User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Dogus Oto tanidigi olan ? Garanti problemi.

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayın iyi niyet kapsamıyla alakası yokki abi. Sen onca zaman yetkili serviste bakıma getirme aracı, sonra garanti uzatacam de. (Konuyu açan arkadaşın aracın servis bakımı olmadığından haberi yokmuş lafım ona değil.) Ayrıca bu firmaya para kazandıracak bir iş. Doğuşun işine gelir garanti uzatma işleminden para kazanacak sonuçta ama aracın servis kaydı yok ellerinde. İnmi cinmi geçmişi nedir her an patlayabilir ellerinde elektronik motor vs. Range olayındaki uzun kmler sonrasında Borusanın yada İngilterenin verdiği tepki gibi değil bu yani.
    Ya zaten ben garantinin 1 ay kaldigini biliyodum , aklimdan uzatirim diye geciyodu. Olmasada binicez arabaya araba cok temiz cunku icinize sindi. Ama uzatabilseydik garantiyi cok daha iyi olacakti tabi.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba 2013 degil , 2015 model ama trafige cikis 2016. Bende bunu soyluyorum arabanin yazmasi gerekiyor. Ama bu isten birsey elde edemicegiz sanirim.
    Düzgün yazmadığımdan anlatamadım benim araba 2013 model 2014 mayıs trafiğe çıkışlı sıfır aldım,2014 kasımda 30 gün saymaya başladı aralık üretimiymiş demek ki.

3 ihtimal var
    Ya uyarı vermiyor
    Ya uyarı verdi uzun süre servise gitmeyince artık vermemeye başladı(böyle bi ihtimal var mı bilmiyorum)
    Ya da ilk sahibi dışarda sildirdi hatta özelde bakım bile yaptırmış olabilir.ben olsam kolay ulaşılan bir filtreyi orjinal mi diye kontrol ederdim.
    Dr.Ecu

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya zaten ben garantinin 1 ay kaldigini biliyodum , aklimdan uzatirim diye geciyodu. Olmasada binicez arabaya araba cok temiz cunku icinize sindi. Ama uzatabilseydik garantiyi cok daha iyi olacakti tabi.
    Anladım arkadaşım, sen garanti uzatılması için servis bakımının şart olduğunu bilmiyordun ondan bahsettim ben. O konuda sıkıntı yok ama bence kabul etmezler. Araç temizse içine sindiyse al bi güzel bakım yaptır bin bence çokda garanti takıntın yoksa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzgün yazmadığımdan anlatamadım benim araba 2013 model 2014 mayıs trafiğe çıkışlı sıfır aldım,2014 kasımda 30 gün saymaya başladı aralık üretimiymiş demek ki.

3 ihtimal var
    Ya uyarı vermiyor
    Ya uyarı verdi uzun süre servise gitmeyince artık vermemeye başladı(böyle bi ihtimal var mı bilmiyorum)
    Ya da ilk sahibi dışarda sildirdi hatta özelde bakım bile yaptırmış olabilir.ben olsam kolay ulaşılan bir filtreyi orjinal mi diye kontrol ederdim.
    Bakimini yaptirdim serviste. Ustunden cikan filtrelerin hepsi orjinal. Bence hic bakim yapilmamis araca.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya beyler, araba 2016 çıkışlı, km değil senesi dolmadığı için gitmemiş bakıma, garantiyi uzatmaya gidiyorsun ve bunu Doğuş yapmıyor... burada elbette kinaye yaptı, konu sahibi arkadaşımız affetsin... gördünüz mü işte TR de ana bayilik böyle bir şey, Almanya'nın zaten değiştirin dediği DSG yi değiştiriyor diye methiyeler düzülüyordu Doğuş'a, asıl iyi niyet konu sahibi arkadaşımıza gösterilmeliydi...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım arkadaşım, sen garanti uzatılması için servis bakımının şart olduğunu bilmiyordun ondan bahsettim ben. O konuda sıkıntı yok ama bence kabul etmezler. Araç temizse içine sindiyse al bi güzel bakım yaptır bin bence çokda garanti takıntın yoksa.
    Garanti icin aracin bakiminin serviste yapilmasi gerektigini biliyorum. Lakin km dusuk olunca ve trafik’e cikis tarihini gecmedigi icin sorun olmaz diye dusunuyordum. En ufak problem yok aracta , garanti takintimda yok o yuzden boyle devam. Benim merak ettigim acaba benim bilmedigim bi cozumu varmidir ? Sorusu idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya beyler, araba 2016 çıkışlı, km değil senesi dolmadığı için gitmemiş bakıma, garantiyi uzatmaya gidiyorsun ve bunu Doğuş yapmıyor... burada elbette kinaye yaptı, konu sahibi arkadaşımız affetsin... gördünüz mü işte TR de ana bayilik böyle bir şey, Almanya'nın zaten değiştirin dediği DSG yi değiştiriyor diye methiyeler düzülüyordu Doğuş'a, asıl iyi niyet konu sahibi arkadaşımıza gösterilmeliydi...
    Abi bende bundan bahsediyorum zaten. Araca bakarlar ederler zaten km’de gecmemis uzatalim garantiyi ucreti dahilinde derler diye dusunuyordum. Ama oyle olmadi malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rs’i Ankara bayiiden aldım hatır gönül işe yarıyorsa müdürü ararım . Gaziantep bayii de olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rs’i Ankara bayiiden aldım hatır gönül işe yarıyorsa müdürü ararım . Gaziantep bayii de olabilir
    Araba Gaziantep Acarsan cikisli zaten , yukarda da bahsedildigi gibi yil asimi olmadan servise gelmesi gerektigi soylendi hep. Eger hatir gonulmile cozebilecegimiz birsey ise ben de birkac kisiye ulasabiliyorum. Tesekkur ederim. Yarin ilk is arabanin kitapcigina bakicam ardindan sifir arac alirken imzalatilan kagitlarin ornegine goz aticam.

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba 2013 degil , 2015 model ama trafige cikis 2016. Bende bunu soyluyorum arabanin yazmasi gerekiyor. Ama bu isten birsey elde edemicegiz sanirim.
    MMI ekranından araç ayarlarına girdiğinizde orada bir yerde servise kaç gün/kaç km kaldığı yazıyor ama bakım zamanı yaklaşsaydı göstergede gösterirdi. 2014 Mayıs'ta 0 aldığım A3, 1. yılını doldurmaya yakın henüz 5900 km civarındayken "bakıma x kaldı" diye her çalıştırmada ve kapatmada gösterge ekranında uyarıyordu. Sizde de uyarı vermesi gerekliydi. İlk sahibi bakım yaptırmadığına göre arabanın uyarı vermemesi için vag-com'la servis süresinin değiştirilip uyarının silinmiş olması dışında aklıma gelen başka bir şey yok.

Umarım Doğuş'la orta yolu bulabilirsiniz. Hayırlı olsun yeni aracınız, güzel günlerde kullanın

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarim sorunu çözebilirsiniz. Lakin aklima takılan audi gibi bir araba binen arkadaş nasil.olurda hiç kullanma kılavuzu okumaz yada bakimin km/sene olayını bilemez

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar. 05.01.2016 cikisli 7500 km’de a3 1.6 tdi aldim bir kac gun once. Neyse daha 1 Ay garantisi var diye aldik , servise yolladim bakima. Garantiyi uzatmak istedigimi soyledim 2347 tl fiyat verdiler 2 yil uzatma icin tamam dedim. Yarim saat sonra aradilar ; yapamiyoruz dediler niye dedigimde ise araba 2 yil icinde hic servise gelmemis bakim yapilmamis garanti disi kalmis dediler. Aldigim adami aradim , abi araba bakim icin 2500 km var yaziyodu , bayii alirken km dolmaz ise 1 yilda bir servise girmesi gerektigini bize soylemedi diyor. Simdi ne yapicaz bu isi kafam alt ust olmus durumda. Arabayi geri iade etme gibi bisey dusunmuyorum cunku cok temiz. Garanti kapsamina bi sekilde sokulamazmi sizce arac ?
    kimse soylemese bile araba bakıma şukadar gün veya şukadar km diye gün yaklaştıkca uyarı veriyor olması lazım audi sahibi olmadım ama aynı mantık yani arabayı alanın bilmese bile bu uyarı ile karşılaşmış olması gerek

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti vs işlerinden önce en kısa sürede yağ ve yağ filtresini değiştirin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MMI ekranından araç ayarlarına girdiğinizde orada bir yerde servise kaç gün/kaç km kaldığı yazıyor ama bakım zamanı yaklaşsaydı göstergede gösterirdi. 2014 Mayıs'ta 0 aldığım A3, 1. yılını doldurmaya yakın henüz 5900 km civarındayken "bakıma x kaldı" diye her çalıştırmada ve kapatmada gösterge ekranında uyarıyordu. Sizde de uyarı vermesi gerekliydi. İlk sahibi bakım yaptırmadığına göre arabanın uyarı vermemesi için vag-com'la servis süresinin değiştirilip uyarının silinmiş olması dışında aklıma gelen başka bir şey yok.

Umarım Doğuş'la orta yolu bulabilirsiniz. Hayırlı olsun yeni aracınız, güzel günlerde kullanın
    Bu soylediginiz benimde kafama yatiyor. Normalde soylemesi lazim. Neyse hayirlisi aldik artik. Zaten 1 aya biticekti garanti. Uzatma derdinde olmasaydik belkide bu durumu hic ogrenemicektik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarim sorunu çözebilirsiniz. Lakin aklima takılan audi gibi bir araba binen arkadaş nasil.olurda hiç kullanma kılavuzu okumaz yada bakimin km/sene olayını bilemez
    Essek her yerde essek malesef. Audi’si mercedes’i lambo’su fark etmiyor. Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse soylemese bile araba bakıma şukadar gün veya şukadar km diye gün yaklaştıkca uyarı veriyor olması lazım audi sahibi olmadım ama aynı mantık yani arabayı alanın bilmese bile bu uyarı ile karşılaşmış olması gerek
    Ayni sekilde dusunuyorum bende. Yaptirdim bakimini , yarin kitapciga vs bakicam orda da yaziyosa 1 yilda bir gelin diye yapacak bise yok abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garanti vs işlerinden önce en kısa sürede yağ ve yağ filtresini değiştirin..
    Bakima soktum zaten tum sivilar ve tum filtreler degisti.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın ilk 2 yıl olan garantisi ile sonradan uzatılan garanti tamamen aynı değil bu konuyu çok detaylı irdeleyin.

Araç alırken VDF den kredi kullanmıştık.Kredi ile birlikte iki ürün alırsanız faiz oranı 0.69 lara kadar iniyordu sanırım o vakit,o zaman kafamıza yatmış almışız detayları pek hatırlamıyorum ama çok sinirlendiren bir olay yaşamıştım.

Hatay’da kaçak mazot yedirmişlerdi arabanın arıza lambası yanması üzerine yetkili servis ile iletişime geçtiğimde garantiniz bitmiş dediler.E uzattık biz bunu dedim o garanti ile bu garanti aynı garanti değil demişti.Mersin yolu Aykan bunu diyen yer.Arabayı aldığımız yer de orasıydı.

Siz muhtemelen DSG için istiyorsunuz bunu.Bence hiç gerek yok garanti uzatmaya.Bakıma yetkili serviste sokun bundan sonra,ilerleyen süreçte DSG ile ilgili bir problem yaşadığımızda kavramadan para almazlar mekatronikten bir miktar alırlar yapacak bir şey yok.Uğraştığınıza değmez bence.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit olmaması iğrenç bir şey.

Yakıttan kaynaklı EGR arızasını garantiye sokmaya çalışmadım.Garantiden ücretsiz çekici hizmeti istedim.Sonradan uzatılmış garantinin çekici hizmeti yok ilk iki yıl var dediler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler