User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
86 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Şubat 2018 Kısa-Uzun Dönem Yedek Subay Adayları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şubat 2018 Kısa-Uzun Dönem Yedek Subay Adayları

Herkese merhabalar keyifli forumlar üniversiteden mezun oldum İnşaat Mühendisiyim.bir süre iş aradım bulamayınca askere gitmeye karar verdim,tecili bozdum kısa dönem istedim Şubat 2018'de askerim bi aksilik çıkmazsa. Tavsiyelere açığım

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şubatta bende gidiyorum kısmetse devre kaybı falan olmaz inş
    uzun dönem zaten bi an önce gitmem lazım
    Gidicek bütün arkadaşlar yazsında haberleşelim belki aynı yer falan denk gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şubatta bende gidiyorum kısmetse devre kaybı falan olmaz inş
    uzun dönem zaten bi an önce gitmem lazım
    Gidicek bütün arkadaşlar yazsında haberleşelim belki aynı yer falan denk gelir
    kışın gidip yine kış görüceksin duble yapıcaksın kolaylıklar diliyorum. Ben kısa istedim ama belli olmaz bi bakmışsın uzun çıkmış

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kışın gidip yine kış görüceksin duble yapıcaksın kolaylıklar diliyorum. Ben kısa istedim ama belli olmaz bi bakmışsın uzun çıkmış
    sağolasın rütbeli uzun rütbesiz kısadan iyidir boşver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum değerli forum üyeleri gidecek olanlarla bu başlık altında haberleşelim bakarsınız aynı birliğe düşeriz petrolhead petrolhead takılırız

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sivas'a düşen olursa haberim olsun
    imzasız..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz gidin ben de peşinizden geleceğim, şubatta bozdursam heralde mayıs döneminde falan giderim
    yedek subaylık işi kafamı kurcalıyor bir yandan da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz gidin ben de peşinizden geleceğim, şubatta bozdursam heralde mayıs döneminde falan giderim
    yedek subaylık işi kafamı kurcalıyor bir yandan da
    uzun süre benimde kurcaladı ama 12 ay askerlik yapamayacağım kanısına vardım 5 ayda bitsin dedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    29 ocak 30 oluyorum . Yaş haddinden şubatta beni yapıcaklar Yedek subay aday adayı kısa cikicam büyük ihtimalle bu saten sonra 12 ay yapmicam

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun süre benimde kurcaladı ama 12 ay askerlik yapamayacağım kanısına vardım 5 ayda bitsin dedim
    Kısa dönem mühendis olarak gidersen istihkamda sana başarılar baya eğleneceksin.Cv'ne yazabileceğin bir askerliğin olacak
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa dönem mühendis olarak gidersen istihkamda sana başarılar baya eğleneceksin.Cv'ne yazabileceğin bir askerliğin olacak
    biraz detay verir misiniz cidden bilgim yok ne yapacağım konusunda

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskişehir'e havacı olarak düşen olursa her konuda yardımcı olurum. Ben kontrol grupta görevliyim
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu hafta içi tecili bozdururum sanırım, okulun biteceği yok.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    369/1 tunceliden selamlar herkese. Uzun dönem asteğmen olarak yapmak isteyeceğiniz günler olacaktır, düşünün derim. Acemelik Kastamonu jandarmadaydım ben gayet iyiydi. Şuan Tunceli biraz sıkıcı, biraz tehlikeli. Kısa dönem arkadaşların bile %40 oranı ile anlaşamazken, uzun dönem çoxukları duymamak ve görmemek daha iyi. Komutanlar zaten çok farklı. Uzmanların egosu aman allahım... Herkese hayırlı tezkereler, sivil hayatın kıymetini anlıyor insan burda. Ben disiplin, bürokrasi konularında dayanıklı olduğum için ve çok kötü şartlara hazırlanıp gittiğim için şuan mutluyum ama zorlanan çok arkadaş var. Hiç.bir şeyi sorgulamadan yapmak lazım askerliği. Merak edilenleri sorabilirsiniz �� Bir ölür, bin dirilir...
    Saygılarımla

M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    361/1 Kısa Dönem olarak benimde tavsiyelerim olacak. Gittiğinde ''Poşet'' diyecekler. Üniversite bitirmiş biri olarak daha 20 yaşındaki çocukların muhabbetlerini duyunca gülmekten kırılacaksın. Amele işlerini sana vermezler muhtemelen. Saatlerce sırada bekleyeceksin ve neden beklediğini bilmeyeceksin. Çay çok değerli olacak senin için. Acemi birliği için yanında sadece kamerasız eski asker telefonu olsun. Usta birliğinde akıllı telefonunu götürürsün. Askerde her söylenen şeye inama. Özellikle '' Herkes telefonları teslim etsin arama varmış '' lafına inama. Boş vakitlerde sağda solda komutanlara gözükme ; yoksa hemen iş kitlerler.

Ve özellikle şuna dikkat et: İctimada '' aranızda araba kullanan varmı '' '' aranızda yüzme bilen varmı '' diye sorarlar. Sakın sazan gibi atlama. Eline veriler el arabasını sonra '' oğlum bu da araba işte '' derler. Hemen bir iş kitlerler. Sıra olarak ne önde ol nede arkada. Çünkü komutanlar iş için ya önden alır ya arkadan. '' Önden iki sıra ayrıl ''

Bol miktarda siyah çorap- haki renk don kilot - atlet götür. Ha birde taşınabilir şarj cihazını unutma. Telefonunu banyoda tuvalette bırakma.
    Üniversite bitirmiş adamlar bile bazen hanzo oluyor. Görmemiş oluyor.

Jandarma olursan çok güzel.
    Ben Köy karakolunda jandarma idim. Karakol da toplam 5 asker vardı. Hem şofördüm hem yazıcı hemde santralci. Nöbet tutmadım. Anca arkadaş hasta felan olursa ben onun yerine arada tutardım. Köylere arazi aracıyla giderdim. Kız kaçırma mevzuları , yaralama mevzuları , kayıp , yol arama , mezar açma çok çeşitli şeyler görüyorsun. Çok da eğlenceliydi. İnsanları tanıyorsun.

Askerde iken şunu unutma şafak sayarsan geçmez. Şafak saati felan alma. Aklıma gelenler bunlar.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ihtimale karşı coğu zaman Kara şimsek yiyebilirsiniz,yemekten bıkmayın.
    Puding çorbası yemeyin!
    Git bak bakiyim ben ordamıyım komutunu şaka gibi algılamayınız,gerçektir.Bakmayını sevebiliyorlar.
    İğnecilere dikkat ediniz.
    Sigara içmeyin.izmarit toplayanlar kulaklarınızı güzel çınlatabiliyorlar.
    Yazıcı ile aranızı iyi tutunuz.
    @M.K Hocam cok yerinde güzel,doğru tiyolar vermiş.
    Kimine dert olur hiç vakit geçmez,kiminede ders olur vakit su gibi geçer.

Allah yardımcısı olsun giden herkese,hayırlı tezkereler dilerim simdiden.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar zamanın yaklaşmasıyla konuyu hortlatmak istedim tekrardan. Kafamda sorular var tecrübelilerden bilgi edinmek istedim askerde yatış saati nedir kalkış saati nedir acemi usta birliğinde değişiklik olur mu bu saatlerde günlük kaç saat eğitim olur?

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, öncelikle hayırlısı olsun. 6ay çok uzun bir süre değil. Hemen bitecektir bundan emin olabilirsiniz. Biraz uzun yazarım belki ama bende askerliği kutsal bir meslek icra etmekte olduğum için bu işin içinden yazıyorum direkt. Anlatacaklarım tamamen senin ceza almaman, sürünmemen, neden buraya geldim sorusunu kendine sormaman içindir. Yazdıklarım ne abartıdır ne eksiktir. Buraya girdiğin günle çıktığın gün arasındaki o zaman diliminde insan çok şey anlar. Sana çok şey kazandıracaktır.

Acemilik. İlk o kapıdan girdiğinde ufaktan bir pişmanlık duygusu başlayabilir. Çünkü hiç bilmedigin görmediğin, olayların oluş şekillerine anlamlar veremeyecegin bir ortama gireceksin. Tanımadığın insanlar olacak. Senin şansın birazda olsa (ülkemizde eğitim durumu *****, üniversitede okusan kafa içi boş oluyor genelde) egitim almış aklı başında insanlarla birlikte olacaksın (Düzgün konuşabilen, kendini ifade edebilen insanlarla). Tabi bu birliktelik sadece devre olarak olacak. Usta birliğinde cahil cühela, salak müptezel gerizekalı uzun dönemlerle de birlikte olacaksın. Allah sabır versin şimdiden...

Kısa dönemsin, uzun dönemsin fark etmiyor. Acemilikte size temel askerlik disiplini öğretilecek. Selam verme, yürüyüşler, tekmil vs. Bu eğitimler zarfında nabıyoruz biz filan diyebilirsin içten içe ama zevk almaya bak derim.

Kimse senin canını alamaz, veya sana böbürlenemez. Kendini ezdirme. Karşındakiyle aynı rutbedeysen yaşı isterse baban yaşında olsun. Ha bu demek değildir ki ''bir tane vur''. Kesinlikle vurma. Bırak o vursun. Kanasın burnun. Onun burnunu komutan odasında kırıp kırıp yerine yapıştırırlar sonra bi daha kırarlar m.etme

Eğitim mevzusuna gelirsek yapacağın şey çok basit. Komutan size ilk önce anlatır, uygulayarak gösterir. Sana düşen tek şey izlemektir. İzle ve içten içe tekrar et. Çünkü birazdan o gösterdiği şeyi yapacaksın.

Bir komutanla muhattap olmadan önce el selamlamanı yap ve tekmilini bağırarak ver. Acemilikte bunları öğrettikleri için tek bir vermeyişine bile bagırırlar.

Bol bol yürürsün. Ayaklarının altı yara olacak kadar hemde. Tecrübeyle sabit. Yürümek dediğim normal yürüme değil, tempolu. Tüm bölüğün, takımın ayakları aynı anda kalkıp aynı anda yere değene kadar. Bu senkronu tutturana kdar yürütürler. (belki bu yazıyı okuyup; ''abartma lan sende'' diyenler olacaktır. Onlar büyük ihtimalle para verip gitmeyen, gitmemek için boş boş senelerce üniversite okumayan! kesimdir.)

Acemilikte spor faaliyeti zannetmiyorum göresin. Usta birliğinde spor yaparsın.

Yanında çok eşya götürme, temiz don atletten 2-3tane fazla fazla olsun. HAVLU FAZLA FAZLA OLSUN AMA YÜZ HAVLUSU BÜYÜKLÜĞÜNDE! Askeri çorap giyeceksin ama bir tane normal çorap içine giy sıcak tutsun. Bazı yerlerdeki kendini general sanan oranın usta askerleri size komutanlık taslayacaktır. Duş alma sürelerinize bile laf yapıp 5dakikanız var diyecektir. Sende kış dönemi gidiyorsun dikkat et sıcak su bir anda buza dönüşür. (acemilikte ilk gün duşa sokup 5dk'nız var dediler, ben sadece ayaklarımı yıkadım çıktım. Diger herkes köpüklü hallerine soguk su dökerek durulandılar).. Tabi endişe edecek birşey yok bu dediğim 5dk duş olayı ilk günlerde olur. Sonradan o general usta askerleri bazı arkadaşların dövecegi için onlarda size biraz çekimser yaklaşacaktır.

Uyuma saati nettir. Gece yoklaması 9 gibi olur. En geç 10da ışıklar söner. Bu 1saatlik dilimde botunu boya, sakallarım ertesi gün beni kurtarır dersen traş ol, diş fırçala vs.

Dolabın derli toplu olsun. Neyin nerede olacagı bir şemada belirtili şekilde dolap kapağındadır. Ona göre diz.

Bot ve terlik olayına nasıl bir çözüm bulacaksın bilmiyorum ama inşaallah saglıgını düşünebilen insan evlatlarıyla aynı kogusta kalırsın, çünkü adam gece yarısı tuvalete kalkmak için yataktan iniyor ve yerdeki terlik benimmi seninmi önemi yok giyip gidiyor. Dikkat et, mantarla gezen bi dünya gerizekalı var memlekette. Heder etme ayaklarını.

Sabah kalk saati acemilikte ''lanet olsun'' ki çok erkendir. Umarım 6da uyandırırlar sizi Usta birliğinde ilk başlarda 6:30da filan uyanırsın, sonra terhis yaklaştıkça o 8e kadar gider m.etme herkes geldi, herkes acemi oldu, sonra usta oldu. Başta iş yapan olursun, sonra senden sonra gelenler iş yapar sen izlersin.

Aslında sana askerlikte en çok işe yarayan şeyi söyliim: Akıllı olmak, efendi olmak, denileni yapmak. Ben bu 3şeyi hiç bir zaman eksiksiz yapmadım, ekmeğini öyle bir yedim ki...

Eğitim; usta birliğinde egerki kış dönemi başlangıcıysa olur, sen heralde martta gidersin usta birliğine. Tam böyle bitmeye yakın sen usta birliğinde olursun. Askerlikte usta birliğinde egitim safhası kış dönemi olur. Yazları yatıştır. (Çoğu kuvvette gördüğüm ve duydugum budur. Ha bazı yerler istisna, onlarda çok az)

Arabacı adamsın. Kimseyle araba muhabbeti yapma. Bende 1.4 Civic vardı, 5.20yi geçtim dedim linç edeceklerdi. 1.9tdi setuplı arabayla kadranı sona dayadım (tahminen 260,270) bunlardan bahsettim. Adam seni kendisi gibi sallıyor sandığı için inandırıcı gelmez. Ama onlar bi anlatır ki; dinlerken beni anarsın şahinle 250 yapan, ford focus'un spor kasası yokmu ya (hatchback diyecek bilmediği için diyemiyor). Ha HONDA Civic'mi şu yumurta kasalara bayılıyorum.... Bu ve bunun benzeri adamlar dolu dolu. Denk gelemezsin böyle düzgün muhabbet edecek birine. O yüzden çokk içten içe konuşursun kendinle.

Acemilikte veya ustalıkta her ''şu işten anlayan varmı'' sorusuna hemen atlama kendi alanın dahi olsa. Çünkü ilki kesin troldür. Soğukta eğitimdesindir, dinlenme molası zamanı bi komutan gelir ''varmı araba süren ehliyetli'' diye sorar, atlarsan araba yıkarsın, yıkamanıda begendiremezsin canın sıkılır. Word Excel öyle ahım şahım kullanmana gerek yok eger kullanabiliyorsan, usta birliğinde bölük astsubayına filan belirt.

Haberci yaparlarsa ol, yazıcı ol. Çaycı vs diger işleri olma.

Valla bilmiyorum aklıma ne geldiyse sırasız yazdım ama umarım çoğu şey için kafanı aydınlatmışımdır.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Mutlu Değerli teşekkür ederim bilgiler için herkesin eğitim seviyesi bir olmadığı için gittiğimde salağa anlatır gibi anlatacaklar büyük ihtimalle ama insan merak ediyor işte gitmeden bilmek istiyor ne nedir merak ettiğim bir konu daha var yüzüm gerçekten kötü durumda sivilceler yüzünden elektrikli traş makinesi götürebilir miyim kullanabilir miyim makineyle traş oldum diye dayak yer miyim? en önemlisi sanırım muhafaza edebilir miyim yoksa hemen yer değiştirir mi makine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler