User Tag List

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
305 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garanti bitmis. yasal olarak sorumlu degiller. bakimdan hemen sonra olsa bakimda yapilmis bir hata diyebilirdik ama o da degil. servis bakimli oldugu icin iyi niyet indirimi almissiniz buna da sukur. dsg gibi global bir kronik problem olsa daha fazla yardimci olurlardi zaten. guvendiginiz bir ustaya da danisin belki ucuza mal edilir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun. Umarım tez zamanda en uygun şekilde bu işin içinden çıkarsınız.
    Bu 8 sene içinde motor nasıl zorlandı kimse bilemez. Km dusuk yetkili servis bakımlı olması sandık motoru bedavaya koyacakları anlamına gelmemeli. Soğuk motorda tapagaz kullanmış da olabilirsiniz. Bunların tam tersi de olabilir. 2 yaşındaki 10k kmdeki arabanında motoru kırılabiliyor.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun bildiğim kadariyla bu aracın kronik sorunu yatak sarması .150+ bin km lerde gidiyo diye biliyorum sizin başınıza erken gelmiş umarım en az zararla atlatırsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef Ingiliz'ler garanti kapsamı dışındaki araçları muhattap dahi almıyorlar mail ya da hukuki yolların fayda edeceğini düşünmüyorum.

2013 ve öncesi tüm kasalarda kronik sorunlar gerçekten can sıkıcı oluyor hele ki özellikle ingilizlerde marka değerinden ötürü parça,tamir neredeyse diğer avrupa markalarına göre X2 bir de üstüne üstlük TL'nin alım gücü 100.000 gibi rakamlar elbette çıkıyor .

Allah yardımcınız olsun zor bir durum ve sıkıntılı bir süreç , illa ki gözden çıkacak bir para olacak yine de tavsiyem Bulgaristan olabilir .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel 2.7yse peugeotlarin dizelleriyle ayniydi galiba motor içi , gidin o parcalarla kendiniz yaptirin 5te1 fiyat çıkar borusan falan uğraşmayın

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes sprinter euro 4 motorların %80 lik kısmında yatak sarma sorunu var 2009-2011 senesinde çıkardıkları,genelde yağ pompasından kaynaklı,7 yaşında arabası olup 12 bin tl motor yaptıranlarla dolu ortalık, mercedesin kalkıpta bır adım atmayı bırak maillere bıle cevap vermediği gerçeği var, bakın 1 kişiden değil euro 4 çıkan motorların % 80 lik kısmından bahsedıyorum,umarım yardımcı olurlar size.

Saro-Ş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek İhtimal Biraz Daha İskonto Yapar Başkada Birşey Yapmaz 2015 Model 8.000 KM 'de Yatak Saran Range Gördüm İthal Araç Diye Garantiye Sokmadılar 2010 Modelde En Fazla Bayi Bakımlı Olduğu İçin Plakaya İndirim Yansıtıyolar Yasal Olarak Borusanı Haksız Çıkarıcak Bir Durum Yok Gibi Malesef

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Umarım tez zamanda en uygun şekilde bu işin içinden çıkarsınız.
    Bu 8 sene içinde motor nasıl zorlandı kimse bilemez. Km dusuk yetkili servis bakımlı olması sandık motoru bedavaya koyacakları anlamına gelmemeli. Soğuk motorda tapagaz kullanmış da olabilirsiniz. Bunların tam tersi de olabilir. 2 yaşındaki 10k kmdeki arabanında motoru kırılabiliyor.
    8 sene 73.xxx km üzerinde ısrarla durmam arabanın çok sık kullanılmadığını vugulamak. Eğer soğuk motorla tapagaz yapsak 8 sene nasıl binicez arabaya? Çoktan kucağa alırdık. Kimse beleşe sandık motor koysun demiyor ayrıca. Ama direkt olarak kullanıcıdan kaynaklanmayan bir hata için bir c sınıfı araba parası istenmesi sıkıntılı. Kullanan adam 3 çocuk babası 50 li yaşlarında sakin karakterli biri. Zorlama ihtimali yok. Kaldıki servis bile kullanım hatası demedi.

Er34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 renault symbol şirket aracı kullanıyorum. Filo kiralamadan.
    Direksiyonda soyulmalar vardı. 80bin km bakımda bana hiç sormadan sıfır simit takmışlar.
    Teneke diye dalga geçtiğimiz araca bu yapılıyorsa premiumda tartışılacak bir şey olmamalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 sene 73.xxx km üzerinde ısrarla durmam arabanın çok sık kullanılmadığını vugulamak. Eğer soğuk motorla tapagaz yapsak 8 sene nasıl binicez arabaya? Çoktan kucağa alırdık. Kimse beleşe sandık motor koysun demiyor ayrıca. Ama direkt olarak kullanıcıdan kaynaklanmayan bir hata için bir c sınıfı araba parası istenmesi sıkıntılı. Kullanan adam 3 çocuk babası 50 li yaşlarında sakin karakterli biri. Zorlama ihtimali yok. Kaldıki servis bile kullanım hatası demedi.
    Bu araçların hepsinde yatak sarması kronik, aracınızı Borusan'da da yaptırsanız Mehmet ustada'da yaptırsanız bu kaçınılmaz birşeydi boşa burda garantim vs. diye kendinizi yormayın.
    Motor iç parçaları üretilmiyor ayrı satılmıyor yani motorunuz sökülüp ana yatak, kol yatak krank vs. parça sipariş edilemediği için yarım motor veya tam motor almak zorundasınız. Bunun da kaçarı yok.

Bende Jaguar parçası ithal ediyorum aynı motoru kullanıyor Range ile bende çok motor getirttim. Kullanım hatası değil üretim hatası bu motorlar İngiltere'yi arasanız da kabul etmiyolar biz hatalı ürettik diye.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kupa şaseden ayrılışı

Ustanın bu ayda ekmeğimiz çıktı bakışı

Sıf bundan sebep almadım rr

Geçmiş olsun cenaze kalkacak birşekil
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılda 10 bin km yapmaya dayanamayan sözde PREMIUM bir markaya 400 500 bin TL ler veriliyor. Şaka olmalı.
    o değil o nasıl ultra teknoloji bir motormuş ki 130 bin TL ediyor. verdin 130 u hadi. Tekrar üretim sorunu kaynaklı motor alcan.
    50bin km sonra belkide tekrar yatak sarcak. Tekrar ver bi 130. Yerinizde olsam kafayı yerdim yemin ediyorum.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah yardımcınız olsun

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun .. Bir range rover klasiği.. sıkıntısız binene rastlamadım..

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakam inanilmaz afaki.

O parayi benden isteseler, japonyada muteahit amcam gibi soyle birsey yapardim heralde. En azindan degerdi.

"Korkmadık, savaştık"

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun, bakımlar orada yapıldı diye servisi satın almıyorsunuz malesef, zaten adamlar üzerine düşen 2 yıl garanti desteğini vermiş, gerekli indirimide yapmışlar, araca bakım yapılırken motor parçaları sökülüp kontrol edilip geri takılmıyor malesef, adamlar nerden bilsin arıza olduğunu kapalı kutu, ha bakımdan kaynaklı eksik bişeyden dolayı yatak sardıysa eyvallah tüm hukuki haklara sahipsiniz ama sanmıyorum.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M50 Swap iyi olur bu arada.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300.000Km' yi rahatlıkla deviren Albeaların, Clioların olduğu bir dünyada Land Rover' a dünyanın parasını ver. Sonra da böyle bir şey yaşansın. Ki kronik problemmiş. Kullanıcıda nasıl hata arayabilirsiniz ki?

Aracın 8 senede yaptığı km belli. Tüm bakımlarına yetkili servisinde girmiş. Titizlikle kullanıldığını da düşünüyorum. 8 senede bu km' ye anca geldiğine göre üzerine titrenip özel günlerde kullanıldığını var sayıyorum. Bence kullanıcı hatası diyerek geçiştirmek Borusan gibi bir şirkete hiç yakışmıyor.

Böyle şeyler duyunca o rakamlarda bir araç almayı düşünsem bile almaktan soğuyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne özelliği var ki motorun illa sandık motor takılacak. neden toplanamıyor motor farklı bir özelliği mi var?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler