User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
51 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Akne vulgaris hakkında

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, her konuya çare bulan forumumuz buna da çare bulur umuduyla açtım bu konuyu.

Yaklaşık 3-4 senedir bu hastalıkla cebelleşiyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim, akne sivilcenin daha ileri boyutu gibi birşey. Çoğu zaman iyileşmiyor, irinli dediğimiz kanlı türden oluyor. Çoğu zaman şişiyor, mosmor kalıyor. Hiç bir zaman kendim patlatmadım zaten.

Çok şükür yüzümde veya vucudun başka bir yerinde yok. Sırtımda olduğu için gözükmüyor belki ama hayatımı gerçekten etkiliyor. Bir yere yaslandığım zaman tişörtüm hemen kan oluyor, yazın açık renk tişört giyemiyorum. Kazara patladığı zaman ciddi bir acı veriyor, insan resmen irkiliyor.

Bu 3-4 sene boyunca denemediğim ilaç, losyon, krem, sabun kalmadı. Deve sidiği iyi geliyor deseler onu bile deneyecek hale geldim. Koca karı ilaçları dahil denedim. Kısacası sırtıma sürmediğim b.k püsür kalmadı. Ancak iyileşmiyor. 1-2 ay herşey güzel gidiyor gibi. Sonra tekrar çıkıyor.
    ( Lush kozmetikten aldığım kömür tozu aşırı iyi gelmişti ancak şansıma Lush Türkiye'den çekildi)

3 ayrı doktora gittim, hepsinde testler yapıldı. Herhangi bir kronik rahatsızlığım yok, sadece ufak bir kaç şeye alerjim var. Kan değerleri, hormon değerleri normal. Karaciğerde yağlanma veya başka bir rahatsızlık yok. Böbrekler normal. Kilom normal. (174 boy 64 kiloyum)

Bu 3 doktorun ortak önerisi de Roaccutane denilen kırmızı reçeteyle satılan ilaç. İnanılmaz tehlikeli araştırdığım kadarıyla. Vucuttaki yağ oranın tamamen bitiriyor. Yan etkileri inanılmaz fazla. Bunu kullanıp intihar eden, başkasına saldıranlar bile var.

Biraz uzun oldu biliyorum ancak bu ilacı asla kullanmak istemiyorum. Belki forumda bu hastalıkla karşılaşmış birileri vardır umuduyla açtım konuyu. Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu gidişle egr , dpf , kat ne varsa iptal edeceğim
    ben roaccutane tarzı ilaçları 3 farklı zamanda kullandım çok memnun kaldım tavsiye ederim günde 3 4 litre en az su içmelisin onun dışında burun kanaması gibi yan etkileri var en kötüsü cinsel organının delik kısmı dona yapışıyor gece çişe kalktığın zaman uyku sersemi donu indirdiğin zaman çığlık atabilirsin

AhmetKaratay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dipnot: Bendede mor akne vardı ve her gören yüzüne ne oldu diyordu kesin çözüm geçiriyor. İlk zamanlar sıkıntı yaşayabilirsin dudakların falan patlayabilir bol bol bepanten kullan ama çekilen çile alacağın sonuca emin ol değer

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cerrahi müdahale ile alınamıyor mu, bende küçükken kan çıbanı çıkmıştı aldırmıştım ona benzer birşey mi bilemedim
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte kişiye göre değişkenlik gösteriyor anladığım kadarıyla bu zıkkım ilaç. Kimisi diyor aylar boyu kabızlık yaptı, dudaklarım çatlıyordu kuruluktan.
    Kimisinin hali tavrı acaip değişmiş, en ufak şeye sinirlenmeler bağırmalar falan.
    Kimisi aşırı duygusal olmuş, özellikle kızlar en ufak şeyde ağlar hale gelmiş.
    Şimdi zaten işsizlikten dolayı stres mevcut, bir de bu ilaçla kimyamızı iyice bozmayalım, ben emin olamadım valla
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Grimlord ben de işsizim durumlarımız çok benzer işe girince başlayalım bu ilaca en mantıklı seçenek o olacak sanırım.
    Bence asıl işşizken mantıklı bu ilaca girmek, yüzünüzde vs bahsedilen kusmalar olacaksa evde otururken olsun, her gün insan içine çıkmak zorunda olduğunuz zamanlarda değil Kendimi sizin yerinize koyunca böyle düşündüm.

Roaccutane için de; lisede mi üniversitede mi tam hatırlamıyorum çevremde bir çok (özellikler kız) arkadaşımın kullandığını hatırlarım, geçmeyen sivilcelere son çare olarak. En son eczacı bir kız arkadaşım vardı, o kullanıyordu, bol da makyaj yapar o kusmaları ustalıkla gizlerdi ama kendi ağzından anlattığı kadarıyla abartılı bir durumu yoktu, genel cilt ve dudak kuruluğunu bol bol nemlendirici kullanarak geçiştiriyordu.

Kimsenin de kimseyi öldürdüğünü falan duymadım bu ilaç yüzünden Açın bakın yukarda aspirin için dendiği gibi her ilacın saymakla bitmez "olası" yan etkileri var

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim Roaccutane ve zoratanin mi öyle bişi hatırlamıyorum hepsini kullandım, gitmediğim doktor vs kalmadı benimde. işe yaradımı diceksin hiç bir işe yaramadı.
    Yediklerime dikkat etmeye başladım,6 sene boyunca çektim, ama sonra kendiliğinde geçti. sadece sırt bölgesinde ufak ufak çıkıyor. Boşuna o ilaçları kullanma hem maddi yönden hemde sağlığın için saçma saçma rüyalar gördürüyor.
    Tek tavsiyem maydonozu bol bol yemen

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarıda arkadaş bahsetmiş maydonozdan bende zamanında çok faydasını gördüm yanaklarımda alnımda aşırı şekilde sivilce çıkıyordu losyonlar vs kullanıyordum ama dıştan müdahale hep geçiçi çözüm oldu en son mahalleden bi abimizde aynı sıkıntıyı çekmiş maydonoz suyu önerdi bana 1 demet maydonozu tencerede 4,5 litre suda kaynattım sonra her sabah 1 su bardağı aç karnına içtim bitene kadar sonrasında bidaha içmiyceksin fazlası karaciğere zarar verebiliyormuş bu süreçte de yüzdeki izlerin gitmesi için zeytinyağlı kudret narını pamukla yüzüme pansuman yapmıştım izleri tamamen yok oldu şimdide öyle tek tük çok nadir şekilde ufak çıkıyor ama şuanda deri altı sivilcelerim var dışardan bakınca görünmüyor elleyince hissediliyor bunlar için doktora gitmeyi düşünüyorum bu arada bu bahsettiğim maydonoz suyunu 17-18 yaşlarında kullandım şuanda 26 yaşındayım ozamandan beri büyük sivilcem hiç çıkmadı

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle patlatma , oynama ve bu işin kesin çözümü Roaccutane , aknetrent vs gibi ilaçlar. Genelde herkeste ergenlik döneminde yüzünde vs çıkar ancak benim 2 sene önce göğsümde çıkmaya başladı , içi sürekli iltihap dolu kopardıkça yara olan cinsten. Kullanmadığım antibiyotik, krem vs kalmadı. Babam doktordur bu işin başka çözümü kalmadı diyip gidip aknetrent aldı. İlk başlarda düşük dozaj ile başlayıp daha sonra giderek arttırdım ve çok şükür tamamen bitti. Aynı sizde olduğu gibi antibiyotikli şampuan , normal hap antibiyotik vırt zırt ne varsa kullandım etki etmedi , ne zaman bu ilaca başladıysam sonuç aldım.

İlacın tam olarak içeriği vs kanıtlanamamış durumda evet kötü bir ilaç yan etkileri çok fazla ancak kesin çözüm! 6 ay sonra problem olan bölgende ki değişime inanamayacaksın ve artık çok yaygın bir ilaç , neredeyse her lise - ergenlik çağındaki gence verilen ilaç haliyle çok korkacağın bir durum yok. Forumlarda , ekşi sözlükte falan araştırmaya kalkarsan bu nasıl bir ilaçmış ya dersin ancak sanıldığı gibi değil. Millete kalsa yok intihar etkisi var , yok kendini parçalama etkisi var vs. boş atıp duruyorlar. Psikolojik herhangi bir problemi olmayan her insanın kullanabileceği sadece cilt kuruluğu , dudak çatlaması , eklem ağrıları vs yapan bir ilaç.

İlk ay kullandığımda mongol gibi yaşıyordum sürekli uyku hali , yorgunluk sanki 24 saat inşaatta çalışmış gibiydim daha sonra normal hayatıma döndüm. Sadece dudak çatlaması & kuruması oluyordu o kadar. Her insanın vücut tepkisi ve hormonları aynı olmadığı için herkeste aynı tepkiyi vermiyor.

Özet geçecek olursam sandığın kadar kötü değil ve sonuç mükemmel olacağı için bir an önce başla tek önerim bir yola giriyorsan tam gir sakın ama sakın yarıda bırakma! Çektiğin çile yanına kalır , sonuçta koca bir "0" olur.
    ABO TRADING
    STR

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle patlatma , oynama ve bu işin kesin çözümü Roaccutane , aknetrent vs gibi ilaçlar. Genelde herkeste ergenlik döneminde yüzünde vs çıkar ancak benim 2 sene önce göğsümde çıkmaya başladı , içi sürekli iltihap dolu kopardıkça yara olan cinsten. Kullanmadığım antibiyotik, krem vs kalmadı. Babam doktordur bu işin başka çözümü kalmadı diyip gidip aknetrent aldı. İlk başlarda düşük dozaj ile başlayıp daha sonra giderek arttırdım ve çok şükür tamamen bitti. Aynı sizde olduğu gibi antibiyotikli şampuan , normal hap antibiyotik vırt zırt ne varsa kullandım etki etmedi , ne zaman bu ilaca başladıysam sonuç aldım.

İlacın tam olarak içeriği vs kanıtlanamamış durumda evet kötü bir ilaç yan etkileri çok fazla ancak kesin çözüm! 6 ay sonra problem olan bölgende ki değişime inanamayacaksın ve artık çok yaygın bir ilaç , neredeyse her lise - ergenlik çağındaki gence verilen ilaç haliyle çok korkacağın bir durum yok. Forumlarda , ekşi sözlükte falan araştırmaya kalkarsan bu nasıl bir ilaçmış ya dersin ancak sanıldığı gibi değil. Millete kalsa yok intihar etkisi var , yok kendini parçalama etkisi var vs. boş atıp duruyorlar. Psikolojik herhangi bir problemi olmayan her insanın kullanabileceği sadece cilt kuruluğu , dudak çatlaması , eklem ağrıları vs yapan bir ilaç.

İlk ay kullandığımda mongol gibi yaşıyordum sürekli uyku hali , yorgunluk sanki 24 saat inşaatta çalışmış gibiydim daha sonra normal hayatıma döndüm. Sadece dudak çatlaması & kuruması oluyordu o kadar. Her insanın vücut tepkisi ve hormonları aynı olmadığı için herkeste aynı tepkiyi vermiyor.

Özet geçecek olursam sandığın kadar kötü değil ve sonuç mükemmel olacağı için bir an önce başla tek önerim bir yola giriyorsan tam gir sakın ama sakın yarıda bırakma! Çektiğin çile yanına kalır , sonuçta koca bir "0" olur.
    Edit geri gelsin

Bu arada söylemeyi unuttum yukarı da bahsedilmiş , bu ilacı kullanan herkesin yüzünde genelde akne çıkıpta almaktadır ancak benim göğsümde çıktı çok tuhaf olarak ek olarak ilacın yan etkisinde illa arttıracak , köpürtecek sonra sönecek diye kesin bir şey yok. Bende hiç bir şekilde artma vs olmadı zaten asıl problem göğüs kısmımdı haliyle ne göğüste nede yüzümde bir problem oldu. Ancak liseden hatırlıyorum bu ilacı kullanan arkadaşların yüzünde balon balon şeylerde çıktığı olmuştu , eğer ki ilk 3 veya 4 ay sabredip psikolojine hakim olursan gerisi çok güzel geliyor ve değişime şaşırıyorsun.
    ABO TRADING
    STR

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    roaccutane dan bu kadsr cekinmeyin bence. Doktor kontrolunde kullanin bolca su icin kullanim sirasinda. Ben kullanmadim ama lise ve universite doneminde kullanan cok arkadasim oldu. Hatirladigim kadariyla hepsi kurtuldu aknelerinden. Yan etkilere gelince kullanilan butun ilaclarin yan etkileri vardir. Igne oldugunuz siringanin bile. Burda dikkat edilen fayda/zarar kiyaslamasidir. Yoksa hicbir ilac satilamazdi

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kistik akne oluyor sendede bendeki gibi , benim yuzumde vardi bundan , hatta yuzumde bu sivilce varken uzerine ayna dustu kirildi izi kaldi bide senelerce cektim bu rahatsizligi , cilt altindaki yag bezi tikaninca sisip boyle oluyor.birkac caresi var ama hicbir zaman tamamen duzelmez.20 yaşimdan 28 yaşima kadar her ay yuzumde yada vucudumun cesitli yerinde cikiyordu bundan kocaman kist gibi sonra patliyor falan.yapacagin seylerden ilki sigarayi ve yağli şeyleri birak.ben cips yiyince hemen patliyor bitane. ikincisi ise istanbula gelip kolsuz agop'a gidip muayene ol , derdini bu dunya uzerinde baska hicbir doktor cozemez ondan baska eğer vefat etmediyse , sana recete yazacak asitli vitaminli vs. yapma ilac yaptirir sana eczanede , onu surunce biseyin kalmaz disardan gozuken ama yaği sigarayi birakman lazim.
    Sigara kullanmıyorum abi, yağlı yiyeceklerle de pek aram yok aslında. Ancak ben de farkettim, arada cips falan yiyince sanki artış oluyor gibi.

Alıntı AhmetKaratay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben roaccutane tarzı ilaçları 3 farklı zamanda kullandım çok memnun kaldım tavsiye ederim günde 3 4 litre en az su içmelisin onun dışında burun kanaması gibi yan etkileri var en kötüsü cinsel organının delik kısmı dona yapışıyor gece çişe kalktığın zaman uyku sersemi donu indirdiğin zaman çığlık atabilirsin
    Puhahaha orada bile kuruluk yapıyor yani

Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cerrahi müdahale ile alınamıyor mu, bende küçükken kan çıbanı çıkmıştı aldırmıştım ona benzer birşey mi bilemedim
    Lazer yaptıranlar var, ancak kesin çözüm değil o da. Tekrar çıkma riski var. Bir de sırtımda belki yüzlerce vardır, hangi birine lazer atsınlar

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence asıl işşizken mantıklı bu ilaca girmek, yüzünüzde vs bahsedilen kusmalar olacaksa evde otururken olsun, her gün insan içine çıkmak zorunda olduğunuz zamanlarda değil Kendimi sizin yerinize koyunca böyle düşündüm.

Roaccutane için de; lisede mi üniversitede mi tam hatırlamıyorum çevremde bir çok (özellikler kız) arkadaşımın kullandığını hatırlarım, geçmeyen sivilcelere son çare olarak. En son eczacı bir kız arkadaşım vardı, o kullanıyordu, bol da makyaj yapar o kusmaları ustalıkla gizlerdi ama kendi ağzından anlattığı kadarıyla abartılı bir durumu yoktu, genel cilt ve dudak kuruluğunu bol bol nemlendirici kullanarak geçiştiriyordu.

Kimsenin de kimseyi öldürdüğünü falan duymadım bu ilaç yüzünden Açın bakın yukarda aspirin için dendiği gibi her ilacın saymakla bitmez "olası" yan etkileri var
    Tüm ilaçlarda var yan etkiler ancak işte bu ilaç biraz daha ekstrem sanırım, o yüzden insan çekiniyor biraz

Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim Roaccutane ve zoratanin mi öyle bişi hatırlamıyorum hepsini kullandım, gitmediğim doktor vs kalmadı benimde. işe yaradımı diceksin hiç bir işe yaramadı.
    Yediklerime dikkat etmeye başladım,6 sene boyunca çektim, ama sonra kendiliğinde geçti. sadece sırt bölgesinde ufak ufak çıkıyor. Boşuna o ilaçları kullanma hem maddi yönden hemde sağlığın için saçma saçma rüyalar gördürüyor.
    Tek tavsiyem maydonozu bol bol yemen
    Maydonozu denememiştim, onu da deneyeyim. Bakarsın senin gibi bana da faydası olur, teşekkür ederim

Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıda arkadaş bahsetmiş maydonozdan bende zamanında çok faydasını gördüm yanaklarımda alnımda aşırı şekilde sivilce çıkıyordu losyonlar vs kullanıyordum ama dıştan müdahale hep geçiçi çözüm oldu en son mahalleden bi abimizde aynı sıkıntıyı çekmiş maydonoz suyu önerdi bana 1 demet maydonozu tencerede 4,5 litre suda kaynattım sonra her sabah 1 su bardağı aç karnına içtim bitene kadar sonrasında bidaha içmiyceksin fazlası karaciğere zarar verebiliyormuş bu süreçte de yüzdeki izlerin gitmesi için zeytinyağlı kudret narını pamukla yüzüme pansuman yapmıştım izleri tamamen yok oldu şimdide öyle tek tük çok nadir şekilde ufak çıkıyor ama şuanda deri altı sivilcelerim var dışardan bakınca görünmüyor elleyince hissediliyor bunlar için doktora gitmeyi düşünüyorum bu arada bu bahsettiğim maydonoz suyunu 17-18 yaşlarında kullandım şuanda 26 yaşındayım ozamandan beri büyük sivilcem hiç çıkmadı
    Teşekkür ederim tavsiye için, maydonozu deneyeceğim. Zaten yapmadığım kalmadı, belki bunun faydası olur.

Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu aknetrent dediğiniz roaccutane gibi dozla verilen ilaç değil mi? Daha önce hiç duymamıştım onu, onu da araştırayım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için

Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    roaccutane dan bu kadsr cekinmeyin bence. Doktor kontrolunde kullanin bolca su icin kullanim sirasinda. Ben kullanmadim ama lise ve universite doneminde kullanan cok arkadasim oldu. Hatirladigim kadariyla hepsi kurtuldu aknelerinden. Yan etkilere gelince kullanilan butun ilaclarin yan etkileri vardir. Igne oldugunuz siringanin bile. Burda dikkat edilen fayda/zarar kiyaslamasidir. Yoksa hicbir ilac satilamazdi
    Valla bu gidişle ben de kullanacağım gibi duruyor. Çünkü başka türlü hiç geçmedi. Hep dışarıdan müdahale ettim, demek ki içten kurutmak gerekiyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de sırtımda oluyordu bi ara akdeniz'in tuzlu denizine girince hepsi kayboldu gitti
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de sırtımda oluyordu bi ara akdeniz'in tuzlu denizine girince hepsi kayboldu gitti
    Yıllar sonra bu sene tatile gittim bende, sırf iyice yanayım tuzlu suyla kavrulsun diye deniz yatağında belki 2-3 saat yattım, güneşin altında bir de
    Sonuç? İnanılmaz bir baş ağrısı ancak sırtımdakiler hala duruyordu. Ufakta olsa azaldı ama Ankara'ya dönünce tekrar çıktı

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllar sonra bu sene tatile gittim bende, sırf iyice yanayım tuzlu suyla kavrulsun diye deniz yatağında belki 2-3 saat yattım, güneşin altında bir de
    Sonuç? İnanılmaz bir baş ağrısı ancak sırtımdakiler hala duruyordu. Ufakta olsa azaldı ama Ankara'ya dönünce tekrar çıktı
    sivilce ile oynadığın zaman da yayılıyor her yere . Değişik yaratıklar hiç sevmiyorum , yediğimiz içtiğimiz şeylerle de alakalı mesela en basitinden ceviz yiyince 1 hafta aralıksız bir yerden çıkıyor sivilce
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimki sizinki kadar ileri derecede değildi ama anlatayım.

İlkokulda iken alnım tanınmaz derecede sivilce doluydu, kendi derim gözükmezdi o derece. Bulgaristandayken abim bana temizleyici tonic ve bi adet jel almış. Onları 1 ay boyunca uyguladım ve bi daha alnımda sivilce çıkmadı hiç bi zaman.

Hala arıyorum o jeli bi bulamadım bulsam stok yapıcam eve. Sırtım çıkıyo sadece sivilce, yüzümde 1 tane bile yok ilkokuldan beri
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimki sizinki kadar ileri derecede değildi ama anlatayım.

İlkokulda iken alnım tanınmaz derecede sivilce doluydu, kendi derim gözükmezdi o derece. Bulgaristandayken abim bana temizleyici tonic ve bi adet jel almış. Onları 1 ay boyunca uyguladım ve bi daha alnımda sivilce çıkmadı hiç bi zaman.

Hala arıyorum o jeli bi bulamadım bulsam stok yapıcam eve. Sırtım çıkıyo sadece sivilce, yüzümde 1 tane bile yok ilkokuldan beri
    Sivilcenin iyileşmesi daha kolay, ben sana bir jel önerebilirim. sürdüğün zaman sabaha kurutuyor, o derece.

EFFACLAR DUO (+) , EFFACLAR La Roche-Posay'den.

Akne için normalde ancak sivilcelere de kullanabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sivilcenin iyileşmesi daha kolay, ben sana bir jel önerebilirim. sürdüğün zaman sabaha kurutuyor, o derece.

EFFACLAR DUO (+) , EFFACLAR La Roche-Posay'den.

Akne için normalde ancak sivilcelere de kullanabilirsin.
    teşekkür ederim. Bulgaristan tarafında tanıdığınız varsa onlara da sizin tedavinize yardımcı olucak şeyler var mı diye bi sorun. Orda bu tarz ürünler çok faydalı oluyor. Gidersem bende sorayım sizin için
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    roaccutane'i lise son sınıfta kullandım 1 yıl boyunca. İlacı kestikten 6 ay sonraya dek etki etti ve sivilce olayını bitirdi.

Kulaktan dolma bilgileri boşverin. Başka birindeki etkilerini de dikkate almayın hatta. Her hastanın kullandığı doz, kullanım süresi farklıdır. Ben psikolojik etkisini hissetmedim pek. Çünkü dışarı çıkacak vaktim bile olmuyordu çoğu zaman. (Yüzün kuruyor, dudakların çatlıyor, dudak kremi vs. elzem oluyor bu yüzden ).

Kozmetik çözümlerin alayı geçici. İyi bir doktor ve bilinçli tedaviyle kökünü kurutursun sivilcelerin.

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda yazılmamış ama güneş ve deniz akneye çok iyi geliyor aklınızda olsun. benimde ergenlikte sırtımda çıkıyordu 2 3 ay her gün güneş deniz hepsini bitirdi.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Susuz kalmışsın ondan başın ağrımış.
    Bu arada geçmiş olsun. Şifalar olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler