Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aracın turbo olduğunu belirtmediğiniz için stok 318 is için fazla gelir demişdim. Aracınız turbo ise 8hp zaten bu iş için biçilmiş kaftan.
Bende kendi aracımda 8hp75 kullanıyorum, ve Ankarada bir çok dönüşüm işine yardımcı oluyorum 2jz M50 M57 gibi projelerde 8hp montajladım.
6hp den 8hp ye geçerken herhangi bir ekstra ecu kullandınızmı? Şuan yurduşında ekstra ecu olmadan kullananlar var.
Turbolamik kullanıyorum ama oem beyin ile yürütüldüğü ancak sorunlar olduğunu bende duydum. 8hpxx şanzımanlar 2012 E70 ve E71 modellerinde kullanıldı ancak bu modellerin motoru dizel özelinde N57 yani F kasalarda çıkan motor. Motor beyin yazılımlarıda F kasalardan çevrilme. Özetle 8hp70 E kasalarda motor beyin yazılımı dizel özelinde N57 olmadan oem beyinle arıza vermeden çalışmaz. En basit arıza türbin hızı m57 motorla krank sensöründen alırken N57de şanzıman içinden okunuyor.
Kırık biri çıkar 2012 e70 edc17 beyin yazılımını edc16ya uyarlarsa sorunsuz çalışabilir ancak 4x4 vtg arazi şanzıman arızasını nasıl kapatırlar bilmiyorum.