User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: Akne vulgaris hakkında

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır Ankaradasın, belki denemişsindir ama Ulus’taki derman eczanesini değişik hastalıklar için yaptığı karışımlar konusunda oradaki dedeyi baya övüyorlar. Ben de göz kapağım üstündeki kuruma için bir karışım almıştım, işe yaradı.

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene önce bende sırtımdaki sıvılceler için roucutane kullandım. Benim senin ki gibi o kadar cok iri ve mor değil ufak tefek cok vardu ve Kullanmadan önce denemedğim krem losyon kalmamıştı. Tek çare roucutane 6 ay kullandım kuruluk dan başka hiçbir yan etkisini görmedim. 2 sene oldu tekrar etmedi sırtımda tek tük cıkıyo ve geçiyor
    Elleme Sekelesin...

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır Ankaradasın, belki denemişsindir ama Ulus’taki derman eczanesini değişik hastalıklar için yaptığı karışımlar konusunda oradaki dedeyi baya övüyorlar. Ben de göz kapağım üstündeki kuruma için bir karışım almıştım, işe yaradı.
    O dedeye de gittim abi, dedem götürdü hatta. Ulusta esnafken tanıyormuş. Herif gözünün önünü zor görüyor artık. Sırtını aç dedi, daha bakmadan kremi verdi, 2-3 kıytırık kreme 120 lira para verdim.
    Hiç bir işe yaramadı

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım kardeşim, geçmiş olsun geçer inşallah

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm grimlord akne ile yıllarca mücadele ettim. Denemediğim şey kalmadi. REOGUTAN ı kesinlikle kullanma hele sırt için değmez. Ben yüze bile kullanmadim.
    Akne geçmiyor. 36 yaşındayım hala tek tük çıkıyor doktorda böyle söylemişti zamanında.
    Sivilceye iyi gelen tek şey düzenli ve bol uyku. Gerisi hepsi faso fiso
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

emrah-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sorundan bende muzdaribim roacutanne kullandım fakat 1 ay içerisinde aşırı yan etkisini gördüğümden kestim , burun kanaması parçalanmış dudaklar gözde görme bulanıklıgı v.s , varsa bu ilacın yaptığı işi yapabilecek bir bitkisel çözüm mutlaka deneyebilirim
    BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME ' PDR DENT REPAİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrah-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorundan bende muzdaribim roacutanne kullandım fakat 1 ay içerisinde aşırı yan etkisini gördüğümden kestim , burun kanaması parçalanmış dudaklar gözde görme bulanıklıgı v.s , varsa bu ilacın yaptığı işi yapabilecek bir bitkisel çözüm mutlaka deneyebilirim
    Ben Amerika'dan bir tanıdığına sipariş verdim, bu attığım linkteki ürün bana epey fayda etmişti. İçeriği %100 doğal, kömür tozu ve avokado yağı var içinde. Ciddi manada temizliyordu.

Dark Angels | Face And Body Cleansers | Lush Cosmetics

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dermatolog hekim ne derse onu yapmanız gerekiyor.

Amcalardan dedelerden vti alınır ilaç-karışım alınmaz o vti da yersen işte..

Roaccutane korkulacak bir ilaç değildir. En belirgin yan etkileri sadece Aktif olarak araç kullanamazsınız ve geçiçi olarak gece körlüğü yapar, bununla birlikte dudaklarda çatlamalar başlar sürekli blistex ve bepanthen ile nemlendirmeniz gerekecektir. 6 aylık bir tedavi süreci var mutlaka ve mutlaka bu süre zarfında kullanılmalıdır geçti diye bırakılmamalıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaDCaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermatolog hekim ne derse onu yapmanız gerekiyor.

Amcalardan dedelerden vti alınır ilaç-karışım alınmaz o vti da yersen işte..

Roaccutane korkulacak bir ilaç değildir. En belirgin yan etkileri sadece Aktif olarak araç kullanamazsınız ve geçiçi olarak gece körlüğü yapar, bununla birlikte dudaklarda çatlamalar başlar sürekli blistex ve bepanthen ile nemlendirmeniz gerekecektir. 6 aylık bir tedavi süreci var mutlaka ve mutlaka bu süre zarfında kullanılmalıdır geçti diye bırakılmamalıdır.
    Dediğim gibi 3 dermatolog gezdim, hepsi de roaccutane kullan diyor. Belki başka türlü çözerim diye danışayım dedim ama pek mümkün gözükmüyor. O ilacı da kullanmayı düşünmüyorum açıkcası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar tekrardan, güzel bir güncelleme çekeyim

Amerika'dan sipariş ettiğim ürün geldi. Yaklaşık 5-6 gündür kullanıyorum, aknede gözle görülür azalma mevcut. Acaip kaşındırıyor ki anladığım kadarıyla bu iyileştiğine işaret.

İlaç falan kullanmadan çözeceğim gibi duruyor. Bu derdi çeken herkese tavsiye ederim.

Ürün linkte : Dark Angels | Face And Body Cleansers | Lush Cosmetics

Son derece doğal, içinde bildiğimiz kömür ve bir kaç madde daha var. Akne yada sivilce sorunu olanlar kullanabilir.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar tekrardan, güzel bir güncelleme çekeyim

Amerika'dan sipariş ettiğim ürün geldi. Yaklaşık 5-6 gündür kullanıyorum, aknede gözle görülür azalma mevcut. Acaip kaşındırıyor ki anladığım kadarıyla bu iyileştiğine işaret.

İlaç falan kullanmadan çözeceğim gibi duruyor. Bu derdi çeken herkese tavsiye ederim.

Ürün linkte : Dark Angels | Face And Body Cleansers | Lush Cosmetics

Son derece doğal, içinde bildiğimiz kömür ve bir kaç madde daha var. Akne yada sivilce sorunu olanlar kullanabilir.

Bir süre Roaccutane kullandım, normalde kullanmam gereken sürenin yarısı kadar.
    Sonuç inanılmaz bir iyileşme ve vücut derilerim resmen yenilendi.

Sıkıntıları: Dudak bölgesinde kanlı çatlaklar oluşuyor bu yüzden medikal dudak kremi gerekiyor. Yediğin içtiğin herşeye dikkat etmen gerekiyor, et, sağ ve yağlı yiyecekler vb gibi gıdaları çok tüketemiyorsun. ve yanlış hatırlamıyorsam hiç alkol alamıyorsun ilaç kullandığın dönemde.

Ama tavsiyem eğer bu yöntemle geçmez ise iyi bir doktorla sıkı bir ilaç tedavisi.

İntahar eden vb gibi şeyler şehir efsanesi, ilacın bu tür yan etkileri yok. Ben ilacı kullandığım dönemde sinir stres bile yapmadı sadece yediklerime dikkat ettiğim için kilo verdim ve istediğimi yiyemediğim için biraz sinirlendim

Genel olarak ergenlerde kullanıldığı için ve kullanan ergenlerin ağır akne sorunuyla beraber psikolojik sorunları olduğu için bu intahar muhabbetleri çıkıyor ortaya.

Ama ben boğazım ve dudak çatlakları yüzünden gerekli süre kadar kullanmadım buna rağmen ciddi değişiklikler yaşandı cildimde.

Bir arkadaşımın annesinin (46-47 yaşlarındaydı) yüzü resmen krater kaplıydı, 1 sene kadar kullandı tüm doktor tavsiyelerine uydu ve o kraterler tamamen gitti.

Sadece sivilcelere ve siyah noktalarla değil onların bıraktığı tahribatlara da iyi geliyor.

Tabi mutlaka çok iyi bir doktora gitmen lazım kullanmaya başlamadan zaten epey bir teste tabi tutuluyorsun ve bu testler kullanırkende yapılmaya devam ediyor çünkü ilaç karaciğere zarar verebiliyor.
    Drehmoment ist wichtig

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @BaDCaT yazıca hatırladım, ilaç belli bir sersemlik yapabiliyor bazen ama çok rahatsız etmiyordu beni, aşırı kahve veya sigara içtiğinde bir mide bulantısı ve dikkat dağınıklığı yaşarsın ya işte bende bazen öyle oluyordu. Ama gece körlüğü vb bir sıkıntı yaşamadım.
    Drehmoment ist wichtig

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir ince hortlatıcam konuyu.

Kafa bölgesinde saç diplerinde ve yüzümde aşırı derece sivilce olması nedeniyle doktora gittim. Kan tahlili yapıp bir sıkıntı çıkmazsa muhtemelen roaccutane'a başlıcaz. Alkol kullanmayı tamamen yasaklıyorlar sanırsam ki zaten seven biri değilim önemli değil. Fakat başka kesin tüketilmemesi gereken şeyler var mıdır? Esrar, marihuana gibi şeylerle yan etkisi bulunmakta mı? Daha önce ilacı kullanmış bilen birisi aydınlatabilirse sevinirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler