User Tag List

Sayfa 13/22 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
404 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Barmek Holding Angora Evleri Hüseyin/Armağan Arabul İfşa (@Armageddon)

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkinci celseyi açıyorum ... Söz savunma makamında
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu etiketine bir iki tane bende eklemiştim ama biri combo yapmış 😂😂
    #RenaultSport Clio-R

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dairere alacak kişilere önerim,1. önceliğiniz devlet destekli yada büyük bir banka destekli projelerden yer almaya bakın,2. önerim satın alacağınız dairenin tapusunu aynı gün veren firmalardan yer alın,(terzi tabiki söküğünü dikemiyor bende dumankaya mağduruyum ritim istanbuldan aldığım evin 2 yıldır tapusunu alamıyorum)
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu açan kişinin mağduriyetine üzüldüm, umarım kesinleşen karar neticesinde kaybı tazmin edilir.

Bir kişinin eşine/çocuğuna vs böyle bir konudan ötürü yazmak / taciz etmek nasıl bir karaktersizliktir onu da anlamak zor.
    armageddon'un haklı olduğu bir nokta var olayların yaşandığı dönemde ve sonrasında adı geçen firmada
    hukuki olarak sonuç doğuracak bir pozisyonda değilse (yk üyesi vb) yüklenmek yersiz bir durum.
    Diğer taraftan Ahmet bunu yaptı Mehmet bunu yaptı diyerek olayı olduğundan basit göstermek de doğru değil.
    Neticede o şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapan kişiler ( bu durumda aile bireyleri oluyor arkadaşın) faaliyet dönemi sonunda yönetimi "ibra" ediyorlar.

İbra nedir için bilgi niteliğinde bir yazı : Şirketlerde İbra Edilmemenin Sonuçları

Finansal tablolar üzerinden gerekli açıklamalar, hesap kontrolleri vs ortaya konur ya onaylanır ya red edilir.
    Bu tabloları herkes derinlemesine bilmeyebilir/ bilmek zorunda da değil ama tacirin basiretli iş adamı olarak davranması gerekir.
    Görülüyor ki bu tam olarak hayata geçmemiş, yönetimsel boşluklar vs firmayı zora sokmuş ve bu noktaya gelinmiş.

Diğer taraftan hukuki olarak bağlantısız olmak, aynı aileye mensup olup bu yaşananlardan haberdar olmamak anlamına gelmiyor.
    En azından empati yapıp 150K usd'm gitseydi ve (ilgili ya da ilgisiz)karşı tarafın aile bireyleri lüks yaşasa ne hissederdim sorusu sorulmalı.
    Kap'a yapılan bazı açıklamalara göz gezdirdim birçok borcu devralıp ödemesi yapılmış, aynı performansın konuyu açan arkadaşın alacağı içinde gösterilmesi dileğiyle.

Kişinin kazandığı bizi ilgilendirmez, umarım çok daha fazla kazanırsınız ama makul sayılabilecek tecrübeme dayanarak söylüyorum (meslek gereği) fab. müd, idari işler müd. satın alma md. gibi bir çok pozisyonda olan kişilerin aldıkları maaşa vakıfım öyle corvet vb ss araçlarla pek haşır neşir olmuyorlar.

Arkadaşın linked'in deki firma bilgileri eğer güncel ise bir tutarsızlık var. Firmanın kap'a yaptığı bildirimde (link aşağıda)

KAP linki, bilgiler kamuya açıktır, adı üstünde KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU

KAP

Linkedin https://i.hizliresim.com/By1NkV.jpg

Barmek için YK üyesi olan kişilerin Emek elektrik ve Barış Sav. San. firmalarında da YK üyeleri olduğu görülüyor.

Bir postta ilişkim yok denmiş ama çalışılan şirketin (Tekrar belirtelim dayanak noktası linkedin, bilgi yanlış ta olabilir, iddia etmek doğru olmaz)
    YK üyesi aile bireylerini içeriyor. Dolayısıyla hem alacağımı alamıyorum demek ve aynı şirketler grubunda halen çalışıyor olmak ironik.

Ülkemizin güzel tarafı!!! A.Ş'lerin sorumluluklarının ortakların sermayesi ile sınırlı olması. (müteselsil ve mal varlığı ile sorumluluk yok)
    Adı geçen şirket için yazmıyorum bunu belirteyim, geçmiş yıllarda cahil insanlar üzerine (biraz para karşılığı şuraya imza at tarzında) bu tarz şirketler açılıp mağdur edilen çok insan gördük / duyduk.
    Yasa da boşluk var demek doğru değil ama biz biraz suyunu çıkarıyoruz bu işlerin, herkesin malumu kafamız 3 kağıtçılığa daha iyi çalışıyor.

Diğer taraftan makarna ve corvette ilişkisi gerçekten enteresan. Şuraya yazan bir çok adamın (ben de dahil) ömründe göremeyeceği bir rakamı ödemiş olan (mahkeme harçları ve avukatlık ücretleri de hatırı sayılır rakamlar) ve karşılığında alması gerekeni alamayan bir mağdur var, buna makarnalı bir cevap vermek değişik bir tutum olmuş.

Konuyu başından beri takip diyorum. Zaten konu sahibi tarafından yasal olarak sonuç doğurmuş bir durum olduğundan ve muhatap gösterilen kişinin verdiği cevaplara istinaden bir post yazmakta beis görmedim.

Amacım kimseyi yargılamak değil (haddim de değil) sadece bazen gözden kaçan noktalar oluyor yakaladığım kadarıyla ve belki katkısı olur bazı arkadaşlara diye paylaşmak istedim.

Bu konudan da çıkan ders : Karşılığını hemen alıp faydalanabildiğin ticareti yapacaksın. Bunu innovia konusunda da gördük.

Temelden projeden bir daire almak üzücü sonuçlara yol açabiliyor. En güzeli eskilerin yaptığı al gülüm ver gülüm.

Taşınmaz satış vaadi ile ilgili olarak faydalı bir yazı.

Gayrimenkul (Taşınmaz) Satış Vaadi Sozleşmesi

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=DOHC;8413039]
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.

Mevcut durumda size satılan villa da başka biri yaşıyor mu?

Nette 934 villa 918 daire diyor ve *aş*klı siyasetçilerin de adı geçiyor ev almak için başvuran. Bunlara özel şeyler yapılmıştır muhtemelen.
    Tapu sahibi kişi, bildiğim kadarıyla bir başkasına sattı. Ancak şuan kim oturuyor, bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evliya bey çok geçmiş olsun. Umarım mağduriyetiniz en kısa sürede çözülür. Allah sabır versin çok üzücü insanın birikiminin böyle kolay bir şekilde yok olması.

Barmek holding ismini ve angora evlerini duymamıştım, araştırınca geçmişte büyük işler yapmış bir firma olduğu görülüyor. Bu mağduriyetin tam olarak sebebi nedir? Yani evlerin bitmemiş olması mı, aynı evin birden fazla sahibi olması mı? Bir de holdinge bağlı emek elektrik galiba, azerbaycanda batmış ve borçlarını da barmek inşaat üstlenmiş derken farklı olaylar var gibi işin içinde. Holdinge bağlı diğer kurumlar işler durumda görünüyor ama gelir gider bilemiyoruz, toplam mağdur sayısı ne kadar, toplam ödenmemiş mebla ne kadar ki 16 senedir herhangi bi şey yapılmamış, insan iyi düşünemiyor.
    Teşekkürler. Buradaki asıl mağduriyet benim parasını ödediğim evin, daha önce kredi karşılığında bir başkasına satılmasından kaynaklanıyor. Barmek İnşaat iflas ederken, Barmek Holding'e ait diğer şirketler ticaret hayatına devam ediyor. Holding sahiplerinin hayat standartlarında iflas etmiş bir şirket sahibine benzeyen bir değişiklik olmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ evliya şimdi kazanılmış davanız var karşı tarafında hali vakti yerinde (Allah daha çok versin) mallarına tedbir koyduramıyor musunuz? kazanılan davanın bu konuyu neden çözemiyor.

Sormamın sebebi bende YEŞİL İNŞAAT'IN YAPTIĞI INNOVIA 4 MAĞDURLARINDANIM ve paramı yada evimi kurtarma derdindeyim bu konuda bilgilerinizi paylaşır mısınız?

http://www.techturkey.com/forum/sohb...mpanya-11.html

Dava tarafı Barmek İnşaat, boş bir şirket olarak görünüyor dolayısıyla tedbir koyulacak malları yok. Şirket bilinçli olarak boşaltılmış. Sizin konunuzu da inceleyip, yardımcı olmaya çalışıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım musterılere projeden satılan evler teslım edılmeden once sırket bu evlerıı ıpotek ederek kredı cekıyor odeyemıyınce banka baskasına satmıs vs orda ısler karısmıs sanırım teslıme kadar kımsenın haberı olmadıgından
    Bankadan kredi çekilmemiş, bir başka şahıstan para alıp evin tapusunu o şahsın üstüne yapmışlar. Daha sonra da aynı evi bana satmışlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Armageddon
    Armağan Bey'le özelden yazıştığımız doğrudur. Kendisi benden telefon numaramı istedi, ailenin diğer üyelerinden biri tarafından aranacağımı söyledi. Ancak 16 yıllık gelenek bozulmadı, yine aranmadım... Mağduriyetimi gidermek yönünde bir çaba göremedim.

Yalnız Armağan Bey'in bahsettiği gibi 'ben öğrenciydim, haberim yok' şeklindeki yazısına karşılık, o yıllarda Beyaz Enerji davasında Hüseyin Arabul'un muhasebecisinin ifadesinde Armağan Bey'in de bu işlerin içinde olduğu belirtiliyor: Evlerin satışları için alınan paralar Armağan Bey'in emanetine veriliyormuş! Armağan Bey'in Angora Evlerinde tapu sahibi olduğu belirtiliyor.

Son olarak batık Barmek İnşaat'ın kardeş şirketleri Emek Elektrik A.Ş ve Barış Savunma Endüstri A.Ş 2017 yılında verdikleri demeçte 70 milyon dolar tutarında yeni bir yatırıma hazırlandığını ifade ediyor. Keşke yatırım planlamadan önce, daha önce mağdur ettikleri insanların hakkı ödemeyi de düşünselerdi..
    Yatırımın linki:
    2. Osb'ye Savunma Sanayi Yatırımı - Erzurum Haberleri

Armağan Bey'in Angora Evleri'yle olan ilişkisi:

haber linki: ‘Beyaz Enerji’de tutukluluğa devam

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Buradaki asıl mağduriyet benim parasını ödediğim evin, daha önce kredi karşılığında bir başkasına satılmasından kaynaklanıyor. Barmek İnşaat iflas ederken, Barmek Holding'e ait diğer şirketler ticaret hayatına devam ediyor. Holding sahiplerinin hayat standartlarında iflas etmiş bir şirket sahibine benzeyen bir değişiklik olmadı.

Manası çok derin

"Korkmadık, savaştık"

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @evliya,tekrar gecmıs olsun ancak sahtekarca kendını savunup,konuyu carpıtan kişilikten beklentınız olmasın.
    Siz a konusunu yazarken,şahsıyetsız sahız c konusundan gırıp z konusundan cıkar,bırıbırıne baglamaya calısıp konuyu saptırdıgı gıbı,akıllı gorunup yıne kendını ihbar edıp ıplıgını pazara dusurur.
    Umarım fazlasıyla paranızı kurtarırsınız....

ssdriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    facebookta bu konuyu açan arkadaşım sayesinde olaydan haberim oldu. sonra baktık vatandaş tüm sosyal medya hesaplarını kapatmış. bunun üzerine "topuklamış" kelimesini kullanan da benim.

beyfendi mağduriyetleri çözmekle ilgileneceğine face'de yazdığım bir cümle üzerinden forumda bana laf sokma çabasına girmiş. ki face de aynı konuda kendisi de yazıyordu. sosyal medya hesaplarını arkadaşı olmayan kişilere kapatabilirdi. toptan kapatmayı seçtiyse saklamak istediği şeyler var demek ki. güzel purolu, viskili porşlu fotolar vardı. neden kapattı anlayamadık

mağdur olan arkadaşa Allah sabır versin. çok can sıkıcı bir durum. inşallah yakın zamanda çözülür.

zaten herkes yazmış. armağan bey'in anlattığı herşey tutarsız. yok ben öğrenciydim, babamla abimle iş konuşmadık hiçbir zaman vs. sonra bakıyoruz dava dosyasında ev parasını aldığı ortaya çıkıyor falan. ev üzerinden kredi çektik diyor , evi başkasına sattığı ortaya çıkıyor vs.

bu olay gerçekten forum tarihinin en büyük rezil oluşu. ben böyle birşeyin içinde olmasam bile bu tip bir olayı ailemden biri yapmış olsa insan içine çıkamam utancımdan. ama adam buna rağmen gelmiş forumda milleti tehdit ediyor.

keşke hiç yorum yapmasaydı da olay bu kadar kepaze bir duruma gelmeseydi. inşallah bu açıklamaları gider mahkemede de yapar da mağdur olan kişilerin bir an önce mağduriyetleri son bulur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Armageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On yaşında Camaro, Corvette alma konusuna bu kadar takıp dramatize eden arkadaşlara da önerim 10-15 yıl sonra böyle araç almak istiyorlarsa şimdi 1.6 bir araç alıp krediyle gitgide büyütebilirler aracı, ben öyle yaptım. Zor oldu evet, ama olabiliyor. Sanki modifiye dünyasında bir tek ben yemeden içmeden kesip araba modifiyesi yaptım. Benim bildiğim birçok insan var üstüne giysi almayıp arabasına egzoz alan. Burda yazan arkadaşların hiç para sıkıntısı yokmuş demek ki ne güzel.
    2001 yılında satış işlerine vs aklın ermiyordu ama şirketin zor durumunu bilip, okulundan taksit yapılmasını istemişsin. Sonra yine aynı şirketlerde yönetici olarak işe başlayıp, kredi alıp (ki bankalar öyle her maaşlı çalışana git de camaro al diye kredi vermiyor) araç yüklüyorsun. Bu arada baban kanser oluyor üzüntüden stresten, sen makarna yedim araba yürüttüm diyorsun. 2014 yılında maaşlar ödenmeye başlıyor herhalde yine ki Volkicar'da falan yarışıyorsun. Maliyeti de az değil Volkicar'da yarışmanın iyi biliyorum. Üstelik şirin sevimli mavi aracında sponsor giydirmesi de yok.
    Yani şirket zorda, aile birbirine girmiş, ortalık yangın yeri. arada kayıplar yaşanmış, tutuklama kararları falan var ortada. Tüm bunlar olurken sen kredi çekip, makarna yiyip, araç yapıyorsun, pistte yarışıyorsun falan. Bizim buralarda buna mahalle yanarken o...u saçını tarar derler.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hukuki mücadele hakkım saklıdır

Sanki sigorta poliçesi

Ben bu cümleye takıldım

Herşeyi geçtim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

ssdriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hukuki mücadele hakkım saklıdır

Sanki sigorta poliçesi

Ben bu cümleye takıldım

Herşeyi geçtim
    Sanal ortamdan hakaret edenleri mahkemeye verir, birkac bin dolar da onlardan kopririm diyor

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bunlar hep şeyma subaşından sonra çıktı
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ssdriver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    facebookta bu konuyu açan arkadaşım sayesinde olaydan haberim oldu. sonra baktık vatandaş tüm sosyal medya hesaplarını kapatmış. bunun üzerine "topuklamış" kelimesini kullanan da benim.

beyfendi mağduriyetleri çözmekle ilgileneceğine face'de yazdığım bir cümle üzerinden forumda bana laf sokma çabasına girmiş. ki face de aynı konuda kendisi de yazıyordu. sosyal medya hesaplarını arkadaşı olmayan kişilere kapatabilirdi. toptan kapatmayı seçtiyse saklamak istediği şeyler var demek ki. güzel purolu, viskili porşlu fotolar vardı. neden kapattı anlayamadık

mağdur olan arkadaşa Allah sabır versin. çok can sıkıcı bir durum. inşallah yakın zamanda çözülür.

zaten herkes yazmış. armağan bey'in anlattığı herşey tutarsız. yok ben öğrenciydim, babamla abimle iş konuşmadık hiçbir zaman vs. sonra bakıyoruz dava dosyasında ev parasını aldığı ortaya çıkıyor falan. ev üzerinden kredi çektik diyor , evi başkasına sattığı ortaya çıkıyor vs.

bu olay gerçekten forum tarihinin en büyük rezil oluşu. ben böyle birşeyin içinde olmasam bile bu tip bir olayı ailemden biri yapmış olsa insan içine çıkamam utancımdan. ama adam buna rağmen gelmiş forumda milleti tehdit ediyor.

keşke hiç yorum yapmasaydı da olay bu kadar kepaze bir duruma gelmeseydi. inşallah bu açıklamaları gider mahkemede de yapar da mağdur olan kişilerin bir an önce mağduriyetleri son bulur.
    Benim yeniden konuya yazı yazmam için yapılan şerefsizlikler artık yetti!

Puroyu bırak hayatımda bir kez sigara içtiğimi gören, viski içtiğimi gören varsa kendimi kameralar karşısında Boğaziçi köprüsünden atarım! Sen benim purolu viskili fotoğrafımı gördüğüne annen kardeşin eşin üstüne yemin eder misin?

Ben yazdıklarım için ederim!

Karıma laf ettiler diyorum yazılanlara bak! Sen ve senin gibiler yüzünden sosyal medyadan çıktığımı anlamayanın aklına da şaşarım!

Amacınız beni kışkırtmak farkındayım ama bu iş burada bitmeyecek. Hukuki hakkım saklı falan değil. Bana bu şekilde hakaret edip aşağılayan herkes hesap verecek!

Bu arada beni seven arkadaşlarımdan da rica ediyorum lütfen "senin hakkında şunu yazdılar," falan diye mesaj atmayın. Avukatım zaten ilgileniyor bu forumla, ben bu kadar kişisel saldırı karşısında kendimi gerçekten zor tutuyorum çünkü...

Bundan sonraki kişisel saldırıların hepsini iade ediyorum, gerekenlerle mahkemede hesaplaşacağız!
    Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kacıncı donuş bu? Donmedolaba bındık,forumca ızlıyoruz...
    Rezil olunur,her ınsan hata yapar ama sıvamak bambaska bırsey....
    Tebrık ederım tekrar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler