User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi DSLR - Aynasız

vtec26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi DSLR - Aynasız

Arkadaşlar merhaba,
    Profesyonel fotoğraf makinesi almak istiyorum. Kullanış amacım hobi olarak otomobil fotoğrafı çekmek, tatile vs. gittiğimde fotoğraf çekmek olacak. Aynasızlar ile dslr makinelerin farklarını temel olarak biliyorum sayılır Önerdiğiniz makineler nelerdir? Bütçe max 4-4,5 lensler dahil.
    Not: arka plan bulanik çekecek bir makine ve lens kombinasyonu istiyorum
    Naturally Aspirated FTW
    e36 3.28 Coupe individual

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim, ben de aynı arayıştayım ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben d3200 kullanıyorum. Eski bir makina performansı düşük. Yanında 35 mm f1.8 ,17-50mm f2.8 , 105mm f2.8 kullanıyorum. İlk etapta herhangi bir giriş seviyesindeki dslr Nikon, canon fark etmez alın. Yanına 50 mm 1.8 lens alın. Arka plan bulanık istiyorsanız f 2.8 ve altındaki lenslerden almalısınız.Merak ettiğiniz birşey olursa özelden yazabilirsiniz
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de olympus om-d e-m1 ve fuji x100t kullanıyordum
    olympusu yeni satttım. iki makinedende memnundum ama en iyi kamera yanı olan kamera derim olympus candır. m43 diye geçer sensör boyutu aps-c dslrlardan daha küçüktür ama görüntü kalitesi gayet iyi, sensör küçük görece küçük olduğu için lensleride daha küçük. sadece gövde boyutuna bakıp yanılma. ayrıca zibil gibide lens çeşitliliği var hem sıfır hem ikinci el. m43 makinelerin lensleride birbirine uyumlu başka marka örneğin panasonic m43 lenste alıp takabilirsin.

dezavantajına gelince sensör boyutu görece ufak olduğundan bokeh etkisi yani arkayı flu yapmak biraz daha zordur.

google araştırıp m43 ile çekilen fotoğraflara bakmanı tavsiye ederim. m43 açılımıda micro four thirds öylede aratabilirsin. olympus om-d serisi senin ilacın bence.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim tavsiyem alabileceğiniz en iyi body'yi alıp başlamanız.
    mesela canon 80d alıp yanına canon 50mm f1:8 veya temiz az kullanılmış tamron 17-50mm f2.8 gibi.

sahibinden üzerinde 0 fiyat olarak 80d için 3600 lira gibi rakamlar gördüm. değerlendirilebilir.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 3 sene kadar önce aynı noktadayken Nikon d90 gövde (18/55 yanında geliyor) bir de 18/105 lens aldım.

Memnunum. Değiştireceğimi de düşünmüyorum.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtec26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Profesyonel fotoğraf makinesi almak istiyorum. Kullanış amacım hobi olarak otomobil fotoğrafı çekmek, tatile vs. gittiğimde fotoğraf çekmek olacak. Aynasızlar ile dslr makinelerin farklarını temel olarak biliyorum sayılır Önerdiğiniz makineler nelerdir? Bütçe max 4-4,5 lensler dahil.
    Not: arka plan bulanik çekecek bir makine ve lens kombinasyonu istiyorum
    Aynasız makinaya ekstra para vermek yerine daha ucuz DSLR bir makina alıp lenslere yatırım yaparsan daha iyi sonuç alırsın.

Gece çekimi yapmıyorsan crop lens olmasının dezavantajını çok yaşamazsın.

Eski bir Nikon kullanıcısı olarak ben Canon'a geçtim. Bunun esas sebebi lenslerinin ucuz olması.

Şu anda EOS 77d kullanıyorum. 50mm,40mm,24mm,18-55mm,55-250mm,10-18mm lens aldım. İyi bir body alıp (6D ya da D750 gibi) 2 lens almak yerine, aynı bütçeye 6 lens aldım. Arka planın bulanık çekmesini istiyorsan prime lens ve f değeri düşük olanı tercih etmelisin. Mesela Canon f1.8 50mm lens 150 dolar mı ne burada, ciddi ucuz Nikon'a göre.

Eğer illa aynasız ufak istiyorum dersen, Sony bu konuda en iyilerden.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok o yüzden 2 post olacak. Üstteki yazdığımı aslında özetlemem gerekiyor.

Senin istediğini verecek olan body değil lens. Aynasız almanı önermem. Sebebi hem body hem lensleri acayip pahalı. Üstelik çok lens seçenekleride yok genelde. Aynasızlar vlog günlük foto çekimi vs. için daha ideal.

Canon/Nikon giriş-orta seviye body alırsan lenslerini de uyguna toplarsın. Önemli olan ne istediğini bilmek, ve doğru yerde doğru lensi kullanabilmek.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynasiz makinalarda suan sony önde.
    Seat IBIZA FR

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paraniz varsa sony alpha serileri , aynasizda cok isinizi gorur , video konusunda da cok is gorur .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canon 80d body alacağız desek, lens olarak ne alalım ? Prime düşük f veya başka lens önerilerinizi alabilir miyim, link atarak
    Naturally Aspirated FTW

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu aynalı / aynasız ne diye bilmediğim için araştırırken şu yazıyı okudum.

Belki ilgi duyan birileri vardır ve faydası olur. Soruyu soranlar zaten farkı biliyordur.

DSLR mi Aynasız mı?

SmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu aynalı / aynasız ne diye bilmediğim için araştırırken şu yazıyı okudum.

Belki ilgi duyan birileri vardır ve faydası olur. Soruyu soranlar zaten farkı biliyordur.

DSLR mi Aynasız mı?
    Bu kadar basit düşünerek doğru karar verilemez,açıklayıcı olabilmek için detayları yok etmişler..En başta ergonomi dediğimizde sadece sokak fotoğrafçılığına hitap eden aynasızlar kime göre öne geçiyor anlamadım..Kağıt üstünde küçük ve hafif olmak + gözükebilir ancak Leica kullanan ve senede iki kere siyah beyaz esnaf fotoğrafı çekme amacında olan elit tayfadan değilseniz bir süre sonra makinayı elinizle değil parmaklarınızla kavradığınızı aslında bunun parmak uçlarında gereksiz bir baskı yarattığını anlıyorsunuz..Denge kavramını atlamışlar,D3/70-200mm ile A7II/70-200mm denge ve ergonomi söz konusu olduğunda tahmininizden daha farklı oluyor..İmaj kalitesi ve teknojinin getirdiği yeniliklerle aynasızlar ayrı bir dünya ancak diğer konularda rekabet göremiyorum ben..Biraz Tesla ve atmosferik V12 kapışması gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynasız makinaya ekstra para vermek yerine daha ucuz DSLR bir makina alıp lenslere yatırım yaparsan daha iyi sonuç alırsın.

Gece çekimi yapmıyorsan crop lens olmasının dezavantajını çok yaşamazsın.

Eski bir Nikon kullanıcısı olarak ben Canon'a geçtim. Bunun esas sebebi lenslerinin ucuz olması.

Şu anda EOS 77d kullanıyorum. 50mm,40mm,24mm,18-55mm,55-250mm,10-18mm lens aldım. İyi bir body alıp (6D ya da D750 gibi) 2 lens almak yerine, aynı bütçeye 6 lens aldım. Arka planın bulanık çekmesini istiyorsan prime lens ve f değeri düşük olanı tercih etmelisin. Mesela Canon f1.8 50mm lens 150 dolar mı ne burada, ciddi ucuz Nikon'a göre.

Eğer illa aynasız ufak istiyorum dersen, Sony bu konuda en iyilerden.
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Rica etsem prime lens ile çektiğiniz birkaç fotoğraf paylaşabilir misinz?
    Naturally Aspirated FTW

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence ne istediğinden emin olmadan gidip bi şey alma. Şu an aklın baya karışık gibi duruyor. Önce biraz işin teknik bilgi kısmını araştır. Ne fotoğrafı çekeceksin sana ne lazım ondan emin ol. Özellikle lens için diyorum. Lensin odak uzaklığı nedir, zoom lens nedir prime lens nedir. geniş açı - normal - tele nedir. Diyafram nedir. Autofocus sistemlerinin farkları nedir bunları öğrenmeden gidip 3-4 bin lirayı şu iyiymiş diye yatırma.

örnek olarak diyelim gittim canon 80d aldın üstüne de gittin 50mm 1.8 lens aldın o gövde crop sensöre sahip yani 50mm diye aldığın lens o makineye takınca 75mm gibi davranacak. o lens ile devasa bir salonun yoksa aile fotoğrafı falan çekemezin mesela. tek tek vesikalık çekersin

bir de gövdenin fiyatı artınca fotoğraf kalitesi aynı oranda artmıyor hatta çok çok az artıyor. O aradaki farkı çoğunlukla başka özelliklere veriyorsunuz. gövde yalıtımı, netleme sistemi, daha hızlı işlemci, daha iyi düşük ışık performansı ya da daha pratik kontroller vs. gibi. E bunlara ihtiyacınız yoksa niye bunlara para veriyorsunuz. Spor müsabakası çeken adam için belki netleme hızı ve odak takibi çok önemlidir ya da saniyede 8 kare yerine 10 kare çekebilmesi o farkı verir alır ya da bi haber fotoğrafçısının ayar değiştirmek için menüye girip zaman kaybetmesi, doğa belgesel fotoğrafçısının yağmurda makinayı çantaya kaldırması kabul edilemezdir o farkı verir alırlar gibi gibi uzatılabilir. O makineleri profesyonellerin tercih etmelerinin çok çok farklı sebepleri olabilir yani.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sonyhttps://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/sony-a6000-16-50mm-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi-323254099?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*P LA*232251327*22324009527*58375860087*%7btype%7d*32 3254099*aud-347564256362la-377580410330&gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKpY_vX9 1QAeoOUCPgfdRZC_MQlaQAb4aNQCe2mxo6OR-AZEmWrmbMBoCP4cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxi d=14489-145818-2357-0

arkadaşımda var kullanıyor çok memnun sony alfa serisinden ötesi yalan bu segmentte.
    DR. OWL

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonyhttps://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/sony-a6000-16-50mm-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi-323254099?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*P LA*232251327*22324009527*58375860087*%7btype%7d*32 3254099*aud-347564256362la-377580410330&gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKpY_vX9 1QAeoOUCPgfdRZC_MQlaQAb4aNQCe2mxo6OR-AZEmWrmbMBoCP4cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxi d=14489-145818-2357-0

arkadaşımda var kullanıyor çok memnun sony alfa serisinden ötesi yalan bu segmentte.
    linke tıklaanmıyor şyle koyayım

Sony A6000 16-50mm Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi GittiGidiyor'da 323254099
    DR. OWL

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet sony alpha serisi cok guzel ama hem lens bulmasi zor hemde fiyatlari yuksek lenslerin ustundeki lens ile yetinirim yada bir makina parasini yada daha fazlasini lense verebilirim diyorsaniz mantikli olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler