User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Mide küçültme ameliyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zübeyir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.birazda tanıdık doktorlara sorup danışıcam bakalım onlar ne diyor. Şuan 1.75 boyum 107 kilom aslında verilmeyecek kilo değil ama troit sorunum var benim çok zor kilo veriyorum verdiğimdede çok kısa sürede alıyorum hemen.
    bildiğim kadarıyla vk 40 altında olanları ameliyat etmiyorlar sizin kilo boy oranınız 34-35 civarı olması gerek.

liv deki doktorun adı hasan altun kendisi liv den once fatih sultan mehmet egitim arastırma hastanesinde bu operasyonları ucretsiz olarak (ssk,emekli sandıgı) yapıyordu. sosyal medya ve marketing calısmalarıyla beraber nam kazandı ve liv e transfer oldu. ameliyat ettiği hastalarından birini asistanı olarak yanına aldı (neval baydemir) bu kadının sosyal medya takipcileri ve obezite forumlarındaki aktifliği sayesinde de ciddi hasta talebi aldılar.

yani demem o ki o kadar buyuk paralar vermenize gerek yok hasan altun iyi bir cerrah ona lafım yok ama extra bi numarası oldugunu dusunmuyorum.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu mide küçültme ameliyatı tam bir karın ağrısı uzak durun az yiyin sofradan doymadan kalkın ama bu tür saçma sapan işlere girmeyin. Geçen sene 120 kiloluk amcam mide küçültme ameliyatı oldu şu anda bir deri bir kemik 65 kilo yiyip içme olayı tamamen bitmiş durumda bırakın yemeği su içse mide kaldırmıyor kusma ihtiyacı hissediyor içtiği bardağın %80 ini kusuyor sonra bir bardak daha içiyor onunda %70 ini kusuyor derken su açığını bu şekilde kapatıyor.Günden güne adam eriyor ve ameliyatı yapan doktor ise hala düzelecek toparlayacak kendini diyor.

Mide ameliyatı olduktan sonra bu duruma gelmiş iki üç kişi daha biliyorum yemeğinizi kısın alışkanlıklarınızı azaltın sağlıklı bir şekilde kilo verin.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mide küçültme ameliyatı tam bir karın ağrısı uzak durun az yiyin sofradan doymadan kalkın ama bu tür saçma sapan işlere girmeyin. Geçen sene 120 kiloluk amcam mide küçültme ameliyatı oldu şu anda bir deri bir kemik 65 kilo yiyip içme olayı tamamen bitmiş durumda bırakın yemeği su içse mide kaldırmıyor kusma ihtiyacı hissediyor içtiği bardağın %80 ini kusuyor sonra bir bardak daha içiyor onunda %70 ini kusuyor derken su açığını bu şekilde kapatıyor.Günden güne adam eriyor ve ameliyatı yapan doktor ise hala düzelecek toparlayacak kendini diyor.

Mide ameliyatı olduktan sonra bu duruma gelmiş iki üç kişi daha biliyorum yemeğinizi kısın alışkanlıklarınızı azaltın sağlıklı bir şekilde kilo verin.
    bence farklı bir doktora gidin , benim halam bizle kebap yeme modunda şuan 1 yılı geçti normal porsiyon ve yiyiceklerine dondu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence ameliyat son çare olmalı.Biraz dikkat ederek istediğiniz kiloya 5 6 ayda düşebilirsiniz.Size tavsiyem akşam yemeğini 7 gibi yedikten sonra yatana kadar bişey yememeniz.Sabahta geç kahvaltı ederseniz kilonuzda düşme illaki olacaktır.Bu durum metabolizma ile alakalı ama ben bu şekilde 87 den 80 e düştüm ki fazla kilom yoktu 1,87 boyum var.Bu arada sıfır spor.Ara ara pasta börek alkol hepsinden tükettim.Umarım yardımım dokunur ameliyat düşüncesini kafanızdan çıkarırsınız.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çevremde 3 kişi oldu.
    3 sene önce olan 150kg den 75kg lere düştü.şuan tekrardan 95kg lerde.çikolata manyağı olmuş.ameliyat öncesi deli kola içerdi,o iş bitmiş,çikolataya sarmış.
    diğer ameliyatı.2 sene önce bir bayan arkadaşım oldu 100-105 civarıydı.şuan 60kg ve 2 aylık hamile...tek sıkıntısı,fazla yediğini kusuyor.bu 2 senedir bu şekilde bence pek mantıklı değil.ama o hayatından memnun.bişey diyemiyorum.

son kişi 140lardan 90lara düştü.1 seneden fazla oldu.bady falanda yapıyor.gayet keyfi yerinde,adamın yeni bir kız arkadaşı oldu.çok mutlu

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağzını tutacan kilonu vericen bu kadar basit..Bende dietle 35 kg verdim..
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım oldu 159 kilo idi. Antalyada oldu ameliyatı. Şu an 75 kilo civarı. İlk 6 ay zorlandı. Şu an iyi durumda.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı zübeyir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.birazda tanıdık doktorlara sorup danışıcam bakalım onlar ne diyor. Şuan 1.75 boyum 107 kilom aslında verilmeyecek kilo değil ama troit sorunum var benim çok zor kilo veriyorum verdiğimdede çok kısa sürede alıyorum hemen.
    abı amelıyatı hıç bı zaman tavsıye etmem + amelıyattan sonrakı 6 ay hep sıvı beslenmek zorunda kalacaksın..

herbalıfe ıle sabah akşam shake kullanıp oğlen ıstedığını yıyerek 3 ayda 25kg verebılırsın..

hıç ac kalmadan + butun besın oğelerını alarak sağlıklı bı şekılde kılo vermış olursun, aylık malıyet max 400tl 3 ayda 85kg'nın altına duşersın..

hem sana ucretsız koçluk yapacak hemde urunlerı ucuza verecek kışı yardımında da bulunurum..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ameliyat olayi bana cok dogru bir durum gelmiyor

Diyet ve az spor ile 6 ayda 30 kg verdim Diyetisyen yardimiyla...

Triod vs durumlarindan eminim zorlaniyorsunuzdur ama iyi kafanızın uyusacagi bir diyetisyen birde spor hocası ile birlikte daha disiplinli daha kalici kilo verebilirsiniz yeterki isteyin..

Bazi arkadaslar ilginc taktikler yazmis bu taktikler doktor kontrolu olmadan kara düzen yapiliyorsa ciddi sorunlara yol açabilir verdigİniz sert kilolar karaciğer ve bobrekte sorunlar yaratabilir.

Geçmiş olsun
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

s2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsedilen ameliyatı öncelikle doğru tanımlarsak çoğu soruya yanıt vermiş oluruz sanırım. Bu ameliyatın adı mide küçültme ameliyatı değil, bariatrik cerrahi ya da daha iyi bilinen adı ile obezite cerrahisi olarak geçen gastrektomi yani midenin bir kısmının alınması ameliyatıdır. tekrar üzerinde durmakta fayda var, mide küçültme bir opsiyon değildir bu girişimler genel olarak OBEZİTE nedeni ile yapılır ve belirli bir BMI üzerinde olan kişilere yapılır.

Yapılması neden gereklidir ya da ne faydası vardır ;
    Benim kilom var midemi küçülteyim kilo vereyim diye yapılmaz, bunu talep ettiğinizde yaparım diyen zaten hekim değildir buna emin olabilirsiniz. Ha ben bunları ne olarak yazıyorum, her hafta en az 1 veya 2 sleeve gastrektomi operasyonuna katılan ve bu hastaları takip ederek taburcu eden bir hekim olarak yazıyorum

Eger kilolarınız sizde morbidite yaratmıyor ise yani sağlığınızı tehlikeye atmıyor, ek rahatsızlıklar ortaya çıkartmıyor ise cerrahiden kaçınmak en akılcı yol olur. Lakin bu tür hastalara MORBİD OBEZ denmesinin sebebi kiloları nedeni ile sağlık sorunları yaşamaları (tansiyon, şeker, damar rahatsızlıkları vb.) ve bu fazla kiloların ortadan kaldırılması ile tüm bu ek rahatsızlıkların dramatik bir şekilde azalarak kaybolması amaçlanarak uygulanan bir cerrahi tedavi yöntemidir.

Umarım kabaca sorularınıza cevap verebilmişimdir. Biraz hareket edin, herşey çok daha kolay olur
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halka kapılarımız sonuna kadar açık Ama bu demek değilki evimize misafir gelen adamın salona sıçmasına izin veiririz .
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +35 doktorunki kısmı parasaldır doktor tripod değil reklam olmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 sene önce ameliyat oldum. Ameliyata girerken 150 kiloydum, şu an 65 kiloyum. Sağlıksız veya korkulucak bir şey yok. Sizin gibi tiroit sorunum vardı spor diyet vs 20 30 kilolar verip alıyodum sürekli fakat tiroit ilaçları ve spor kalp,tansiyon ve damar sorunlarınıda beraberinde getiriyor. Sürekli baş ağrısı, kulaklarda sürekli basınç ve çınlama yapıyor. Mikro denilebilecek kesikler oluyor ameliyat sonrası göbeğinizde. Ağrı 1bucuk güne geciyor. 2 ay sonra istediğini yiyip içebilirsin. Miktar örneği olarak 1 oturuşta 7 8 tane ıslak hamburgeri çerez gibi yiyen ben artık yarım ıslak hamburgerle tıka basa doyuyorum. Bununla mutlu olabilmek kişinin kendi elinde, aksine yıllarca yemeğe harcadığım paraya yanarım yıllarca vücudumu nasıl zorladığıma yanarım. İyiki bu ameliyatı olmuşum. 3 farklı doktorun sürekli gözetimindeyim. Ameliyat sonrası kalp krizi, şeker, kolestrol ve tansiyon hastalığı risklerim sıfıra indi. 3-4 ayda bir tüm değerlerim kontrol ediliyor allaha şükür henüz bir problemle karşılaşmadım. Yıllarca yememi istemeyen aile fertleri eş dost sürekli önüme bişeyler koyar oldu. 2 seneye yakın bu mideyle yaşayan biri olarak tek 1 şikayetin yokmu diyecekler illa olacak bunun cevabıda eskisi gibi lıkır lıkır su içememek, ki bu verdiğim 85 kilo için göz ardı edebileceğim bir değer. Ameliyat öncesi zaten tetkikler bol. Ameliyata uygun bulunursanız psikolog onayıda almanız gerekecek. Psikolog aşamasını hızlıca geçmeyin. Ne kadar kısıtlanıyoda olsanız herşey insanın kafasında bitiyor çünkü. Umarım sağlıklı ve hayırlısı olur daha fazla aklınıza takılan birşey olursa yardımcı olurum.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ameliyatı geçen sene eylül ayında oldum, şuan yaklaşık 15 aylık ameliyatlıyım, 126 ile oldum şuan 84'üm son 3 aydır da kilom aynı duruyor kasmıyorum istediğim her şeyi yiyorum buna rağmen kilomu takip ediyorum hep aynıyım, 4.sınıftan beri kilom hep fazlaydı 27 yaşımda bu ameliyatı oldum,
    Bir mağazaya girmiştim mankenin üzerindeki deri ceket vardı çıkardım giydim aldım çıktım, 3xl'dan M'ye düştüm, kafana takılan sorular varsa özelden sorabilirsin,

Bu ameliyatla ilgili diyeceğim tek şey hayatımda yaptığım en doğru işti, hiç pişman değilim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler