User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: iphone 7 ile iphone 6S arasındaki fark ?

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisininde ekranı LCD, ikiside 32GB alacaksan 7 al 6S eskide kaldı malesef biraz daha, çek kupon falan filan 2750 2800 e falan bulmak mümkün.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yaa olamaz yok böle bişey şimdi arkadaş deyince bi araştırdım da ohaa dedim
    bu Süper AMOLED denen ekran iphonenin bi ek X modelinde var ve fiyatı en ucuzu 5,999
    bide bu amoled ekranlı olan samsung galaxy S8 e baktım fiyatı 3,299
    bu ne yaman çelişki anneee

Samsung Galaxy S8 (Samsung Turkiye Garantili) Fiyatı
    Apple iPhone X 64 GB (Apple Turkiye Garantili) Fiyatı

biribunu bana açıklasın
    PROSTOCK GARAGE

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet düzeltelim arkadaş doğru demiş ikisininde ekranları LCD. Samsungcuyum ben aklım hep AMOLEDlerde. :) Yinede 500 TL farkla Iphone 7 daha iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet düzeltelim arkadaş doğru demiş ikisininde ekranları LCD. Samsungcuyum ben aklım hep AMOLEDlerde. Yinede 500 TL farkla Iphone 7 daha iyi olur.
    pekii samsongcu arkadaş anlat bakalım bu S8 bize
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekii samsongcu arkadaş anlat bakalım bu S8 bize
    Samsung al abi, yaş 50 itunes'dan resim at yok hafıza azaldı yok arka planda uygulamalar açık falan uğraşmazsın
    S8 veya S8+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yaa olamaz yok böle bişey şimdi arkadaş deyince bi araştırdım da ohaa dedim
    bu Süper AMOLED denen ekran iphonenin bi ek X modelinde var ve fiyatı en ucuzu 5,999
    bide bu amoled ekranlı olan samsung galaxy S8 e baktım fiyatı 3,299
    bu ne yaman çelişki anneee

Samsung Galaxy S8 (Samsung Turkiye Garantili) Fiyatı
    Apple iPhone X 64 GB (Apple Turkiye Garantili) Fiyatı

biribunu bana açıklasın
    Fiyatı ekranlar belirlemiyorki sadece. Note 8de AMOLED var onun fiyatı ilk çıktığında 4.500 liraydı. Tüm özellikleri etki ediyor fiyata. Iphonelarda tabi markanın getirdiği birde logo parası var üzerine ekliyor adamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki samsungcu arkadaş anlat bakalım bu S8 bize.
    Abi anlatacak birşey yok. Iphone alışkanlık yaptıysa Samsung zor gelir kullanması sana. Önceden hep Samsung kullandıysan bu seferde Iphone kullanması zor gelir. Ben şahsen alışamadım Iphonelara bir türlü. Bana kalırsa 200-300 daha ekle S8 EDGE al. Dört başı mağrur bir telefondur. Rahat 3 sene başka teknolojiye ihtiyaç duymazsın kamerası ekranı kullanım kolaylığı görünümü vs şarjıda uzun gider Iphonedan.

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her cikan iphone'u plus'i S boku pusuru olarak kullandim.

Iphone un tek olayi iOS ve kullanici deneyimi.

Donanim ve geriye kalan herseyde Samsung ustun.

En son iPhone 7 plustan s8+ a gectim. Alismasi biraz zaman aldi, iOS i bazen ariyorum, kendimi ilanlarda gezerken buluyorum evet ama gercekten s8+ cok cok ustun bir telefon.

Evet cok deger kaybediyor, evet bazen yavaslamalar oluyor ama faydasi olan o kadar fazla artisi var ki insan sineye cekiyor.

Burada yazanlar sahsi fikrimdir, kendi kullanimima gore, tecrubelerime gore yazdim, ne kadar davayi satmis olsak da seviyoruz apple'i. Kafamiza vurmayin yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsung al abi, yaş 50 itunes'dan resim at yok hafıza azaldı yok arka planda uygulamalar açık falan uğraşmazsın
    S8 veya S8+
    niye sen bana yaşlımı diyorsun ehtiyar mı diyosun yani

Fiyatı ekranlar belirlemiyorki sadece. Note 8de AMOLED var onun fiyatı ilk çıktığında 4.500 liraydı. Tüm özellikleri etki ediyor fiyata. Iphonelarda tabi markanın getirdiği birde logo parası var üzerine ekliyor adamlar.
    Abi anlatacak birşey yok. Iphone alışkanlık yaptıysa Samsung zor gelir kullanması sana. Önceden hep Samsung kullandıysan bu seferde Iphone kullanması zor gelir. Ben şahsen alışamadım Iphonelara bir türlü. Bana kalırsa 200-300 daha ekle S8 EDGE al. Dört başı mağrur bir telefondur. Rahat 3 sene başka teknolojiye ihtiyaç duymazsın kamerası ekranı kullanım kolaylığı görünümü vs şarjıda uzun gider Iphonedan.
    Alıntı R-13239 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her cikan iphone'u plus'i S boku pusuru olarak kullandim.

Iphone un tek olayi iOS ve kullanici deneyimi.

Donanim ve geriye kalan herseyde Samsung ustun.

En son iPhone 7 plustan s8+ a gectim. Alismasi biraz zaman aldi, iOS i bazen ariyorum, kendimi ilanlarda gezerken buluyorum evet ama gercekten s8+ cok cok ustun bir telefon.

Evet cok deger kaybediyor, evet bazen yavaslamalar oluyor ama faydasi olan o kadar fazla artisi var ki insan sineye cekiyor.

Burada yazanlar sahsi fikrimdir, kendi kullanimima gore, tecrubelerime gore yazdim, ne kadar davayi satmis olsak da seviyoruz apple'i. Kafamiza vurmayin yani
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler sanırım biraz s8 e dogru kayıyom f/p olarak
    PROSTOCK GARAGE

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bosver bunlari google pixel 2 al
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi fikrim ekran dediğin süperamoled olucak ben sevmiyorum tft lcd falan gerçekten kalitesiz hissi veriyo . Savunulacak bi tarafı da yok olsa iphone x te de bu ekrandan olurdu . Sırf bu yüzden samsung aldım.

Konuyu gelirsek 6s yerine 7 almaya değer ama 7 nin yerine düz 8 almaya değmezdi mesela .

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni her zaman yenidir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 7 kullandım 32gb olan modeli hafıza dışında problem yaşamadım. 3 bine yakın foto ve totalde 50-75 dakika civaro video vardı

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsung S8 ve türevleri varken varken uğraşmayın şöyle çağ dışı telefonlarla..
    Iphone 8 de dahil buna..
    Kasa ekran oranları, ekran kalitesizliği o apple şifresinin zırt pırt çıkması, yeni güncellemelerle telefonun kitlenmesi ıyy içim kalktı şimdi senelerce birden çok versiyonunu da kullandım..
    Yani eskiden iphone 4 ler 5 ler zamanında diğer markalar geride kalıyordu kalite problemleri vardı android akıcı değildi falan da yıl 2018 e gelmiş, geçti o zamanlar.. daha huawei,meizu,xiaomi.. gibi markalar var
    Yani iphone un adı var diyecemde olmayan kişi kitle mevcut değil sözüm meclisten dışarı şu meşhur "abi ayfon yaaa" olayına dönüştü
    O durum mesela uzakta değil benim eşimdede var "iphone abi yaa" kitleden bendeki S8 i gördükçe ufaktan dönüş başladı gibi de çaktırmıyo laf söylerim diye

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık olarak 5 aydır ip7 32gb kullanıyorum daha öncesinde 1.5 sene s7 edge kullanmışlığım var ondan önceside hep samsung iphone a sırf işletim sisteminden dolayı geçtim ios 11 e de çıktığı gibi güncelledim abartılıcak kadar büyük bir sorun yaşamadım ufak tefek takılmalar oldu ama güncellemeyle hepsi düzeldi şuanda cihazda en ufak kasma donma vs. yaşamıyorum en azında s7 edge kadar resetlemeye kadar gidecek donmalar yaşamadım 1 senelik s7 edge kasmaya donmaya çileden çıkarmaya başlamıştı şuanda samsung u aratan tek özellik bildirim ışığı ve always on display özelliği bana göre. tamam s7 edgede çok farklı özellikler vardı ama bi süre sonra çoğu unutuluyo kullanılmıyo bile zaten şarj uzun gitsin diye tüm özellikleri kapatılıyo cihazın ozamanda iphone dan farkı kalmıyor zaten özetle ben telefonu flash disk gibi kullanırım tüm özelliklerinden faydalanırım kurcalarım derseniz samsung alın bu konuda iphone tamamen kapalı ama ben arama, internet, whastapp, sosyal medya, arada oyun derseniz iphone çok daha uzun ömürlü bir cihaz bana göre

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadii yaa bu hiç iyi olmamış geçmiş olsun kardeşim,acaba bu sizin şansınıza denk gelen bi sıkıntı mı yoksa başka böle sıkıntı yaşayan da var mı ? eyer öleyse durum 7 için çok vahim ve almam
    zannetmiyorum şans olduğunu çünkü önce tamire götürdüm verileri kurtatmak için gerekirse tamir ettirecektim içindekileri kurtaröak için fakat çocuk açsam bile olmayabilir diyince riske atmadım. kendiside 7 lerde sıkıntı olduğunu söyledi tek ben değilim yani
    evox

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben telefonu aşırı yoğun kullanmıyorum, günde belki 8 belki 10 telefon görüşmem olur olmaz.

Yoğunluklu olarak her gün 2 saat açık navigasyonum var (google maps) (ekranı ikiye bölüp yarısı spotify, bazen youtube; yarısı maps olarak kullanıyorum; mükemmel bir özellik bence) Onun dışında internet gezinmesi, forumdu şuydu buydu. Dışarıda olduğum zaman whatsapp, işte olduğum zaman whatsapp web kullanıyorum.

Şarjı bu kullanımda genelde saat 00.00 civarlarında %20 % 25 civarlarında oluyor. Yüz tanıma, iris tarama, mavi ışık sensörü vs açık. Always on display kapalı durumda.

Telefonun hızına gelecek olursak bazen işletim sistemi kaynaklı ufak tefek donmalar yaşanıyor yalan yok, iOS kadar başarılı olmadığını söylemiştim zaten kullanıcı deneyimi olarak.

Ama alışılıyor zamanla ve büyük ekran olması bütün sorunları unutturuyor.

Ara sıra kendimi apple store'da buluyorum iPhone X ve 8 plus bakarken, sonra kendimi vazgeçirip çıkıyorum.

Çünkü hakikaten fiyat performans olarak baktığınız zaman s8 ve s8+ Apple'a göre üstün durumdalar çok.

Ama şöyle de bir durum var, ben bir telefon alırım 5 sene kullanırım derseniz Apple alın ama almışken yeni çıkan modelini alın.

Yok arada ben kendime ufak sürpizler yaparım, kolay sıkılırım derseniz bence az kullanılmış uygun fiyata bir s8 alabilirsiniz. Eğer erken sıkılırsanız fazla zararınız olmadan elden çıkarırsınız.

Söyleyeceklerim bu kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafadan 1 sene daha fazla ömrü olur 7'nin.
    32gb olmamak kaydı ile 7 veya daha üstü derim.
    7 plus ın ram'inin 7 ye göre daha yüksek olduğunu da unutmamak gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında bi akıllı telefona şuan ihtiyacım yok ama sırf mahalle baskısından alıcam haa

şuan alo demek için kullandıgım telefon gayette memnunum 1 hafta gidiyo şarjzı

konuya ilgi gösterip yardımcı olup fikirlerini tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da teşekkür ederim
    sanırım kuvvetle muhtemel umarım bi s8 e yöneliyom
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler