User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Dogus Oto tanidigi olan ? Garanti problemi.

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın ilk 2 yıl olan garantisi ile sonradan uzatılan garanti tamamen aynı değil bu konuyu çok detaylı irdeleyin.

Araç alırken VDF den kredi kullanmıştık.Kredi ile birlikte iki ürün alırsanız faiz oranı 0.69 lara kadar iniyordu sanırım o vakit,o zaman kafamıza yatmış almışız detayları pek hatırlamıyorum ama çok sinirlendiren bir olay yaşamıştım.

Hatay’da kaçak mazot yedirmişlerdi arabanın arıza lambası yanması üzerine yetkili servis ile iletişime geçtiğimde garantiniz bitmiş dediler.E uzattık biz bunu dedim o garanti ile bu garanti aynı garanti değil demişti.Mersin yolu Aykan bunu diyen yer.Arabayı aldığımız yer de orasıydı.

Siz muhtemelen DSG için istiyorsunuz bunu.Bence hiç gerek yok garanti uzatmaya.Bakıma yetkili serviste sokun bundan sonra,ilerleyen süreçte DSG ile ilgili bir problem yaşadığımızda kavramadan para almazlar mekatronikten bir miktar alırlar yapacak bir şey yok.Uğraştığınıza değmez bence.
    Sacmalik resmen ya. Aynen ben dsg icin istiyodum garanti mevzusunu pakin artik bi onemi kalmadi.

Herkese tesekkur ederim cevaplari icin. Araba tertemiz en ufak sikintisi yok. Zaten normal garanti sureside bitmek uzere. Bundan sonra bise olursa artik yapacak bise yok. Cepten yaptiricaz.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sacmalik resmen ya. Aynen ben dsg icin istiyodum garanti mevzusunu pakin artik bi onemi kalmadi.

Herkese tesekkur ederim cevaplari icin. Araba tertemiz en ufak sikintisi yok. Zaten normal garanti sureside bitmek uzere. Bundan sonra bise olursa artik yapacak bise yok. Cepten yaptiricaz.
    Bundan sonraki süreçte aracı yetkili servise götürmeye devam edin.İyi niyet garantisinden halen faydanalabileceğinizi düşünüyorum çünkü araç çok yeni.

Arkadaşımın 2012 model yazılımlı sesli tip garantisi bitmiş Scirocco’sunun mekatroniğini yetkili servis 4 bin liraya değiştirdi.Ki bu araç bakımlara bile yetkili servise girmemesine rağmen elinden geleni yapmışlar fiyatı düşürmek için.Artık bu işi yetkili servis dışında yapan özel servisler de var.Endişelenmeyin yani para verip garanti uzatmalık bir durum olduğunu hiç düşünmüyorum.Garantiniz olsa bile alacakları para çok benzer olacak.

Aracınız henüz çok düşük kilometrede buna istinaden kavraması iyi durumdadır diye tahmin ediyorum.Sıkışık trafikte S modunda veya manuelde kullanarak yani sürekli 1-2 arasında çık in yapmasına engel olarak 100 bin kilometre hatta daha ilerisine kadar sorunsuz kullanırsınız.O zamana kadar zaten defalarca yetkili servise bakıma girmiş olacak olası kavrama-mekatronik arızasında iyi niyetten hayli yardımcı olurlar.

Ben yetkili servis istemiyorum derseniz de Adanada Optimuma yakın bir yerde kanal civarı bi özel servis var VAG grubu ile ilgilenen.İşlerinde çok iyi olduklarını duydum.İhtiyaç olursa aklınızda bulunsun.Aracınız hayırlı olsun,iyi sürüşler.

Gokmen Erbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba 7500kmye geldikten sonra hic calismadan yatmis olamaz mi? servise cekiciyle goturmediniz diye mu bu terane?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanirim garanti konusunda en iyi marka Mercedes , ithal E220d arabam var 2016 model. Navigasyon alicisi bozuldu degistiler , kararan aynasinda sorun cikti degistiler. Daha ilk bakimada girmemisti araba. Hic ses cikarmiyolar direk degisiyolar. Garanti uzatmak istiyorum dedim abi bakimi serviste yaparsaniz garanti 2+1 yil , bu surecin sonunda yapalim garanti uzatmayi dediler. En memnun kaldigin servis tartismasiz KOLUMUN MERSIN.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üretildiği günden beri, rodajdan sonra bile değişmemiş, 2 küsür yıldır hiç yağ filtresi yağı hava filtresi değişmemiş bir araç alacağıma, bakımları tam yapılmış 100bin kmde araba almayı tercih ederim.

Ferdinand Porsche.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti uzatmak hemde parayla ?
    Yahu burda defalarca yazdık yazılıyor aracın bakımı yetkili serviste zamanında!! yapıldığı sürece vw grubu araçlarda iyi niyet garantisi işler 2 yıldan sonra kaç yıl daha işler bilmiyorum ama 5 yıldan fazla olduğunu bizzat eminim
    Sadece dsg için değil elektronik mekanik nerdeyse tüm parçaları kapsıyabiliyor
    Garanti konusunda da hiç bir marka vw den daha iyi değildir kötünün iyisi midir değil midir tartışılır yamuk yapabilme ihtimalleri her markada olduğu gibi mevcut ama diğer markalardan çok çok daha yardımcı oldukları kesin ve net..
    Tekrarlıyayım sadece dsg için değil bilmeden yazmamakta yarar var..
    Bu konu ile alakalı ise doğuş otonun tavrı yanlış değil 2 yıl hiç bakıma girmemiş aracın resmi 2 yıllık garantiden muaf olması kadar doğal bir durum yoktur
    Mantıklı ,sinirden arınmış bi şekilde düşününce hak verebilirsiniz.
    Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey bakımlarını serviste zamanında yaptırmaya devam edin iyi niyet garantisinden olası bi durumda ilerleyen zamanlarda yardımcı olacaklardır..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu burda defalarca yazdık yazılıyor aracın bakımı yetkili serviste zamanında!! yapıldığı sürece vw grubu araçlarda iyi niyet garantisi işler 2 yıldan sonra kaç yıl daha işler bilmiyorum ama 5 yıldan fazla olduğunu bizzat eminim
    Garanti konusunda da hiç bir marka vw den daha iyi değildir kötünün iyisi midir değil midir tartışılır yamuk yapabilme ihtimalleri her markada olduğu gibi mevcut ama diğer markalardan çok çok daha yardımcı oldukları kesin ve net..
    Bu konu ile alakalı ise doğuş otonun tavrı yanlış değil 2 yıl hiç bakıma girmemiş aracın resmi 2 yıllık garantiden muaf olması kadar doğal bir durum yoktur
    Bu saatten sonra yapılacak en iyi şey bakımlarını serviste zamanında yaptırmaya devam edin iyi niyet garantisinden olası bi durumda ilerleyen zamanlarda yardımcı olacaklardır..
    ya hocam Allah aşkına 7 yıllık araç için yazdıklarınla şu an yazdıkların o kadar farklı ki... DSG işin espri yanı, herhalde aracın garantisinin neleri kapsadığını biliyoruz e hani göstersin Doğuş farkını madem en iyisi o, para alıp garanti uzatacak, neyden çekiniyor? Almanya destekli parça değiştirmekle insiyatif sahibi servis olmak çok farklı şeyler...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hocam Allah aşkına 7 yıllık araç için yazdıklarınla şu an yazdıkların o kadar farklı ki... DSG işin espri yanı, herhalde aracın garantisinin neleri kapsadığını biliyoruz e hani göstersin Doğuş farkını madem en iyisi o, para alıp garanti uzatacak, neyden çekiniyor? Almanya destekli parça değiştirmekle insiyatif sahibi servis olmak çok farklı şeyler...
    Abi daha öncede yazdım sen sürekli" dsg için dünyanın her yerinde garanti veriyorlar zaten TR dede verecekler tabikide" dedin
    Bende dedimki 2 yıllık garanti bitiminden sonra ben iyi niyet garantisi adı altında dsg harici birden çok şey değiştirttim dedim
    Radyatör bu ne olacak dedin
    Bagaj amortisoru bu ne olacak dedin
    Zincir setinden ne olacak dedin
    GTI larda komple motor değiştirenler var ne olacak dedin..
    Bmw garantiden bi kaç ay sonra 1 TL bile karşılamadı onlar öyle dedin
    Ne yapsınlar abi nasıl bişey yapsınlar..
    Kötünün iyisi yazıyoruz işte ne diyelim..
    Almanya destekli mestekli hiç olmazsa yardımcı olmaya niyeti var..

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @01ayk01 Aykut mekatronik için bundan sonra servise götürmeye devam etmeden önce , götüreceğin servisten yazılı bir belge al
    " bundan sonra servise bakıma geldiği takdirde iyi niyet garantisi kapsamındadır" diye.

çünkü Allah korusun ilerde böyle bir sorun yaşadığında yine sana "tamam gelmiş servise ama ilk başlarda gelmemiş girmiyor garantiye" diyebilirler gibi duruyor bu durum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi daha öncede yazdım sen sürekli" dsg için dünyanın her yerinde garanti veriyorlar zaten TR dede verecekler tabikide" dedin
    Bende dedimki 2 yıllık garanti bitiminden sonra ben iyi niyet garantisi adı altında dsg harici birden çok şey değiştirttim dedim
    Radyatör bu ne olacak dedin
    Bagaj amortisoru bu ne olacak dedin
    Zincir setinden ne olacak dedin
    GTI larda komple motor değiştirenler var ne olacak dedin..
    Bmw garantiden bi kaç ay sonra 1 TL bile karşılamadı onlar öyle dedin
    Ne yapsınlar abi nasıl bişey yapsınlar..
    Kötünün iyisi yazıyoruz işte ne diyelim..
    Almanya destekli mestekli hiç olmazsa yardımcı olmaya niyeti var..
    araç farzet ki grey market... Doğuş garanti uygulamayacak mı yani araca? Borusan davaları kaybetti şimdi e.şşek gibi bakıyorlar mesela... bir kaç örneği genele yayarak şu iyi bu kötü diyoruz, aynı Doğuş Porsche nin bile yüzüne bakmıyor yeri geliyor diyorum, sonuç olarak hiç biri diğerinden daha iyi ya da kötü değil ve de hiç biri iyi niyetli değil ben inanmıyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senelerce 400 liralık bakıma 800 yazarak iyi niyet garantisini bende veririm zaten parasını onceden alıyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw grubu için değil de bmw-borusan da garanti uzattırmak çok daha mantıklı. Çünkü iyi niyet diye birşey yok kendilerinde.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzatılmış garantiye ek ücret ödemenize gerek yok diye düşünüyorum.

2011 model DSG'li 1.4 TSI Passat'ım 64.000 kmde DSG arızası verdi.
    Hem 50.000 hem de 60.000 bakımları dışarıda yapılmıştı. Yetkili servise aracı götürdüğümde 60.000 bakımını tekrar burada yapalım, o şekilde de kayıtlara işlersek iyi niyet garantisine girer bilgisi verilmişti.
    Kavrama, şanzıman değişimi ve bakım için toplamda 750 TL ödemiştim.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman yazmışım yanlışlıkla, kavrama + mekatronik değişti aracımda.

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0533 141 11 84 / Metin KUL - Kendisi öz kardeşim olur ve doğu oto maslak audi de çalışıyor. Müsait olduğun zaman bir ara sor varsa oluru mutlaka yardımcı olacaktır.

2012 Polo GTI aracım vardı, tüm bakımlarını eksiksiz zamanında serviste yaptırmıştım ve hiçbir mod yoktu araçta. Direksiyondan tık tık ses geliyordu tam turda, 1 lira almadan direksiyon kutusu servosu vs.. 4500 tl lik parçayı yaptılar. 2. viteste hafif titreme yapıyor diye kavramayı değiştirdiler, geri viteste tak diye ses geliyordu şanzuman takazonu değiştiler vs.. bence herkes önce bi kendi harketlerine ve arabaya nasıl baktığına baksın sonra servisi suçlasın. Adam arabayı stage 2 yapmış şanzumanı kırmış yazılımı silip servise gelmiş. Bu adamlarda salak değil, aynı araçlar gereçler kendilerinde de var. Bakıyorlar araca önceden yazılım atılmış vs.. birçok parça değişmiş. Şimdi bu adam bunu nasıl yapsın, hacı babanın tekkesi mi burası ?

Kaldı ki aynı şekilde şuan ki aracım 2015 cm S in 13.000 km de aldım, araç borusana İstinye çıkışlı ve 2016 da yıllığına girmiş. Ben aracı aldığımda yıllık bakımı gelmişti, ışık yanıyordu. Aldığım gibi borusana gittim bende bakımını yaptım 1600 tl para verdim ama 1 hafta sonra akü ışığı yandı, götürdüm şokladılar geçmedi. Bir daha gittiğim de 1400 tl lik jel aküyü iyi niyet garantisinden 750 tl ye verdiler.

Önce iyi niyetli ve dürüst olacaksın, hakkın varsa hakkını illaki alırsın. Yoksa karşılıklı kavganın sinir harbinden öteye gidenini görmedim.

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senelerce 400 liralık bakıma 800 yazarak iyi niyet garantisini bende veririm zaten parasını onceden alıyorum
    leonun 3. yıl bakımı geldi 710 lira, sadece yag ve filtre degişimi.. uzatılmış garanti almıştım onun yüzü suyu hürmetine devam.
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hangi sinirden bahsediyosun ? Hangi cumlemden adamlara sinirlendigimi yada mantik disi bir cumle kurdugumu gordun ? Bu gune kadar hic bir arabama garanti uzatma gibi bir derde girmedim. Sadece sacma geldi bu durum konuyu actim. Belki bize hizmet veren bayii calisaninin eksik bilgisi vardir diye dusunerek hepsi bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç farzet ki grey market... Doğuş garanti uygulamayacak mı yani araca? Borusan davaları kaybetti şimdi e.şşek gibi bakıyorlar mesela... bir kaç örneği genele yayarak şu iyi bu kötü diyoruz, aynı Doğuş Porsche nin bile yüzüne bakmıyor yeri geliyor diyorum, sonuç olarak hiç biri diğerinden daha iyi ya da kötü değil ve de hiç biri iyi niyetli değil ben inanmıyorum...
    Grey market A6’im icin Dogus bana ikame arac vermemisti gerisini sen dusun abi. Ayni A6’nin bayii cikislisi abimde vardi hemen veriyolardi ikame arac.

Suan birebir ayni durum mevcut bende yine ithal E220d abimde bayii e220d var. ve koluman en ufak sorun cikarmadan tum garanti islemlerini yapiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @01ayk01 Aykut mekatronik için bundan sonra servise götürmeye devam etmeden önce , götüreceğin servisten yazılı bir belge al
    " bundan sonra servise bakıma geldiği takdirde iyi niyet garantisi kapsamındadır" diye.

çünkü Allah korusun ilerde böyle bir sorun yaşadığında yine sana "tamam gelmiş servise ama ilk başlarda gelmemiş girmiyor garantiye" diyebilirler gibi duruyor bu durum.
    Zaten arabanin artik garantiye grmeyecegini soylediler. Garanti uzatma yapmadilar abi. Ayrica bu tarz bi yaziyi bayii’lerin kendi 2. Elinden almadigin surece almak imkansiza yakin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler