User Tag List

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
305 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 punto aracımın garantiden neler değiştiğini söylesem dibiniz düşer sanırım. Anlaşılan bu borusan falan müşteri nasılsa Zengin yolalım derdindeler

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    land rover ların tüm motorlarında bu durum geçerli mi? benzinli v8 leri, 2.7 dizelleride bu şekilde mi? tüm motorları mı tamir edlemiyor bu şekilde. discovery 3 ler sorunsuz deniliyor genel olarak. bende ileride düşünüyordum ama bulaşmamak mı lazım acaba?
    genelde aynı motoru kullananlar aynı şekilde sandık motor istiyo ama benzinli v8 ler için falan durum farklımıdır bilmiyorum 2.7tdv6 range sport discovery falan da aynı sıkınıtı mevcut 190 hp lik motordan bahsediyorum bu arada o daha da fena bir motor 3.0 *** yesin sorunlu olmakta
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilen benim BMW ciligimi bilir, kardesim saydigim bir dostumun iyi bir BMW servisi de var ama ben ailedeki BMW leri kesinlikle goturmem oraya, gitsinler Borusana derim bazen kendim gotururum, insanlardaki bu 'yetkili servis' mantigini bazen asamazsiniz, her isi onlar bilir, ozel servis Borusandan daha mi iyi bilecek??? Ya yan sanayi taktiysa ya degismemis parcayi yazdiysa??? İste bu sekilde dusunup de 'yetkili servise' gidenler yetkili kisilerce opuldugunde de araya hic girmemek lazim, iki tarafin avukatlari halleder bu isleri...
    Bu postta resmen aracımı yetkili servise verdim diye beni suçlayan siz değilmişsiniz gibi davranmanız ilginç. Yoksa durduk yere sadece bana öneride bulunan birine neden farklı şeyler yazayım? Neyse konuyu çok dallandırmak istemiyorum.

Bazı arkadaşlarda paran varsa rr ye bin, yoksa binme yok efendim mezarcı gibi ifadeler kullanmış. Yahu arabayı bu durumda millete kakalayabileceğim bile söylenmiş. Artık söyleyecek pek bişey bulamıyorum....

Konuya dönecek olursak,
    Dava açmak için avukat ile görüştüm. Lakin aracın şirket üzerine olması tüketici haklarından yararlanmamızda sıkınıtı oluşturabilir dedi kendisi. Bu konuda bilgisi olan var mı? ban biraz saçma geldi. Araştıracağım. Bundan sonraki süreçte Borusandan bakım kayıtları istenecek. Ayrıca son motor hasarınında ayrıntılı dökümanı istenecek. Şuanda tespit davasını açmış bulunmaktayız.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu postta resmen aracımı yetkili servise verdim diye beni suçlayan siz değilmişsiniz gibi davranmanız ilginç. Yoksa durduk yere sadece bana öneride bulunan birine neden farklı şeyler yazayım? Neyse konuyu çok dallandırmak istemiyorum.

Bazı arkadaşlarda paran varsa rr ye bin, yoksa binme yok efendim mezarcı gibi ifadeler kullanmış. Yahu arabayı bu durumda millete kakalayabileceğim bile söylenmiş. Artık söyleyecek pek bişey bulamıyorum....

Konuya dönecek olursak,
    Dava açmak için avukat ile görüştüm. Lakin aracın şirket üzerine olması tüketici haklarından yararlanmamızda sıkınıtı oluşturabilir dedi kendisi. Bu konuda bilgisi olan var mı? ban biraz saçma geldi. Araştıracağım. Bundan sonraki süreçte Borusandan bakım kayıtları istenecek. Ayrıca son motor hasarınında ayrıntılı dökümanı istenecek. Şuanda tespit davasını açmış bulunmaktayız.
    Aracın şirket üzerine olması hakikaten sıkıntı oluyor. Tüketiyi Heyeti değil, Ticaret Mahkemesi giriyor işin içine. Normal dava ne kadar sürüyorsa en az 2 katı zor ve uzun bir dava oluyor.

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rr binip indirim beklemek... kusura bakmayında 140 post olmuş ama kaldıramayacağınız külfiyetlerin altına girmeyin.He ben para vermem mezarlık isiyle ugrasiyorum derseniz change yapınız.Borusan aynı borusan 273672 sayfada yazsak aynı yazarak kurtaramayız.
    Ya şu cümleleri neyine güvenerek kuruyorsun anlamış değilim. Ben konuyu sanki 'arkadaşlar range miz var yaptıramıyoruz az çok deyip geçmeyin 3-5 bişey atın lütfen' diye mi açtım arkadaşım? Mezarlık işiymiş falan. Tanımadığın birine nasıl böyle ithamlarda bulunuyorsun? Şu yazdıklarını yaşına verip geçeceğim. Benim işim LandRover ile zaten Borusan sadece yetkili diye onunla önce görüştük.

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rr binip indirim beklemek... kusura bakmayında 140 post olmuş ama kaldıramayacağınız külfiyetlerin altına girmeyin.He ben para vermem mezarlık isiyle ugrasiyorum derseniz change yapınız.Borusan aynı borusan 273672 sayfada yazsak aynı yazarak kurtaramayız.
    Nasil bagnaz bir dusunce yapisidir bu? RR vb. marka otomobil satin alinca, acacagi masraflara da (ustelik markanin kendi hatasi olan bir sorun) eyvallah mi demek gerekiyor? Bu forumdakiler ask acisi yasayanindan dolandirilanana hepsine bi care buldular, burada adam iyi niyetiyle akil danismis herkes yerden yere vuruyor.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gündüz yazacaktım vazgeçtim şimdi tekrar konusu açılmış. Cidden adam RR a biniyorsa o parayı vermek zorunda mı ya? Nasıl bir kafa yapısıdır bu? Benim aracımın piyasa değeri 55 bin tl 25 bin hasar çıkarsa sesimi çıkarmadan vermek zorunda mıyım? Ya da bana o mebla koymaz anlamına mı geliyor? Lamboya binen bi elemanda laf etmeden bir milyon lira ödesin masrafına mesela? Herkesin parası değerli kolay kazanılmıyor. Lüks arabaya biniyor diye dünya kadar masrafı gözü kapalı ödemek zorunda değildir çıkın şu mantıktan bu ne la

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya dönecek olursak,
    evet sıkıntı yaratır , tüketici olarak var sayıp o haklardan yararlandırmamak konusunda büyük koz garanti kapsamında iken bile sorun yaşanabiliyor

burda kronik sıkıntı gibi konulardan yürümek gerekli

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce renault ile davalık olduğum için bildiğim şeyleri yazayım bende belki yardımcı olur. garanti kapsamı dışında olduğu için ve firma suç üstlenmediği için aracın onarımının ücretsiz olarak yapılmasının tek yolu mahkeme sırasında atanacak bilir kişilerin aracı ayıplı mal kapsamına sokmasıdır. yani bilir kişinin motorun verdiği arızanın kullanım hatası değil, üretim hatasından kaynaklı olduğunu tespit edebilmesi gerekir. eğer bilirkişi ayıplı mal şeklinde görüş verirse mahkemede sizi haklı bulacaktır. burada sizin davayı açmadan önce talebinizi belirtmeniz gerekir. 3 tane seçeneğiniz var bu konuda. aracın tamiratını talep edebilirsiniz, aracın yenisini talep edebilirsiniz, aracın değeri miktarında para talep edebilirsiniz. araç 2010 model olduğu için araç değişimi talep etsenizde firmanın elinde 2010 model sıfır araç bulunamayacağı için size aracın değeri miktarında para verirler her türlü. bu yüzden ya tamiratını, yada ücretini talep edin en başta dava açarken. aracın değeride yine bilirkişiler tarafından belirleniyor ve yaklaşık 2. el değeri kadar bir fiyat belirleniyor. eğer davayı kazanabilirseniz karşı tarafa avukat ücretini ve mahkeme masraflarını ödetebilirsiniz. tabi kaybedersenizde siz karşı tarafın tüm masraflarını karşılıyorsunuz. bu ücret neye göre belirleniyor tam emin değilim ama 2013 senesinde bizim avukat ve mahkeme ücretleri için 15 bin civarı para ödedi firma araç bedelinin üstüne. dava açmadan önce sorunun üretim hatası nedeniyle kaynaklandığının kanıtlanabileceğine emin olmanızı tavsiye ederim. kanıtlanabilir olsa bile bazı insanların üzerinde fiyat etiketiyle dolaştığınıda göz önünde bulundurun.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabanın motor kırmadan önceki değeri ne kadardı ?

SmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bu tarz düşünenler olduğu suretçe Borusan'da haklı,bir şey diyemeyiz... ''RR'a biniyoruz kardeşim,100binin pazarlığını yapıp adımızı mı çıkaralım piyasada''

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha önce renault ile davalık olduğum için bildiğim şeyleri yazayım bende belki yardımcı olur. garanti kapsamı dışında olduğu için ve firma suç üstlenmediği için aracın onarımının ücretsiz olarak yapılmasının tek yolu mahkeme sırasında atanacak bilir kişilerin aracı ayıplı mal kapsamına sokmasıdır. yani bilir kişinin motorun verdiği arızanın kullanım hatası değil, üretim hatasından kaynaklı olduğunu tespit edebilmesi gerekir. eğer bilirkişi ayıplı mal şeklinde görüş verirse mahkemede sizi haklı bulacaktır. burada sizin davayı açmadan önce talebinizi belirtmeniz gerekir. 3 tane seçeneğiniz var bu konuda. aracın tamiratını talep edebilirsiniz, aracın yenisini talep edebilirsiniz, aracın değeri miktarında para talep edebilirsiniz. araç 2010 model olduğu için araç değişimi talep etsenizde firmanın elinde 2010 model sıfır araç bulunamayacağı için size aracın değeri miktarında para verirler her türlü. bu yüzden ya tamiratını, yada ücretini talep edin en başta dava açarken. aracın değeride yine bilirkişiler tarafından belirleniyor ve yaklaşık 2. el değeri kadar bir fiyat belirleniyor. eğer davayı kazanabilirseniz karşı tarafa avukat ücretini ve mahkeme masraflarını ödetebilirsiniz. tabi kaybedersenizde siz karşı tarafın tüm masraflarını karşılıyorsunuz. bu ücret neye göre belirleniyor tam emin değilim ama 2013 senesinde bizim avukat ve mahkeme ücretleri için 15 bin civarı para ödedi firma araç bedelinin üstüne. dava açmadan önce sorunun üretim hatası nedeniyle kaynaklandığının kanıtlanabileceğine emin olmanızı tavsiye ederim. kanıtlanabilir olsa bile bazı insanların üzerinde fiyat etiketiyle dolaştığınıda göz önünde bulundurun.
    Konu hakkında bir kaç içi dolu mesajdan biri. Zaten en mantıklısı da daha önce benzer olayları yaşamış kişilerin tecrübeleri.
    Daha önce RR aynı motoru kıran ve hatalı üretimdir onayı alan varsa işiniz kolaylaşır diye düşünüyorum. Hatta sadece Türkiye'de değil tüm dünyada.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 yaşında garanti süresi bitesi çok uzun süre olmuş bir araç 75.000 km'de bile olsa dava açarak bir kazancınız olması mümkün görünmüyor. Dava açarken üreticiyi suçlamanız aracın yaşından dolayı 75.000 km'de bile olsa mümkün değil. Ancak serviste bakım esnasında yapılan bir hatadan dolayı motorun yatak sarması nedeniyle kullanılamaz hale gelmesini gerekçe göstererek dava açabilirsiniz ancak yapılan bakımın üzerinden 8.000 km geçtikten sonra bu durumun oluşmuş olması nedeniyle buradan da tutturmanız zor.

BMW iyi niyet garantisi konusunda esnek bir firmadır, ancak o da aracın garntisi bittikten sonra 1 yıl bazı çok özel durumlarda 2 yıldır. Land Rover ise üretici garantisi devam ederken dahi garantiden işlem yapma konusunda ayak sürüyen bir firmadır.

Daha önce sizinle aynı maduriyeti yaşayanlardan dava açanlar var ve kaybettiler, avukatınızla iyice değerlendirin, Borusan Otomotiv daha önceki kararları örnek gösterecektir. 129.000 TL yada aracın bedeli üzerinden açacağınız davada kaybettiğinizde kayda değer karşı tarafa ödeeceğiniz avukatlık ücreti çıkacaktır.

Bir ihtimal mahkemeyi kazansanız bile bu defa otomobilin yada arazi taşıtının faydalı ömür ve kullanım ömürü kriterleri devreye girecektir. Faydalı ömür kanuni olarak 5 yıl ile kullanım ömürü 7 yıl ile sınırlı. Mahkeme sizin araçtan faydalandığınız süreyi düşüp faydalanamadığınız süre için lehinize bir karar bile verecek olsa birşeyler elde etmeniz nerdeyse mümkün değil.

Bakımlarda servis yapılması gereken bir konuyu atlamışsa ve bunun da aracın motorunun yatak sarmasına bir etkisi olması ihtimali varsa oradan hareket ederek zararınızı karşılanmasını talep edebilirsiniz.

Motoru tedarik eden parçacılar var onlardan Borusan fiyatının %60'ı kadar rakamlara alabilirsiniz.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Üzücü bir durum. 7 yaşındaki bir araçtan bahsediyoruz sonuçta , bence dava ile falan uğraşmayın boşa kürek çekmiş olursunuz. Üstüne 15 20 bin lira da karşı tarafın avukat ücretini ödersiniz. Kendiniz yapın arabanızı. Parça olarak Kıbrıs üzerinden yardımcı olabilirim.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dava boşa kürek olucak zaten aracınız tek tutunduğunuz yeri km düşük olması bakınmlarının borusanda yapılması bence en masrafsız yoldan aracınızı toplatın kulllanın
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyi geçtim de o motorun fiyatına güzel bir büyük turbo 2jz swap masrafı komple karşılanmaz mı? (Dalgasına yazmadım merakımdan soruyorum.)

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 punto aracımın garantiden neler değiştiğini söylesem dibiniz düşer sanırım. Anlaşılan bu borusan falan müşteri nasılsa Zengin yolalım derdindeler
    Valla fiat bu konuda harbiden çok iyi..
    Amortisör takozlarım,cam motorlarım,debriyaj merkezleri volantlar ve çoğu kullanıcı hatası olmasına rağmen

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konuya dönecek olursak,
    bak güzel kardeşim, ben kendi ailem örneğinde, insanların neden illa bayiye gitmek istediğini ama gittiklerinde de ne durumlara düşüldüğünü belirtip senin durumun da bundan farksız diyorum neden anlamak istemiyorsun? zaten bu anlamamazlık sebebiyle illa yetkili servise gidiliyor 10 yaşındaki arabayla bile ama ne oluyor? madalya mı takıyor adamlar? çok mu hürmet gösteriyor ? insanlar zannediyor ki 10 sene yetkili servise gidip de 10 liraya çıkacak işe 20 lira verdiğinde, arabam yansa da bana ayrıcalıklı davranırlar, yok işte ,olmuyor... senin konumunda durum değişti mi yani 250 bin euroya RR aldığında adam sana motoru yarı fiyatına verdi mi? vermedi... 10 sayfadır bunu neden anlamak istemiyorsun, mahkemeye vereceksin sinirin bozulması diye de avukatını muhattap edeceksin, bunlardan farklı bir şey mi yazmışım sana? sen sanıyorsun ki bizim hiç bizim başımıza gelmedi, hiç borusana gitmedik, hiç sıfır araba almadık kafadan sallayan ve hiç bitmeyen bir güruhuz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibine geçmiş olsun.

Otomobilin yaşı itibarıyla garantiden sonuç beklemeyin derim. Güzel bir indirim almışsınız illa serviste yapılacaksa indirim oranını yükseltmek için uğraşın.

Türkiyede garanti algısını en çok yanıltan olay Doğuş Otomotiv'in 2011'den sonra dsg sorununda fazla cömert yaklaşımlar sergilemesi oldu. Öncesinde sorun yaşayanları yok sayan firma sonrasında 8 yıl kavrama, mekatronik, şanzımanı işçilik alarak değiştirmeye başladı. Buna rağmen diğer arızalarda çoğu firmadan daha kötü.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler