User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mide küçültme ameliyatı

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mide küçültme ameliyatı

Arkadaşlar son zamanlarda bu ameliyatı duymayan yoltur herhalde.midenin bir kısmı ameliyat ile alınıyor.bu konuda daha önce kendi yada bir yakını aneliyat olmuş bu konu hakkında bizi bilgilendrebilecek arkadaşlar varmı acaba.yan etkileri ileride olabilecek sıkıntılar varmıdır.fiyat konusu nedir.kim bu konuda iyidir.*****. Ölenleri bile duyabiliyoruz..

Birde ameliyat için boy kilo oranı nedir??
    Scorpion TypeR

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi şöyle bişey söyliyim sana.Bence hiç bıçak altına girme , bu iş gerçekten kafada bitiyor.
    122 95 arası gittim geldim yıllarca.Ofiste bi kız arkadaş olmuştu amliyat ben işe girdiğimde.Şimdi işten ayrıldı.Geçen geldi , totalde 6 ayda 30 civarı kilo vermiş.Tamam güzel ama istediği an istediği kadar yiyemiyor.Yediği içtiği sınırlı vs..
    Ben 108 ken kafada psikolojik mide amilyatı yaptım kendim bi nevi , vücut geliştirme konusunu oku , ordadetaylı yazdım.108 den 40 günde 87 ye indim.
    Günde öğlenleri çorba , ana yemek , 4 litre su ve 5000- 15000 adım arası yürüyüş.hedefim 79 80 lere inmek ve spora başlamak.Tahmini bi 15 20 güne de ulaşırım gibime geliyor.Kesti biçtiye gerek yok.İlk hafta biraz zorlanırsın beli ama beyin tek öğün yiyeceğini kabullendimi seni de darlamıyor pek.Tavsiye ederim.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    liv hospital ulus ta oalnları çok duyuyorum bence riskli iş, burda ol şiurda ol diye tavsiye alınacak birşey değil... eğer diyet ve sporla verilebilir kg lar içindeseyniz hiç bulaşmayın derim.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vücut kitle endeksi yani kilo bölü boyun karesi 40'ın üzerindeyse endikasyonu olan anestezi şartlarında yapılan haliyle bolca da komplikasyon içeren bir operasyondan bahsediyoruz. Özellerde durum ne bilmiyorum ama genç yaşta bıçak altına yatma riski hele ki metabolik bir rahatsızlık yoksa pek mantıklı durmuyor

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevremden olan 3 kisi biliyorum. Artik son noktadalardi. Yurumek bile yoruyordu onlari. Ameliyat sonrasi inanilmaz hizli bir kilo kaybi soz konusu. Zararlsrini bilmem ama spor ile verilebiliyorsa operasyona girmeden verilmeli. Ne kadar cok yapilan bir ameliyatta olsa her operasyonun riski vardir. Eger yanlis bilmiyorsam operasyon sonrasi bazi yiyecek ve icecekleride kesinlikle tuketmemeni tavsiye ediyorlar. Birde ameliyat olanlar kilolari normale dondukten sonra bir miktar pismanlik yasama durumu soz konusu. Kimi tabaginimbitiremiyor kimi yemekle beraber sivi tuketemiyor. Sonucta yemek yemekte bir noktada keyif isi sadece hayatta kalip doymak icin yemiyoruz.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllar önce halam oldu 4 kişilik asansore tek biniyordu öyle soyliyim

ameliyat oncesi zaten bayağı olanlarla konuştu bilgiler aldı zorlukları konusunda kendini hazırladı sanırım doktoruda yonlendiriyor , ameliyat sonrasında özellikle yedikleri içtikleri , yeme saatleri vs inanılmaz değişiyor

ilk 6 ay zaten inanılmaz hızlı kilo veriyorsun sonrasında yavaş yavaş normale donuyorsun

halam dışında iş yerinden bir arkadaşımda aynı şekilde oldu oda ciddi kilo verdi ve sağlıklı şuan

ama fazlasıyla riskleri mevcut olduğunu biliyorum zaten başta bunları goze almak gerekiyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğal yollar tüketilmeden tercih edilmemeli bence.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşımın babası olmuştu ancak ameliyattan çıkamadan kendisini kaybetmiştik.
    Mümkünse kafanızda bitirip kilo vermeye çalışın.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ameliyat oncesi hastanin uygunluguna gore karar veriyolar midenin %70ine kadar alabiliyolar,ameliyatin suresi 45 dk ile 1.5 saat arasi degisiyor.Ameliyattan sonra 3-4 gun kadar nefes antremani yapiliyor(nefesini ufleyerek toplari yukari kaldirma aleti) bunu hastane sana veriyor.1. ve 2. gun yogun agri oluyor ama gun gectikce agri azaliyor.1 ve 2 hafta kadar doktorun verdigi mama diye tabir edilen protein bazli sivi ilaclar iciliyor. 2. haftanin sonunda doktorun onerdigi diyetisyene gidip beslenme programi hazirlaniyor.1 ay kadar sana verilen listeye gore besleniyosun.Bu 1 ayin sonunda artik yavas yavas et,süt urunleri gibi dogal proteinlerle beslenmeye basliyosun ama tabi aralarda ufak ufak agrilar ve mide yanmasi oluyor bunlar asiri olursa yine dr un verdigi agri kesiciler kullanilabilir. 2 ay sonra mide kendine uyum sagladiginda ve yara iyilestiginde normal hayatina donuyosun,asitli icecekler disinda dr cok fazla karismiyor. 5-6 ay sonra tamamen eskisi gibi hayatina donuyosun gayet istahli oluyosun fakat onceden 3 tane hamburger yiyosan 1 tanesini yedikten sonra mide sana sinyali veriyor kesiliyosun yemekten. Ucret dedigim gibi hastane ve dr a gore degisir ortalama 8.000 den 30.000 e kadar yapan yerler var. Bu bahsettigim iyi bir doktorun iyi bir hastanede iyi bir hastaya yaptigi ameliyat kotu bi ameliyatta hersey degisebilir ona bisey diyemem

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ulus liv hospitalde tüm ünlüleri ameliyat eden doktorun bu işi en iyi yapan

Maliyeti 50 ye yakın

Herşey bittikten sonra çok güzel zayıflıyorsunuz ancak mideniz bir kibrit kutusu büyüklüğünde olduğu için yarım lüferi bile yiyemiyorsunuz

Tavuk yemek çok riskli gazlı içecekler hayatınızdan çıkıyor
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üniversiteden ev arkadaşım 142 den 82ye düştü normal diyet ile. Tek yaptığı akşam yemeği yerine yogurtlu salata yemek ve sauna eşofmanı ile 45dk koşu+ yürüyüş oldu. Bide sabahları bol bol şekersiz cay ve ihlamur içerdi. 10 yıl oldu şuan daha da zayıf. Umarım kilo verirsin
    SWAT

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavsiye edene bile kulak tıkayın,bu tarz ameliyatlar olmayın. Her şeyin sağlıklı yolu varken neden en kolayını seçiyoruz ki ameliyat kolay bile değil tehlikeli.

Çok güzel bir antreman programı ve diyet ile kilolar veriliyor. Daha ben bugüne kadar ''dikkat ediyorum ama zayıflamıyorum.'' diyeni duymadım. Kimse yanlış anlamasın ,bazı sağlık sorunlarından dolayı başka şansı kalmayanları tenzih ediyorum ama;böyle çok kiloluyum bir an evvel ameliyat ile zayıflayım diyenleri görüyorum tipleri çok değişik oluyor . Gerçekten çirkin bir görüntü.

Spor ve diyet ile daha güzel bir görüntü sağlarsınız hem de sağlıklı bir yaşama başlamış olursunuz.
    imzasız..

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavsiye etmek gibi olmasın çok yakın arkadaşım bir süre önce ameliyat oldu ciddi kiloluydu şuan kilosu çok iyi sporla birlikde sarkan fazlalıklarından kurtulma aşamasında instagram sayfası var mesaj olarak atıyorum bi göz gezdirebilirsin ama tabikide en iyisi doğal yollardan kilo verebilmek

zübeyir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.birazda tanıdık doktorlara sorup danışıcam bakalım onlar ne diyor. Şuan 1.75 boyum 107 kilom aslında verilmeyecek kilo değil ama troit sorunum var benim çok zor kilo veriyorum verdiğimdede çok kısa sürede alıyorum hemen.
    Scorpion TypeR

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annem ameliyet oldu.

Dr Metin Karadeniz İzmir Medifema hastahanesinde.

Çok memnun.

Ameliyatı 2015 Şubat ayında oldu. 128 Kg olarak girdi ameliyata

Şuan 60 Kg

Ameliyat çok riskli değil. Her ameliyatta olan standart riskler

Sonrasında çok dikkat edilmesi gereken 6 ay var.

Biberonla su içmek gibi, çorbayı yarım saatte içmek gibi ...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok riskli bir iş, bir arkadaşım ameliyat oldu, 2.gün hastanede kaybettik, troit ilaçlarını kullanıp nefsa hakim olup spor yapmanı tavsiye ederim. Bence riske girmeye değmez.

Saro-Ş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten Sizin İçin Son Nokta Bu İse Yapılabilir Ama Risklimi Evet Oldukça Riskli,Bence O Paranın Yarısından Azına İyi Bir Diyetisyenden Destek Alınabilir Arkadaşım Bu Ameliyatı Oldu İş Mide de Değil Beyinde Bittiği İçin 3 Sene Sonunda Mideyi Tekrar Büyüttü .

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar kendi 2 yeğenim. Berberimin ablası, en iyi müşterilerimden 2 si ve onlarca başka kişinin amelyatına şahit oldum. Tek bir tane bile karavana işlem olmadı aralarında. Zaten vucut kitle endeksinize bakılıyor. Siz bazen isteseniz dahi amelyat etmiyorlar. Saydığım kişilerde bayanlar4 dahil 120 kg altı yoktu ve tamamı şeker ile Hyper tansyon hastası idiler kilouya bağlı. Şimdi hepsi taş gibiler hatta yeğenim 140 kg dan 80 e düştü benimle makara yapıyor ben bile verdim sen hala uğraşıosun die
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zübeyir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.birazda tanıdık doktorlara sorup danışıcam bakalım onlar ne diyor. Şuan 1.75 boyum 107 kilom aslında verilmeyecek kilo değil ama troit sorunum var benim çok zor kilo veriyorum verdiğimdede çok kısa sürede alıyorum hemen.
    Annemde de aynı şekilde tiroit rahatsızlığı var.Diyetisyene gitti ve diyete başladı.Diyete başladığında 100 kg civarı bir kilosu vardı. Diyet ve günde 45dk-1 saat yürüyüşle bir ayda 94 kiloya kadar düştü.Tiroit hastalarında diğer insanlara göre kilo vermek daha zor fakat imkansız değil.Uğraşılınca oluyor bence ameliyattan önce diyet seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler