User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: IELTS & TOEFL hk. YARDIM

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post IELTS & TOEFL hk. YARDIM

Herkese merhabalar.

IELTS (Academic veya General): Ortalama 6 ve en az 5 her grupta
    TOEFL iBT (İnternet Tabanlı Test): Toplam 64 puan, en az 4, Dinleme ve Okuma ve en az 14 Yazı ve Konuşma

Bana gereken bu iki sınavdan birisine girip yukarıdaki barajı geçmem. Geçenlerde Yökdil sınavına girdim ve İngilizce-Fen'den 52.5 puan aldım seviyem bu yani. Mümkün olan en kısa sürede bu baraj puanı almak için hangi sınava girmem mantıklı? Nasıl hazırlanmalıyım? Hangi kaynaklardan çalışmalıyım? Tecrübesi,bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Keyifli forumlar dilerim herkese.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IELTS sınavına ben de girmek istiyorum. Aralık ayını geçtikten sonra çalışmaya başlayacağım.Konuyu takipte kalalım
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IELTS bana her zaman daha yakın bir sınav oldu. Kağıt, kalem ve bir şahısla yüzyüze Ingilizce konuşmak, tüm bunları bilgisayar ile yapmaktan daha somut geliyor bana, kendimi daha rahat hissediyordum. Bu sebepten dolayı 2016 yılında 4 ay kadar IELTS'e hazırlık sürecinden geçtim. Tahminimce IELTS hazırlığına başladığımda 5 civarında olan seviyem, 4. ayın sonunda overall 6.5 geldi.

Sınavda sırası ile listening, reading ve writing bölümleri bulunuyor. Speaking bölümü ise sınav gününden bir kaç gün önce/sonra veya aynı gün olabiliyor.

İnternet üzerinden çalışacaksanız ielts-simon.com sitesini tavsiye ederim.
    Bireysel çalışacaksanız, süre tutarak bol bol deneme çözmek de süre yönetiminizi geliştiriyor, çünkü genellikle reading ve writing yetiştirilemiyor. Cambridge'ın denemelerini tavsiye ederim, internetten bulabilirsin. Ayrıca denemeler ile hangi disiplinlerde eksiklerin olduğunu daha rahat gözlemleyebilirsin.

IELTS, İngiliz dili ve kültürüne hakim olduğunuz kadar aynı zamanda bir taktik sınavıdır. Özellikle speaking ve writingde uygulayacağınız bu taktikleri size en iyi şekilde anlatacak/öğretecek bir kurs bulmanızı şiddetle tavsiye ederim. Gideceğin kurs sana günlük writing ödevleri verir. Bu ödevleri okuyup yorumlayacak, sana eksikliklerini söyleyecek birisinin sana çok faydası olacaktır.
    Kurs ile birlikte sistemli ve azimli bir şekilde siz de çalışırsanız istediğiniz puanı elde etmeniz gayet mümkün.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IELTS çok daha kolay bir sınav. TOEFL bilgisayar tabanlı olduğu için insanı ciddi strese sokuyor

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusu açılmışken bende sorayım Yıldırım Beyazıt Üniversitesin'de öğrenciyim. Zorunlu hazırlık sınıfını geçemedim şuan tekrar okuyorum Ocak'ta sınav var ve geçmem gerekiyor yarım dönemde bölüme başlayabilmek için. Nasıl bir çalışma yöntemi veya hangi kaynakları önerirsiniz Proficiency sınavı için. 100 üzerinden 69.5 puan başarılı sayılıyor geçmek için. 2.5 ay kadardır çalışıyorum fakat güvenemiyorum halen kendime.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    IELTS toplamda daha uzun sürer ama (bence) daha kolaydır. Günlük hayatta konuştuğunuz İngilizce'ye daha yakındır. Speaking kısmında karşınızda bilgisayar yerine insana konuşmanız bence daha kolay. Tek dezavantajı bazen listening bölümünde Avustralya aksanı denk gelebilir, yabancıysanız zorluk çekebilirsiniz.

TOEFL IBT ise gramer bilgin iyi ise, ve bilgisayara karşı konuşmak seni kasmıyorsa denenebilir. Türkiye'de üniversite hazırlığı geçebilmek için TOEFL PBT geçmiştim, hiç bana göre değildi. IBT'de çok farklı değil. Bence her türlü IELTS daha iyidir.

Kaynak olarak bir öneride bulunmam zor. IELTS'i geçmek için çalışmaya ihtiyaç duymadım, yurt dışında yaşadığım için sadece çıkacak soru tiplerine bakmak yeterli oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IELTS bana her zaman daha yakın bir sınav oldu. Kağıt, kalem ve bir şahısla yüzyüze Ingilizce konuşmak, tüm bunları bilgisayar ile yapmaktan daha somut geliyor bana, kendimi daha rahat hissediyordum. Bu sebepten dolayı 2016 yılında 4 ay kadar IELTS'e hazırlık sürecinden geçtim. Tahminimce IELTS hazırlığına başladığımda 5 civarında olan seviyem, 4. ayın sonunda overall 6.5 geldi.

Sınavda sırası ile listening, reading ve writing bölümleri bulunuyor. Speaking bölümü ise sınav gününden bir kaç gün önce/sonra veya aynı gün olabiliyor.

Bireysel çalışacaksanız, süre tutarak bol bol deneme çözmek de süre yönetiminizi geliştiriyor, çünkü genellikle reading ve writing yetiştirilemiyor. Cambridge'ın denemelerini tavsiye ederim, internetten bulabilirsin. Ayrıca denemeler ile hangi disiplinlerde eksiklerin olduğunu daha rahat gözlemleyebilirsin.

IELTS, İngiliz dili ve kültürüne hakim olduğunuz kadar aynı zamanda bir taktik sınavıdır. Özellikle speaking ve writingde uygulayacağınız bu taktikleri size en iyi şekilde anlatacak/öğretecek bir kurs bulmanızı şiddetle tavsiye ederim. Gideceğin kurs sana günlük writing ödevleri verir. Bu ödevleri okuyup yorumlayacak, sana eksikliklerini söyleyecek birisinin sana çok faydası olacaktır.
    Kurs ile birlikte sistemli ve azimli bir şekilde siz de çalışırsanız istediğiniz puanı elde etmeniz gayet mümkün.
    benim seviyemin 5ten aşağı olduğunu düşünüyorum 4 aylık çalışma yetmeyebilir bana

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ielts e girdim gecen sene... listening de sikinti cekebilirsin, cunku salonda dinlettikleri kayıdın sesi yeterli olmayabiliyor.
    onun dışında bence zor bir sınav degil, ben çalışmadım sallamadım açıkcası 6 aldım.

yalniz kesinlikle ielts'in sitesine girip ornek sorulara göz gezdirmeni tavsiye ederim...

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

her kelimesine katılıyorum ayrıca toefl daha akademik bir sınav dinazorun bacağı marsın yüzeyi saçma sapan readingler geliyor türkçesini bilmediğin terimlerin bir de ingilizcesini tahmin etmek daha da zor.

speaking zaten bilgisayara karşı ve süreyle yapman lazım 2 sn iii eee desen puan kesiyor.

ben 3 kere toefl 1 kere ielts e girdim. ielts tercih ederim her konuda, ama listening toplu olarak dinlendiği için otelin ortamına göre seste bazen boğukluk olabiliyor pür dikkat dinlemen lazım

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3 kere toefla girdim. Birinde yanıma Suriyeli bir adam oturdu. Herif reading testinde bile mırıldanarak okudu. Speaking kısmında bağıra bağıra konuştu. Sinirimden napacağımı şaşırdım. Sınav görevlisi kadına 3 kere söyledim, normalde 3. uyarıda sınavını iptal etmesi gerekirdi ancak nafile. Baktım olmuyor bende sürekli inadına masaya vurdum. Sürekli sandalyeyi salladım vs
    Ucuz bir sınav değil ki, bir sınava da yaklaşık 600-700 lira vermek adama koyuyor. Bir de böyle şanssızlık yaşarsan yandın ki ne yandın.
    Özetle IELTS candır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler