User Tag List

Sayfa 14/17 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
305 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz dava süreci devam ediyor. Biz aracı yaptırdık kullanıyoruz. Eğer davayı kazanırsak parasını alacağız. Maalesef pek umutlu da değiliz.
    gecmiş olsun,

2006 yılında 2003 model 32.000 km de megane 2 hb satın aldım aldıgımda arac gayet temiz ve duzgun yetkili servis bakımlıydı. 6 ay 1 sene civarı da ben kullandım oldu 40.000 km neyse kış aylarına girdik.

bir sabah arabayı calısıtırken kontaga basınca arbadan traktor gibi bir takur tukur sesler geldi ve rolanti normale doner donmez ses kesildi sonrasında hersey normal.

sadece hava sogukken ilk calıstırmalarda traktor gibi calısıyordu arac.

yetkili reno servisine götürdum baktılar exantrik kasnak arızası dediler ve bana 2600 tl fatura cıkardılar. bende kabul etmedim tabiki gerginlik falan yaşandı serviste. benim iddam yetkili servis bakımlı bir arac 40.000 de bu kadar hayati ve masraflı bir arıza cıkaramaz (üzerine gitmesek kasnak kopup motor yatak sarabilir vs) onlarda kullanıcı hatası olabilir kullanımdan kaynaklı olabilir dediler kıcımla gülerek cevaplarını verdim

arkasından mais genel mudurlukle 2-3 hafta kadar mail ve telefonla görüstükten sonra arızayı sadece degisecek sıvı ücretleri karsılıgında onarmayı kabul ettiler.

nitekim garantisi biteli 1,5 yıldan fazla olmustu. bazı durumlarda garanti olsun olmasın kullanıcıların haklarını sonuna kadar aramaları gerek.

sizin olayınızda eger hiç bir eksik yoksa 0 alındıgından beri aracın butun bakımları zamanında ve olması gerektigi gibi borusanda yapıldıysa onlar yada onların agaları bu masrafı karsılamaları gerekir.

ben sizin yerinizde olsam servis kayıtları ile beraber ingiltereye kadar giderdim ve o aracı eninde sonunda onlara ucretsiz olarak yaptırırdım.

prestijli bir otomobil ureticisi ürettigi aracın 70-80 k km de yatak sarmasını kullanıcı hatası olarak kullanıcının üzerine yukleyemez yuklememeli. eminim range roverın ust yonetimindeki arkadasların bu olaydan zerre haberi yoktur eger olsaydı 1 kurus odemeden bu sorunu giderirlerdi.

tekrar gecmis olsun mahkeme sureci sonuclanınca bizi bilgilendirin lutfen.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer "kronik" bir durumsa ve bu bir şekilde belgelenebiliyorsa, üzerine gidilebilir, aksi halde yapacak pek bişey yok.

Üreticinin garantisi belli. Şu kadar km şu kadar süre garanti veririm diyor.

Motorun durduk yere yatak sarıp sarmaması "görece" bir kavramdır. Atıyorum, bir sorun olur, karteri bi yere sürtersiniz, bi zımbırtısı yolda çıkar, araç yağsız kalır, motor biter, patlar bişey olur. Burada "hayır efendim, bu araç servise girdi, hep yetkiliye gidiyor" demenin bir faydası maalesef yok.

Serviste bakım görmesi pek birşey ifade edemiyor bu bakımdan. Ha bizde servisler bunu "iyi niyet garantisi" şeklinde, aslında saçma sapan bi şekilde kullanıyorlar. Örneğin DSG yüzünden kavrama değiştiren VW'ler için kimse garanti bittikten sonra yetkili servise gitmek zorunda değil. Çünkü normal bakım için yapılacak hiçbir işlem DSG'nin patlak kavramasını etkileyen bi halt etmiyor.

Yani atıyorum 60bin bakımında değiştirilen hava filtresi, bujiler vb parçalar, 65binde patlayacak olan DSG kavramasını garantilemiyor. Aynı örneği burada tersine çevirirsek, bu tip bakımlar için girip çıkan Range için de birşey ifade etmiyor. "Bakım" denen şeyde bunlara bakılmıyor çünkü. Aracın motoru ne durumdaymış, kaç km ömrü kalmış, gözle görünen bişey yoksa tespiti de zor.

Bu açıdan bence duruma biraz yanlış bakılıyor.

Ha bakın Fiat 1.3 Multijet arızası konusu vardı, sorun belli, kronik bir durum var ortada, Fiat da kabul etmiş. Dediğim gibi, DSG gibi, Fiat örneği gibi, sağda solda çok yaşanan bişeyler varsa, elle tutulur birşeyler yapılabilir, yoksa pek imkan yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun,

2006 yılında 2003 model 32.000 km de megane 2 hb satın aldım aldıgımda arac gayet temiz ve duzgun yetkili servis bakımlıydı. 6 ay 1 sene civarı da ben kullandım oldu 40.000 km neyse kış aylarına girdik.

bir sabah arabayı calısıtırken kontaga basınca arbadan traktor gibi bir takur tukur sesler geldi ve rolanti normale doner donmez ses kesildi sonrasında hersey normal.

sadece hava sogukken ilk calıstırmalarda traktor gibi calısıyordu arac.

yetkili reno servisine götürdum baktılar exantrik kasnak arızası dediler ve bana 2600 tl fatura cıkardılar. bende kabul etmedim tabiki gerginlik falan yaşandı serviste. benim iddam yetkili servis bakımlı bir arac 40.000 de bu kadar hayati ve masraflı bir arıza cıkaramaz (üzerine gitmesek kasnak kopup motor yatak sarabilir vs) onlarda kullanıcı hatası olabilir kullanımdan kaynaklı olabilir dediler kıcımla gülerek cevaplarını verdim

arkasından mais genel mudurlukle 2-3 hafta kadar mail ve telefonla görüstükten sonra arızayı sadece degisecek sıvı ücretleri karsılıgında onarmayı kabul ettiler.

nitekim garantisi biteli 1,5 yıldan fazla olmustu. bazı durumlarda garanti olsun olmasın kullanıcıların haklarını sonuna kadar aramaları gerek.

sizin olayınızda eger hiç bir eksik yoksa 0 alındıgından beri aracın butun bakımları zamanında ve olması gerektigi gibi borusanda yapıldıysa onlar yada onların agaları bu masrafı karsılamaları gerekir.

ben sizin yerinizde olsam servis kayıtları ile beraber ingiltereye kadar giderdim ve o aracı eninde sonunda onlara ucretsiz olarak yaptırırdım.

prestijli bir otomobil ureticisi ürettigi aracın 70-80 k km de yatak sarmasını kullanıcı hatası olarak kullanıcının üzerine yukleyemez yuklememeli. eminim range roverın ust yonetimindeki arkadasların bu olaydan zerre haberi yoktur eger olsaydı 1 kurus odemeden bu sorunu giderirlerdi.

tekrar gecmis olsun mahkeme sureci sonuclanınca bizi bilgilendirin lutfen.
    Kaç adet Jaguar veya RR 2.7 ve 3.0 dizel satıldıysa bu sorun var. 1,2 araba olsa JLR garantiye sokar ama bütün arabalar olunca sokmuyor. 20.000 km'de motor alanı biliyorum.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten alamazdık ama bu konudan sonra alacağım varsa bile RR Velar gibi bir güzeli dahi almam herhalde.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün medyayı çağırır aracı borusanın önünde yakarım gibi söylemlerle tehtid ederdim sanırım.
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayın şahsen sizinlede alakalı değil.

Bu tehditi babamda yapıyor ve çok komik geliyor. Şahsen yakmazsan aq diyesim var.

kurumsal olarakta 'üzücü- kullanıcı hatalı' bir kurumsal yazı yazılır.
    Son yılların tren söylemi, aracı muayeneden kalan bir kaç kişide aynı tepkiyi vermişti. Hatta bir tanesi koskoca çekici römork u mazot filtresine çakmak tutarak yakmaya çalışmıştı. İletişim psikolojimiz giderek zayıflıyor. Tahammülsüz ve hep haklı olma düşüncesine sahibiz.

Konu sahibi umarım davayı kazanırsınız. Gönlüm sizden yana.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay anası RR da böyle çıkıyorsa ve bu maliyetlere patlıyorsa, facia.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın arkadaşımın aracıda aracı satın aldıktan 45 dakika sonra yatak sardı, konuyla alakalı yardımcı olabilecek kimse var mıdır?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşımın aracıda aracı satın aldıktan 45 dakika sonra yatak sardı, konuyla alakalı yardımcı olabilecek kimse var mıdır?
    Aldığınız kişiyle halledin direkt 45dk sonra yatak sarmak nedir...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakit kaybetmeden aracı yetkili servise çekin, onarımı başlatmayın ve mahkemeye başvurup bilirkişi tespiti isteyin. Mahkeme aynı gün bilirkişi tayin eder, ertesi gün tayin edilen bilirkişi serviste tespit yapar. Sonra arcı aldığınız kişiye ya aracı geri almasını yada onarım bedelini karşılamasını istersiniz, kabul etmezse dava açarsınız.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığınız kişiyle halledin direkt 45dk sonra yatak sarmak nedir...
    Başına daha önce böyle bişey gelmediği için aracı direkt servise çektirmiş, eski sahibini arayıp çıkan masrafı %50 bölüşerek anlaşmışlar.

Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakit kaybetmeden aracı yetkili servise çekin, onarımı başlatmayın ve mahkemeye başvurup bilirkişi tespiti isteyin. Mahkeme aynı gün bilirkişi tayin eder, ertesi gün tayin edilen bilirkişi serviste tespit yapar. Sonra arcı aldığınız kişiye ya aracı geri almasını yada onarım bedelini karşılamasını istersiniz, kabul etmezse dava açarsınız.
    Aracı aldığının üzerinden biraz zaman geçti, araç yaklaşık 1 aydır yatıyor. Parça aradığından ötürü yaptıramadı, yukarda belirttiğim gibi eski sahibiyle %50 bölüşmek şeklinde anlaştılar.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masraf ne çıktı ? Satan adam neden %50 yi kabul etti, ya da alan neden 45 dk da motor mu bozulur al geriye demedi.

Ne range'miş yahu :S Alana da satana da dert resmen.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok zengin olursam paramı yakmak için fantazi yapmak için range alıcam tam kumar heyecan

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayır 45dk saran motorun neden yarısını ben vereyim ki onu anlamadım? Saçma bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasasının altına almıştır bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    satış yapildiktan sonra iş bitmiştir , ' kazik ' atma gibi bir durum soz konusu degilse eski sahibi insafli adammiş aracin. motorun ne zaman yatak sarip sarmayacagini kim bilebilirki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başına daha önce böyle bişey gelmediği için aracı direkt servise çektirmiş, eski sahibini arayıp çıkan masrafı %50 bölüşerek anlaşmışlar.

Aracı aldığının üzerinden biraz zaman geçti, araç yaklaşık 1 aydır yatıyor. Parça aradığından ötürü yaptıramadı, yukarda belirttiğim gibi eski sahibiyle %50 bölüşmek şeklinde anlaştılar.
    Araç yatak sardığı gün yetkili servise çekildiyse servis giriş ve iş emri kaydı vardır, bundan dolayı şu anda da daha önce bahsettiğim yol izlenebilir. Ancak sonuç olarak satıcı bana göre yine de iyi niyetli davranmış ve masrafın %50sini kabul etmiş. Hiç kabul etmeyebilirdi yada benim tanıdığım yerde onarılırsa yardımcı olurum diyebilirdi. Yargı yoluna gidilirse mahkeme süreci, avukatlık masrafı gibi durumlar ortaya çıkacak. Onarım bedelinin yarısı cebinizden çıkıyor olsa da en kısa ve sorunsuz çözüm yolu.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bencede satıcı iyi niyetliymiş kabul etmeseydi mahkeme süreci avukat masrafları yapılana kadar kendi cebinizden yaptırmanız vb bir sürü para ve zaman kaybı olurduki davayı kazanma ihtimali ne kadar olurdu bilemem en temiz şekilde anlaşılması iyi olmuş geçmiş olsun.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 120 bin tl ye kadar 3.0 dizel rr düşünüyordum bu konudan sonra aracı almaktan vazgeçtik başka araçlara yöneleceğiz

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 120 bin tl ye kadar 3.0 dizel rr düşünüyordum bu konudan sonra aracı almaktan vazgeçtik başka araçlara yöneleceğiz
    bizim patron 2 senedir jeep grandın anasını ağlatıyor. her özelliğini kullanıyor. girmediği köy çamur tepe kalmadı.

adam radar görünce gaz köklüyor resmen devlete yardım olsun diye sanki. yok arkadaş daha aracı stop ettirmeyi bile başaramadı. mesela yolda jeepin geçemeyeceği şekilde hatalı park yapanlara filan acımadan takıp geçiyor adamın aracında daha çizik oluşmadı.

beni çok cezbetmeye başladı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler