User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
65 sonuçtan 58 ile 65 arası

Konu: Bu parayı nasıl değerlendirebiliriz?

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle bir yazılıyorki bitcoin hiç değer kaybetmedi sanki bugüne kadar.

Ben bir günde %30 değer kaybettiği zamanı hatırlıyorum.

E zaten üç gün o hareketi devam ettirse battın işte...

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm grafiği koyun btc nin bir günde %35 değer kaybettiğide var. Peki aynı hafta ne kadar çıkmış?? 10 cent olan bir birimin 17.500 dolar olmasını konuşuyoruz ve sadece 2012 ile 2013 de çok artmamış belirli aralıklarla. Bu sene 15 kattan fazla artmış. Bu bir yatırımmıdır? Alan alıp bunu cebine koydumu?? evet.

Hatta trade yapıp btc durmayan ve diğer coinlerle exchange yapanlar son 6 ayda bile 50 kattan fazla kazandı
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tavsiyem bu arkadaşa şudur

O 150bini nasıl elde ettiysen aynı işte kullanarak değerlendir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitcoinde neye göre trade yapıcaz anlamadım teknik mi bakıcaz sedece?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bitcoin insanların bildiğinin aksine, sistemin adı değil sadece ilk çıkan coinin ismidir. Coin sisteminde 1000 lerce coin vardır. Bunlar kendi borsalarında kabul gördüğü dakika itibari ile birbine parite ile bağlıdır. Mesela Etherium Dünyanın bilinen en büyük 2. coinidir ve o btc gibi 18 kat değil geçen sene bugün 7.53 dolar iken şimdi 643 dolar. Çarpıp bölerseniz sanırım hiçbirşey yapmasanız bile 90 kat kazanmış olacaktınız.

Trade etherium alıp o duruyorken başka bir coine geçmek ordan yine bitcoine geçmek vs dir. Yalnız bu 90 kat vs hiçbir trade yapmasanızda kazanmıştınız 365 günde
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tavsiyem bu arkadaşa şudur

O 150bini nasıl elde ettiysen aynı işte kullanarak değerlendir.
    Kesinlikle katılıyorum, bedavadan ekmek yiyen illaki var ama kaybedende bir o kadar çok ve para lazım olacak, 1 sene sonra lazım olduğunda bilmediğiniz bir işte çöp olmuş yarı yarıya değer kaybetmiş olabilir eğer karşılayabileceğiniz bir zararsa riske girin ama değilse hiç gerek yok (şahsi görüşüm)

ek olarak btc istenildiği zaman manipüle edilebilir şimdiye kadar hep yükselmiş olması batmayacağı anlamına gelmez belkide özellikle batıracaklar
    123d

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer saklama yeriniz uygunsa, f/p araçlarından alıp(nesli tükenen atmosferik(m3, s2k vb.) vakti geldiğinde satmayı düşünebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coin konusundaki düşüncelerime neden saldırıyorsunuz anlamadım. Bu işte kazanç sağlayanlar da güle güle harcasın parasını. Konu bu değil.

Coin Dünyası, günümüzün trend konusu olması sebepli bu konuyla alakalı zaman zaman akademik yazılar da yayınlanmakta ekonomi profesörleri tarafından. Aynı şekilde düşünüyorum ben de en başından beri.

Dediğim şudur,
    Coin dünyasında sizi koruyan hiç bir merci yok. Para piyasası, yatırım araçları denilen şeyler öyle al-sattan ibaret değildir. Yaşanacak olası problemlerde atacağınız adımın adının konmuş olması gereklidir.

Coin lerin tutulduğu websiteleri ya da o coini oluşturan kişi ya da firmalar "dükkanı kapatıyorum" dediği an, ne yapabilir insanlar?

Koca bir hiç. Neden? Devlet tanımıyor çünkü.

Dünya ekonomisini elinde olan hiç bir ülke kripto paraları resmi olarak tanımaz, tanımayacak. Hiç bir ülke/devlet, elindeki "resmi para gücünü" kendi elleriyle yok etmez.

Ülkeler neden kripto parayı tanımaz/tanımayacak sorusunun cevabını burada anlatamam, para piyasası ve devlet ilişkisini anlatan ve sırf bu konuyu anlatmak için yazılmış tuğla kalınlığında kitaplar var.

Örnek veriyorum: Prof.Dr.İlker Parasız a ait Para ve üzerine yazılmış onlarca farklı kitap var. Aslında para denilen şeyin devletle nasıl bir etkileşimde olduğunu çok ayrıntılı ve çok iyi anlatır bu kitaplar. Merak eden arkadaşlar varsa alır okur. (Evet adamın soyadı enteresan)

Ortalıkta şu şu şu ülkeler bitcoin i tanıdı diye bir sürü yazılar var. Herkes de buna inanıyor. Ama böyle bir şey olmayacak. Zaten "tanıyan" ülkeler sadece o harcamayı vergilendirebilmek için "tanıyor".
    Resmi işlerinde her zaman resmi para birimlerini kullanıyorlar, kullanacaklar.

Evet bir süre çok anlamsız iniş ve çıkışlarla ilerliyor coin dünyası, ilerlemeye de bir süre daha devam edecek. Sonra piyasa doyduğunda yavaş yavaş bitecek.

Hangi piyasa bittiğinde? Bilgisayarlar için hardware üreten firmaların arzda bulunduğu piyasalar.

Bu bitcoin i bulan kişi, Satoshi Nakamoto ya da Craig Wright adı her ne ise.. Gün gelecek bu adamın GigaByte, Asus, Intel gibi hardware üreticileri ile bir alakası olduğu ortaya çıkacak. Yazın bu söylediğimi bir yere..
    Bitmek üzere olan bir sektörü ekran kartı satışı çılgınlığı ile kendine getiren kahramandır bu amca..

Her neyse..
    Bunlar benim düşüncelerim. Kimsenin atına eşek dediğim yok, kimseye de yaptığı/yapmadığı şeylerden dolayı bir şey dediğim yok. Kim ne yaparsa yapar beni ilgilendirmez.
    Tartışmak yersiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler