User Tag List

Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon
404 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Barmek Holding Angora Evleri Hüseyin/Armağan Arabul İfşa (@Armageddon)

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakam çok ciddi Allah yardimcin olsun. Senin gibi x 10 vs varsa Eyvah eyvah
    En son benim durumda olan insan sayısı 50'den fazlaydı.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun gerçekten çok zor durum , okadar emek ver çalış birşeyler almaya kalk yaşanılan şeyler ciddi sabır işi

daha oncede bir konuda lafı geçmiş fakat yazan kişi devamını getirmemişti bukadar büyük olduğunu bilmiyordum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anlamadigim bise var , kim haklidir haksizdir buna bise diyemem. Lakin bu tarz adamlar bircok kisiyi dolandiriyor. 100 kisiyi dolandirsa 1 tane deli yokmuydu cekip bunlara sikmadi. Adana’da olsa 150.000 dolar icin katliam cikardi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Doğu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Sizi çok iyi anılıyorum. Hemen hemen aynı dönemlerde aynı şekilde o zamanın parası ile 300 milyar civarı da biz dolandırıldık. Hemde aynı civarda yapılacak olan müstakil ev projesinde. Bizim gibi bir çok aile mevcut, intihar edenler oldu, kanser olup hayatını kaybedenler oldu, dağılan aileler oldu.
    Aradan geçen zamanda çok az kişi mahkemenin peşini bırakmadı. Biride babam. Müteaahhit yıllar sonra ortaya çıktı, 1 kere mahkemeye çıkıp ben bir şey yapmadım dedi, hakimde evet yapmamış dedi ve dosya kapandı. Evet yanlış okumadınız. Hırsız ben yapmadım dedi hiç detay söylemeden, hakimde evet yapmamış dedi ve bitti. Bu ülkede hırsız, katil olmak bu kadar kolay işte.
    Allah yardımcınız olsun.
    Size de çok geçmiş olsun. Benim için süreç çok sıkıntılı geçti. Babam kanser oldu, şuan hala ev kredisi ödüyorum.. Mahkeme süreci çok uzun sürdü ve yorucuydu ancak en sonunda haklı çıkmak bir nebze sevindirdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun inşallah kurtarabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evliya Bey size uzun bir cevap yazmıştım fakat hepsi silindi... Yeniden yazıyorum bilginiz olsun...
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evliya Bey 12 Kasım’da “Merhaba, bir sorum olacaktı, müsait misiniz acaba?” şeklinde bir mesaj yazmışsınız, kusura bakmayın bu sıralar foruma fazla giremiyorum o yüzden mesajınızı göremedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim. 2000 yılından itibaren Arabul ailesi dahil birçok insana zarar veren Angora projesiyle ilgili yaşadığınız mağduriyetten dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Şöyle ki bu Angora denen belanın hiç bitmeyen etkilerinden dolayı babam kanser oldu (çok şükür ki yendi), annem kanser olup vefat etti.

1999 yılından itibaren başlayan ekonomik kriz ve sonrasından gelen devalüasyon, şirket içinde alınan bazı yanlış kararlar, şirket çalışanlarının şirketi dolandırması, yaptıkları hırsızlıklar (şirketten çaldığı hazır betonlarla kendine ev yapanlardan, çaldığı demirleri gömüp, daha sonra gömdüğü yerden çıkartıp satanlara kadar), dövizle borçlanılması ve o sıralar alınan deprem konutları projesinde de benzer sıkıntılar yüzünden Barmek inşaat ne yazık ki iflas etti. Birçok insan mağdur oldu ve Barmek inşaatın zararlarını grubun geri kalan şirketleri yıllardan beri ödemeye çalışıyor. Lakin borç o kadar yüksek ki halen daha mağdur olan insanların mağduriyetini gidermeye çalışıyor şirketler. Babam 78 yaşında, halen daha bu mağduriyeti gidermek için uğraşıp, çalışıyor. Eğer Arabul ailesi mağduriyetinizle ilgileniyor olmasaydı, evi satın aldıktan 11 yıl sonra sizin mağduriyetinizi gidermek için sizinle protokol imzalamazdı diye düşünüyorum.

Öte yandan ŞAHSIMla ilgili yönelttiğiniz suçlamaların, karalamaların, imaların hiçbirini kabul etmediğimi bilmenizi isterim. Hakkımda birçok araştırma yapmışsınız fakat yaptığınız araştırmada yaşıma dikkat etseydiniz siz evi aldığınız sırada 21 YAŞINDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ olduğumu görürdünüz. Size evi ben satmadığım gibi o sıralar Barmek’te dahi değildim ve 2004’te çalışmaya başladığım grup şirketlerinde HİÇBİR ZAMAN karar mekanizmasında olmadım. Bu mekanizmalarda olmak isterdim, o ayrı konu fakat ona şimdi girmeyeyim. İddia ettiğiniz gibi bu şirketleri ben yönetiyor olsaydım imzaladığınız protokolde benim de imzam olurdu ve büyük ihtimal sizi veya babanızı tanıyor olurdum ve forum üstünde tanışmazdık… Sanırım ailemin geri kalan üyelerini tanıyorsunuz. Beni neden tanımadığınızı sormak isterim size.
    Bunun dışında Camaro ve Corvette’i mağdurlardan alınan paralarla aldığıma dair iddialar var. Sizin gibi 10 kişi “dolandırılsa” 1.5 milyon dolar para eder. Madem ailemiz “dolandırıcı” iddia ediliyor, bir bakılsın bakalım 2001 yılından itibaren Arabul ailesinin mal varlığında artan “TEK BİR EV” var mı. İnsanları dolandıranlar, tutup 98 model Camaro almazlar benim bildiğim, gider sıfır Ferrari alıp boğazda yeni aldıkları yalıların önüne pişkin pişkin çekerler. Çok var öyleleri. Size cevap vereyim. Arabul ailesinin boğazından TEK BİR HARAM LOKMA GEÇMEMİŞTİR!. Eğer geçseydi, bir yerlerde evlerimiz, gizli hesaplarımız, paralarımız olurdu ve yıllar geçmesine rağmen tutup mağdur insanların mağduriyetini gidermeye uğraşmazdı bu aile… Yönetim yanlışlarından ve ekonomik sıkıntılardan dolayı mağdur olduğunuz için üzgünüm fakat bu insanları dolandırıcı ve hırsız şeklinde yaftalamanızı haklı kılmaz.

Konumuza dönecek olursak, ben Camaro ve Corvette’i GRUP ŞİRKETLERİNDE MAAŞLI ÇALIŞAN olarak banka kredisiyle aldım. Maaşım da diğer çalışanlarla aynı seviyede oldu her zaman, hiçbir zaman Arabul diye fazla maaş alınmaz, alınmadı. Bu konuyu otomobil projelerimi takip eden arkadaşlarım bilirler, araştırırsanız görebilirsiniz. Hatta Corvette’i 2-3 yıl önce satmama rağmen kredisini daha 15-20 gün önce kapatabildim. Evrağı çok taze, isterseniz size özel mesajda göndereyim dekontunu. Ben insanları dolandıranların 15 yıl boyunca aptal gibi banka kredisi ödediğini de sanmıyorum işin gerçeği…
    Son olarak kendimle ilgili olarak dediğim gibi ne yazık ki hiçbir zaman ne Barmek İnşaat’ın borçları, ne de ödemesiyle ilgili karar mekanizmasında olmadım. Üretim ve ticaret şirketlerinde örneğin “Yurt Dışı Pazarlama” bölümünde olmam, şirketlerin kazandığı paraları nasıl harcayacağıyla ilgili benim yorum yapabileceğim, karar verebileceğim anlamına gelmiyor. İşin gerçeği bu ve buna benzer durumlardan ötürü de zaten Ekim ayında grupla ve grup şirketleriyle hiçbir bağım kalmadı.

Başa dönecek olursak, ilk başta dediğim gibi mağduriyetinizden dolayı çok üzgün olduğumu ve grup şirketleri yöneticilerinin mağduriyetinizi gidermek için canla başla çalıştığını bilmenizi isterim.

Saygılarımla

Armağan Arabul
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 Farklı ülkelerde yıllardır yaşayan,yaşadıkları ülkenin şartlarını ve durumlarını iyi bilen tanıdıklarım var bu tarz olayların oralarda yaşanmadığını dile getiriyorlar. Neden her türlü olumsuzluk bu topraklara gebe olmuş . Adamın döktüğü servet niteliğinde ki paraya bak ortada yok .

Suçlanan şahıs da güzel açıklama yapmış,doğru ya da yanlış bilemem.

bildiğim tek bir şey var bu ülkeden bir icraat olmaz.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 10 tl kaybettiğimde bile nereye gitti bu para neye harcadım diye 2 gün düşünüp kendimi tribe sokuyorum, Abimiz gibi büyük miktar ev parası kaptıranlara Allah büyük sabır versin. İnsan katil olur ya

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük geçmiş olsun, konuyu açan arkadaş %100 haklı, aynı villayı/daireyi birkaç kişiye satmak başlı başına art niyet...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

TechTurkey SAYGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evliya Bey'in bahsettiği müstakiller hariç , 2 yada 3 tane blok olması lazımdı yapılması gereken ama aynı şekilde battık gittik vb. gibi sebeplerle mağduriyet yaşatılan yapılan toplantılarda tekrar para verin yapalım gibi de teklifleri olmuştu.Armağan bey onları da açıklar heralde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 Farklı ülkelerde yıllardır yaşayan,yaşadıkları ülkenin şartlarını ve durumlarını iyi bilen tanıdıklarım var bu tarz olayların oralarda yaşanmadığını dile getiriyorlar. Neden her türlü olumsuzluk bu topraklara gebe olmuş . Adamın döktüğü servet niteliğinde ki paraya bak ortada yok .

Suçlanan şahıs da güzel açıklama yapmış,doğru ya da yanlış bilemem.

bildiğim tek bir şey var bu ülkeden bir icraat olmaz.
    Bu adam proje yapıp foruma konu açsa şuan konuyu takip eden onlarcası methiyeler düzüyordu..Bizim milletin bir diğer özelliği de yaralı parmağa işememesi maalesef.Valla yazık olmuş üzüldüm.
    Tarhana aşı kaşığınlan, herşey yakışığınlan

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadıgım sey su;
    Her sırket zor duruma dusebılır,borclanabılır hatta batabılır... Buyuzden cok agır elestırmemek gerek.
    Ama aynı malı birden fazla kısıye satmak katıksız dolandırıcılık,sahtekarlık ve hırsızlıkdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SAYGIN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evliya Bey'in bahsettiği müstakiller hariç , 2 yada 3 tane blok olması lazımdı yapılması gereken ama aynı şekilde battık gittik vb. gibi sebeplerle mağduriyet yaşatılan yapılan toplantılarda tekrar para verin yapalım gibi de teklifleri olmuştu.Armağan bey onları da açıklar heralde..
    Saygın Bey, yazdığım postu okumadınız sanırım. Okuduysanız da sanırım gözünüzden kaçmış. Ne o evler yapılırken, ne yapılamazken, ne satılırken, ne bir daha satıldıysa o zaman, ne de sizin sözünü ettiğiniz toplantılarda BEN yoktum. Siz o toplantılarda vardınız sanırım. Beni gördünüz mü, tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız ben konunun hiç bir köşesinde olmayan biri olarak size neyi nasıl açıklayabilirim?

Benim tek bildiğim yıllardan beri grup şirketinin belli kısımlarında çalışmış biri olarak ŞİRKETLERİN KAZANDIĞI TÜM PARANIN insanların mağduriyetini gidermek için harcanmış ve harcanıyor oluşu...

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz ben yapmadım miki yaptı.

Biraz mağduriyet. Biraz hastalık filan.

Adama derler bize ne aslanım senin işvereninden. İşinin sahibi adam olsaydın hırsızlık yaptırmasaydın şirketinde. Kaldı ki savunulan suçta bir evi birden başka kişiye satmak ha. Hani hata ile taksirle yapılacak birşey değil. Direk kast lazım.

Tabi suçun şahsiliği ilkesi var. Dolayısıyla bu dediklerimi babanın işlediği suçtan oğlunu sorumlu tutamayız.

Tek nokta var gözüme takılan o da kredi meselesi. Krediyi hala parası olmayan kimselerin aldığı sanan var mı ya

Düşün ben piyasayı çarptım, nakit gani ama salak mıyım ben nakit para verip üstüme mal alayım. Sonra hacizle elimden alsınlar. Giderim kredi çekerim hem paramı kullanmamış olurum, hem üzerinde banka şerhi var. Alacaklı uğraşsın da hacizde sıraya girsin. Banka kendine ait olanı aldıktan sonra 2. Sıradaki babayı alır.

Kredi bitti mi? Hemen gider 2.sini alırım. Hem arabanın modelini yenilerim, hem üzerinde şerh olur, hem de kendim için ya adamlara bak mis gibi vurdular piyasayı hala şekilleri yerinde dedirtirim.

Konu sahibinin Allah yardımcısı olsun.
    "Korkmadık, savaştık"

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Armageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygın Bey, yazdığım postu okumadınız sanırım. Okuduysanız da sanırım gözünüzden kaçmış. Ne o evler yapılırken, ne yapılamazken, ne satılırken, ne bir daha satıldıysa o zaman, ne de sizin sözünü ettiğiniz toplantılarda BEN yoktum. Siz o toplantılarda vardınız sanırım. Beni gördünüz mü, tanıyor musunuz? Tanımıyorsanız ben konunun hiç bir köşesinde olmayan biri olarak size neyi nasıl açıklayabilirim?

Benim tek bildiğim yıllardan beri grup şirketinin belli kısımlarında çalışmış biri olarak ŞİRKETLERİN KAZANDIĞI TÜM PARANIN insanların mağduriyetini gidermek için harcanmış ve harcanıyor oluşu...
    Hocam madem şirketlerin kazandığı tüm para bu insanların mağduriyeti için harcanıyor, halihazırda adınız bu şirketlerden birince geçmese bile ön ayak olup en azından konu sahibinin mağduriyetini giderin. yazdıklarınızı destekler bir hareket olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Armageddon
    Armağan Bey,
    Keşke sizin yazdığınız gibi mağduriyetimizi gidermek için birşeyler yapılsaydı. Bahsettiğiniz 11 yıl sonra protokolden kastınız nedir anlayamadım? Bizimle bir protokol imzalanmadı, tam tersine bütün iletişim çabalarımız karşılıksız kaldı. Telefonlarımıza cevap verilmedi. Uzun araştırmalar sonucu Emek Elektrik çalışanlarından Erol Bey'in mail adresini bulup durumu yazdığım maile bile cevap alamadım. Kendisiyle yaptığım telefon görüşmesinde yapılacak birşeyin olmadığına yönelik bir cevap aldım. Şirketleriniz dediğiniz gibi mağduriyetimizi gidermeye değil, bizleri başlarından savmaya çalışıyor.
    Ayrıca sizin şahsınıza yönelik suçlama, karalama ya da imalarda bulunmuyorum; yaşadıklarımı, mahkeme sonucunu, resmi evrakı paylaşıyorum. Beni mağdur eden şirket sizin de parçası olduğunuz bir AİLENİN şirketidir. Kazancı da sizindir, borcu da sizindir. Her ne kadar maaşla çalıştığınızı söyleseniz de..
    Mahkeme kararının kesinleşme tarihi 2015'tir. 2015'te de üniversite öğrencisi değildiniz sanırım. Arabul ailesinin boğazından tek bir haram lokma geçmemiştir diyorsunuz. Şunu belirteyim size ödediğim ve karşılığını alamadığım 150.000 USD'ı ben helal etmiyorum. Ev vaadiyle insanların parasını alıp, iki kişiye birden satan insanların gizli hesapları mı olur, yalılarda mı yaşar orasını ben bilemem, bilmek de istemem.
    Benim kazanılmış bir davam var, karşımda da Ferrari'si olmadığına üzülüp, Corvette ve Camaro'suyla idare etmek zorunda kalan maaşlı bir çalışan var. Ben de çok üzgünüm gerçekten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam madem şirketlerin kazandığı tüm para bu insanların mağduriyeti için harcanıyor, halihazırda adınız bu şirketlerden birince geçmese bile ön ayak olup en azından konu sahibinin mağduriyetini giderin. yazdıklarınızı destekler bir hareket olur
    Konuyla ilgili aile üyelerine derhal bilgi verdim tabi ki, teşekkür ederim...

Karalayıcı, bilip bilmeden, "yere düşene ben de vurayım" hesabı yazılan saçma sapan yorumlara ise cevap vermeyeceğim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler