User Tag List

Sayfa 13/17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
305 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç modeldi abi f10
    2014 modeldi

Mikrop_Ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın garantisi bitmiş istediği kadar bakım yapsın yine iyi indirim yapmışlar. Dava açsanız ne olacak çok merak ettim? Garanti kapsamında olsa da yine para isteseler tamam haklısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başımızdan geçen benzer hikaye anlatayım size;

2003 Eylül ayında, 0 km olarak galeriden (grey market) 3.0d bmw X5 satın aldık.

Güzel güzel bindik.

2 yıl/60 bin km garantisi vardı.

Garanti bittikten sonra, 75 bin km'deyken, şanzıman (GM üretimi 6 ileri şanzıman vardı) arıza yaptı, bi cumartesi gecesi ben yolda kaldım, arabayı olduğu yere park ettim, ertesi sabah direk Borusan Avcırlar'a çektirdik.

Araç bu zamana kadar tüm bakımlara Borusan'a gitmişti 15 binde bir muntazam olarak.

2 gün sonra Borusan'dan aradılar, şanzıman (ya da şanzımanın çok önemli bi kısmı) değişecek, 15,000 euro tutuyor, ne diyorsunuz dediler. 70,000 tl yani...

Biz köpürdük tabi, baya gerginlikler vs oldu.

Borusan 2 sebebe dayanarak kestirip attı (ki yasal olarak belki de haklılar):

1= garanti bitmiş

2= araç grey market (bu bence tam salakça bişey ya, neyse...)

Servis yetkilisi yüzüme ''aracınınız grey market, dolayısıyla zaten garanti işlemez, kaldı ki garanti biteli 15 bin km olmuş'' dediğinde, ''bu arabaya garantiyi siz vermiyorsunuz, BMW veriyor, siz temsilcisisiniz, distribütörüsünüz, öyle şey olmaz'' demiştik, kabul etmediler, sallamadılar tabi.

O zamanlar bizde o X5'ten başka, 2002 e39 520i ve 2005 mini cooper (o tarihlerde bmw'ye aitti) vardı, daha önce de BMW'ler geçmişti elden.

Şirkette anadili gibi Almanca bilen, Almanya'da doğup büyümüş çalışanımız vardı, o direk BMW Münih'le yazılı ve telefonla iletişime geçti. Yıllardır farklı modellerde BMW kullanıcısı olduğumuzu, arıza yapan aracın bakımlarının eksiksiz ve Borusan yetkili servisten olduğunu, başka BMW araçlarımızın da olduğunu, BMW X5 gibi bi araçta 75 bin km'de bu kadar büyük bi maliyet ve önemli bir arızanın kabul edilemez olduğunu vs vs anlatıp itiraz edince, 1 hafta içinde Münih'ten Borusan'a tüm işlemlerin bedelsiz yapılması talimatı gitti.

Bize Almanya'dan haber vermediler önce. Pazartesi sabah beni direk cepten daha önce artislik yapan ve kibar ama umursamazca davranan Borusan servis yetkilisi aradı, kibar, muntazamca ve saygılı lakin çok sevgili biçimde aracı hafta sonundan evvel hazır etmeye çalışacaklarını, muhtemelen Perşembe-Cuma bizi arayacaklarını, aracın teslim alınabileceğini haber etti.

Salı günü Münih'ten şirketi arayıp durumu sordular, dedik Allah razı olsun kardeş :d

Fakat bu dediğim 12 yıl önce.

Gördüğüm kadarıyla BMW artık o zaman ki kadar müşteri memnuniyeti odaklı değil. Her şeye rağmen Land Rover bu konuda BMW ile aşık atamaz.

O X5'i ise, 250 bin km'ye kadar kullandık, 2013'te 250 bin'de sattık. Satmaz kullanırdık, ama benzincide mazot yerine benzin koydular, 40 bin tl masraf çıktı, yapıldı benzincinin sigortası karşıladı tüm masrafı, ama soğuduk araçtan. Fakat taş gibi sağlam, 250 binde bile diri ve iç/dış yıpranmamış bi araçtı. Kaliteli üretilmişti

Şu an ailede bi tek ben de e60 520d var, 2008'de 0km aldım, şu an 260 bin km oldu. Memnun mesut kullanıyorum.

Bugün olsa aynı sonuç alınır mı bilemem.

Yalnız benim bi saptamam var, ne Alman üreticiler eskisi kadar kaliteli/sağlam/sorunsuz araçlar üretiyorlar, ne de eskisi kadar müşteri memnuniyeti odaklılar.

Artık karlılık oranları, müşteri memnuniyetinin önünde geliyor.

Almanlar çok donanınmlı ve hala en bugünün en iyi araçlarını üretiyorlar, ama en iyi üretimlerini 80-90'lı yıllarda ürettiler. Şimdi o yılların ekmeğini yiyorlar, o yıllardan kalan algı ile.

Yıllar geçtikçe, araç üreticileri de araçlar da kaliteden ödün veriyor, aynı insan kalitesinin düştüğü gibi.

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başımızdan geçen benzer hikaye anlatayım size;

2003 Eylül ayında, 0 km olarak galeriden (grey market) 3.0d bmw X5 satın aldık.

Güzel güzel bindik.

2 yıl/60 bin km garantisi vardı.

Garanti bittikten sonra, 75 bin km'deyken, şanzıman (GM üretimi 6 ileri şanzıman vardı) arıza yaptı, bi cumartesi gecesi ben yolda kaldım, arabayı olduğu yere park ettim, ertesi sabah direk Borusan Avcırlar'a çektirdik.

Araç bu zamana kadar tüm bakımlara Borusan'a gitmişti 15 binde bir muntazam olarak.

2 gün sonra Borusan'dan aradılar, şanzıman (ya da şanzımanın çok önemli bi kısmı) değişecek, 15,000 euro tutuyor, ne diyorsunuz dediler. 70,000 tl yani...

Biz köpürdük tabi, baya gerginlikler vs oldu.

Borusan 2 sebebe dayanarak kestirip attı (ki yasal olarak belki de haklılar):

1= garanti bitmiş

2= araç grey market (bu bence tam salakça bişey ya, neyse...)

Servis yetkilisi yüzüme ''aracınınız grey market, dolayısıyla zaten garanti işlemez, kaldı ki garanti biteli 15 bin km olmuş'' dediğinde, ''bu arabaya garantiyi siz vermiyorsunuz, BMW veriyor, siz temsilcisisiniz, distribütörüsünüz, öyle şey olmaz'' demiştik, kabul etmediler, sallamadılar tabi.

O zamanlar bizde o X5'ten başka, 2002 e39 520i ve 2005 mini cooper (o tarihlerde bmw'ye aitti) vardı, daha önce de BMW'ler geçmişti elden.

Şirkette anadili gibi Almanca bilen, Almanya'da doğup büyümüş çalışanımız vardı, o direk BMW Münih'le yazılı ve telefonla iletişime geçti. Yıllardır farklı modellerde BMW kullanıcısı olduğumuzu, arıza yapan aracın bakımlarının eksiksiz ve Borusan yetkili servisten olduğunu, başka BMW araçlarımızın da olduğunu, BMW X5 gibi bi araçta 75 bin km'de bu kadar büyük bi maliyet ve önemli bir arızanın kabul edilemez olduğunu vs vs anlatıp itiraz edince, 1 hafta içinde Münih'ten Borusan'a tüm işlemlerin bedelsiz yapılması talimatı gitti.

Bize Almanya'dan haber vermediler önce. Pazartesi sabah beni direk cepten daha önce artislik yapan ve kibar ama umursamazca davranan Borusan servis yetkilisi aradı, kibar, muntazamca ve saygılı lakin çok sevgili biçimde aracı hafta sonundan evvel hazır etmeye çalışacaklarını, muhtemelen Perşembe-Cuma bizi arayacaklarını, aracın teslim alınabileceğini haber etti.

Salı günü Münih'ten şirketi arayıp durumu sordular, dedik Allah razı olsun kardeş :d

Fakat bu dediğim 12 yıl önce.

Gördüğüm kadarıyla BMW artık o zaman ki kadar müşteri memnuniyeti odaklı değil. Her şeye rağmen Land Rover bu konuda BMW ile aşık atamaz.

O X5'i ise, 250 bin km'ye kadar kullandık, 2013'te 250 bin'de sattık. Satmaz kullanırdık, ama benzincide mazot yerine benzin koydular, 40 bin tl masraf çıktı, yapıldı benzincinin sigortası karşıladı tüm masrafı, ama soğuduk araçtan. Fakat taş gibi sağlam, 250 binde bile diri ve iç/dış yıpranmamış bi araçtı. Kaliteli üretilmişti

Şu an ailede bi tek ben de e60 520d var, 2008'de 0km aldım, şu an 260 bin km oldu. Memnun mesut kullanıyorum.

Bugün olsa aynı sonuç alınır mı bilemem.

Yalnız benim bi saptamam var, ne Alman üreticiler eskisi kadar kaliteli/sağlam/sorunsuz araçlar üretiyorlar, ne de eskisi kadar müşteri memnuniyeti odaklılar.

Almanlar çok donanınmlı ve hala en bugünün en iyi araçlarını üretiyorlar, ama en iyi üretimlerini 80-90'lı yıllarda ürettiler. Şimdi o yılların ekmeğini yiyorlar, o yıllardan kalan algı ile.

Yıllar geçtikçe, araç üreticileri de araçlar da kaliteden ödün veriyor, aynı insan kalitesinin düştüğü gibi.
    Görüldüğü üzere arkadaş bizim sorunumuza yakın birşeyler yaşamış. Kaldı ki bizim araç grey market bile değil. Tabi üzerinden birhayli zaman geçti. Farklı bir marka. Fakat bizde bu konuda elimizden geleni yapıp nasıl bir sonuç alacağız görmek istiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüldüğü üzere arkadaş bizim sorunumuza yakın birşeyler yaşamış. Kaldı ki bizim araç grey market bile değil. Tabi üzerinden birhayli zaman geçti. Farklı bir marka. Fakat bizde bu konuda elimizden geleni yapıp nasıl bir sonuç alacağız görmek istiyoruz.
    buraya sürekli garanti diye sayıklayan arkadaşlar için tekrar yazayım. 6502 Sayılı Kanun’un 12. maddesine göre, “Ayıp, ağır kusur ya da hile ile gizlenmişse zamanaşımı hükümleri uygulanmaz.” eğer aracınızda üretim hatasından kaynaklanan kusuru ispat edebileceğinizi düşünüyorsanız hakkınızı sonuna kadar arayın. mehmet gazihan zaten sorunu tespit etmiş gibi görünüyor. mahkemenin atadığı bilirkişinin insiyatifine bırakmayın sorunun tespitini. aracın arızasını dışarıdan tespit ettirip dava dosyasına ekleyin. tam olarak motorun nereden ne sebeple yatak sardığını ayrıntılı şekilde belirtin. arızayı tespit ettirdiğiniz yerden ayrıntılı servis raporları isteyip ekleyin dosyaya ne kadar etkili olur bilmiyorum ama bilirkişi nereye bakacağını bilir en azından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun zor bir durum.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Katılıyorum. 2000'li yıllardan sonra çok şey değişti uzun ömürlülük konusunda. Ben şahsen ikinci el Alman-İngiliz aracı garantisiz hayatta almam. Sıfır alacaksam da en uzun garantili hangisiyse onu tercih ederim.

Sorunsuz araç mı istiyorsunuz? Aynı zamanda büyük SUV mu istiyorsunuz? Land Cruiser ya da Lexus GX alacaksınız. RR - X5 - ML - GL alırsanız garanti bittiğinde saatli bombaya biniyorsunuz çünkü. O yüzden Alman, İngiliz markaları çok daha fazla değer kaybediyor.

Donanımlı ve kaliteli oldukları doğru, fakat japonlara kıyasla her zaman uzun vadede daha sorunlu ve onarımı zahmetli araçlardır.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KM başına 12 kuruş masraf yazmış .
    Hahah super tespıt ama arada yasanan sılecek motoru arızası on korugun patlaması vs gıbı ufak tefek masrafları yazmadıgım halıyle oyle.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. 2000'li yıllardan sonra çok şey değişti uzun ömürlülük konusunda. Ben şahsen ikinci el Alman-İngiliz aracı garantisiz hayatta almam. Sıfır alacaksam da en uzun garantili hangisiyse onu tercih ederim.

Sorunsuz araç mı istiyorsunuz? Aynı zamanda büyük SUV mu istiyorsunuz? Land Cruiser ya da Lexus GX alacaksınız. RR - X5 - ML - GL alırsanız garanti bittiğinde saatli bombaya biniyorsunuz çünkü. O yüzden Alman, İngiliz markaları çok daha fazla değer kaybediyor.

Donanımlı ve kaliteli oldukları doğru, fakat japonlara kıyasla her zaman uzun vadede daha sorunlu ve onarımı zahmetli araçlardır.
    Almanlar için saatli bomba denemez bence, ama 0 (sıfır) sorun da değiller artık.

Bi bmw'de ya da mercedes'te yaşayacağınız arıza genelde, dizelde turbo, enjektör v.b. 5-10,000 tl'yi geçmeyecek arızalardır. Şanzıman revizyonu bile 5-10,000 tl tutar (yaptırdım ordan biliyorum, 1 kere e60 520d'de, 1 kere de x5'de)

Bana Borusan'în 15,000 euro dediği iş, Maslak'ta kaliteli ve ucuz olmayan özel bmw servisinde bugün 5-10,000 tl'ye hallolur. Yapıldıktan sonra da üzerine minimum bir 150 bin km de sorunsuz binilir.

Mesela gördüğüm kadarıyla bmw F10 5 serisi, çok sorunsuz ve dertsiz sağlam ve uzun ömürlü bi araba genel olarak. Üzerindeki ZF 8-HP şanzıman, 200 bin km'den evvel revizyon isteyen ZF 8-HP duymadım. 200-250 bin km bence güzel kilometre şanzıman sorunsuzluğu için. Motorlar zaten kendini kanıtladı dizel/benzin.

Korkulması gereken araçlar bence, Land Rover, Jaguar, Maserati, Aston Martin, Ferrari gibiler. Bunlar adamın ocağına incir ağacı dilebilir ummadık anda.

Öte yandan sorunsuzluk ve uzun ömürde 1 numara Japonlar, sonra da Kore (evet aynen). Honda, Toyota, Mistubishi, Hyundai, Kia. Bunlar evladiyelik üretim yapıyorlar.

Ama işte Alman'ların sofistikeliği, kalite hissi, sürüş keyfi de bunlarda yok.

Hepsi bi arada olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabii ki sıfır hatalı olamaz. Ama en azından arızaya göre doğru düzgün aracının arkasında dursun. Sonuçta bir motorun yatak sarması öyle basit bir olay değil. Kaldı ki tüm bakımları zamanında ve yetkili serviste yapılmış. İngiltereye mail attım durumla ilgili. Bakalım sonuç çıkacak mı...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bmw direk araca bağlanıyor artık

Benim sunroof tesisatı komple bedava değişti

Garantisi bitik halde

Bizim hatamız dediler almanya kabul etti direk

Borusana kalsa 8000 tl idi

Sistem değişmiş 2017 deyiz artık

Rr da değişti ama ama işte bilinç altı sildi gitti
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar paralar verilip böyle bir araç alındıktan sonra, kimse 70 80k da motoru kucaklamak istemez. Garanti sözleşmesi ne derse desin ortada bir ayıp var demektir. Garantin bitmiş geçmiş olsun demek işin biraz nitelikli dolandırıcılık kısmına kaçıyor. Bence firmalar bunun arkasına sığınmamalı. İnsanlarımız da bunu kabullenmemeli. 70 80k da bakımlı aracın yatak sarması nedir? Hem de premium bir suv. Aynı şey bir clioda egeada olsa millet topa tutar piyasada adı çıkar, dandik marka narin motor, 100k görmeden cortluyor diye... Kim alır şimdi böyle bir aracı? İster 1 yıl olsun ister 3yıl 1ay. Garanti 3 yıl, bitince çöpe mi atacaz o zaman? Araç bakımlı ve mekanik aksamın aldığı yol daha 70k olmuş... Ortada üretimden kaynaklı bir sıkıntı olduğu aşikar duruyor. Bence hakkınızı arayın derim...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanlar için saatli bomba denemez bence, ama 0 (sıfır) sorun da değiller artık.

Bi bmw'de ya da mercedes'te yaşayacağınız arıza genelde, dizelde turbo, enjektör v.b. 5-10,000 tl'yi geçmeyecek arızalardır. Şanzıman revizyonu bile 5-10,000 tl tutar (yaptırdım ordan biliyorum, 1 kere e60 520d'de, 1 kere de x5'de)

Bana Borusan'în 15,000 euro dediği iş, Maslak'ta kaliteli ve ucuz olmayan özel bmw servisinde bugün 5-10,000 tl'ye hallolur. Yapıldıktan sonra da üzerine minimum bir 150 bin km de sorunsuz binilir.

Mesela gördüğüm kadarıyla bmw F10 5 serisi, çok sorunsuz ve dertsiz sağlam ve uzun ömürlü bi araba genel olarak. Üzerindeki ZF 8-HP şanzıman, 200 bin km'den evvel revizyon isteyen ZF 8-HP duymadım. 200-250 bin km bence güzel kilometre şanzıman sorunsuzluğu için. Motorlar zaten kendini kanıtladı dizel/benzin.

Korkulması gereken araçlar bence, Land Rover, Jaguar, Maserati, Aston Martin, Ferrari gibiler. Bunlar adamın ocağına incir ağacı dilebilir ummadık anda.

Öte yandan sorunsuzluk ve uzun ömürde 1 numara Japonlar, sonra da Kore (evet aynen). Honda, Toyota, Mistubishi, Hyundai, Kia. Bunlar evladiyelik üretim yapıyorlar.

Ama işte Alman'ların sofistikeliği, kalite hissi, sürüş keyfi de bunlarda yok.

Hepsi bi arada olmuyor.
    Kote araçlarının sağlamlığını ve kalitesini savunan ilk kişisiniz Gerçekten çok sağlam araç üretiyor Hyundai. Tartışmasız yani. 0km den 1 milyon km ye sadece LPG ile rektefiye görmeden yol katedebilen motorlara sahipler. Yürürlerinin sağlamlığı da cabası. Honda ve Mitsubishi de kesinlikle tartışmasız sorunsuz araçlar.
    Bu markaların tek eksikleri, Alman araçlarında bulunan donanımların bulunmaması idi bir zamanlar, ama artık onlar da fazlası bile olabiliyor

Hyundai ve Kia nın da Türkiye distribütörleri sağlam firmalar oldukları aşikar. Her zaman müşterilerinin sorunlarını çözdüklerini bizzat çok kez gördüm forumlardan.
    Mesela Kia Ceed lerin ön cam havalandırma ızgaraları kalkıyor ve torpido kabarıyor, içinden sarı elyaflar çıkıyor. Aracın garantisi bitmiş, üstünden 2 yıl geçmiş ve adamlar bu şikayet için gittiklerin de ön konsol(torpido) airbag dahil komple Kore den yeni getirilerek hiç bir ücret talep edilmeden değiştirilmiş.

Ve sadece 1 araç da olmamış bu olay, çoğu kişi ücretsiz yaptırmış.
    Her zaman demişimdir, markanın ne kadar duyulduğu ya da pahalı olduğu değil, müşteri ye verdiği önem, önemlidir. Bkz: Mazda..

Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sorununuz çözülür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kote araçlarının sağlamlığını ve kalitesini savunan ilk kişisiniz Gerçekten çok sağlam araç üretiyor Hyundai. Tartışmasız yani. 0km den 1 milyon km ye sadece LPG ile rektefiye görmeden yol katedebilen motorlara sahipler. Yürürlerinin sağlamlığı da cabası. Honda ve Mitsubishi de kesinlikle tartışmasız sorunsuz araçlar.
    Bu markaların tek eksikleri, Alman araçlarında bulunan donanımların bulunmaması idi bir zamanlar, ama artık onlar da fazlası bile olabiliyor

Hyundai ve Kia nın da Türkiye distribütörleri sağlam firmalar oldukları aşikar. Her zaman müşterilerinin sorunlarını çözdüklerini bizzat çok kez gördüm forumlardan.
    Mesela Kia Ceed lerin ön cam havalandırma ızgaraları kalkıyor ve torpido kabarıyor, içinden sarı elyaflar çıkıyor. Aracın garantisi bitmiş, üstünden 2 yıl geçmiş ve adamlar bu şikayet için gittiklerin de ön konsol(torpido) airbag dahil komple Kore den yeni getirilerek hiç bir ücret talep edilmeden değiştirilmiş.

Ve sadece 1 araç da olmamış bu olay, çoğu kişi ücretsiz yaptırmış.
    Her zaman demişimdir, markanın ne kadar duyulduğu ya da pahalı olduğu değil, müşteri ye verdiği önem, önemlidir. Bkz: Mazda..

Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sorununuz çözülür.
    Bizde nedense Kore araçlarına karşı bi olumsuz bakış açısı var.

Donanımda bence Kore'liler en önde olan marka. Bugün bi Hyundai i30, Elantra falan ağzına kadar dolu standart olarak. Bi BMW'yi o donanımda almaya kalksaınz, arabanın fiyatı %30-40 falan artar. Dolayısıyla Borusan standart paketler halinde getiriyor Türkiye'ye. Halbu ki BMW dünyada individual olarak kendi isteğine göre en çok doldurulup dizayn edilebilen marka, ama TR şartları buna müsade etmiyor.

Ben Amerikada Hyundai ve Kia'nın gayet kaliteli araç muamelesi gördüğünü bizzat gördüm.

Güvenilir & sorunsuz & sağlam araçlar diye alıp biniyorlar Kore Suv'larına

Bu arada ben kendi e60 520d aracıma 0km'den beri biniyorum, 260 bin km oldu. Motora el değmedi daha çok şükür. Turbo, enjektörler vs vs herşey orjinal. Yağ eksiltme yok. 175 bin km'den beridir de araçta superchips yazılım var. Sorun yok. Memnunum, 300 bin görücem heralde 1 - 1,5 sene içinde kısmetse. Bakım önemli ! Nazar değmez inşallah

Benim BMW tercihimin ana nedeni sürüş keyfi. Başka bişey değil. Küçüklükten beri donanım meraklısı olmadım. Ben araçta iyi ve hisli direksiyon, sertçe süspansiyon ve iyi yol tutuş, dinamizm, serilik, tokluk ve rijitlik arıyorum. Bi de güvenilir ve kaliteli üretilmiş olması lazım, ince işçilikleri düzgün olmalı. Fazla donanım bana gereksiz zımbırtı geliyor. Hakiki deri koltuk, koltuk ısıtma, elektrik ayarlı hafızalı koltuk (yıkamacı ve valeler bozuyor ayarı ), iyi soğutan bi klima, bi-zenon far, elektrik ayarlı yan aynalar, ve arkadan itiş - rwd. Bana bunlar yeter.

Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba @myk,
    kusur sayıldı mı ya da başka bir gelişme var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Network Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @myk,
    kusur sayıldı mı ya da başka bir gelişme var mıdır?
    Henüz dava süreci devam ediyor. Biz aracı yaptırdık kullanıyoruz. Eğer davayı kazanırsak parasını alacağız. Maalesef pek umutlu da değiliz.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz dava süreci devam ediyor. Biz aracı yaptırdık kullanıyoruz. Eğer davayı kazanırsak parasını alacağız. Maalesef pek umutlu da değiliz.
    ne kadara ve nassıl yapıldı hocam araç acaba anlatabilirmisiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan'da yapıldı işlemler. Sandık motor getirildi ve takıldı. Sonradan turbolarında değişmesi gerektiği söylendi. Turbo değişimide dışarıda yaptırıldı, sanayide. Turbo değişimi nerede oldu bende bilmiyorum. Amcamın tanıdığı bir galerici arkadaşı varmış o ilgilendi turbo değişimiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uyarımı yapmıştım. Geçmiş olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler