User Tag List

Sayfa 10/17 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
305 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuda güvenilir bir teknik sebep üzerinden ilerlemek belki size menfaat sağlayabilir.

Hasarlanmanın kök nedeni çok iyi irdelemek lazım. Bilirkişiyi beğenmezseniz itiraz edebilirsiniz hemen söyleyeyim. Yağlama ile ilgili sorun tesbit edildiğini varsayalım, araç yıla göre az km yaptı ve servis bakımlı, yağ pompası sorunluymuş, demek karşı tarafın teknik bazı hataları kabul etmesi ve tüm sorumluluğu alması demek oluyor. Buradaki orta yolu ya da uzlaşmayı anlayamadım. Üretici hatalı ise hatalıdır. Tüm kayıpları karşılar.

Haliyle kendini korumak için hangi yakıtı kullandınız, aracı doğru kullandınız mı, bu az dediğiniz km yi yapmak için motor kaç saat sorunsuzca çalıştı, o pompa kaç bin devir sorunsuzca çalıştı, araç kullanım ömrünü doldurmak üzere vs vs bir sürü karşı yorum gelecektir. Bu soruların bir çoğu geriye yönelik ve tesbit edilemeyen şeyler olacaktır tabi. Bakımlarda kontrol edildi mi, sorunsuz olduğu görüldü mü diye zorlayabilirsiniz belki.

Ayrıca önceki yorumlarda sandık motorun aslında "revizyon görmüş ve/veya toplama parçalarla oluşturulan" olarak anladığım rebuilt kapsamında olduğundan bahsedildi. Bu bence çok önemli bir detay, her ne kadar firma kendi kalite standartlarına göre çalışsa da sıfır üretimden gelen parça ile dışarıda nasıl bir geçmişe sahip olduğu bilemediğiniz parça arasından maalesef fark olacaktır. Ve hasarlanma riski daha yüksek olacaktır.

Üretici, evet şu parçam hatalıymış ve sorun bundan dolayı olmuş demediği sürece, parayı verip yenisini aldığınızda hasarlanmanın tekrarlanmaması için risk analizi açısından baktığımızda aslında hiçbir şey yapılmıyor. Yetkili servis/özel servis tartışmasına ilişkin söylemiyorum yanlış anlaşılmasın bu noktada hepsi aynı, eskisini sök yenisini tak. Garanti veriyorum demesi malesef işi çözmüyor araba ilk alındığında da garantiliydi. Risk aynı risk. Motora 2 yıl garanti veriyorlarsa 3. yıl hata tekrarlayabilir.

Bu kadar sene ve km den sonra motoru üreten kişiyi, teknik olarak hatanın ondan kaynaklandığına ve bu işte sorumlu olduğuna ikna etmek kolay gözükmüyor. İyi bir avukatla birlikte iyi bir teknik ekip bulmanız gerecektir.

İlerleyen süreçte gelişmeleri paylaşmanızdan memnuniyet duyarız. Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu alengirli hale getirmenin anlamı yok. Basitleştirin biraz konuyu..

Borusan web sitesinde yayınlamış..
    Demiş ki;

Aracınızın mekanik garantisi: 3 yıl sürelidir veya 100.000 km ile sınırlıdır (hangisi önce dolarsa).

Aracınızın parça garantisi: Kilometre sınırı olmaksızın 2 yıldır.

Ayrıca boya garantisi: Kilometre sınırı olmaksızın 3 yıl, paslanmaya karşı gövde garantisi ise yine kilometre sınırı olmaksızın 6 yıl olarak belirlenmiştir.
    Yani motor ile alakalı konulara garanti dahilinde müdahale etmek için 3 yıl / 100.000km esası aranıyor.

Km kaçta? 100.000km altında mı.. km konusu ok.
    Yıl? 3 yıldan az mı olmuş? Hayır, 7 yıl olmuş.

O zaman geçmiş olsun.

Demem o ki aracın alınmasından sonra 3 yıl 1 gün geçmiş olsa, araç 1000km de olsa, sonra da motor kırsa.. 1000 km de ki araç garantiye neden alınmıyor diye itiraz mı edilmeli mi? Saçmalık olur. Aracı alırken satış sözleşmesi, garanti sözleşmesi imzalamıyor musunuz siz?
    İmzaladığınız şeylerin haricinde talepleriniz var ve bunun için mahkemeye mi gideceksiniz..

Borusan her türlü haklı çıkar. Haklılar da..

Bence motoru kendiniz ithal etmeye çalışın, ya da bir müşteri bulun, konuyu açık açık anlatın elinizden çıkarın

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu alengirli hale getirmenin anlamı yok. Basitleştirin biraz konuyu..

Borusan web sitesinde yayınlamış..
    Demiş ki;

Yani motor ile alakalı konulara garanti dahilinde müdahale etmek için 3 yıl / 100.000km esası aranıyor.

Km kaçta? 100.000km altında mı.. km konusu ok.
    Yıl? 3 yıldan az mı olmuş? Hayır, 7 yıl olmuş.

O zaman geçmiş olsun.

Demem o ki aracın alınmasından sonra 3 yıl 1 gün geçmiş olsa, araç 1000km de olsa, sonra da motor kırsa.. 1000 km de ki araç garantiye neden alınmıyor diye itiraz mı edilmeli mi? Saçmalık olur. Aracı alırken satış sözleşmesi, garanti sözleşmesi imzalamıyor musunuz siz?
    İmzaladığınız şeylerin haricinde talepleriniz var ve bunun için mahkemeye mi gideceksiniz..

Borusan her türlü haklı çıkar. Haklılar da..

Bence motoru kendiniz ithal etmeye çalışın, ya da bir müşteri bulun, konuyu açık açık anlatın elinizden çıkarın
    aynı fikirdeyim zaten bu yazılanlardan dolayı satış sozleşmesi vs hukuksal olarak şu şartlarda elle tutulur hiçbirşey yok

beli ama belki nasıl yapılır bilemiyorum bilirkişi vs uğraşarak

kronik , kullanıcı kaynaklı olmayan bir sebebi net kanıtlana bilir şekilde tespit etmek gerekli

yoksa geçmiş olsun

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adamlar göz göre göre ayıplı mal satıyor onlarca belkide yüzlerce emsal var (sandık motorlu rr)

Siz diyorsunuz ki garanti yılı şu km sınırıda bu,sözleşme var.

Bu olayda adalet-hukuk sistemi düzgün çalışsa tüketicinin haksız olma ihtimali yok.
    Dr.Ecu

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamlar göz göre göre ayıplı mal satıyor onlarca belkide yüzlerce emsal var (sandık motorlu rr)
    Siz diyorsunuz ki garanti yılı şu km sınırıda bu,sözleşme var.
    Bu olayda adalet-hukuk sistemi düzgün çalışsa tüketicinin haksız olma ihtimali yok.

Konu o değilki kimse kimseye zorla mal satmıyor zaten ingiliz arabası alınmaz bunu dünya bilir,
    Gel gelelim memlekette rençe biniyoruz gardaş diye gezen delik çoraplı instagram mafyaları , aşağı türkmen gücü direnişçileri, yukarı cihat birliği üyeleri oldukça bu arabalar elden ele geçer durur.

Rence biniyoruz gardaş baş tacısın bi akşam şivas içekmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu o değilki kimse kimseye zorla mal satmıyor zaten ingiliz arabası alınmaz bunu dünya bilir,
    Gel gelelim memlekette rençe biniyoruz gardaş diye gezen delik çoraplı instagram mafyaları , aşağı türkmen gücü direnişçileri, yukarı cihat birliği üyeleri oldukça bu arabalar elden ele geçer durur.

Rence biniyoruz gardaş baş tacısın bi akşam şivas içekmi
    Okuyup okuyup gülüyorum hahahha çok iyi abi

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 yılında sıfır km alınan,ilk sahibi olduğumuz,bakımı 7 bin kilometreye bir şu yıla kadar bakımlarının tamamı yetkili serviste yapılmış olan 56 bin km de bir Vw aracımız var.Uzatılmış garanti de almıştık 2015 e kadar garantisi vardı.Böyle bir olay başıma gelse Allah göstermesin,ne kadar sosyal mecra yerel gazete malamatlık perişanlık pankart elimden geldiği kadar ses çıkarır hakkımı ararım.

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu kronik ile alakalı tespitim dpf rejenerasyonu esnasında motor yağına karışan yakıt, yağın yağlama vasfını azaltıyor.. Bi süre sonra yağ 10numara diye tabir edilen, depoya koysan götürücek kıvama geliyor.. Yataklarda oluşan yağ filmi inceldiğinden, en yüksek dikey yüke maruz kalan yani en çok ezilen parçadan su koyveriyor..
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bu kronik ile alakalı tespitim dpf rejenerasyonu esnasında motor yağına karışan yakıt, yağın yağlama vasfını azaltıyor.. Bi süre sonra yağ 10numara diye tabir edilen, depoya koysan götürücek kıvama geliyor.. Yataklarda oluşan yağ filmi inceldiğinden, en yüksek dikey yüke maruz kalan yani en çok ezilen parçadan su koyveriyor..
    Yağ değişim periyodunu kısaltmak çözüm olur mu?

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir konuya açıklık getirelim. Biz aracın garanti dışı olduğunun farkındayız. Lütfen alalı 8 yıl olmuş ne bekliyosun garanti mi kalır, falan yazıp durmayın. Biz araçta kronik bir problem olduğunu savunuyoruz. Bunu kanıtlama peşindeyiz. Yani ayıplı mal olduğunu düşünüyoruz. Herkes söylemiş bir sürü RR var sandık motorlu diye. Yani belliki üretim hatası var. Kanıtlayabilrsek ne ala. Oarası ayrı bir konu. İnşallah kanıtlarız ve diğer böyle sıkıntı yaşayanlarada emsal olur. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Konuda gelişmeler oldukça buradan paylaşacağım.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir konuya açıklık getirelim. Biz aracın garanti dışı olduğunun farkındayız. Lütfen alalı 8 yıl olmuş ne bekliyosun garanti mi kalır, falan yazıp durmayın. Biz araçta kronik bir problem olduğunu savunuyoruz. Bunu kanıtlama peşindeyiz. Yani ayıplı mal olduğunu düşünüyoruz. Herkes söylemiş bir sürü RR var sandık motorlu diye. Yani belliki üretim hatası var. Kanıtlayabilrsek ne ala. Oarası ayrı bir konu. İnşallah kanıtlarız ve diğer böyle sıkıntı yaşayanlarada emsal olur. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Konuda gelişmeler oldukça buradan paylaşacağım.
    Avukatınızla detaylı bir şekilde konuşun gerekirse aracı trafikten çekin. 4-5 yıl sürecek bir dava olacağı için sigorta mtv vs vs siz ödeyeceksiniz mahkemeyi kazansanız bile.

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağ değişim periyodunu kısaltmak çözüm olur mu?
    Kaliteli yağ kullanmak ve sık değiştirmek riski azalır
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
    170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
    Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
    Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
    Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim.
    Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
    Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
    Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21 bin liraya turbo?Mutluluk hormonu mu basıyormuş?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ne bastigini burda yazmayalim ama 21k'yi araba ayaga kalksin diye odedik.

Bu arada ustteki postta yazmayi unuttum 460k kilometredir arabanin silecek suyuna kadar borusanda degisti dipnot olarak soyleyeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ne bastigini burda yazmayalim ama 21k'yi araba ayaga kalksin diye odedik.

Bu arada ustteki postta yazmayi unuttum 460k kilometredir arabanin silecek suyuna kadar borusanda degisti dipnot olarak soyleyeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
    170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
    Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
    Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
    Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim.
    Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
    Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
    Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.
    KM başına 12 kuruş masraf yazmış .
    Okumadan imzalamam.....

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paralara bak maşallah..

2016 sport'un şanzımanının 72 bine değiştiğini görünce nedense şaşırmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paralara bak maşallah..

2016 sport'un şanzımanının 72 bine değiştiğini görünce nedense şaşırmadım
    Vogue için 2012 , sport için 2013 sonrası kronik sorun duymadım , yaşamadım . O biraz şanssızlık olmuş sanırım garanti kapsamında değil miydi?

Kendimde 2012 güncel kasadan beri Vogue kullanıcısıyım , şükür henüz bir arıza yaşamadım .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler