User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: kaza sonrası kusur oranına itiraz hakkında

AhmetCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chatlaxs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komisyon kararı ise sonuç değişmez , ancak mahkeme yolu ile başvurabilir oda ülkemiz şartlarında rahat 1,5 yıl sürer
    yorumunuz için teşekkür ederim abi evet komisyon kararı ile sonuçlandı dosya , benim aracım cumartesi onarıldı onarım ücreti hesabıma yattı ,işler bitti şuanda bakalım karşı taraf ne yapacak bundan sonra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza ya göre değişebilir ama başımıza gelen olayı anlatayım sen oradan pay biç.

4 lü yol ağzında bir sokaktan karşıdan karşıya geçerken oldukça hızlı (mahalle arası) gelen bir araç arka soldan vurdu, arabanın bagaj şasi kaydı o kadar şiddetli.

Tutanak tutuldu, hatalı bizmişiz, itiraz ettik sonuç değişmedi. yerde 30+ metre fren izi olmasına rağmen.
    yorumunuz için teşekkür ederim ,ben o aracın geldiğini görmedim , sol tarafımda bina vardı gelen araçlar gözükmüyor orda, zaten yavaştımda arabayı biraz saldım ileri, bi baktım araba geliyo bastım frene ama tam duramadım, onun sağ arka çamurluğa ben vurmuş oldum. sonuç ise ,ben sağdan geldiğim için haklı çıkmışım. bakalım mahkemeye itiraz edecekmi bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim kazada dört yolda oldu, ama iki yönde cadde olarak geçiyor, geçiş üstünlüğü ışık tabela vs iki taraftada yok tamamen sürücülerin kontrolüne kalmış kontrolü sağlamak.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum ama yaklaşık 1 sene önce 4 yolda sağdan gelen araç arkadan tamponuma vurdu, neyse tutanakları tuttuk kusur oranı %100 bana verildi. Aracım arkadan darbe almasına rağmen kusurun %100 bana verilmesine itiraz ettim ama sonuç alamadım.

Sonrasında araştırdığımda karşı taraf kaza robot resmini ben ona sol önden vurdum şeklinde girilmiş. Kaza yaptığımda arkadaş 10 gün önce trafikte arkadan başka bir araca vurduğunu, kaçmaya çalışırken de sol ön çamurluğu bariyere sürttüğünü söylemişti fakat o hasar henüz yapılmamıştı. O ara kafam kalabalıktı uğraşamadım, öyle kaldı mevzu. Geçen hafta bir numaradan arandım, avukat olduğunu bu kusurun bende olmadığını işte itiraz için mahkemeye başvuracağını vs söyledi ve ben kaza fotoğraflarını ve bu mahkeme işleri için vekaletname istedi. Kusur oranı yeniden dağıtılacakmış, benim cebimden yaptırdığım tutar sigortadan talep edilecekmiş buradan onlarda %10 gibi bir mebla alıyorlarmış. Benden ücret olarak bir şey talep etmediklerini belirtti.

Şu devirde ben pek güvenemedim ama böyle bir şey var mıdır? Ben parasından çok kusur oranlarının değişikliğini istiyorum. Bilgi sahipleri var mıdır bu konuda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum ama yaklaşık 1 sene önce 4 yolda sağdan gelen araç arkadan tamponuma vurdu, neyse tutanakları tuttuk kusur oranı %100 bana verildi. Aracım arkadan darbe almasına rağmen kusurun %100 bana verilmesine itiraz ettim ama sonuç alamadım.

Sonrasında araştırdığımda karşı taraf kaza robot resmini ben ona sol önden vurdum şeklinde girilmiş. Kaza yaptığımda arkadaş 10 gün önce trafikte arkadan başka bir araca vurduğunu, kaçmaya çalışırken de sol ön çamurluğu bariyere sürttüğünü söylemişti fakat o hasar henüz yapılmamıştı. O ara kafam kalabalıktı uğraşamadım, öyle kaldı mevzu. Geçen hafta bir numaradan arandım, avukat olduğunu bu kusurun bende olmadığını işte itiraz için mahkemeye başvuracağını vs söyledi ve ben kaza fotoğraflarını ve bu mahkeme işleri için vekaletname istedi. Kusur oranı yeniden dağıtılacakmış, benim cebimden yaptırdığım tutar sigortadan talep edilecekmiş buradan onlarda %10 gibi bir mebla alıyorlarmış. Benden ücret olarak bir şey talep etmediklerini belirtti.

Şu devirde ben pek güvenemedim ama böyle bir şey var mıdır? Ben parasından çok kusur oranlarının değişikliğini istiyorum. Bilgi sahipleri var mıdır bu konuda?
    "Kontrolsüz kavşaklarda motorsuz araç sürücüleri motorlu araçlara, motorlu araç sürücüleri ise sağdan gelen araçlara ilk geçiş hakkını vermek zorundadır. "
    Belki bu husustan dolayı da %100 sana verilmiş olabilir.
    Okumadan imzalamam.....

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben anlatayım işleyişi, her ikisi de sokak veya her ikisi de cadde ise yol sağdan gelenin. Dur tabelası vs yoksa tabi. Eşit olduklarını kabul ediyoruz.

Avukatın yapacağını söyleyeyim. Ele geçirdikleri bir bilirkişi ve eksper yoluyla, kusurun %75 sende %25 karşı tarafta olduğunu gösterir bir rapor düzenleyip sigortaya başvuracak. Sigorta ret edecek. Sonra karşı araç sahibine başvuracaklar. O arkadaş yasal süre içinde itiraz edemezse üstüne kalacak. Sadece bu değil. Vekaleti çok kapsamlı alıyorlar, sizin bilginiz olmadan olur olmaz yerlerden alacak talep edebilirler. Bu şekilde çalışan bir sürücü firma var. Bana kalırsa yanaşmayın derim.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsedildiği gibi avukat vasıtasıyla kusur değişimi mümkün kusur bilirkişi raporu alındıktan sonra tahkim komisyonuna gidilerek kusur değişebilir ve söylediği prim esası doğru birkaç firma tanıyorum bunu yapan arayan firma ismi neydi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Kontrolsüz kavşaklarda motorsuz araç sürücüleri motorlu araçlara, motorlu araç sürücüleri ise sağdan gelen araçlara ilk geçiş hakkını vermek zorundadır. "
    Belki bu husustan dolayı da %100 sana verilmiş olabilir.
    Eyvallah sağdan gelen araca yol vermekle yükümlüyüm de ben yolu almış, neredeyse bitirmişim o ise daha yola yeni giriyor. Bir de o yokuş yukarı çıkıyor ben ise düz yolda gidiyorum. Fren yaptığını, aracının kaydığını duramadığını belirtti. Ben demiyorum ki hatasızım, ama bana %100 kusur verilmesi garip geliyor.

Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlatayım işleyişi, her ikisi de sokak veya her ikisi de cadde ise yol sağdan gelenin. Dur tabelası vs yoksa tabi. Eşit olduklarını kabul ediyoruz.

Avukatın yapacağını söyleyeyim. Ele geçirdikleri bir bilirkişi ve eksper yoluyla, kusurun %75 sende %25 karşı tarafta olduğunu gösterir bir rapor düzenleyip sigortaya başvuracak. Sigorta ret edecek. Sonra karşı araç sahibine başvuracaklar. O arkadaş yasal süre içinde itiraz edemezse üstüne kalacak. Sadece bu değil. Vekaleti çok kapsamlı alıyorlar, sizin bilginiz olmadan olur olmaz yerlerden alacak talep edebilirler. Bu şekilde çalışan bir sürücü firma var. Bana kalırsa yanaşmayın derim.
    Bende şu an kadını sallıyorum, fotoğraflara erişemedim vs diyerek.

Alıntı emreakyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsedildiği gibi avukat vasıtasıyla kusur değişimi mümkün kusur bilirkişi raporu alındıktan sonra tahkim komisyonuna gidilerek kusur değişebilir ve söylediği prim esası doğru birkaç firma tanıyorum bunu yapan arayan firma ismi neydi?
    Firma ismini, kendi isim soy ismini vs söyledi de şu an aklımda değil fakat öğrenebilirim.
    Benim amacım yarın öbür gün bu bana gelip değer kaybı istiyorum diye gelmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değer kaybını istese bile şahıstan değil sizin sigorta şirketinizden talep ederler hasar boyutu 41 bin üzerinde değilse sorun yok Sigorta şirketiniz hasar + değer kaybı tazminatı 41 bine kadar karşılar. eğer 41 bin üzeriyse sizin kaskonuzdan yoksa eğer o zaman şahsa rücü edilir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değer kaybını istese bile şahıstan değil sizin sigorta şirketinizden talep ederler hasar boyutu 41 bin üzerinde değilse sorun yok Sigorta şirketiniz hasar + değer kaybı tazminatı 41 bine kadar karşılar. eğer 41 bin üzeriyse sizin kaskonuzdan yoksa eğer o zaman şahsa rücü edilir.
    Meraktan soruyorum neden 41bin?

Poliçeye göre değişiklik göstermesi gereken bir tutar değil mi bu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman korkmama gerek yok, arkadaşım bana sende kasko olmadığı için senden talep ederler demişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karayolları Motorlu Araçlar Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde bu fiyat belirlenir geçen senelerde daha düşüktü zorunlu trafik sigortası olduğu için bütün sigortalar aynı teminatı karşılıyor. Sadece kasko isteğe bağlı olduğu için İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (İMM) dediğimiz ek teminatı yükseltip alçaltabiliyoruz. Zaten kasko yapan çoğu insanımızın ondanda haberi yok sabit 100 bin gibi bir rakam yapıyorlar genelde kasko için ama ***** artık 100 bine araba kalmadı örneğin bir yüksek meblağlı bir araca vurunca bu sefer kasko teminatıda yetmiyor ve cebimizden karşılamak durumunda kalıyoruz. Onun için imm teminatı bence çok önemli aklınızda bulunsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman korkmama gerek yok, arkadaşım bana sende kasko olmadığı için senden talep ederler demişti.
    karşı tarafın hasarı ne boyutta ne kadar masraf var ona bağlı dediğim gibi.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah sağdan gelen araca yol vermekle yükümlüyüm de ben yolu almış, neredeyse bitirmişim o ise daha yola yeni giriyor. Bir de o yokuş yukarı çıkıyor ben ise düz yolda gidiyorum. Fren yaptığını, aracının kaydığını duramadığını belirtti. Ben demiyorum ki hatasızım, ama bana %100 kusur verilmesi garip geliyor.
    18-19 yaşımızdayken arkadaşımın babasının arabasındayız. Arkadaşım kullanıyor. Sokak arasında giderken 4 yol ağzında bir arabaya arka kapıdan çarptık. İki tarafta yavaş değildi. Bizde hasar çok yoktu tampon ön far gitti ön cam çatladı. Adam neredeyse takla atacaktı arka kapı çamurluk arka teker sizlere ömür.

Abi kusura bakma var mı bir şeyin diye gittik yanına. Kusurlu biziz, arkadaşım ödeyelim abi bir şekilde dedi babasını aradı öderiz onayını aldı. Karşı taraf ben polisi arayacağım ehliyetiniz var mı yok mu alkollü müsünüz ne bileyim diye sorun çıkardı. Neyse 2 türlüde bize kaçtığı için farketmez ara abi sen bilirsin dedik.

Polis geldi tutanak tuttu bir kaç gün sonra sonuç geldi sağdan biz geldiğimiz için %100 karşı tarafa vermiş şuçu.

O gün anladık ki yolun ne kadarını almışsın falan hiç bir önemi yok. Bu şekilde iki araç bir birine dokunduysa sağdan gelen haklı oluyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18-19 yaşımızdayken arkadaşımın babasının arabasındayız. Arkadaşım kullanıyor. Sokak arasında giderken 4 yol ağzında bir arabaya arka kapıdan çarptık. İki tarafta yavaş değildi. Bizde hasar çok yoktu tampon ön far gitti ön cam çatladı. Adam neredeyse takla atacaktı arka kapı çamurluk arka teker sizlere ömür.

Abi kusura bakma var mı bir şeyin diye gittik yanına. Kusurlu biziz, arkadaşım ödeyelim abi bir şekilde dedi babasını aradı öderiz onayını aldı. Karşı taraf ben polisi arayacağım ehliyetiniz var mı yok mu alkollü müsünüz ne bileyim diye sorun çıkardı. Neyse 2 türlüde bize kaçtığı için farketmez ara abi sen bilirsin dedik.

Polis geldi tutanak tuttu bir kaç gün sonra sonuç geldi sağdan biz geldiğimiz için %100 karşı tarafa vermiş şuçu.

O gün anladık ki yolun ne kadarını almışsın falan hiç bir önemi yok. Bu şekilde iki araç bir birine dokunduysa sağdan gelen haklı oluyor.
    Vallahi güzide ülkemin her şeyi gibi trafik kuralları da adaletli bir şekilde işliyor desenize o zaman

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadısımın basına geldi onu anlatayım.

Arkadasıma gelip çarpmıslar %100 arkadasım haklı çıktı verdi arabayı yaptırmaya itiraz etmişler %100 haksız çıktı. Olurmu vs. derken. Bir kere itiraz ediliyormus oyuzden itiraz edemeyip mahkemeye verdiler. Mahkeme 2 sene sürdü %100 haklı çıktı tekrardan paralarını aldırlar. Bu arada parayı kendi karsılamıstı.

Diyeceğim oki %100 haklı oldugunu düşünüyorsan yaptır arabanı ama muallaktaysan bekle.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadısımın basına geldi onu anlatayım.

Arkadasıma gelip çarpmıslar %100 arkadasım haklı çıktı verdi arabayı yaptırmaya itiraz etmişler %100 haksız çıktı. Olurmu vs. derken. Bir kere itiraz ediliyormus oyuzden itiraz edemeyip mahkemeye verdiler. Mahkeme 2 sene sürdü %100 haklı çıktı tekrardan paralarını aldırlar. Bu arada parayı kendi karsılamıstı.

Diyeceğim oki %100 haklı oldugunu düşünüyorsan yaptır arabanı ama muallaktaysan bekle.
    %100 ben haklıyım demiyorum, ama ben kusur oranının yeniden dağıtılmasını istiyorum. Ben %100 hatalı değilim bence, aracıma sonuçta arka kısımdan çarptılar.
    Karşı taraf ne var ne yoksa yaptırmış 10.000 küsür lira para almış sigortadan. Bir tampona 10.000 TL yazılmaz heralde. Amacım karşı tarafa kıllık aslında, eğer bi kötüye kullanma varsa karşı taraf paşa paşa ödesin aldığı parayı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler