User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Arabami sattim yeni araç alanakadar nasıl degerlendirebilirim.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çiftlik bank diyen olmamış
    Adam akıllı fikir yazayım diye konuya girdim bunu görünce gülmekten bütün yazacaklarımı unuttum. :)

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faize karşıysan ve elindeki paranın da faize karışması seni rahatsız ediyorsa, ne olursa olsun faiz borcunu kapatman/yapılandırman/sonlandırman senin için daha iyi değil mi?yatırım dediğin hard currency/soft currency al-satları da zaten aynı statüye girmiyor mu? bence hiç bulaşma.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    faize karşıysan ve elindeki paranın da faize karışması seni rahatsız ediyorsa, ne olursa olsun faiz borcunu kapatman/yapılandırman/sonlandırman senin için daha iyi değil mi?yatırım dediğin hard currency/soft currency al-satları da zaten aynı statüye girmiyor mu? bence hiç bulaşma.

Askerde bir arkadaşım vardı tam olarak böyle düşünüyordu. Sen dövize ya da altına param değerlensin diye yatırıyosun ve değerlenene kadar bekliyorsun. Bu da haram derdi. Değişik bir kafa yapısı vardı çözememiştim.
    Instagram: mutusgarage

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerde bir arkadaşım vardı tam olarak böyle düşünüyordu. Sen dövize ya da altına param değerlensin diye yatırıyosun ve değerlenene kadar bekliyorsun. Bu da haram derdi. Değişik bir kafa yapısı vardı çözememiştim.
    saygı duyulacak bir "kafa yapısı". bu da bir tercihtir, saçma da değil.

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39000 tl banka borcunu yapılandır 26000 tl ödeme yaparak. Kalan 13000 tl borcu da 12 ay ödeme olarak yapılandır. Bitsin gitsin.
    En mantıklı yaklaşım bu olmuş zaten hali hazırda bir arabanız varmış, yerinizde olsam ben de bir an evvel borcumu bitirmeye bakarım. Bahsettiğiniz araç çok da idare edilemeyecek gibi değil diye düşünüyorum.

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar araç ufak çok şükür işimizi de görüyor ama eski. Bulunduğum yerde LPG istasyonu dahi yok en yakin yer 50km uzaklıkta burada benzin ve mazot satılıyor. Açıkçası ailede genişliyor. Tüplü arabayı bir türlü sevemedim . şimdi bütün parayı borcuma yatirsam zaten borç kapanmiyor 1000 TL bir karim oluyor ancak yeni araba alicak olsam yine kredi çekicem yani bu krediyi kapatıp yeni kredi çekmenin de hiç bir mantığı yok yani. Hatta yeni çekicegim krediye daha fazla faiz ödüycem çünkü 3 yıl evvel en az faizli konut kredisi çektim. Şuan bu oranlarda bulmanın imkânı yok zaten ihtiyaç kredisi çekicem alicagim araba sıfır olmuycak ki?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu zamanda altına yatırım yapmak ne derece mantıklıdır arkadaşlar özellikle yaza kadar 3 ay gibi bir süreç düşünürsek.
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolar euro al sat yapılabilr

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba al sat yap elindeki parayla artık herkes araba alım satım yapıyor

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba al sat yap elindeki parayla artık herkes araba alım satım yapıyor
    25bine anca megane 1 falan alır sanırım. Bir 25bin altı arabaları listele oturur ağlarsın yemin ediyorum.
    Instagram: mutusgarage

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25bine anca megane 1 falan alır sanırım. Bir 25bin altı arabaları listele oturur ağlarsın yemin ediyorum.
    kuş serisi al sat yaparak kenara 8-10 lira koyan tanıdığım var 3-4 arabada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulunduğum yer araç al-sat için uygun bir yer değil şehir merkezi ve sanayi aşırı uzak 170 km ve de yolu düzgün değil. Burada o işi yapamam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çiftlik bank diyen olmamış
    Bu dediginiz hakkında ufak bir bilgi alabilirmiyim? Karlı bir yatırım mi? Mantıklı bir iş mi?
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39000 tl banka borcunu yapılandır 26000 tl ödeme yaparak. Kalan 13000 tl borcu da 12 ay ödeme olarak yapılandır. Bitsin gitsin.
    %90 dediginiz gibi yapicam banka şubesi ile görüştüm 26 bin borcumu kapatmiyor ama yeniden hesaplama yapti faiz den 1400 TL gibi bir düşüş sağlıyor dedi. Yaklaşık ayni meblada ödemeye devam ederek te 4 taksitte kredi borcumu sonlandirabiliyorum. Biraz daha poloya binerim ama otomatik dizel birazda geniş bir araç ihtiyacım var bunun için 4 ay sonunda bu durum beni yeniden kredi çekmeye zorlayabilir gibi görünüyor

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dediginiz hakkında ufak bir bilgi alabilirmiyim? Karlı bir yatırım mi? Mantıklı bir iş mi?
    (
    Ben mantıklı bulmuyorum ama bazıları çok karlı olduğunu söylüyorlar.

bu arada kemaliye güzel memleket.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

%90 dediginiz gibi yapicam banka şubesi ile görüştüm 26 bin borcumu kapatmiyor ama yeniden hesaplama yapti faiz den 1400 TL gibi bir düşüş sağlıyor dedi. Yaklaşık ayni meblada ödemeye devam ederek te 4 taksitte kredi borcumu sonlandirabiliyorum. Biraz daha poloya binerim ama otomatik dizel birazda geniş bir araç ihtiyacım var bunun için 4 ay sonunda bu durum beni yeniden kredi çekmeye zorlayabilir gibi görünüyor
    ben olsam kredimi kapatır, borcumu azaltırdım. 4 ay sonra dizel otomatik birşeyler bakılabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Enpara 12 ay faiz 250TL sizin 1.400 TL'lik yapılandırma kazancını 5,5 ay da kapatıyor. Paranız kenarda dursun uzun vadeli altın kısa vadeli döviz alım satım ile yapılandırmada ki kazancınıza yaklaşık bir kazanç elde edersiniz.

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek bildiğim borc varken para birikmiyor. annem yıllardır kredi kartı borcuyla para biriktirmeye çalışıyor 10 senedir aynı yerde. o para kenarda durursada net harcanıyor bence borcunuzu kapamak en mantıklısı.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Borcunuzu kapatarak 4 ay sonunda 1.400₺ faizden kâr etmiş oluyorsunuz.Sonrasında gelirinizden normalde borcunuza giden kısım eksilmeyeceği için aracınızı yükseltmeyi rahat rahat düşünebilirsiniz. Çekeceğiniz krediyi de eksiğinizi belirledikten sonra araştırırsınız artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borcunu yapılandır bence. Her ay kenara şu kadar atarım, yok şu kadar çeyrek atarım gibi iddialar genelde gerçekleşemez çünkü

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler