User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
193 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Evde beslenebilecek evcil hayvan

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi barınaklarda mutlaka vardır, bence önce onlara bakın
    barınaklarda yavru oluyor mu ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı barınaklarda oluyor sanırım

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul/ Yedikule'de var. ***** sitede ücretsiz sahiplendirmeler var oralara da bakın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki apartman dairelerinde beslenmeyeceğine dair bir kanun var mı ?
    imzasız..

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apartmanda evcil hayvan yasak değil ta ki apartman sakinlerini rahatsız edene kadar.

Sesten şikayet olursa önce diğer sakinlerin görüşü araştırılır sonra desibel ölçümü yapılır sonunda da uzaklaştırma kararı verilir.Özetle apartmanda çoğunluk rahatsız olursa besleyemezsin.
    Dr.Ecu

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki apartman dairelerinde beslenmeyeceğine dair bir kanun var mı ?
    Apartman yönetmelik kararında çoğunluk evde evcil hayvan beslenemez diye karar aldıysa evcil hayvan beslenemez. Bizim apartmanda almışlar mesela öyle bir karar. Ancak köpek besleyen bir daire var. Kimseyi rahatsız etmediği için kimse sorun etmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can_t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apartman yönetmelik kararında çoğunluk evde evcil hayvan beslenemez diye karar aldıysa evcil hayvan beslenemez. Bizim apartmanda almışlar mesela öyle bir karar. Ancak köpek besleyen bir daire var. Kimseyi rahatsız etmediği için kimse sorun etmiyor.
    Ben de en iyisi öyle bir karar var mı yok mu diye sorup bulandırmadan beslerim,zaten sahip olacağım cins çok büyük sıkıntılar yaratacak bir cins değil . Düzenli eğitim ile çözülür. Bana da kimse yönetim kararını göstermedi zaten.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kararımı verdim pug cinsi bir köpek sahiplenmek istiyorum. Şimdi önümde ki tek engel apartman yönetimi kanunu,herhangi bir toplantı yapılmadı herhalde ya da benim bir bilgim yok. Ki toplantı yapılsa bile eminim karşı çıkacaklarına. Kaderime tüküreyim taşınacağım apartmanda oturanların az çok ne zihniyette olduklarını tahmin edebiliyorum. Köpek ses yapmasa bile ''dinen'' namaz kılınmaz falan filan muhabbetinden şikayeti basarlar.

Ablam avukat,önce zabıta geliyor şikayet üzerine köpeğin basit özelliklerini kontrol edip gidiyor bir yaptırımı yok dedi. Daha sonra tüm daire sakinleri şikayetçi olursa çevre il müdürlüğünden gelip desibel kontrolü yapıyorlarmış,o kontrolünde olumlu çıkması imkansızmış. Şikayet edenin evinden desibel ölçümü yapıldığından ve köpek sürekli havlamadığından imkansızmış.

ama yargıtaydan dönüyor ve uzaklaştırman isteniyor genelde dedi. Avrupa birliğinde ki yasa imzalanmış bizim kanunlarda ancak kafamda deli sorular. Ülkemdeki çoğu insanın anlayışsız olabileceğini düşündüğüm için umudum azalıyor. Daha yavruyken alıp iki gün sonra onu başkasına sahiplendiremem ya da barınağa bırakamam kafayı yerim,ben arabalarıma bile duygusal yaklaşırken bir köpeği sahiplendiğimde apartmandaki anlayışsız insanların başına bela olurum.

Müstakil bir evim belki olmayacak,ya da 10 sene sonra olacak. Ben hayalimi ertelemek istemiyorum
    imzasız..

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erkek evlat

Şaka bir yane en güzeli balık abi mis gibi birde güzel bitkili bir akvaryum tadından yenmiyor.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim en çok hayalim ve isteğim köpek beslemekti zaten;ama şimdi apartman olduğu için alt ve üst komşular anlayışlı olurlar mı çok ses çıkartır mı diye düşüncelerim var. İlk etapta pug tarzı bir köpek beslemek hayalimdi
    Ben king charles besliyorum , ben kizdirmadikca havladigini hiç duymadım ama bu havlamaz demek değil tabi , kazma koklama vs gibi oda doğal bir davranış yapcak bişey yok

Kesinlikle tüm sıkıntısına deger
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kararımı verdim pug cinsi bir köpek sahiplenmek istiyorum. Şimdi önümde ki tek engel apartman yönetimi kanunu,herhangi bir toplantı yapılmadı herhalde ya da benim bir bilgim yok. Ki toplantı yapılsa bile eminim karşı çıkacaklarına. Kaderime tüküreyim taşınacağım apartmanda oturanların az çok ne zihniyette olduklarını tahmin edebiliyorum. Köpek ses yapmasa bile ''dinen'' namaz kılınmaz falan filan muhabbetinden şikayeti basarlar.

Ablam avukat,önce zabıta geliyor şikayet üzerine köpeğin basit özelliklerini kontrol edip gidiyor bir yaptırımı yok dedi. Daha sonra tüm daire sakinleri şikayetçi olursa çevre il müdürlüğünden gelip desibel kontrolü yapıyorlarmış,o kontrolünde olumlu çıkması imkansızmış. Şikayet edenin evinden desibel ölçümü yapıldığından ve köpek sürekli havlamadığından imkansızmış.

ama yargıtaydan dönüyor ve uzaklaştırman isteniyor genelde dedi. Avrupa birliğinde ki yasa imzalanmış bizim kanunlarda ancak kafamda deli sorular. Ülkemdeki çoğu insanın anlayışsız olabileceğini düşündüğüm için umudum azalıyor. Daha yavruyken alıp iki gün sonra onu başkasına sahiplendiremem ya da barınağa bırakamam kafayı yerim,ben arabalarıma bile duygusal yaklaşırken bir köpeği sahiplendiğimde apartmandaki anlayışsız insanların başına bela olurum.

Müstakil bir evim belki olmayacak,ya da 10 sene sonra olacak. Ben hayalimi ertelemek istemiyorum

oldu köpeği aldın, sevdin baktın apartman şikayet ediyor. taşınırsın ordan giderkende bi çakmak çakar geçersin apartmana
    açıkçası bende apartmanda sürekli ciddi gürültülü şekilde havlayan köpek istemem. ama kimseye zararı dokunmayan hayvanları neden istemezler anlamam. bu insanların sevgisizlikleri beni deli ediyor.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oldu köpeği aldın, sevdin baktın apartman şikayet ediyor. taşınırsın ordan giderkende bi çakmak çakar geçersin apartmana
    açıkçası bende apartmanda sürekli ciddi gürültülü şekilde havlayan köpek istemem. ama kimseye zararı dokunmayan hayvanları neden istemezler anlamam. bu insanların sevgisizlikleri beni deli ediyor.
    ciddi uğraşırım da yakmam yok ya küçücük köpek kimseye zararı olmaz. Aylardır araştırıyorum pug cinsi yeterli .

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakmasi biraz sor ama cockatoo alabilirsin bazen tasmasini takip yuruyuse cikarsiniz. Bizde var bazen cikiyoz disari cok dikkat cekiyo

Saka saka hic bulasma. 90 yil fln ysiyor bunlar hic hastlanmadan seni beni gomerler.

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yusuf abi molucan’ın fiyatı tr de araba parası maşallah çok güzel

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bayrampaşalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf abi molucan’ın fiyatı tr de araba parası maşallah çok güzel
    Bizim kus $3-4k civari birsey bizimki birkac aylikken bakmaya baslamis simid 22 yasinda fln . Bide macaw var yesil, kirmizi kocaman papagan biryerde gormustum $14k di ertesi hafta 335i mi 10 bine fln satmistim haha

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim hiç hayvan bakma fikrimiz yokken şu miniği bulduk, daha doğrusu o bizi buldu ıslak üşümüş ve titrer halde, avucuma girdi 2 dk sonra uyudu. O kadar zayıf ki veterine iğne yaparken derinin inceliğinden ilacı vücuduna sıkamıyor...
    2 hafta oldu yaşatmaya çalışıyoruz, şimdiden ailenin parçası oldu... cins hayvan aramak yerine sokaktan zor durumda olan bir hayvanı alın, manevi olarak çok mutlu hissediyorsunuz kendinizi...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylül ayına kalmadan , foruma da üye bir arkadaşımızdan pug cinsi yavru köpek buldum. Arkadaş sağolsun ilgilendi ancak bazı önerilerde bulundu,ben de buraya da danışayım kullananlar hakkında genel bilgi alayım dedim.

Şimdi besleyeceğim eve eylül ayının başında taşınacağım için,örneğin köpeği haziran ayında o eve götürmeye başlasam;sabah öğlen akşam uğrayıp her türlü ihtiyacını giderip kontrol etsem diye düşündüm.Ama yavru sahibi arkadaş ilk 4 ay'ın çok önemli olduğunu köpekle hiç ayrılmamam gerektiğini söyledi. Böyle bir şey şu anda imkansız,çalışıyorum bırakabileceğim kimse de yok ki bırakmam istemem bana alışsın isterim. Şu an ailemle yaşadığım eve de annem müsade etmez eminim .

Ne yapalım sizce? Hazır bulmuşken sahipleneyim mi ? Her gün vaktimi ayırırım,gerekirse haftasonları da kalırım ;ama çok problem olacaksa eylül ayında mı sahiplenme yoluna gideyim ?
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylül ayına kalmadan , foruma da üye bir arkadaşımızdan pug cinsi yavru köpek buldum. Arkadaş sağolsun ilgilendi ancak bazı önerilerde bulundu,ben de buraya da danışayım kullananlar hakkında genel bilgi alayım dedim.

Şimdi besleyeceğim eve eylül ayının başında taşınacağım için,örneğin köpeği haziran ayında o eve götürmeye başlasam;sabah öğlen akşam uğrayıp her türlü ihtiyacını giderip kontrol etsem diye düşündüm.Ama yavru sahibi arkadaş ilk 4 ay'ın çok önemli olduğunu köpekle hiç ayrılmamam gerektiğini söyledi. Böyle bir şey şu anda imkansız,çalışıyorum bırakabileceğim kimse de yok ki bırakmam istemem bana alışsın isterim. Şu an ailemle yaşadığım eve de annem müsade etmez eminim .

Ne yapalım sizce? Hazır bulmuşken sahipleneyim mi ? Her gün vaktimi ayırırım,gerekirse haftasonları da kalırım ;ama çok problem olacaksa eylül ayında mı sahiplenme yoluna gideyim ?
    up up up ...
    imzasız..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler