User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Akne vulgaris hakkında

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Akne vulgaris hakkında

Arkadaşlar selam, her konuya çare bulan forumumuz buna da çare bulur umuduyla açtım bu konuyu.

Yaklaşık 3-4 senedir bu hastalıkla cebelleşiyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim, akne sivilcenin daha ileri boyutu gibi birşey. Çoğu zaman iyileşmiyor, irinli dediğimiz kanlı türden oluyor. Çoğu zaman şişiyor, mosmor kalıyor. Hiç bir zaman kendim patlatmadım zaten.

Çok şükür yüzümde veya vucudun başka bir yerinde yok. Sırtımda olduğu için gözükmüyor belki ama hayatımı gerçekten etkiliyor. Bir yere yaslandığım zaman tişörtüm hemen kan oluyor, yazın açık renk tişört giyemiyorum. Kazara patladığı zaman ciddi bir acı veriyor, insan resmen irkiliyor.

Bu 3-4 sene boyunca denemediğim ilaç, losyon, krem, sabun kalmadı. Deve sidiği iyi geliyor deseler onu bile deneyecek hale geldim. Koca karı ilaçları dahil denedim. Kısacası sırtıma sürmediğim b.k püsür kalmadı. Ancak iyileşmiyor. 1-2 ay herşey güzel gidiyor gibi. Sonra tekrar çıkıyor.
    ( Lush kozmetikten aldığım kömür tozu aşırı iyi gelmişti ancak şansıma Lush Türkiye'den çekildi)

3 ayrı doktora gittim, hepsinde testler yapıldı. Herhangi bir kronik rahatsızlığım yok, sadece ufak bir kaç şeye alerjim var. Kan değerleri, hormon değerleri normal. Karaciğerde yağlanma veya başka bir rahatsızlık yok. Böbrekler normal. Kilom normal. (174 boy 64 kiloyum)

Bu 3 doktorun ortak önerisi de Roaccutane denilen kırmızı reçeteyle satılan ilaç. İnanılmaz tehlikeli araştırdığım kadarıyla. Vucuttaki yağ oranın tamamen bitiriyor. Yan etkileri inanılmaz fazla. Bunu kullanıp intihar eden, başkasına saldıranlar bile var.

Biraz uzun oldu biliyorum ancak bu ilacı asla kullanmak istemiyorum. Belki forumda bu hastalıkla karşılaşmış birileri vardır umuduyla açtım konuyu. Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu gidişle egr , dpf , kat ne varsa iptal edeceğim

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun,

sizin muzdarip olduğunuz dertten muzdarip roaccutane kullanan bir tanıdığım var.
    oda neler denemedi neler sürmedi..
    hatta istanbul pangaltında halk eczanesi diye bi yer var.
    Orda deri hastalıklarını kendi tedavi eden meşhur bir amca var.Sayısız iş başarmış birisidir.
    Fakat o bile yardımcı olamadı

Kızın durumu baya vahimdi akne sivilce hep yüzündeydi.
    SOn çare olarak roaccutane kullandı 7 ay gibi sürede bebek dötü gibi suratı oldu.

roaccutane ile ilgili o zamanlarda çok şey araştırmıştık ; yok karaciğeri bitiriyor yok şu yok bu..
    ama kız hiç problem yaşamadı.
    netteki yan etkilere çok takılmayın derim.
    médiocrité partout

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir spor takviyesi kullanıyor musunuz(toz,içecek vs.) ? Cilt cidden cok hassas yanlış müdahale daha uzun süre acı çekmenize sebep olabilir.Hepsinden önce iyi bir cildiyeci doktor araştırmanızı tavsiye ederim.Bir arkadasımın yüzü dediğiniz gibiydi.1 Yıldır cildiyeci tavsiyesiyle krem,karışım bir şeyler uyguluyor yüzüne ciddi derecede azalma oldu.Detaylarını sorup yazarım ama her ne ilacı olursa olsun mutlaka doktor kontrolünde kullanın.
    dasestar

Gokberk611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüzümdeki sivilceler için 2 kez roaccutune kullanmış biri olarak kişiden kişiye etkileri değişir fakat genel olarak en büyük yan etkileri büyük oranda vücudun her yerindeki kuruluk. hele bir de Ankara gibi soğuk bir yerde daha da zor hale gelecektir bu kuruluk. karaciğer konusunda ilaç protein yapılı olduğu için cidden çok yoruyor vücudu ancak bol su ve düzenli beslenmek bi nebze azaltıyor bu sorunu. her ay düzenli kan kontrolleri yapılarak kullanılabilecek bir ilaç. ve de doktorunuzun ilgili olması lazım. intihar falan bilmem kaç yüz binde bir olay, psikolojisi yerinde olan bir insanın zaten yapacağı bir iş değil. ki şöyle bir şey var ilacın işe yaradığını gördükçe (özellikle 3.ay sonrası) psikolojiniz daha da düzeliyor en azından bende böyle olmuştu.

uzun lafın kısası tabi ki tavsiye değil, ayrıca bünyeden bünyeye farklı özellikler gösteren bir ilaç roaccutune. ben ilk seferinde karaciğer sorunum yüzünden bırakmak zorunda kalmıştım ancak kendi sorumsuzluğumdu kendime bakmamıştım. ikinci kullanışımda her ne kadar istemesem de düzenli kullanınca ilaç gerçekten etkisini gösterdi ve bitirdi sorunumu. ha yüzde yüz çözüm etkisi var kimse demiyor ama en büyük çözümün bu ilaç olduğu kesin. şimdiden geçmiş olsun.
    GN§WORKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun,

sizin muzdarip olduğunuz dertten muzdarip roaccutane kullanan bir tanıdığım var.
    oda neler denemedi neler sürmedi..
    hatta istanbul pangaltında halk eczanesi diye bi yer var.
    Orda deri hastalıklarını kendi tedavi eden meşhur bir amca var.Sayısız iş başarmış birisidir.
    Fakat o bile yardımcı olamadı

Kızın durumu baya vahimdi akne sivilce hep yüzündeydi.
    SOn çare olarak roaccutane kullandı 7 ay gibi sürede bebek dötü gibi suratı oldu.

roaccutane ile ilgili o zamanlarda çok şey araştırmıştık ; yok karaciğeri bitiriyor yok şu yok bu..
    ama kız hiç problem yaşamadı.
    netteki yan etkilere çok takılmayın derim.
    Yakın bir arkadaşım kullandı ilacı, aylar süren kabızlık, vucutta kuruluk falan yaptı. Psikolojiye de acaip etkisi var diyordu. Ondan korktum ne yalan söyleyeyim

Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir spor takviyesi kullanıyor musunuz(toz,içecek vs.) ? Cilt cidden cok hassas yanlış müdahale daha uzun süre acı çekmenize sebep olabilir.Hepsinden önce iyi bir cildiyeci doktor araştırmanızı tavsiye ederim.Bir arkadasımın yüzü dediğiniz gibiydi.1 Yıldır cildiyeci tavsiyesiyle krem,karışım bir şeyler uyguluyor yüzüne ciddi derecede azalma oldu.Detaylarını sorup yazarım ama her ne ilacı olursa olsun mutlaka doktor kontrolünde kullanın.
    Valla dediğim gibi 3 cildiyeciye gittim, hatta birini çok övdüler. Baktı, sabun verdi yolladı. Şimdiye kadar hiç protein tozu vs gibi birşey kullanmadım.

Alıntı Gokberk611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüzümdeki sivilceler için 2 kez roaccutune kullanmış biri olarak kişiden kişiye etkileri değişir fakat genel olarak en büyük yan etkileri büyük oranda vücudun her yerindeki kuruluk. hele bir de Ankara gibi soğuk bir yerde daha da zor hale gelecektir bu kuruluk. karaciğer konusunda ilaç protein yapılı olduğu için cidden çok yoruyor vücudu ancak bol su ve düzenli beslenmek bi nebze azaltıyor bu sorunu. her ay düzenli kan kontrolleri yapılarak kullanılabilecek bir ilaç. ve de doktorunuzun ilgili olması lazım. intihar falan bilmem kaç yüz binde bir olay, psikolojisi yerinde olan bir insanın zaten yapacağı bir iş değil. ki şöyle bir şey var ilacın işe yaradığını gördükçe (özellikle 3.ay sonrası) psikolojiniz daha da düzeliyor en azından bende böyle olmuştu.

uzun lafın kısası tabi ki tavsiye değil, ayrıca bünyeden bünyeye farklı özellikler gösteren bir ilaç roaccutune. ben ilk seferinde karaciğer sorunum yüzünden bırakmak zorunda kalmıştım ancak kendi sorumsuzluğumdu kendime bakmamıştım. ikinci kullanışımda her ne kadar istemesem de düzenli kullanınca ilaç gerçekten etkisini gösterdi ve bitirdi sorunumu. ha yüzde yüz çözüm etkisi var kimse demiyor ama en büyük çözümün bu ilaç olduğu kesin. şimdiden geçmiş olsun.
    Ne yalan söyleyeyim korkuyorum o ilaçtan. Zaten dengesiz bir yapıya sahibim, psikolojik açıdan çökertir beni sonra 3 kişiyle konuştum bu ilacı kullanan, hiç biri önermedi. Bırak öyle kalsın diyen bile oldu. Napsam bilemedim gerçekten. Garantisi de yok dediğin gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ne yalan söyleyeyim korkuyorum o ilaçtan. Zaten dengesiz bir yapıya sahibim, psikolojik açıdan çökertir beni sonra 3 kişiyle konuştum bu ilacı kullanan, hiç biri önermedi. Bırak öyle kalsın diyen bile oldu. Napsam bilemedim gerçekten. Garantisi de yok dediğin gibi..

abi ne yalan diyim ben de hiç bir arkadaşıma önermiyorum ama benim canıma tak etmişti. önceden kullandığım bildiğim için de bir daha hiç girmek istemiyodum o topa. artık yatarken yüzüm falan acıyordu, başlarım ulan böyle işe diye girdim ilaca. sağolsun doktorumla kontrollü gidince de uzun süreli az doz kullanıp atlattık çok şükür. her zaman alternatif çözümlere yönel, canına tak ederse artık belki bir çözüm olabilir
    GN§WORKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokberk611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ne yalan diyim ben de hiç bir arkadaşıma önermiyorum ama benim canıma tak etmişti. önceden kullandığım bildiğim için de bir daha hiç girmek istemiyodum o topa. artık yatarken yüzüm falan acıyordu, başlarım ulan böyle işe diye girdim ilaca. sağolsun doktorumla kontrollü gidince de uzun süreli az doz kullanıp atlattık çok şükür. her zaman alternatif çözümlere yönel, canına tak ederse artık belki bir çözüm olabilir
    Denemediğim kalmadı benim de ama dediğin gibi son çare o olacak gibi. Sanırım kan tahlili yapılıp ona göre dozu veriliyor değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denemediğim kalmadı benim de ama dediğin gibi son çare o olacak gibi. Sanırım kan tahlili yapılıp ona göre dozu veriliyor değil mi?

kan değerlerine bakıp kilona yaşına göre bir dozla başlanıyor. en yüksek 40 miligram veriyorlar benim bildiğim 20 gündüz 20 akşam olmak üzere. şunu söylemeden geçmeyeyim, ilk 3 4 ay daha da kötü hale gelebilir olmayan yerlerde sivilce çıkabilir bunun sebebi vücut tüm her şeyi dışa vuruyor. artık o süreçten sonra temizlenmeye başlıyor. ilk aylardaki o vücudun kusma evresini de kaldıramam dersen gene hiç girme o ilaca.
    GN§WORKS

Nameless34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Roaccutane kullanacaksanız ya da aramızda kullanan varsa özellikle araba kullanırken dikkatli olsunlar depresyondan ziyade acayip dikkat dağanıklığı ve refleks yavşlaması yapıyor, çok afedersiniz o ilacın vereceği tedavinin ta amk spor gazetesi, insanın hem vücudunu hem psikolojisini bozuyor ve herkese o kadarda iyi çözüm olmuyor. bu tarz şeyler genelde stres sonucu oluşuyor mümkün olduğu kadar stresten kaçının.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prospektüsteki olası yan etkileri

ok yaygın etkiler(Her 10 hastanın en az 1 tanesini etkileyebilir)

- Kan testlerinde görülen artmış karaciğer enzimleri
    • Ciltte kuruluk, özellikle dudaklarda ve yüzde; ciltte iltihap, dudaklarda çatlak ve iltihap,döküntü, hafif kaşıntı ve soyulma. Tedavinin başından itibaren nemlendirici kremkullanmalısınız.
    • Cilt normale göre daha kırmızı ve daha hassas olabilir, özellikle yüz.
    • Kolay çürüme, kanama veya pıhtılaşma - eğer pıhtılaşma hücreleri etkilenirse
    • Kansızlık - yorgunluk, sersemlik, solgun cilt - eğer kırmızı kan hücreleri etkilenirse
    • Beyaz kan hücre sayısında azalma (nötropeni) sonucu enfeksiyonlara yatkınlıkta artış -eğer beyaz kan hücreleri etkilenirse
    - Gözde
    (konjonktivit)
    ve göz kapağı bölgesinde iltihaplanma; gözlerde kuruluk ve tahrişhissi. Uygun göz damlası için hekiminize danışınız. Eğer gözleriniz kuruyorsa ve lenskullanıyorsanız, lens yerine gözlük takmanız gerekebilir.
    • Sırt ağrısı; kas ağnsı; eklem ağrısı.
    • Kan yağlan seviyelerinde değişiklikler (HDL ve trigliseridler dahil)
    Yaygın etkiler(Her 10 hastanın en fazla 1 tanesini etkileyebilir j

Baş ağnsı
    • Hafif burun kanamalanna sebep olan, burun içinde kuruma ve kabuklanma
    • Boğazda ve burunda yara ve iltihap.
    • Kanda yüksek kolesterol seviyeleri
    • İdrarda protein veya kan
    Seyrek etkiler(Her 1000 hastanın en fazla 1 tanesini etkileyebilir)

• Döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar.
    • Depresyon ve ilgili bozukluklar. Bunun işaretleri; üzgün ve boş ifade, ruh değişiklikleri,endişe (anksiyete), ağlama nöbetleri, hırçınlık, mutsuzluk, sosyal veya spor aktivitelereolan hevesin kaybedilmesi, aşın veya çok az uyuma, kiloda veya iştahta değişiklikler,okul veya iş performansında azalma veya konsantrasyon sıkıntısını içerir.
    • Var olan depresyonun kötüleşmesi.
    • Sert veya saldırgan olma.
    • Saç kaybı
    (kellik).
    Bu sadece geçici bir süre içindir. Tedavi sonlandınldıktan sonrasaçınız eski haline döner.

Roaccutane Roche 20 Mg Yumuşak Jelatin Kapsül Kullanma Talimatı - İlaç Prospektüsü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlaç ilaç değil resmen kimyasal silah bir yeri iyileştiriyorsa 13 yeri bozuyor resmen. Yok yok vazgeçtim ben, sırtımda dursun gerekirse.

bozdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçici çözümler bulmaktansa sorunu kalıcı olarak halledin yani kökten bataklığı kurutun derim. Roaccutane kullanın. Yan etkilerine baktığınızda bir hayli fazla görünüyor evet ama doktor kontrolünde düzenli olarak aldığınız sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bende dahil çevremdeki arkadaşlarımdan ve hatta kuzenlerimden de kullananlarda oldu (vakti zamanında) büyük faydasını gördük. Yazları açık renk tsirth giyemediğinizi, patladığında acı verdiğini düşünerek kullanmaya başlayın. Geçmiş olsun.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsini okumadım ama
    Roaccutane denilen ilaçtan kullandım . lisedeydim o zmnlarsene 2002 fln sanırım.
    boy kilo oranına göre doktorum hesaplar mg sini yazardı. bende yan etkisi olmadı.
    yalnız abımde tarıf ettıgın sekılde akneler vardı oda Roaccutane kullandı. onun zamanındada yuzundekiler vs iyileşti fakat yıllardır senın tarıf ettıgın gıbı aknelerı mevcut.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de yüzümdeki sivilcelerden aknelerden aşırı derecede rahatsızım. sırtımda omuz bölgelerim zaten tanınmaz halde dediğiniz sırt yaslayamama olayı bende de zaman zaman oluyor sırt çantası takamıyorum atletlerim zaman zaman kan lekesi olur. Çok doktor gezdim cildiye uzmanlarına tek tek gittim kimisi görür görmez roaccutane yazıyor kimisi daha düşük doz ilaç ve losyon veriyor roaccutane dan korktum sizin gibi yan etkilerini okuyunca zaten agresif bi yapım var stresliyimdi ggünlük hayatta başlamaya cesaret edemedim. 24 yaşındayım zaten sivilceleri sıkmaktan yüzüm ay yüzeyi gibi delik deşik şu saatten sonra kaybedecek pek bişeyim yok sanırım cilt güzelliği olarak askere gidiyorum şimdi ama dönüşte roaccutane denen zımbırtıya başlayıp bu işi bitirecceğim. Lisede arkadaşlarım kullandı başlangıçta kusma dönemi oldu yüzleri tanınmayacak hale geldi 2 ay sonra ise tam anlamıyla babyface oldular. 28 yaşına kadar kendiliğinden geçmesini bekleyen ablam da dayanamadı en sonunda kullandı şu an eser yok cildinden sivilceden akneden. Bizim son çaremiz roaccutane üstadım kesin çözüm ve takip edildiğinde karaciğere vücuda zarar vermiyor 10 yıl önce kullanan arkadaşım şu an gayet sağlıklı en azından onu örnek verebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bozdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçici çözümler bulmaktansa sorunu kalıcı olarak halledin yani kökten bataklığı kurutun derim. Roaccutane kullanın. Yan etkilerine baktığınızda bir hayli fazla görünüyor evet ama doktor kontrolünde düzenli olarak aldığınız sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Bende dahil çevremdeki arkadaşlarımdan ve hatta kuzenlerimden de kullananlarda oldu (vakti zamanında) büyük faydasını gördük. Yazları açık renk tsirth giyemediğinizi, patladığında acı verdiğini düşünerek kullanmaya başlayın. Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim Umarım bu ilaca gerek kalmadan başka bir çözüm bulabilirim

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsini okumadım ama
    Roaccutane denilen ilaçtan kullandım . lisedeydim o zmnlarsene 2002 fln sanırım.
    boy kilo oranına göre doktorum hesaplar mg sini yazardı. bende yan etkisi olmadı.
    yalnız abımde tarıf ettıgın sekılde akneler vardı oda Roaccutane kullandı. onun zamanındada yuzundekiler vs iyileşti fakat yıllardır senın tarıf ettıgın gıbı aknelerı mevcut.
    Demek ki bu ilaçla da tamamen geçececeğin garantisi yok abi, hani tamamen iyileştireceğine bilsem yan etkilerine falan katlanabilirim.
    Mesela benim çok ufak yaşlardan itibaren yazları acaip burnum kanardı, burun damarların epey ince derdi doktor. Şuan çok aşırı derecede güneşte kalmazsam kanamıyor ancak bu ilaçla yine tekrar başlarsa bir de onla uğraşmak istemem açıkcası. Valla bilemedim napacağımı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eregli42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de yüzümdeki sivilcelerden aknelerden aşırı derecede rahatsızım. sırtımda omuz bölgelerim zaten tanınmaz halde dediğiniz sırt yaslayamama olayı bende de zaman zaman oluyor sırt çantası takamıyorum atletlerim zaman zaman kan lekesi olur. Çok doktor gezdim cildiye uzmanlarına tek tek gittim kimisi görür görmez roaccutane yazıyor kimisi daha düşük doz ilaç ve losyon veriyor roaccutane dan korktum sizin gibi yan etkilerini okuyunca zaten agresif bi yapım var stresliyimdi ggünlük hayatta başlamaya cesaret edemedim. 24 yaşındayım zaten sivilceleri sıkmaktan yüzüm ay yüzeyi gibi delik deşik şu saatten sonra kaybedecek pek bişeyim yok sanırım cilt güzelliği olarak askere gidiyorum şimdi ama dönüşte roaccutane denen zımbırtıya başlayıp bu işi bitirecceğim. Lisede arkadaşlarım kullandı başlangıçta kusma dönemi oldu yüzleri tanınmayacak hale geldi 2 ay sonra ise tam anlamıyla babyface oldular. 28 yaşına kadar kendiliğinden geçmesini bekleyen ablam da dayanamadı en sonunda kullandı şu an eser yok cildinden sivilceden akneden. Bizim son çaremiz roaccutane üstadım kesin çözüm ve takip edildiğinde karaciğere vücuda zarar vermiyor 10 yıl önce kullanan arkadaşım şu an gayet sağlıklı en azından onu örnek verebilirim
    İşte kişiye göre değişkenlik gösteriyor anladığım kadarıyla bu zıkkım ilaç. Kimisi diyor aylar boyu kabızlık yaptı, dudaklarım çatlıyordu kuruluktan.
    Kimisinin hali tavrı acaip değişmiş, en ufak şeye sinirlenmeler bağırmalar falan.
    Kimisi aşırı duygusal olmuş, özellikle kızlar en ufak şeyde ağlar hale gelmiş.
    Şimdi zaten işsizlikten dolayı stres mevcut, bir de bu ilaçla kimyamızı iyice bozmayalım, ben emin olamadım valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Grimlord ben de işsizim durumlarımız çok benzer işe girince başlayalım bu ilaca en mantıklı seçenek o olacak sanırım.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bosuna evham yapmayın.kullanın. okadar zarar aspirinde bile var.
    gececegının garantısı var dıyemem ama %99 gecer.%1 sendekı akne farklı bır yapıdadır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kistik akne oluyor sendede bendeki gibi , benim yuzumde vardi bundan , hatta yuzumde bu sivilce varken uzerine ayna dustu kirildi izi kaldi bide senelerce cektim bu rahatsizligi , cilt altindaki yag bezi tikaninca sisip boyle oluyor.birkac caresi var ama hicbir zaman tamamen duzelmez.20 yaşimdan 28 yaşima kadar her ay yuzumde yada vucudumun cesitli yerinde cikiyordu bundan kocaman kist gibi sonra patliyor falan.yapacagin seylerden ilki sigarayi ve yağli şeyleri birak.ben cips yiyince hemen patliyor bitane. ikincisi ise istanbula gelip kolsuz agop'a gidip muayene ol , derdini bu dunya uzerinde baska hicbir doktor cozemez ondan baska eğer vefat etmediyse , sana recete yazacak asitli vitaminli vs. yapma ilac yaptirir sana eczanede , onu surunce biseyin kalmaz disardan gozuken ama yaği sigarayi birakman lazim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler