User Tag List

Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon
305 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne özelliği var ki motorun illa sandık motor takılacak. neden toplanamıyor motor farklı bir özelliği mi var?
    B16 nickli arkadaş yazmış yukarda orayı okuyunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dediğine katılmıyorum bu konuda. Eğer bunun gibi bir durumda arkasında durmayacaklarsa aracımın bakımını neden sürekli yetkili serviste yaptırayım ki ?

Her ne kadar kendileriyle bayağı sorun yaşamış olsam da, en basitinden Porsche bakımlar sürekli yetkili serviste yapılıyor ve primi ödendiyse 9 yıl garanti paketi satıyor.

2009 yılında yaşadığım bir konudan örnek vermek istiyorum. 4 yaşındaki Renault aracımı kullanırken durduk yere havalandırmalardan duman çıkmaya başladı. Aracı servise çektim. Daha bana arıza bilgisi verilmeden Renault Türkiye aradı. Aracın bakımları hep yetkili serviste yapılmış, bundan önce de Renault sahibi olmuşsunuz. Bu sebeple bu parça için işçilik dahil olarak tüm bedeli tarafımızdan ödenecektir dendi.
    biraz maliyetli bir arıza çıksında göreyim ben renault türkiye'yi. sıfır aldığım aracın boyası 3 ay sonra delik deşik oldu. pul pul attı boya her yerinden. kuş pisliği deyip gönderdiler. kaç kere gittim derdimi anlatmak için izmir maisin müdürü g.tüyle güldü bana. terbiyesiz şerefsiz adamlar. 2 yıl mahkemede uğraştırdılar sonra güldükleri yerlerine geri monteledim aracı.

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha taze olay arkadaşımın sıfır aldığı 1 yaşında 35 bin kmde rr sport 120kmde sabit giderken uzun yolda kol çıkardı.Garantiden sandık geldi ama tekrar olmayacağının garantisi yok, 1 milyon verip diken üstünde gidiyorsun garanti yoksa zaten örneğini görüyoruz araba parasına sandık motor teklifi.

Bu durumu kabullenenleri anlamıyorum , adam tüm bakımlarını piyasanın 3 katı bedelini ödeyip yetkili serviste yapmış km daha 70 binde üstelik son bakım 7 bin km önce, yatak sarması kullanıcı hatası mı oluyor şimdi ? Bu düpedüz ayıplı mal.Bence yasal yollardan sonuna kadar hak aranmalı.
    Dr.Ecu

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rr sport artık trde değiştirdi dizel motorlarını 2017 ler 2.0 dizel geldi bence iyide oldu hem vergiden avantaj 3.0 a yakın güç üretmesi daha sorunsuz motor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun 8000km once bakımdan çıkmasından belki yola çıkılabilir fakat genede çok zor bir durum bazı şeyleri kanıtlamak vs ilk başta yatak sarmasının tam sebebi bulunmalı

Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçların hepsinde yatak sarması kronik, aracınızı Borusan'da da yaptırsanız Mehmet ustada'da yaptırsanız bu kaçınılmaz birşeydi boşa burda garantim vs. diye kendinizi yormayın.
    Motor iç parçaları üretilmiyor ayrı satılmıyor yani motorunuz sökülüp ana yatak, kol yatak krank vs. parça sipariş edilemediği için yarım motor veya tam motor almak zorundasınız. Bunun da kaçarı yok.

Bende Jaguar parçası ithal ediyorum aynı motoru kullanıyor Range ile bende çok motor getirttim. Kullanım hatası değil üretim hatası bu motorlar İngiltere'yi arasanız da kabul etmiyolar biz hatalı ürettik diye.

dışardan satın alınsada bukadar pahalımı ? , birde custom kol piston vs yapılıyor okadar bu araca hiçmi uydurulamıyor motor yapısından dolayı valla range lerden birkez daha soğudum 1-2 kere ciddi niyetlenmiştim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    O paraya sıfır 1 serisi alırım bayiden kafamı buluyorlar o nasıl bir fiyat zaten o modelde ikinci el range rover ne kadarki gerçekten geçmiş olsun.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha taze olay arkadaşımın sıfır aldığı 1 yaşında 35 bin kmde rr sport 120kmde sabit giderken uzun yolda kol çıkardı.Garantiden sandık geldi ama tekrar olmayacağının garantisi yok, 1 milyon verip diken üstünde gidiyorsun garanti yoksa zaten örneğini görüyoruz araba parasına sandık motor teklifi.

Bu durumu kabullenenleri anlamıyorum , adam tüm bakımlarını piyasanın 3 katı bedelini ödeyip yetkili serviste yapmış km daha 70 binde üstelik son bakım 7 bin km önce, yatak sarması kullanıcı hatası mı oluyor şimdi ? Bu düpedüz ayıplı mal.Bence yasal yollardan sonuna kadar hak aranmalı.
    Ya bende bu zihniyeti anlamış değilim. Bakım için neden o kadar fazladan para ödüyorum ben madem böyle sıkıntılarda aracın arkasında durmayacaklarsa. Tekrar söylüyorum bedavaya motor koysun diyen yok. Daha makul bir fiyat sunalar amenna.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Volkann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün medyayı çağırır aracı borusanın önünde yakarım gibi söylemlerle tehtid ederdim sanırım.
    yanlış anlamayın şahsen sizinlede alakalı değil.

Bu tehditi babamda yapıyor ve çok komik geliyor. Şahsen yakmazsan aq diyesim var.

kurumsal olarakta 'üzücü- kullanıcı hatalı' bir kurumsal yazı yazılır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu sahibi arkadaşa geçmiş olsun. Gördüğüm ve diğer üyelerin yazdığı kadarıyla oldukça külfetli bir durum sizi bekliyor.

TR'de tüketici hakları belli, yetkili serviste de bakım yapsanız (genel olarak) 2 senelik garanti mevcut.

Zaten firmaların çoğu belli şeyleri garanti tutmak için elinden geleni yapıyor. Benim üzüldüğüm nokta hatırı sayılır bir para öde ve acaba kol mu çıkarır , yatak mı sarar korkusuyla araca bin.

bahsettiğiniz profilde bir kişi swap falan uğraşmaz muhtemelen o işlerden de anlamaz. Ödeyecek gücü yoksa da aracı o şekilde satıp başka bir araca yönelebilir.

ne range'miş arkadaş bu kadar premium diye dolan ortalıkta sonra yaşananlara bak.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SelamünAleyküm,

2010'da sıfır aldığımız ve şuan 74xxx km de olan Range Rover Sport aracımız geçen hafta saatte 100km hızla giderken bir anda stop etti. Çok şükür güç bela kaza geçirmeden durdurduk aracı. Hemen borusanı aradık ve aldılar aracı. Sonrasında bize söylenen aracın yatak sardığı ve sandık motora ihtiyaç duyulduğu. Şimdi bu aracın bugüne kadarki tüm bakımları borusanda ve zamanında aksatılmadan yaptırıldı. Şimdi böyle bir arızayla karşılaşmak kafalarda soru işareti oluşturdu. Üzerine borusanda sandık motor için 129 bin TL ama biz İngiltere ile görüştük ve 26bin Tl indirim yapıcaz size demesin mi? Tamam aracın garantisi bitti. Ama tüm bakımları siz yaptınız ve bu öyle kullanıcı hatası diyebileceğiniz bi arızada değil. Sonuçta araba borusan harici kaputu açılmış bir araba değil. Bizde daha makul bir fiyat istedik ama yanaşmıyorlar. Mecbur dava açmaya karar verdik. Bu konuda yol gösterebilecek tavsiyede bulunabilecek herkese şimdiden teşekkürler.
    Geçmiş olsun.

Bence dışardan özeldir servise yönelmeniz sandık motor yarine gerekli parça değişimine gitmeniz totalda 30 bin civarı tutar. Bir daha da o araç için borusana girmem.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arabayı bu vaziyete satmanızı öneririm sonrasına bakın artık
    Garanti vs. uğraşacak imkanınız avukatınız gücünüz vs varsa uğraşın
    ama bu işten en az zarar için, bu aracı ustasına satmak lazım adamda toplar satar
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Bu tarz araçlara binmek gerçekten herkesin harcı değil. nasıl bir fiyattır arkadaş. şimdi adamın range rover ı var diye 100bin TL dokunmaz gözü kapalı verir mantığıyla yaklaşıyor sanırım Borusan. Umarım en az kayıpla atlatırsınız.
    Life is Too Short To Stay Stock

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun 8000km once bakımdan çıkmasından belki yola çıkılabilir fakat genede çok zor bir durum bazı şeyleri kanıtlamak vs ilk başta yatak sarmasının tam sebebi bulunmalı

dışardan satın alınsada bukadar pahalımı ? , birde custom kol piston vs yapılıyor okadar bu araca hiçmi uydurulamıyor motor yapısından dolayı valla range lerden birkez daha soğudum 1-2 kere ciddi niyetlenmiştim
    80 Bin TL bir tane var elimde. Gümrüksüz sahada bekletiyorum isteyen olursa çekip satmak için

Custom hiçbirşey olmuyor. King yatak deneyenler oldu ama sonuç alamadılar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozel servisler kupadan ayrilmis RR dolu, motor bekliyor... Borusan gibi firma ne yazik ki ana firmadan zarari karsilayamayacaksa silecek bile degistirmiyor birakin motoru, gecmis olsun ama mahkeme de acsaniz sonuc degismeyecekktir, garanti uzatma paketlerini bu yuzden satiyorlar, gerci o zaman da 'kullanici hatasi' der yine ugrastirirdi..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kronik yatak sarması nedir ya.. Ufak bir sorunmuş..

Saro-Ş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Borusan Otonun Yetkilendirdiği Servisler Var Oralardan da Fiyat Almanızı Öneririm İstanbul/Yeniosnada Var Benim Gittiğim Genelde Fiyat Daha Makul Çıkıyor Piyasada Sanayilerde de Motor Getiren Çok Başarılı Land Servisleri Var Son Çare Onlar Olur

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.
    Açık konuşayım garanti dolduktan sonra serviste bakım yaptırmaya devam etseniz bile bu gibi durumlarda firmanın size yardımcı olması tamamen onların politikaları ile ilgili. Mecburiyetleri yok zaten sizde biliyorsunuz.
    Ancak ortada gerçekten kronik bir sorun var. Sürekli aynı şeyler duyuluyor RR hakkında.
    Eğerki uğraşmak isterseniz (ki bence imkanınız varsa mutlaka uğraşın) mahkemeye vereceksiniz mecbur. Bilirkişinin bu durumunun kronik bir arızadan kaynaklandığını belgelemesi lazım. Baya uzun ve sıkıntılı bir süreç.
    Tekrar geçmiş olsun.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu arabalara binip de sorun yaşamayan hiç duymadım. En küçüğünden en büyüğüne hepsi aynı. Geçmiş olsun arabanın yaşı ne olursa olsun , eğer haklı olduğunuza eminseniz bilir kişiye expertiz yaptırıp çıkan raporla mahkemeye başvurun derim.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba 8 yaşında istediğiniz kadar servise götürün yasal olarak garantisi bitmiş hiçbir hak iddia edemezsiniz ha belki servise girdiniz tam eve giderken oldu belki böyle bir durumda arıza çıkarırsınız ve bilirkişi raporuna göre işlem yapılır. Ama işin diğer tarafında sürekli servis bakımlı bir araç 70k küsur km'de yatak sarıyorsa çok yazık birde motor fiyatı çok yüksek geldi bence o kadar etmemesi gerekir. Şöyle düşünün sıfır araç aldığınızda 126.000+250.000 (ötv+kdv)= 375.000TL sadece motora mı veriyorsunuz.

Yurt dışında lüks araçların yaşı ilerledikçe golf parasına satılma sebebi bu iken bizde tam tersi işliyor.

Bir ara bir toyotanın kullanım kitabında bu arabanın ömrü 10 yıldır gibi bir yazı okumuştum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler