User Tag List

Sayfa 16/17 İlkİlk ... 614151617 SonSon
305 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: RangeRover Sport Motor Yatak Sardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim patron 2 senedir jeep grandın anasını ağlatıyor. her özelliğini kullanıyor. girmediği köy çamur tepe kalmadı.

adam radar görünce gaz köklüyor resmen devlete yardım olsun diye sanki. yok arkadaş daha aracı stop ettirmeyi bile başaramadı. mesela yolda jeepin geçemeyeceği şekilde hatalı park yapanlara filan acımadan takıp geçiyor adamın aracında daha çizik oluşmadı.

beni çok cezbetmeye başladı.
    Bu videoyu buraya koyar kararı size bırakırım

YouTube

Aracına sahip çıkma konusunda da RR'yi tebrik etmek lazım. Yani ürünlerine çok güzel sahip çıkmışlar. Almanlar bu konuda daha iyi. Bizde borusan dı bilmem neydinin umrunda değil tabi. Hiç bulaşmamak bence en güzeli.

Almaya'da BMW 1 otobanda yolda kalıyor. Motor gidik. BMW yediremiyor ve yeni motoru bedavaya takıyor.... Ülkemizde bir vatandaşın başına gelse 3 - 5 ay kök söktürürlerdi, maalesef.... Araç resimde *****. Motor gideli 1 yıl olmadı.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayla ilgili okudugum yorumlara cok sasirdim; yok 2jz yatir m50 yatir girmis cikmis vs...

Hukuki olarak borusanin tahuutu disinda oldugu icin zaman ve para kaybi olacagini dusunuyorum.. emsal kararlari arastirmakta fayda var tabiki..

Bence indirimde yapiyor olsalar cok yuksek bir meblaa ben olsam ya arabayi o haliyle satarim (borusanda motor yaptirip araci satmaktan daha Karli olur diye dusunuyorum)
    Yada motor ithal edip disarda yatiririm ( burdada ciddi mesai var tercihim olmaz)

Bende aracimi garantisi bitmesine ragmen borusana goturuyorum kaliteli hizmet orjinal parca benim icin onemli 3 kurus fazla veririm kafam rahat olur magduriyet gidermediklerini bile bile goturuyoruz bu tercih meselesi.. kirmizi derilerime kimse yagli tulumla oturmuyo teknik foye gore is yapiliyor vs..

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı myk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borusan'da yapıldı işlemler. Sandık motor getirildi ve takıldı. Sonradan turbolarında değişmesi gerektiği söylendi. Turbo değişimide dışarıda yaptırıldı, sanayide. Turbo değişimi nerede oldu bende bilmiyorum. Amcamın tanıdığı bir galerici arkadaşı varmış o ilgilendi turbo değişimiyle.
    gecmıs olsun , peki yenı takılan motorun garantısı ne alemde ?

bız e63 m6 ya sandık motor takdırdık yetkılı servısde 2 yıl tekrar garantı verdıler fakat enjektorunden katına kadar hersey servısde degıstı, sız turboları dısarda yaptırmıssınız yarın oburgun aynı sorunu yasarsanız bunu bahane gostermesınler ?
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

eren_rc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam diyorum F10 satıp bi range alayım sonra bu konu aklıma geliyor girip okuyorum vazgeçiyorum ne kadar istesekte sanırım almayacağım arabalar arasına koyuyorum
    DR.ECU

Oto Metin Garage

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmıs olsun , peki yenı takılan motorun garantısı ne alemde ?

bız e63 m6 ya sandık motor takdırdık yetkılı servısde 2 yıl tekrar garantı verdıler fakat enjektorunden katına kadar hersey servısde degıstı, sız turboları dısarda yaptırmıssınız yarın oburgun aynı sorunu yasarsanız bunu bahane gostermesınler ?
    Hocam taktıkları parçaların garantisini veriyorlar zaten. Onun dışında her şey için bizimle ilgili değil diyeceklerdir. Zamanında Borusan'dan başka kimse arabanın kaputunu dahi açmadı da adamlar motor yatak sarınca umursamadı. Bundan sonra ne değişir ki? Turbo dahil tüm parçalar civatasına kadar bunlarda değişse yine bir kılıf bulurlar hocam merak etme. Onun için fazla kasmıyoruz artık.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "İş adamı Engin Yakut, İngiliz otomobil devi Land Rover'a açtığı davayı 7 yıl süren hukuk mücadelesi sonucu kazandı. İstanbul 8. Tüketici Mahkemesi, aracın ayıplı olduğunun tespitine ve şirketin Yakut'a aracın 2013 yılındaki bedeli olan 397 bin 800 lirayı faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Türk iş insanı ve avukat Engin Yakut, İstanbul'daki bir galeriden, 2013 yılında 170 bin euro (397 bin 800 lira) karşılığında 34 PHJ 41 plakalı Range Rover Vogue model otomobil satın aldı. Henüz 450 kilometrede olan otomobiliyle 70-80 kilometre hızla seyreden Yakut, motordan aniden yanık kokusu geldiğini, kıvılcımlar çıktığını ve aracın hızla yağ boşaltmaya başladığını fark etti. Yakut, otomobilin çekildiği distribütör firmadan bir hafta sonra, 'motorun pert olduğu, şanzıman vidalarının iyice sıkıştırılmadığı için koptuğu ve üretim kaynaklı bir arıza yaşandığı' raporu aldı. Firma, Yakut'a, otomobil galeriden alındığı için arızayla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını bildirdi.

Yakut, olayla ilgili Land Rover Şirketi'ne 3 kez uluslararası tebligat yaparak, otomobilinin yenisiyle değiştirilmesini istedi. Şirketten cevap alamayan Yakut, avukatı Candaş Gürol'un aracılığıyla İstanbul 1. Tüketici Mahkemesi'nde 'araçları toplatma ve geri çağırma' davası açtı. 7 yıl süren davada Türk mahkemesi, Jaguar Land Rover Company şirketince üretilen Range Rover Vogue SUV araç motorunun fabrika hatalı üretildiğine karar verdi. Yakut, İstanbul 8. Tüketici Mahkemesi'nde İngiliz otomobil firmasına açtığı tazminat davasını, 28 Şubat tarihinde kazandı."
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    397.800 liraya dizel arteon filan anca alır artık

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faizi vesairesi derken uçar o para
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özet olarak aldığım için şu kısım eksik kalmış:

397 bin 800 lirayı aracın iadesinden itibaren en yüksek mevduat faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özet olarak aldığım için şu kısım eksik kalmış:
    Şimdi oldu 170 euro nun güncel kur karşılığını verse kebap olur aslında

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eren_rc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam diyorum F10 satıp bi range alayım sonra bu konu aklıma geliyor girip okuyorum vazgeçiyorum ne kadar istesekte sanırım almayacağım arabalar arasına koyuyorum
    sakın la canınamı susadın sen
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamir için ödenen paralara bak...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi oldu 170 euro nun güncel kur karşılığını verse kebap olur aslında
    haberlere çıktı. 1milyon tl mi ne alacakmış toplamda. yani karşılığını alıyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adalete bak haklı olduğu ispat etmek için ömrünün 10/1ini veriyosun..

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "İş adamı Engin Yakut, İngiliz otomobil devi Land Rover'a açtığı davayı 7 yıl süren hukuk mücadelesi sonucu kazandı. İstanbul 8. Tüketici Mahkemesi, aracın ayıplı olduğunun tespitine ve şirketin Yakut'a aracın 2013 yılındaki bedeli olan 397 bin 800 lirayı faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Türk iş insanı ve avukat Engin Yakut, İstanbul'daki bir galeriden, 2013 yılında 170 bin euro (397 bin 800 lira) karşılığında 34 PHJ 41 plakalı Range Rover Vogue model otomobil satın aldı. Henüz 450 kilometrede olan otomobiliyle 70-80 kilometre hızla seyreden Yakut, motordan aniden yanık kokusu geldiğini, kıvılcımlar çıktığını ve aracın hızla yağ boşaltmaya başladığını fark etti. Yakut, otomobilin çekildiği distribütör firmadan bir hafta sonra, 'motorun pert olduğu, şanzıman vidalarının iyice sıkıştırılmadığı için koptuğu ve üretim kaynaklı bir arıza yaşandığı' raporu aldı. Firma, Yakut'a, otomobil galeriden alındığı için arızayla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını bildirdi.

Yakut, olayla ilgili Land Rover Şirketi'ne 3 kez uluslararası tebligat yaparak, otomobilinin yenisiyle değiştirilmesini istedi. Şirketten cevap alamayan Yakut, avukatı Candaş Gürol'un aracılığıyla İstanbul 1. Tüketici Mahkemesi'nde 'araçları toplatma ve geri çağırma' davası açtı. 7 yıl süren davada Türk mahkemesi, Jaguar Land Rover Company şirketince üretilen Range Rover Vogue SUV araç motorunun fabrika hatalı üretildiğine karar verdi. Yakut, İstanbul 8. Tüketici Mahkemesi'nde İngiliz otomobil firmasına açtığı tazminat davasını, 28 Şubat tarihinde kazandı."
    Aslında çok büyük bir başarı. Haberin detayına bakarsanız, Land Rover'ın açıklamasında Türk mahkemelerinin bizi yargılama yetkisi yoktur gibi bir söylem var.

Türkiye'de malını satıp iş yargılanmaya gelince Türkler yargılayamaz diyeceksin, yok öyle iş. Tebrik ederim iş adamını.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında çok büyük bir başarı. Haberin detayına bakarsanız, Land Rover'ın açıklamasında Türk mahkemelerinin bizi yargılama yetkisi yoktur gibi bir söylem var.

Türkiye'de malını satıp iş yargılanmaya gelince Türkler yargılayamaz diyeceksin, yok öyle iş. Tebrik ederim iş adamını.
    Bu aracın yasal garanitisi varmış ama yine de emsal karar teşkil edebilir. Eğer ederse who is b*tch now borusan diyebilirsiniz.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

engin abi cok yakin tanidigim. asla bu paralari sorun yapacak biri olmamasina ragmen, ingiltereye kadar davalara gidip, avulatlari ile birlikte ( kendiside avukat ) ugrasti. sanzimani ureten firmaya kadar.dava acti.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

PNR05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla helal olsun o kadar emek vermiş bide bu sürecin maddi bir boyutu da var yani

myk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten helal olsun. Hem maddi boyutu var hem psikolojik boyutu var. Sabrına ve azmine hayran kaldım. Ben bizim pederi ikna edemedim bu kadar işi götürmeye maalesef.
    Peugeot 106 GTI (S16) - Satıldı
    Citroen C4 (Sedan)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler