmada hırsızlar "tüm malı 2.950 liraya xxx kuyumcuya sattık" diyorlar ki malı o zaman değeri 15 bin civarı
    bu da hırsızlık mal alımı suçuna giriyor

ben zararımı hangi yolla kimden çıkarabilirim biri bi el atsın allah aşkına çıkamadım işin içinden
    ulan bizim davada süre geçmiş ya
    hırsızlara icra göndericez ama muhtemelen ellerinde bir şey yoktur
    kuyumcuyu da dövmekten başka çare kalmadı gibi duruyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuyumcunun çalıntı mal aldığı ispat edilirse cezası var diye biliyorum.
    Kuyumcular korkar bu işten normalde.
    Okumadan imzalamam.....

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende anlamadım dedim ne şırıngası ne evi
    Ben sizin mesajı görmedim, karışıklık olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuyumcunun çalıntı mal aldığı ispat edilirse cezası var diye biliyorum.
    Kuyumcular korkar bu işten normalde.
    Evet ama o dönem avukat tutacak paramızı olmaması ve ya kazanamazsak korkusuyla olayları akışına bıraktık
    Nitekim hırsızlar yatar aldılar ama kuyumcu doğru düzgün soruşturulmadan beraat etti Bi avukatımız olsaydı edemez bizde paramızı alırdık şimdi de süreler geçtiği için dosyayı yeniden açamıyoruz kuyumcuyla başka şekilde çözeceğiz mecbur
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler