User Tag List

Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
193 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Evde beslenebilecek evcil hayvan

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ömrğm boyunca sürekli ked beslemiş biri olarak bende kedi derim..ama ilgi segi şart..ne olursa olsun bunlar sağlanamayacaksa hiç bakılmaması taraftarıyım

JANJ@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde kedi, sultan papağanı, kanarya, kaplumbağa ve balık var, bakım, ilgi dısında diğer sorun da dışarıya tatile vs cıktıgında bırakabilecegin birisi olup olmaması, özellikle kediyi 2 3 günden fazla yanlız bırakmak zor

kedinin şu yatışa hastayım
    K.Atatürk

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Semender besle Erzincan civarlarında çok çıkıyor.

Amfibi oldukları için bu şekilde bir ortam hazırlaman gerekiyor.

her gittiğimde görüyorum her gördüğümde seni anıyorum
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde papagan var ama tavsiye etmiyorum. Ozellikle sabahlari inanilmaz bagiriyor, konusuyor uyku haram. Evde birkac kisi olsun sesinden iki muhabbet edemezsiniz. Cok guzel hayvan ama ayni zamanda cok rahatsiz ediyor bazen tasmasini takip disari cikariyoruz cok dikkat cekiyor hahah
    kakadu bakılabilicek en güzel papağan bence

benimde bitane vardı rahmetli oldu hayatımda boyle bela piç bir hayvan gormedim çok eğleniyordum

şuan gene kakadu arıyorum denk getirirsem alıcam

fakat evde yanlız bıraklıcaksa çok onermiyorum kimseye ilgi alaka çok istiyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedininde manyağı sıkıntı.

Bizdede 2 tane var 2side sahiplenme yoluyla aldık öyle ırk filan değil. bildiğin mix sokak kedisi. fakat birbirlerinden farklılar ilk aldık birtane o yalnız kalmasın diye gittik arkadaş aldık.. olamaz böyle güzellikler.

Fakat gel görki birisi gayet sakin sevecen sevdiriyo kendisini laftan anlıyor gel dersin gelir in dersin iner kendisini sevdirsin bayılır. ses çıkartmaz sağı solu tırmalamaz kırıp dökmez. etrafı karıstırmaz her bulduguna atlamaz seversın gıtmek ıster bıraz daha tutarsın sonra hafıf bı tehtıd eder ya tırnakları hafıf cıkarır ya da elını kapmaya calısır kapsada bısey yapmaz sadece bırak benı der. bıraz daha zorlarsan takar affetmez yalnız kalmasın diye birtane daha aldık.

Tam bir kedi masada birşey görmesin gidip illa aşağı atacak. hırsız ufak seyleri alır goturur saklar zulalar sen yokken cıkartır oynar ısı bıtınce gene zulaya atar. kırar doker koltukları tırmalar tam bir süzme. gel dersin gelmez sevdirmez canı isteyince gelir maaavv maav kafanı s.kr yanına oturur mıyavlar sevmeye elını uzatırsın kacar. manyak.

yakaladınmı sıcırtana kadar sık mıyavlar cevıktır kacmaya calısır hayatta tırnak cıkartmaz. oyle de bır hassas. evde sen yokmussun gıbı takılır sankı gecerken ugruyomus havasında.

bunlar canlı ornekler eger kedı alacaksan nasıl bısey oldugunu secemeyeceksın. şansına ne cıkarsa ama harıkalar.

yalnız bazen ınsanlara cok garıp davranabılıyor mesela @sanctuary35 e takmadan bırakmaz. o erkek babası ıkıtane erkek kedısı var gercı şaşaklar alındı artık ne dersın
    bızımkınlerın ıkısıde kız.

eve gelen mısafırlere ya dırekt atar gıder deler ya gelıp oynuyolar ya sevdırıyolar. adam secerler.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kakadu bakılabilicek en güzel papağan bence

benimde bitane vardı rahmetli oldu hayatımda boyle bela piç bir hayvan gormedim çok eğleniyordum

şuan gene kakadu arıyorum denk getirirsem alıcam

fakat evde yanlız bıraklıcaksa çok onermiyorum kimseye ilgi alaka çok istiyor
    Cockatoo larin dogasinda var ilgi gosterilmezse tuylerini yoluyorlar ciplak kaliyorlar bizimkinin tasmasi var bazen takip yuruyuse cikiyoruz cok dikkat cekiyor foto almamisim nedense videodan ekran ciktisi aldim

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Getir şunu Gelirken de çocuklar bayram etsin
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Getir şunu Gelirken de çocuklar bayram etsin
    Abi chloe cezali gecen kafesinde degil koltukta uyumus koltugun kenarini kemirmis LOL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vahşi sürüngen besleyen var mıdır? Çok merak saldım onlara ama biraz masraflı sanırım bakımları falan. Bilgisi olan var mı

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi chloe cezali gecen kafesinde degil koltukta uyumus koltugun kenarini kemirmis LOL

Bu mu yani tek suçu... Bizim çocukların kırdığı televizyon telefon elektroniğin haddi hesabı yok Bırak koltukları

Dejavu oldum şimdi benim köpeğim de en sevdiğim spor ayakkabı parçalanmıştı
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kedilerin ne çıkıcağı hiç belli olmuyor gerçekten.Ekim ayında çok sevdiğim bir arkadaşıma doğum gününde kedi aldım,çok iyi anlaştı filan ama kedi arkadaşımı kıskanmaya başladı babasını filan tırmalamış, kıza aşıkmı oldu ne hahah gerçi kedide kız.Ben aldığımda bana çok cana yakın davranmıştı şimdi sevmiyor beni

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cockatoo larin dogasinda var ilgi gosterilmezse tuylerini yoluyorlar ciplak kaliyorlar bizimkinin tasmasi var bazen takip yuruyuse cikiyoruz cok dikkat cekiyor foto almamisim nedense videodan ekran ciktisi aldim
    maşallah

valla harika tr denk getirmesi zor hayvan , tekrar edinicem inş evlat gibi seviliyor yaramazlıkları bile güzel

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ball pitonu besleyebilirsiniz yada pogona besleyebilirsiniz bunlar sakin hayvanlar

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence en güzel ev hayvanı hamster. ele alıştırırsanız stresi direk alır. bakımı kolay, akarı kokarı yok.
    Byte-R
    instagram: dogancglr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozyavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ara sürekli araştırıyorum british shorthair önceliğim tabii ki sahiplenme ama merak edip şöyle bir sorim dedim 1200 tl den 2500 tl lere kadar yükseldi. Yok ithal yok yerli üretim saçma sapan diyaloglar geçiyor.

Bence de kedi en güzeli bu arada. Bahçeli bir evde bile köpek çok zor oldu.

bence eve en uygun kedi british short hair. ne çok uslu ne çok yaramaz. ciddi anlamda tüy problemi çok az (özellikle kaliteli mama kullanımında biz acana ya da proplan kullanıyoruz.) tam ev ayarında kediler. özellikle kısırlaştırdıktan sonra iyice uysal oldular. fiyat konusuna gelince ben arkadaşımdan birini ücretsiz birini de 1000tl ye aldım yani kedi başı 500e geldi. sahiplendirme denk getirmek çok zor ama bellide olmaz siteleri facebooku takip etmek gerekir. piyasası biraz uçmuş dediğin gibi rakamlar konuşuluyor. en son bir arkadaşım british aldı 1750tl ye 40 günlük hayvanı vermişler ufacık erken ayırmışlar bence annesinden. parasız almak pek mümkün değil ama en azından bi petshop dışında yavru almak bana daha mantıklı geliyor.

hastalık mevzusuna gelince o durum scotish foldlarda mevcut bende araştırdım baya o kediler için hareketsiz biblo gibi duruyor diyor ama ben hayatımda hiç öle biblo gibi hareketsiz scotish fold görmedim (bizimkinlerin annesi scotish babası british) fakat scotish ile scotish çiftleştirildiğinde mutlaka hastalık çıktığını scotishin british ile çiftleşmesi gerektiğini öğrendim. kedi camiasında bir grup sokak kedileri dışındaki tüm cins kedilere düşman vaziyette sürekli bir karalama olayı var.
    biraz uzun oldu ama british tavsiye ederim oğluşlarımızı çok seviyoruz

@powERS kedileri biraz vahşi çizmece ısırmaca her yol var dediğine inanmayın :P
    Romeo <3 Giulietta

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence eve en uygun kedi british short hair. ne çok uslu ne çok yaramaz. ciddi anlamda tüy problemi çok az (özellikle kaliteli mama kullanımında biz acana ya da proplan kullanıyoruz.) tam ev ayarında kediler. özellikle kısırlaştırdıktan sonra iyice uysal oldular. fiyat konusuna gelince ben arkadaşımdan birini ücretsiz birini de 1000tl ye aldım yani kedi başı 500e geldi. sahiplendirme denk getirmek çok zor ama bellide olmaz siteleri facebooku takip etmek gerekir. piyasası biraz uçmuş dediğin gibi rakamlar konuşuluyor. en son bir arkadaşım british aldı 1750tl ye 40 günlük hayvanı vermişler ufacık erken ayırmışlar bence annesinden. parasız almak pek mümkün değil ama en azından bi petshop dışında yavru almak bana daha mantıklı geliyor.

hastalık mevzusuna gelince o durum scotish foldlarda mevcut bende araştırdım baya o kediler için hareketsiz biblo gibi duruyor diyor ama ben hayatımda hiç öle biblo gibi hareketsiz scotish fold görmedim (bizimkinlerin annesi scotish babası british) fakat scotish ile scotish çiftleştirildiğinde mutlaka hastalık çıktığını scotishin british ile çiftleşmesi gerektiğini öğrendim. kedi camiasında bir grup sokak kedileri dışındaki tüm cins kedilere düşman vaziyette sürekli bir karalama olayı var.
    biraz uzun oldu ama british tavsiye ederim oğluşlarımızı çok seviyoruz

@powERS kedileri biraz vahşi çizmece ısırmaca her yol var dediğine inanmayın :P
    Eylül ayı gibi bana da temin edebileceğimiz düzgün insanlar tarafından bakılmış,anne sütünden hemen kesilmemiş güzel bir erkek yavrusu bulabilir miyiz ?

Çok tüy döküyor diyen de var bu cins'den için . Şans ile alakası olduğunu zannetmiyorum tamamen bakımla ilgilidir herhalde

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpek gerçekten çok zormuş dışarı çıkarmak aşısı hastalığı bakımı bir yere gidersin bırakacağın yer sorun evde tavsiye etmem kimseye gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence kedi almamalısın , naparsan yap döküyor o tüyü ve kedilerin tüyü havada uçuşuyor gırtlağa kaçar bişey olur , köpekte tüy döküyor diyeceksiniz fakat ben havada uçan köpek tüyü görmedim ciltten kopsa bile ağırlık yüzünden yere düşüyor havada uçuşmuyor.köpek kediye göre daha sakin bir yapıda oluyor diyebilirim , kedi heryer onunmuş gibi davranmaya başlıyor belli bi süre sonra , buzdolabının içindeki zeytinin üzerinde bile kedi tüyü görebilirisin ilerleyen zamanlarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eylül ayı gibi bana da temin edebileceğimiz düzgün insanlar tarafından bakılmış,anne sütünden hemen kesilmemiş güzel bir erkek yavrusu bulabilir miyiz ?

Çok tüy döküyor diyen de var bu cins'den için . Şans ile alakası olduğunu zannetmiyorum tamamen bakımla ilgilidir herhalde
    Evde 1 britsh, 1 persian, 1 de sokak kedim var. Sakin olur, kucağa gelir tüğde az döker diye arkadaşımdan yavrusunu aldığım britsh tam bir canavar. Eşyalara zarar vermez ama her yeri dağıtır ve kendini pek sevdirmez zorla mıncıklarım. Sıkılmasın tek başına ama bari bu tembel olsun, kucaktan inmesin diye ücret ile aldığım persian da ırkının tam aksine yaramaz. kucağa gelir ama gardropların üstü, çamaşır makinesinin içi gibi acayip yerlerde gezer. Sokakta kötü vaziyette bulduğum, çok mu olur acaba diye çekinerek sahiplendiğim 2 adet sokak kedim var. Bir tanesi kaçtı, biri bende kaldı. O ise köpek gibi. Peşimden ayrılmaz, kucaktan inmez, söz dinler vs.
    Geçen sene 16 yaşındaki köpeğim ölünce, ilk defa çekinerek sahiplendim kedi. Bana da bir çok kişi sokaktan almamı önerdi. Ama eve uyum sağlamayacağını, agresif olduğunu, eşyalara zarar verdiğini bir çok kişiden duyunca ırk kediye yöneldim ama keşke yönelmeseymişim. Irkın getirdiği belirli davranışlar var ama her şey kedinin karakterinde bitiyor. Benim 3 kedim de ırkının tam tersi özelliklerine sahip.

Birde ırkının getirdiği maliyetler var. Mesela britsh özellikle kısırlaştırıldıktan sonra obur oluyor. Ligt mama + vitamin = Para. Persianın göz akıntı problemi var. Her ay losyonlar + tüy sağlığı için vitamin = Para. Ama sokaktan aldığım kedim maşallah taş gibi.

Sokaktan hamile kedileri doğurana kadar evlerinde bakan, daha sonra yavrulara bir paket mama karşılığı sahiplendiren insanlar var. Bunu gerçekten çıkar gütmeden yapıyorlar. Onlardan destek alabilirsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler