User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Elon Musk Tesla'sını Mars'a Gönderiyor! Falcon Heavy Roketi Fırlatılışı (Canlı Yayın)

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilim, sanayi ve teknolojide avrupadan neden bu kadar geride olduğumuz konusunda ahkam kesen arkadaşların şimdiye kadar bilim, sanayi, teknoloji konularında ya da kültürel anlamda ne tür çalışmaları olduğunu bu konularda ülkeye ne gibi katkıları olduğunu merak ediyorum bende en çok. Yani bu alanlarda şimdiye kadar hiçbir çivi çakmamış insanın ülkemizin bu yanını eleştirmesini çok ironik ve trajıkomik buluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi, Kur'an-ı Kerim'i anlayarak okuyan hastalığın geçmesi için duanın yanında ilaç kullanmak gerektiğini bilir diye bir ifade yazmıştım;ilacın gökten inmeyeceğini,ilacı yapması gerektiğini de anlar herhalde... Umarım daha iyi ifade edebilmişimdir .

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın din kişiseldir. Son 10-15 yıldır,insanlar düşünceleriyle değil,dindar olup olmamalarıyla ötekileştiriliyor. Zaten mesele de burda,herkes istediği dine inanmakta özgür olsaydı(bu bahsettiğim 10-15 yıllık zamanda) şu an bunları konuşuyor olmazdık. Sen alevisin,sen hristiyansın tü kaka diye diye bu hale geldik. Evet inançları,davranışları ters ama sana göre,senin yaşadığın dine göre ters ve bu seni hiç ilgilendirmez.
    Biz hala din üzerinden siyasete,din üzerinden insanları ötekileştirmeye devam ettiğimiz sürece yerimizde sayarız. Taş yerinde ağır,dinini evinde veya belirtilen ibadethanelerde yaşarsın,siyaset yapılan ya da bilim ile uğraşılan yerlerde değil. Zaten bu yüzden hala organik hoşaf muhabbetini konuşuyoruz.

Adamlar uzaya gidiyor,adamlar projeler üretiyor ve buna milyarlarca lira yatırımlar ayırıyor. Bizde ise diyanet işlerine ayrılıyor en büyük bütçe. Peki neden? Tamam bende müslümanım,kendi içimde yaşarım. Ama yanlışa yanlış,doğruya doğru demeyi bilmek gerek her zaman. Bilim şart,eğitim şart,destek şart. Dünya ilerliyor,biz yerimizde sayıyoruz...

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam haberlerde vardı izledim ama diyanetin etkisinden kurtulamadım.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse güldük dimi eveeeeet reklamlar bittiğine göre uzun uzun yazayım düşüncelerimi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorulacak soru neden Mucit ülke değiliz veya olmaya aday bile değiliz?

Öncelikle toplumcu bir yaklaşım sergileyen ülke değiliz.
    İnsanımız kendisinin değerini bilmiyor yatırım yapamıyoruz evlatlarımıza.Yani master remaster remix doktora neyse, neden yurtdışı hayırdır ve neden ısrarla devam ediyor.
    Bizden öncekilerde yapamadı bunu insanına yatırım yapamadı ama üzülmeyin bizim gibi onlarca ülke var.
    Elimizdeki değerleri bozmayalım yeter.Hani memleketimiz tarım ve hayvancılıkta çok iyiydi bize bunu öğrettiler okullarda ne oldu sonunda yurt dışından ithal etmeye başladık.
    Neden sahip çıkamadık tarıma ve hayvancılığa.
    Memleketi sevmek sınırları korumaklamı alakalı bi çakıl taşı vermem aminiyum.
    Sınırlarım bellidir tamam sen çok vatanperversin ama eğitime destek ol bak evladın deney yapmak soru sormak istiyor araştırmak istiyor.Lan işten gelmişim aq bi huzur ver modunda milletimiz al evladım televizyon al evladım telefon bana bulaşmada ne b.o.k yersen ye.

Biz neden aza kanaat etmek zorunda kaldık çünkü büyüklerimiz öyle öğretti şimdi teknoloji sayesinde dejenere olmuş bebeler ingilteredeki lavuğun cool hayatını yaşamaya çalışıyor lan 40 sene önce ananın anası margarin kuyruğundaydı.
    Bakın sapla samanı karıştırmayın 60 sene öncede almanya şöyledi böyleydi demeyin anasını bellediler o savaşlarda ama mucid herifler toparlardılar çok hızlı sanayileştiler.
    Biz bunu yapamadık göbekten bağlıyız avrupaya amerikaya, Ulan kuyumcu kente gidiyorum ara sıra sağda solda amerikan bayraklı kartonlar sordum gençten bi arkadaşa abi bunlar döküm alçısı altınlarda kalıp için kullanıyor. Alçı lan bu alçıyı bile amerikalı iyi yapıyor diye ordan alıyoruz neden? Cevabı adamlar zamanında denemiş yapmış ölmüş yara almış ama amerikalılar pij fuck yii kelimesi ingilizlerin pij olduğunu dolayısı ile amerikalarında pij olduğunu gösteriyor. Tamam pij ama ingilizler dünyaya parmak atıyorlar. Her yerde bu i.p.neler var nasıl çözeceğiz bu durumu.

Sultan süleyman haremdemi geçirdi hayatını adamı halvetten halvete soktunuz şerefsizler ayıp değilmi kimse gık demedi,neden böyle gösteriyorsunuz geçmişimizi.Adam Vatanım sensin dizisinde Yunana sızmış ajan olarak neler yapıyor ama karıyı öpünce olay oluyor.
    Benim çakı gibi kardeşim arkadaşım genç beynimde kpss kazanayım da hayatımı garanti altına alayım diye düşünüyor yazık günah.
    Ulan hadi anlarım bi futbolcu iki futbolcu yabancı olsun ülkedeki futbolda renk olur zamanında insanlar bunları görmüşler alt yapı çalışması yapmış ülkeler futbolcu yetiştirmişler memleketlerine sporcu yetiştirmişler bizde neden yapmadınız. Topcumu olcan lan diyipte futbolla yatıp kalkan başka bir ülke varmı aq.

Benim saçı uzun diye güneydoğuda evi basılan kürt kardeşim var. Ne suçu vardıda ohal zamanı canını yaktın o çocuğun sadece saçı uzun. Sen kürt vatandaşına yıllarca dağdaki Ne Mutlu Türküm diyene yazısını okuttun.Adam türk değil bu ülkede yaşayan bu ülkenin vatandaşı kürt. Düzeltmedin neden düzeltmiyorsun o yazıyı. Ne mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşım diyene neden yapmıyorsun. Bilinç altına işliyorsun sonra o kardeş istanbula veya batıya geliyor birbirimizi kesiyoruz buralarda neden?

Yazacak çok şey varda,
    Kısaca
    Biz dava adamıyız yani duygusal insanlarız gereksiz aşırı özgüven sahibiyiz kalibremiz bu, toplanın Yallah dediğimizde dünya duramaz karşımızda ama olay bu değilki, Beyinlede davranmayı öğrenmeliyiz.Bana birisi deseki psikoloğa git hadi lan derim benim çözemediğimi başkası nasıl çözecek ama öyle değil yediremiyoruz kendimize.
    Bilimi gereksiz görmemek lazım toplum gereksiz görüyor bilimi etrafınız ile düşünmeyin ülkenin geneli gereksiz görüyor bilimi, mahrem namahrem konularına girmemek lazım adam karıma kadın doktor baksın diyor ama kızını doktor yapmak istemiyor bilimi Allah'ı inkar etmek olarak görüyor.
    Devlet karmaşık çok karmaşık ortaokul yıllarında çapa'da tedavi görüyordum ne yaşadığımı ben bilirim. İnsanı yormayan kolay anlaşılır devlet olmalı ama yapamıyoruz.
    Devletimizin eğitime daha çok bütçe ayırması lazım inşallah olacak böylece yetenekli cevherler gün yüzüne daha iyi çıkacak.Her sene eğitim sınav sistemi değişiyor tamam artık yeter yetti yurt dışından kopya çekerek yaşamayalım. Üretin ey bürokratlar üretin Allah rızası için.

Ulan medeni kanunun isviçreden amk esenyurt kadar yer nasıl olur ya nasıl yani neden. Doğrumu yanlışmı onu bile bilmiyoruz neden.
    Ticaret kanunun Almanya ki zamanında topraklarımız limanlar ipek yolu cart curt ama hikaye tabi.

Ne diyorduk bizim gibi ülke çok üzülmeyin.

Veyselden
    Vay delikanlı gönlüm vay....... hepinize.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan ne kadar cahilsiniz yaaa...
    Bişeyde bilseniz gam yemiycem,

Al izle adam açıklamış, bilgi al feyz al biraz.

YouTube

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan ne kadar cahilsiniz yaaa...
    Bişeyde bilseniz gam yemiycem,

Al izle adam açıklamış, bilgi al feyz al biraz.

YouTube
    "Ver bana 100k $................" (üfleye üfleye cıkarayım seni uzaya) dedi herhalde Gerçi bu paralar onlar için komik miktarlardır.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elon gazı biraz fazla açmış, marsı geçecekmiş malesef.......
    Gitmek kadar durmak da önemli .
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "made on world by humans"
    kim okuyacak bunu?
    tabi ki biz
    uzaylılar büyük ihtimalle ingilizce bilmediğine göre
    elon musk gerçekten zeki bir adam
    görseli görenlerin çoğu tesla roadstarın fiyatına bakmıştır
    ben satan biri olsaydım üstüne 5 lira daha koyardım
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

emrekuzdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakırköy'deki ilanın fiyatını takip edeceğim
    98'ies - 05'vtec2 - 93'Accord - 08'Accord - 05'Jazz - 98'Twingo - 05'vtec2 - FD6 - 07'Accord - E39 - G5Prelude - 99'Crv - 08'Auris
    Alıntı RR-V8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı biz mi getirelim yoksa siz gelip bağlar mısınız?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "made on world by humans"
    kim okuyacak bunu?
    tabi ki biz
    uzaylılar büyük ihtimalle ingilizce bilmediğine göre
    elon musk gerçekten zeki bir adam
    görseli görenlerin çoğu tesla roadstarın fiyatına bakmıştır
    ben satan biri olsaydım üstüne 5 lira daha koyardım
    Olaya böyle bakmamak lazım. Reklam yada degil dünya dısı bir yasam formunun o arabayı görüp üzerinde yazanı anlamaya calısmasını düsünmek bile sıradısı bir olay.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden de uzaya giden tesla diye ilan görürsek şaşırırmıyız, hayır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olaya böyle bakmamak lazım. Reklam yada degil dünya dısı bir yasam formunun o arabayı görüp üzerinde yazanı anlamaya calısmasını düsünmek bile sıradısı bir olay.
    nasanın zaten marsta gezen bir aracı var sürekli görüntü ve bilgi gönderiyor hatta bu araba yollanması muhabbetinin üstüne selfi çekip attı
    bu güzel bir reklam marsa roadstar gönderilmesinin aracın üstüne msj yazılmasının ve radyoda müzik çalmasının bir önemi yok
    burada yanlış anlaşılmasın elon muskı elştirmiyorum ztn haddime de değil çok zekice bir hareket yaptı sadece marsa bir araç göndermedi reklamını da yaptı
    bizimkilerde börek gönderiyorlar ; 'Uzaya gonderilen ilk peynirli borek' stratosfere ulaştı - Diken
    vizyon farkı bu işte
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uzay mekiği sürtmesinden dolayı lokal boyalı tesla ilanı görebilirmiyiz acaba ben şuan bunu düşünüyorum

Adamlar uzaya git gel otoban yaptılar biz halen yok osmanlı yok kıbrıs harekatı diye geriye gidelim bari git gel yaparken zaman makinesinide biz bulsak...
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler