User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
193 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Evde beslenebilecek evcil hayvan

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hamster besle bence
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi oradan buraya nasıl gelecek hayvancağız ? Gelse bile düğün eylül'de gerçi evimiz hazır boş duruyor ama her gün gelip gitmem lazım ona bakmak için. Bi de ilk zamanları evde tek başına bırakmak koyar bana .

bunlar da ana baba gen olaylarına bakılmıyor mu hiç ? Sokaktaki ne kadar güvenilirdir
    Sen gelip alırsın işte Kardeşim ne geni ya boşver birşeycik olmaz sokaktakiler muhtaç en azından birini kurtarmış olursun. Sen nasıl alıştırırsan o şekil de gider bazıları biraz hareketli olur perdelere falan tırmanır bazıları da öyle kafasına göre takılır ama çok acayip hareketleri var eğlendiriyor . Güven konusunda aşı vs yaptırıcaksın zaten sıkıntı olmaz.

KARALOM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana tavsiyem kedi alırken cins kedi almaman derdi cok oluyor hastalıkları kronik sorunları pek yaşanıyor bide gıcık gıcık ırksal özellikleri ssk da olmayınca hayvanda paso cebten yiyor
    yaşar amcalara merhaba de;
    Tanrı kırbacıyız aman nedir bilmeyiz !

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende çok araştırdım bunu ve gerçekten bir köpeğe bakmayı çok istedim fakat henüz nasip olmadı.

Şu an evde muhabbet kuşu bakıyorum, eşimin şirketten arkadaşının kuşu yavrulayınca ondan aldık. Şu an 3 aylık ve gerçekten onla ilgilenmek insanı mutlu ediyor.

Geçenlerde eşimin kuzenine 1 numara Yorkshire Terrier aldık ev ortamına gayet uyumlu. Sabah çıkıp akşam geliyor tüm ev halkı köpeğin bir yaramazlığı vs' si yok. Bunun gibi bizim şirkette çalışan 2 arkadaşımda var biri büyük ırk biri küçük ırk bakıyor onlarda bir sorun olmadığını söylüyor.

Ben 0 numara Maltese Terrier istiyorum, çok küçük oldukları için dışarı çıkarmanda gerekmiyor. Pedine evde tuvaletlerini yapıyorlar. Geçen barınağa gittim, küçük ırk geldiğinde haber verecekler. Sizede tavsiyem sahiplenmeniz.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Balık al,

Bakımı kolay. Bağlanmazsın, ölürse üzüntüsü az olur.
    Tatlı su ile başlar, gerekirse sonra tuzlu suya dönersin.
    Renkli renkli eğlenceli oluyor. 2 haftada yarım saat ilgilenip suyunu değiştirsen kâfi. Başka bir bakım istemiyor.
    Günde 1 defa da yem verdin mi bitti gitti.

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iguana da olabilir
    kedinin tüyü, veterineri, alışana kadar derilere zararı olası ... bizimki evde birkaç gün yalnız kalınca dolapları, çekmeceleri açıp içindekileri dışarı atıyor, ilgi istiyor sürekli
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Semender besle Erzincan civarlarında çok çıkıyor.

Amfibi oldukları için bu şekilde bir ortam hazırlaman gerekiyor.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedinin derdi az ama masrafı cok

kedi sahibi oldugumuzda esim de calısıyordu sonradan ikizlerimiz dunyaya geldi esim isi bırakmak zorunda kaldı. bebeklerimin mecburi ihtiyaclarının dısında kedinin de mecburi ihtiyacları bana giriyor malesef.

kısırlastırma mecburi (200 lira)

2 ay önce hastalandı veteriner masrafları tahliller ve advance mama ile beraber 600 lira sonraki 2 ay advance mama kullanmak zorunda kaldık 200 de ona de 800 lira bobrek rahatsızlıgının bize maliyeti hayvan gayet saglıklı suan

3 ayda bir parazitleri ve veteriner kontrolu 100 lira

her ay 1 kilo proplan kısır kedi maması 30 lira
    her ay koku yapmayan kedi kumu ''sanica'' 10 kg 30 lira

senede bir defa tras 150 lira

masrafları ciddi manada belimi bukuyor bebeklerimin heray sabit gideri 1000 tl bezi maması hastanesi kedinin ortalama aylık masrafı 250 lira cok buyuk paralar kazanmıyorum ve ciddi manada zorluyor beni.

iyi dusunup planlamakta fayda var aldım hadi eyw la bitmyor is.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kediler narkoz ile traş edilmemelidir. Özellikle narkoz ile beraberinde traş yaptırmayın. Kediler narkozdan çok etkilenen ve hasar gören canlılardır. O nedenle narkoz ile kedinizi traş ederim diyen veterinere bir daha gitmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katılıyorum kedi aslında görünmeyen masrafları cok
    yaşar kilosu pastırmyala yarısan özel diyet mama yiyor neymiş beyfendinin idrar yoları ve bagırsagı tıkanıyormuş kac kere ameliyat oldu serumlar yedi
    taranmasıydı gözlerinin silinmesiydi derdi var bi dünya trip üstüne gel dersin gelmez kendi isteyince yataktan kaldırır ama
    13 sene önce 300 liraya almıştım buzamana kadar maması,veteriner,ilaçlar,ameliyatlar,traşlar en az 10 bin yedi sanki özel okulda okuyan pelinsu
    arkadaşlarımda tekir kedi var onlarda evdeki eşya düşmanları kırmadıkları eşya yolmadıkları kanepe kalmadı tekirlerde problem cocuk
    ama hayvan evde güzel bişey evi canlı tutuyor bi hayvan alma daha şansım olsa umbrella kakadu isterim tam mevzucu kuş

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhabbet kuşu da öneriyor arkadaşlarım ,çok eğlenceli oluyormuş var mı besleyen ?
    imzasız..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhabbet kuşu da öneriyor arkadaşlarım ,çok eğlenceli oluyormuş var mı besleyen ?
    eger tek alırsan senin köpegin olur konusur peşinde gezer omzundan kalkmaz agzının içine bile girer diş temizler ama çift alırsan yüzüne bakmazlar kendi aralarında sadece öterler kafa şişirirler

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim evde muhabbet kuşu var. Acayip sıcakkanlı bi hayvan.

Ele gelir, kapısı sürekli açık dışarı çıkar içeri girer, sofrada masanın köşesinde dikilir, biraz ekmek ve marul yer, oyuncu bir hayvan. Derdi tasası hiç yok. Arada sırada yıkanırlar.

Ayda 3 lira yem masrafı, 30 tane a4 kağıt, 2 litre kadar su, yılda 1 gaga taşı 2 liralık
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sürekli yalnız kalacaksa kuş pek uygun olmaz. sıkılıyo depresyona giriyo hayvan.sabahtan akşma kadar hergün yalnız kalacaksa iyi değil. eş alırsanız muhabbet veya küçük papağanlar olabilir.

biz çok besledik kuş( muhabbet, cennet ) öyle olunca ben de kendime bi jako (afrika gri papağanı) aldım. 6 ay baktıktan sonra annemlere bıraktım tek kalınca kızıyor küsüyor hırçınlaşıyorlar. yoksa şu kadar söyleyeyim jako candır inanılmaz zeki kuşlar. büyük papağan alacaksanız ve yanlız kalacaksa çok zor. öyle muhabbet gibi cikcik de ötmez. jako, kakadu, ara gibi büyük papağanlar bağırdımı komşuyu yataktan kaldırır söyleyeyim

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu uykuluyken

Bunlar banyo sonrası

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaDCaT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kediler narkoz ile traş edilmemelidir. Özellikle narkoz ile beraberinde traş yaptırmayın. Kediler narkozdan çok etkilenen ve hasar gören canlılardır. O nedenle narkoz ile kedinizi traş ederim diyen veterinere bir daha gitmeyin.
    yok o kadar kasap degiliz bizzat veteriner arkadasa yardım ettim ben tuttum o kesti
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir ara guinea pig beslemiştim, hatun zoruyla almıştık ama sonradan sevdik.

Çok değişik hayvanlar. Mutlu olduklarında çok enteresan sesler besliyorlar. Onlara özel kafes falan yapmıştım

Sonra hayvanları pet shop'a bıraktı hanımefendi :S

Öncelikle sonuna kadar bakabileceğin bir hayvan al. Kedi olur, köpek olur kuş olur.

Neticede onun da bir canı var ve ihtiyaçları olacak. 3 gün sonra sıkılıp sahiplendirmek istememelisin.

Biz bu yüzden kendi evimizden kiraya çıktık düşün insanın hayatını ne kadar etkiliyor. İmkan varsa köpek güzel alternatif.

Yoksa balık -> kuş -> ginepig -> kedi -> köpek şeklinde gider benim sıralamam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evimde kedi (british shorthair), köpek (labrador) ve kuş (muhabbet) besledim köpeğim 6 ay önce vefat etti. Şu an kedi (2 yaşında) ve kuş (3 yaşında) takılıyorlar. Kedi hala kuşu yakalama derdinde asla bıkmıyor. En az masraflı ve bakımı basit olan kuş, en zor ve masraflı olanı köpek.
    Balık hep uzaktan seversin ama kuş eğer sana alışırsa dibinden ayrılmaz tek sorunu bir bölgeye gitmeye alışırsa orada sabit kalıp altını pisletir. Bende bir bölgede uzun süre kalamıyor mecbur kafesine dönüyor kedi yüzünden. Fakat kafesini hiç kapatmadım ne zaman isterse girip çıkıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler