User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: kaza sonrası kusur oranına itiraz hakkında

AhmetCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kaza sonrası kusur oranına itiraz hakkında

herkese merhaba ,15 gün önce maddi hasarlı bi kaza yaşadım. karşı tarafla tutanak tuttuk, her şeyi olduğu gibi yazdık ve bi anlaşmazlık olmadı ,tramer sonucu olarak komisyon onayı ile karşı taraf%100 kusurlu çıkmış, benim bi kusurum yokmuş , itiraz için 5 gün süresi varmış geçti süreç , arabam yapılmaya başlayacaktı bu hafta dün, karşı taraf aradı olmadı ,mahkemeye başvurcam dedi itiraz için böyle bir şey olursa, sizce sonuç olur nası mahkeme süreci nası olur, bana bişey olurmu çok uğraştırırmı bu iş ilk kez böyle ,bişey geldi başıma o yüzden stresliyim biraz şimdiden teşekkürler.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam bilmiyorum olayı fakat sonuçta sizle değil bunun kararı veren yer ile kendisi çozucek siz oyle veya boyle trafik sigortasından yaptırıcaksınız aracınızı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam bilmiyorum olayı fakat sonuçta sizle değil bunun kararı veren yer ile kendisi çozucek siz oyle veya boyle trafik sigortasından yaptırıcaksınız aracınızı
    cevabınız için teşekkür ederim sağolun beklliyorum bakalım gelişme ne olacak.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza sonrası kusur oranımızı nasıl öğreniyoruz.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o işten bişey çıkmaz

strese gerek yok

ayrıca boş tehdit gibi duruyor, mahkeme açarım vs.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siz aracınızı şuanki kusur durumuna göre onun sigortasından yaptırırsınız. Eğer ki mahkeme bilirkişi atayıp yeniden inceletip kusuru sizde bulursa ücretin karşılanmasını ister.Ama zaten bu tarz durumlarda itiraz etse de değişen birşey olmuyor genelde içiniz rahat olsun

HalilMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şey çıkmaz o işten. Sadece biraz beklersiniz.
    11' E92 M3 - 34 MCT 30

serhat306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim basima 8 ay once bir kaza geldi onumdeki arac birden durdu geri vitese takti kavsakta ama geri gelmedi bizde herseyi oldugu gibi yazdim ben aracimi servise biraktim exper gelmis bakmis %50 %50 vermis eksper ben 2 gun sonra itiraz ettim exper degisikligi istedim yeni gelen exper beni aradi direk anlattim olayi bu arada ben cokca foto cektim olay yerinde %98 ben hakli ciktim karsi tarafda itiraz hakkini kullandi (ayrica karsi tarafin aracinda hic bir hasar yok bende 5000 tl ye yakin hasar var) sonuc degismedi tabii ben aracimi yaptirdim 30 gun sonrada parasi hesabima yatti yani her arkadan vuran suclu degil olay bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlarınız için çok teşekür ederim beklemedeyim bakalım ne olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhat306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim basima 8 ay once bir kaza geldi onumdeki arac birden durdu geri vitese takti kavsakta ama geri gelmedi bizde herseyi oldugu gibi yazdim ben aracimi servise biraktim exper gelmis bakmis %50 %50 vermis eksper ben 2 gun sonra itiraz ettim exper degisikligi istedim yeni gelen exper beni aradi direk anlattim olayi bu arada ben cokca foto cektim olay yerinde %98 ben hakli ciktim karsi tarafda itiraz hakkini kullandi (ayrica karsi tarafin aracinda hic bir hasar yok bende 5000 tl ye yakin hasar var) sonuc degismedi tabii ben aracimi yaptirdim 30 gun sonrada parasi hesabima yatti yani her arkadan vuran suclu degil olay bu...
    anladım abi yorumun için teşekkür ederim, araç bana çarpmadı ben o araca sağ arka çamurluğunun ordan çarptım ,exper ve komisyon tafik kurallarına göre sağdan gelen araç haklı olduğu için beni haklı bulmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana sigortacım haber verdi nerden bakılıyor bilmiyorum.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana sigortacım haber verdi nerden bakılıyor bilmiyorum.
    2-3 yıl önce tırın biriyle kör nokta kazası yaşadım bütün suçu bana verdiler , itiraz ettik 50-50 bölüştürdüler kusur oranını.

sbm nin sitesinden sorgulama yapabiliyorsun. kaza fotoları vs her şey çıkıyor

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit geri gelsin

Kaza Tespit Tutanağı Sorgula buradan sorgulanıyor

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komisyon kararı ise sonuç değişmez , ancak mahkeme yolu ile başvurabilir oda ülkemiz şartlarında rahat 1,5 yıl sürer
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba ,15 gün önce maddi hasarlı bi kaza yaşadım. karşı tarafla tutanak tuttuk, her şeyi olduğu gibi yazdık ve bi anlaşmazlık olmadı ,tramer sonucu olarak komisyon onayı ile karşı taraf%100 kusurlu çıkmış, benim bi kusurum yokmuş , itiraz için 5 gün süresi varmış geçti süreç , arabam yapılmaya başlayacaktı bu hafta dün, karşı taraf aradı olmadı ,mahkemeye başvurcam dedi itiraz için böyle bir şey olursa, sizce sonuç olur nası mahkeme süreci nası olur, bana bişey olurmu çok uğraştırırmı bu iş ilk kez böyle ,bişey geldi başıma o yüzden stresliyim biraz şimdiden teşekkürler.
    Kaza ya göre değişebilir ama başımıza gelen olayı anlatayım sen oradan pay biç.

4 lü yol ağzında bir sokaktan karşıdan karşıya geçerken oldukça hızlı (mahalle arası) gelen bir araç arka soldan vurdu, arabanın bagaj şasi kaydı o kadar şiddetli.

Tutanak tutuldu, hatalı bizmişiz, itiraz ettik sonuç değişmedi. yerde 30+ metre fren izi olmasına rağmen.

_cAgdAsH_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sbm.org adresinden sonuc cıktıktan sonra 2 iş günü içinde itiraz edebilirdi. süreyi kaçırmasaydı komisyona tekrar geri gönderirlerdi. Yeniden görüşülürdü. Trafik kuralları acık aynı özellikte yollarda birbirlerine göre yolun sagından gelenin gecis üstünlüğü vardır kimin kime neresinden carptıgı önemli değil. Mahkeme yoluyla hak iddia edebileceği birşey kalmamıs.Gecmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza ya göre değişebilir ama başımıza gelen olayı anlatayım sen oradan pay biç.

4 lü yol ağzında bir sokaktan karşıdan karşıya geçerken oldukça hızlı (mahalle arası) gelen bir araç arka soldan vurdu, arabanın bagaj şasi kaydı o kadar şiddetli.

Tutanak tutuldu, hatalı bizmişiz, itiraz ettik sonuç değişmedi. yerde 30+ metre fren izi olmasına rağmen.
    Gecmis olsun,yolun sağından siz gelmiş olmanıza ragmen kusur size verildiyse o kavsakta sizin istikametiniz sokak,o aracın geldiği istikamet cadde hükmündedir gecis üstünlüğü onundur hız fren izi vs anlasmalı tutanaklarda bunların cok hükmü maalesef yok.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _cAgdAsH_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun,yolun sağından siz gelmiş olmanıza ragmen kusur size verildiyse o kavsakta sizin istikametiniz sokak,o aracın geldiği istikamet cadde hükmündedir gecis üstünlüğü onundur hız fren izi vs anlasmalı tutanaklarda bunların cok hükmü maalesef yok.
    Tam olarak böyle oldu ama bana çok mantıksız geliyor.

O zaman bam güm gidelim yol nasıl olsa bizim diye ? Yapacak bir şey yok.

Benzer durumda kardeşim geçitten (bana göre) hatalı geçip suçu olmayan adama çarpmasına rağmen hatayı ona verdiler.

Bu da saçmalığın daniskası, adam yolunda giderken gitti çarptı ve karşı taraf hatalı oldu, neymiş duracakmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet maalesef öyle.. durup yolu kontrol edip boş olduğundan emin olduktan sonra devam edicek yoluna. Neyse can sağolsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler