User Tag List

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
193 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Evde beslenebilecek evcil hayvan

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben balık diyorum açıkcası. Gerçekten uğraşması zevkli ve izlemesi huzur veren bi hobi. Gerçi ben işyerinde bakıyorum ama işyerinde olmasa evde beslerdim kesinlikle. Akvaryumlarımın videolarını atayım şöyle bide

'14 Seat Leon TDI

Slipshod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de balık diyorum. tavsiyem canlı doğuranlar. bakımı zor değildir, masrafı yüksek değildir, ilgi istemezler, ses çıkardı rahatsızlık verdi sıkıntısı yok. akvaryumu bozmuştum tekrar kurasım geldi valla
    Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar!

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Balik nedir dayi , acin youtube dan bi akvaryum videosu aha beslemis kadar oldunuz
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bir ara çok takmıştım, az daha köpek alacaktık iyi ki almamışız sorumluluğu ve zahmeti çok fazla. Kediydi küştü hatta bir ara ördeğe bile heveslendim. Yurtdışında besleyen çok fazla var. Aşağıdaki videolarda bir ev ördeğinin küçüklük ve büyüğünceki hali var, çok tatlı hayvanlar. En sonunda en iyi köpek komşunun diyerekten olayı kapattık.

Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde papagan var ama tavsiye etmiyorum. Ozellikle sabahlari inanilmaz bagiriyor, konusuyor uyku haram. Evde birkac kisi olsun sesinden iki muhabbet edemezsiniz. Cok guzel hayvan ama ayni zamanda cok rahatsiz ediyor bazen tasmasini takip disari cikariyoruz cok dikkat cekiyor hahah

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde kopek beslerim diyenler bir daha dusunsun koca bahce var, kis bahcesi gibi yuvasi var ama hanim ev kopegi yapti, butun duzenimizi degistirdik evde...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde besledigim hayvanlar...

Kedi: Ev aldigim gibi alacagim cocuklara... Kendi isini goren bir hayvan...
    Kopek: Cok sevmistim ama ev icin uygun olmayabilir her zaman... Bahceye alip almamak konusunda bakacagiz ev alinca...
    Ordek : Kedi ile braber besledim... Bize degil kediye alisti. Kanka gibilerdi... Arkadas kediyi vermis (ogrenciyken) ayni gun oldu hayvan... Ben baska bir sehirdeydim... Cok uzulmustum...
    Tavsan : Beslemis olmak icin besledik biraz... cins degildi... Hayvanin ayarlari bozuldu... Lahana ve havuc yediremedik... Ekmek kabugu domates ve salam seviyord
    Sincap : Buyuk kakalamislar bana... Alistiramadim maalesef... Burada ki sincaplardan sonra Turkiye de aldigim belki sincap bile degildi... Fare kirmasi olabilir
    Kaz : Evde besledik... sonra olmadi.. ama alismisti baya ikiside... Bahcesiz cok zor...
    Kus (kanarya muhabbet falan) : 7 sene kanarya besledim.. KAfamdan elimden ayrilmazdi, muhabbbet gibi alismisti... Uzucu bir sekilde oldu... anlatmayayim... Evlilik hediyemizdi... ilk cocugumuzdu diyelim...
    Kaplumbaga: 2010-2017 arasi besledim... ABDye gelince vermek zorunda kaldik... Hamsi uzum vs cok severdi..

Donup baktigimda suan benim sartlarima gore 1. Kedi diyorum... Ama bahceli bir evde keci vs besleyebilirim...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde insandan başka hayvan beslenmez.
    Heleki hayvanı petshoptan alanlara ve o işi ticaretini yapanlara ayrı bir ayar oluyorum. Hayvanın doğasında olmayan beton yığınlarına hapsediyoruz. Bence çok büyük yanlış. Ha yerin olur, geniş bir arazin olur, ortama ayak uydurabilir ve rahatı bozulmaz ise o ortamda o hayvanın istediğini besle, bak, sahiplen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim 2 british oğlumuz var işten eve atıoruz hemen kendimizi onlarsız düşünemiyorum. mutlaka tavsiye ederim. kumuna yapar temizlersin hem artık çok rahat kumlar var. mamasını sabah koyarsın o kafasına göre yer. bakımı kolay. ama imkan varsa iki kedi almak gerek evde tek sıkılmasın. bizimkiler short hair olduğu için tüy problemimiz çok az. 1-2 haftadır bir tarıyoruz
    Romeo <3 Giulietta

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde insandan başka hayvan beslenmez.
    Heleki hayvanı petshoptan alanlara ve o işi ticaretini yapanlara ayrı bir ayar oluyorum. Hayvanın doğasında olmayan beton yığınlarına hapsediyoruz. Bence çok büyük yanlış. Ha yerin olur, geniş bir arazin olur, ortama ayak uydurabilir ve rahatı bozulmaz ise o ortamda o hayvanın istediğini besle, bak, sahiplen.
    ya body'ci kardeşim benim bi de bu düşünce hakim olmaya başladı her insanda anlamış değilim gerçekten. Yukarıda insanlar sokak kedilerini sahiplenin besleyin diyorlar,sokakta her gördüğümüz kedi acınacak halde gözleri kıpkırmızı vücudunun çoğu yeri yara bere içinde,her zaman karnı aç ,korkak,köpeklerden kaçan vs.. bu kedi evde dursa dışarıdaki yaşantısından daha güvenli olmaz mı olur ?

Bir köpeği evde beslemenin ne gibi bir sakıncası olabilir ? İstediğin zaman onu dışarı çıkarıp,dışarı hayatından da mahrum bırakmadan hem kendisine hem de sana sıkı bir dost olsa ne zarar gelir köpekten ?

Muhabbet kuşu diyelim,zaten doğada kaç sene yaşamak için fırsat bulabilir kendine ? Evde besleyen insanlar ortalama 7-10 sene ömürden bahsediyor ki adamlar a'dan z'ye kadar özenle bakıyor. Dışarıda yine kedi ve köpek korkusundan hatta bazen fare yere bile konamıyor hayvanlar.

evin içinde 24 saat kafesin içinde bekletilmesine ben de karşıyım,kafesinin ağzı açık bir şekilde kendine tahsis edilmiş bir oda ,kuşlar için özel doğa süsleriyle konup zaman geçireceği aksesuarlar hiç fena olmaz bu hayvanlara.

alıp da evde kaplan aslan besleyelim demiyoruz ki zaten o hayvanlar doğasız yapamaz. Bu hayvanların kendine hayrı yok ki dışarısı çok güvenilir değil , besleyen insanların videolarını da gördükten sonra hallerinden gayette memnun hayvanlar ,dışarıya bıraksan 1 saat sonra eve dönecek kafadalar
    imzasız..

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayvan betonlar içinde yaşamk için yaratılmamış benim düşüncem bu. Yaralı durumdadır bakıma muhtaçtır, oşekilde olan hayvanı bende birçok zaman evime alıyorum ve sağlık durumu düzelinceye kadar tüm bakımlarını üstlendiğim bir çok hayvanım oldu ancak sonucunda gene ait olduğu yere ya doğa ya yada sokağa kavuştu.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yaşında tekir kedim var, 5 yıldır bizimle beraber, onsuz olmaz , şuan askerdeyim herkesi özlediğim gibi onuda özlüyorum.
    Kedide tüy dökme mevsim geçişlerinde olur, yaz girerken ve ortalarında biz 2 kez tıraş ediyoruz, mamasını Royal canin hair&skin alıyorum, 4kg 120tl civarı oluyor ortalama 2 ay gidiyor, tüy problemi olanlara öneririm büyük oranda çözer.

Kedi evin neşesidir, ve bence insana çok şey öğretiyorlar.
    Evde hayvan beslemek istiyorsanız kesinlikle kedi öneririm, bakımi kolay, sorunsuz, temiz ve size bağlı

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende evde kesi beslenmeli diyorum kendi işini kendi görür oyuncakları ile oynar arada bir siz televizyon izlerken kucağınıza gelir sevdirir başka bir beklentisi olmaz kendini temizler ben çok seviyorum kedileri arkadaşım evinde beslenmeye başladı normalde evde pek sevmezdim ama gerçekten hayran kaldım bence çok asil bir hayvan, ya adam kum a girip işini hallediyor kumdan çıkarken ayakları içerde silkeleyip öyle yere basıyor
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de benim farkettiğim kedinin çok garip bir sıcaklığı var. Mesela karnınız falan ağrıdığında gelip karnınıza yatsa hemen ısıtıyor, psikolojik midir nedir anlamadım ama bana iyi geliyordu
    Abi dediğin doğru kediler sahibinin hastalığını rahatsızlığını hisseder gelir oraya ısıtıp mır mır mır yaparmış biz arkadaşla merak edip sormuştuk hissediyormuş hayvan
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhabbet kuşu ya da kedi ikisi arasında yoğunlaştım,belki ikisi beraber olur
    imzasız..

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim 2 british oğlumuz var işten eve atıoruz hemen kendimizi onlarsız düşünemiyorum. mutlaka tavsiye ederim. kumuna yapar temizlersin hem artık çok rahat kumlar var. mamasını sabah koyarsın o kafasına göre yer. bakımı kolay. ama imkan varsa iki kedi almak gerek evde tek sıkılmasın. bizimkiler short hair olduğu için tüy problemimiz çok az. 1-2 haftadır bir tarıyoruz
    Şu ara sürekli araştırıyorum british shorthair önceliğim tabii ki sahiplenme ama merak edip şöyle bir sorim dedim 1200 tl den 2500 tl lere kadar yükseldi. Yok ithal yok yerli üretim saçma sapan diyaloglar geçiyor.

Bence de kedi en güzeli bu arada. Bahçeli bir evde bile köpek çok zor oldu.
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozyavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ara sürekli araştırıyorum british shorthair önceliğim tabii ki sahiplenme ama merak edip şöyle bir sorim dedim 1200 tl den 2500 tl lere kadar yükseldi. Yok ithal yok yerli üretim saçma sapan diyaloglar geçiyor.

Bence de kedi en güzeli bu arada. Bahçeli bir evde bile köpek çok zor oldu.
    Bu cins bir kedi miydi unuttum ama ,üretilmemeleri gerekiyormuş diye okumuştum . Çok acı çekiyor diyenler vardı kıkırdaklarıyla ilgili problemleri varmış herhalde.
    imzasız..

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kedi mantıklı, Urlada ortak bahçeli sitede oturuyoruz. Yan evimize İstanbul'dan bir aile taşındı. Kedileri hayatında hiç ev dışına çıkmamış. Burada salıverdiler. Kedi o kadar tatlı ki, ayda dolaşan ilk insan gibi geziyor bahçede, taa çatıdaki kuşlara kuruluyor avlamak için vb. İki kere de sinekliği açıp bizim eve girdi arkadaş
    Kısaca kedi mantıklı.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cins bir kedi miydi unuttum ama ,üretilmemeleri gerekiyormuş diye okumuştum . Çok acı çekiyor diyenler vardı kıkırdaklarıyla ilgili problemleri varmış herhalde.
    Anıl o bildiğim kadarıyla Scottish Fold. Kulakları düşük hatta. Tabi daha iyi takip edenler yanlışım varsa düzeltir. Shorthair de o şekildeyse direk tekirlere yöneliriz o zaman.
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozyavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl o bildiğim kadarıyla Scottish Fold. Kulakları düşük hatta. Tabi daha iyi takip edenler yanlışım varsa düzeltir. Shorthair de o şekildeyse direk tekirlere yöneliriz o zaman.
    Vallahi tekir'den ziyade shorthair beslemek isterim , inşallah öyle problemleri yoktur.
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler