User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Laptop Tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Laptop Tavsiyesi

Merhabalar herkese, internette çok dolaşmam ama kafama yatan bir model bulamadığım için buraya sormak istedim.
    Derslerde AutoCad , 3D-Max gibi programları kullanıyoruz. Bu programları rahatlıkla kaldırabilecek, uzun süreli kullanımlarda sıkıntı çıkartmayacak model tavsiyesi olan var mı? Oyun pek oynamam, genellikle internette dolaşıyorum, tek tük oyun oynarım. Fiyat aralığı da 3.5-5k arası olursa çok sevinirim. Ama ne kadar az o kadar iyi
    Teşekkürler şimdiden herkese

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence gtx 1050 li bir cihaz alabilirsin.
    Dell 7567 veya monsteri monster abra a5 i oneririm fiyat performans olarak.
    Dell inspiron 7567 4B30F81C Core i5-7300HQ 8GB 1TB GTX1050 4GB 15.6" Full HD Linux

Linki ornek olarak koyuyorum.

Bunlardan gucsuz laptoplar yaklasik 500 lira daha ucuz. Bir ust seviyesi 1050ti li laptoplar ise 4500 den basliyor
    Ne alirsan al ssd kesin olsun. Yada sonradan taktir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unutmusum
    Birde msi var ayni ekran karti ama 4 yerine 2gb
    MSI GV62 7RD-1617XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okulumdaki yüksek lisans öğrencileri i7 işlemci 6gb ram 4gb ekran kartı altına olabildiğince düşmemeye çalış demişti, ama pekte anlamadığım için buraya sorayım dedim, bu verdiğiniz bilgisayarlar ihtiyaçlarımı karşılayabilir diyorsnuzu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KocaAyak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okulumdaki yüksek lisans öğrencileri i7 işlemci 6gb ram 4gb ekran kartı altına olabildiğince düşmemeye çalış demişti, ama pekte anlamadığım için buraya sorayım dedim, bu verdiğiniz bilgisayarlar ihtiyaçlarımı karşılayabilir diyorsnuzu?
    pardon 6 degil 16gb ram

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İ7 islemciyle 8gb bile alt limit hemen hemen arasanda bulamazsin daha dusuk ramlisini bu i5 islemciler yuksek performans icin kullaniliyor sonlarinda hq ibareleri vardir. Benim tavsiyemde 4gb ekran karti altina dusmemen yonunde. Benim attiklarim fiyat performans olarak iyi ve isini gorebilicek sistemler. 5000 tl ye kadar cikabilirsen 1050ti li makinelere bakmani tavsiye ederim. Dell ve monsterin ayni modellerinde i7 islemci ve 1050ti li laptoplari var.

Dell: Dell 7567-4b70d128f161c I7-7700hq 16gb 1tb+128ssd Gtx1050ti 15.6 Dos (ips) GittiGidiyor'da 309181750

Monster : Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önerileriniz için çok teşekkürler

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İ7 islemciyle 8gb bile alt limit hemen hemen arasanda bulamazsin daha dusuk ramlisini bu i5 islemciler yuksek performans icin kullaniliyor sonlarinda hq ibareleri vardir. Benim tavsiyemde 4gb ekran karti altina dusmemen yonunde. Benim attiklarim fiyat performans olarak iyi ve isini gorebilicek sistemler. 5000 tl ye kadar cikabilirsen 1050ti li makinelere bakmani tavsiye ederim. Dell ve monsterin ayni modellerinde i7 islemci ve 1050ti li laptoplari var.

Dell: Dell 7567-4b70d128f161c I7-7700hq 16gb 1tb+128ssd Gtx1050ti 15.6 Dos (ips) GittiGidiyor'da 309181750

Monster : Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
    Dell olanı kampanyalarla birlikte 4050-4100 bandına sık sık düşüyor. i5'li olanı ise sinerjide en son 2950'ye almıştık arkadaşıma. F/P cihazları gerçekten. i7'li olanı tavsiye ederim bende.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir max kullanıcısı olarak 4gb veya 8gb tabiki yetmez, min 16 hatta 32gb olması gerek, ssd şart, i7 olması da şart neredeyse. Tabi bu şartname ile rakam laptop için 6-7k bandını zorlar, ben olsam sahibinden temiz 2.el kovalardım. Hatta forumda vardı sanki sağlam bir laptop satan.

emoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 6 aylık HP Zbook var 512 SSD, çift ekran kartı, i7 işten ayrıldığım için satıyorum cihazda çizik bile yok istersen satabilirim. Zbook'lar AutoCad , 3D-Max gibi programlar için birebir diye biliyorum.
    R.E.S

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 gb ram autocad ve solidworksu aynı anda çalıştırıyor fakat ikisinde de 2-3 çizim açıldığı zaman solidworks low memory demeye başlıyor.Alacağın laptopta en az 16 gb ram ve ssd olmasına dikkat et

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın affına sığınarak ben de bir soru sorayım.

Sadece nette gezmek, video izleyip sosyal medyada takılmak için bir laptop arıyorum.

Bir yandan bir işlem yaparken diğer yandan browser donmasın yeter. Şu an Win 7 kuruluCore 2 Duo 7400 işlemcili bir laptop kullanıyorum ama yeterli gelmiyor.

Pc kasacak program kullanmıyorum. Oyun oynamam. Video convert etme, youtube'dan clip indirip dvd yazmak gibi basic işler için kullanıyorum.

Neler önerirsiniz?

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın affına sığınarak ben de bir soru sorayım.

Sadece nette gezmek, video izleyip sosyal medyada takılmak için bir laptop arıyorum.

Bir yandan bir işlem yaparken diğer yandan browser donmasın yeter. Şu an Win 7 kuruluCore 2 Duo 7400 işlemcili bir laptop kullanıyorum ama yeterli gelmiyor.

Pc kasacak program kullanmıyorum. Oyun oynamam. Video convert etme, youtube'dan clip indirip dvd yazmak gibi basic işler için kullanıyorum.

Neler önerirsiniz?
    Gearbest TR: Jumper EZBOOK 3 PRO Notebook 64GB + DUAL WIFI Ucretsiz Kargo bu ürünü almayı düşünüyorum bende araca koymalık tam bahsettiginiz iş için yeterli hatta m2 ssd girişide mevcut bir 256gb bir m2 ssd alıp takılırsa inanılmaz bir f/p cihazı oluyor. Tavsiye ederim
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gearbest TR: Jumper EZBOOK 3 PRO Notebook 64GB + DUAL WIFI Ucretsiz Kargo bu ürünü almayı düşünüyorum bende araca koymalık tam bahsettiginiz iş için yeterli hatta m2 ssd girişide mevcut bir 256gb bir m2 ssd alıp takılırsa inanılmaz bir f/p cihazı oluyor. Tavsiye ederim
    12,5" Xiaomi notebook air belki bunun iki katı fiyata geliyor ama çok daha mantıklı ve uzun ömürlü bir cihaz olur bana göre. 466$ indirimle geliyor.

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    12,5" Xiaomi notebook air belki bunun iki katı fiyata geliyor ama çok daha mantıklı ve uzun ömürlü bir cihaz olur bana göre. 466$ indirimle geliyor.
    mesele zaten iki katına gelmesi o paraya macbook air da alırsın ilanlardan.
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mesele zaten iki katına gelmesi o paraya macbook air da alırsın ilanlardan.
    1800 TL'ye gelecek Macbook Air'e de bakmak lazım tabi. Genelde 11" ve ikinci el kaç yıllık cihaz olacağı da meçhul. Tamamen tercih meselesine kalıyor bu saatten sonrası.

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ihtiyaçlar doğrultusunda i7 7700 minimum 16 gb ram ve ssd li laptoplara bakmanı öneririm , ekran kartı çok önemli olmuyor ancak iyi bir işlemci ve ram şart

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gearbest'te gümrük işleri nasıl oluyor? PTT bana kağıt gönderiyor, ben de gidip vergisini ödeyip alıyormuyum?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler