User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fethiye'ye yerleşiyorum. Aramızda Fethiye'den arkadaşlar var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fethiye'ye yerleşiyorum. Aramızda Fethiye'den arkadaşlar var mı ?

Herkese merhaba,
    Başlıktada belirttiğim gibi artık Istanbul'dan tası tarağı toplama vakti geldi. Her nekadar genç gözüktekse yaş 50 oldu. E emeklide olduk. Bu sebeple güneye yerleşip kafe açma vakti (şaka şaka bişi açmıycam) geldi. Tercih olarak Fethiye'ye yerleşmeye karar verdik. Tercih sebebi yalnızca Deniz,Kum,güneş, sakinlik. gerisi hikaye.
    Bu konu ile ilgili fikirlerinizi almak isterim. Aramızda Fethiye'den arkadaşlar var mıdır ? Bildiğim kadarıyla galiba Sadık Özyer var. Başka arkadaşlar da varsa onlarında fikirlerini dinlemek isterim. Zira birçok konuda sormak istediğim şeyler var. İsterlerse özelden mesajlaşırız.

Öncelikle kendi durumumdan bahsedeyim. Dediğim gibi emekliyim. Şimdilik bekar gideceğim. Hanım halen çalışıyor o belki seneye gelicek. Birde köpeğim var. (Alaska Kurdu. olan ona olacak. Klimanın altından çıkmaz heralde. ) Bu fikir oluştuğunda biçok yeri araştırdık ve Fethiye'yi uygun gördük. Daha önce Fethiye'nin otogarı dışında hiçbir yerini görmedim. Gezmedim. O yüzden bilmediğim bir yer. Umarım doğru karar vermişizdir. Maddi imkanlar yeterli sanırım ancak öyle istanbul'daki kiraları vermeyi pek düşünmüyorum.

8-10 gün sonra Fethiye'ye gidip ev tutmayı planlıyorum. Ev işini ayarladıktan sonra Mart ortasına kadar bu işi bitirmek istiyorum. Tabii Gitmeden önce fikirlerinizi almak isterim.

Fethiye'li arkadaşlara sormak istediğim daha çok şeyler var ama belki sizlerinde fikri olabilir diye birkaçını buradan sorayım.
    - Durumum nedeni ile (Şimdilik bekar ve köpekli ) Fethiye'de ev bulma problemi yaşar mıyım ?
    - Çalış plajının denizi kirlendi diyorlar. doğru mudur ? Hiç denize girilmiyecek gibi midir ? Eğer öyle ise Çalış'a yakın Foça Mah. evleri es geçeyim mi ?
    - Bazı semtlerin ilanında "Fethiye'nin nezih semtinde" (Ör: Akarca Mah. ) diye ibare geçiyor. Bunun harici yerler (Ör: Taşyaka Mah. ) çok köy yeri gibi midir ?
    - Kışları Fethiye nasıldır ? Bu Erasta AVM kışın kapanmıyordur heralde. değilmi?
    - Köyleri ile merkez uzaklığı nasıldır ? (Misal araba ile 10 dk. gibimidir ? ) Ör: Çiflik, Çamköy gibi yerlerdeki evleri tavsiye edermisiniz ?
    - Bir de ölüdeniz yolu üzerinde yeni yapılan Patlangıç Mah. Diye bir yer var. Buradaki evler ve kiralar çok uygun. ancak şehre ve denize uzaklığı hakkında bir bilgim yok. Bir nevi yeni yerleşim gibi duruyor. (İstanbul'un beylikdüzü gibi). Buradaki evleri önerir misiniz ?
    - Fethiye'de oto sanayi yada sanayi sitesi var mıdır ? Muhakkak vardır ancak sormak istediğim iyi bir tornacı, ECU işleri yapan, CNC tezgah ile çalışan yani bizim kafada olan ustalar dükkanlar var mıdır ?
    - Genel olarak "Abi Şu Mah. den ev tut gerisi hikaye" diyebileceğiniz nokta atışı yerleri var mıdır ? yada neresinden tutarsan tut. Heryere yakınlığı 5 dk. gibi midir ? (Ör: Semt/kira bakımından 1000 TL. ye 2+1 şu semtte, 1000 Tl.ye 4+1 yada dublex şu semtte gibi. Tercih 4+1. ama semt nasıl onun kıyaslaması )

Genel olarak aklıma gelenler bunlar. (Gerçi bir çoğu fethiye'yi bilenler için olmuş ama olsun. ) Dediğim gibi 8-10 gün sonra gidip kendim görecem ama gitmeden sizinde fikirlerinizi alırsam çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
    Herkese şimdiden teşekkürler.
    Saygılar,
    Metin.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, Fethiye'de İngilizlerin tersine göçü sonrasında ekonomi gittikçe zayıflamaya başladı. Eski tadı keyfi kalmadı. Özellikle bu kış dayanamayıp kapanan ya da el değiştiren çok sayıda ticarethane mevcut. Ev bulma konusunda sorun yaşayacağınızı pek sanmam.

Çalış plajı körfez yapısından ve deniz karakterinden ötürü bulanık ve kirli sayılabilecek seviyede ama denize girme durumunda bir problem bulunmamakta. Denizin dalgalı olması ve sörf okullarının aktifliği daha büyük problem. Civarda örnek gösterilebilecek seviyede koylar bulunduğundan çok da dert edilebilecek bir durum söz konusu değil.

Taşyaka Mahalesi olsun, Patlangıç olsun bence tercih edilecek yerler değil. Kiraların uygun olmasının elbette ki sebepleri var. Patlangıçta insan kalitesi biraz daha düşüktür. Taşyaka'da gerçekten Ölüdeniz yoluna doğu olan son toplu yerleşim alanı. Tepelik ve uzak. İmkan varsa Tuzla Mahallesi, Babataşı Mahallesi, Karagözler daha iyi bir tercih.

Sanayi sitesi mevcut ama çok da profesyonel değiller. CNC, torna işlerini yaptırabileceğinize dükkanlar arka sokaklarda teknecilerin olduğu sokağa doğru olan yerlerde var.

Çamköy gerçekten uzak bir yer. Merkeze yakın olma beklentiniz varsa düşünmeyin bile. Yazlık Çiftlik bölgesinde, Koca Çalış plajında. Zemini ve binalar pek de iyi değil ama uygun fiyata müstakil ya da ikiz villa keyfini yaşayabilirsiniz. Yeni yapıların da fiyatı dudak uçuklatacak seviyede. O bölgede Denizli egemenliği mevcut olup dedikodu bakımından sonu olmayan bir bölgedir

Rantın çok olduğu bir bölge. Yıllardır il olma mevzusu, Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlanınca düşürülen kat sayısı olsun gelecekte belediyenin el değiştirmesi durumunda akıbetinin muamma olacağı bir bölge anlamına geliyor.

Herşeye rağmen havası güzeldir, kış denen mevsim sadece iki ay. Şubat ayında hava güneşli oldu mu kısa kollularla dolaşılabilir. İnsanları kaba ama dar görüşlü değiller.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim önerim tası tarağı toplamadan evvel yerleşmek istediğiniz yere turist olarak gidin 5-10 gün kalın keşif yapın. Yaşamınızın devamında orada bulunmak sorun olmayacaksa kalıcı olarak yerleşin.

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah bu yazıyı yazmayı zamanı gelince bize de nasip etsin
    Hayırlı olsun
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 30 a aldım adam 31 dese almayacaktım.

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fethiyeyi bilmem de bende iki ay önce bodruma yerleştim iyiki gelmişim diyorum istanbuldan sonra buralarda yaşamak o kadar rahat ki, ev konusunda özellikle dikkat etmenizi önereceğim konu
    1- evin konumu özellikle kışın güneş alıp almadığına bakın
    2- bulmak biraz zordur ama izalasyonlu bir ev bakın

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 senedir fethiyede yazlığımız var.
    Darbe olana kadar ingilizlerin çok fazla yaşadığı, ingilizlerin işletme sahibi olduğu bir yerdi. Yanımızdaki sitede 22 hane var, 16sı ingiliz ve yaz kış yerleşik düzen yaşıyorlar-dı.
    Gün batımında çalış çok güzeldir tavsiye ederim. Çalışın denizi kirli değil,bulanık. İnsanlara kirli gelmesinin sebebi o. Dalgalı olduğu için dipteki kum-taş kalkıyor ve oturmadan yeni bir dalga geliyor. Körfezin yapısı yüzünden. Çalışın en ucunda "sat" diye bir beach club var. Kuş cenneti tarafında. Oranın suyu çok daha durgun olduğu için daha temiz duruyor. Çalışa giren cadde akşamları trafiğe kapanır sabah 6dan akşam 8e kadar falan açık kalır (Yaz mevsimi).
    Köyler araba yoksa çok gereksiz uzak. Toplu taşıma baya pahalı. Paspatur çalış 4tl. Gittim geldim deseniz 8tl.
    Yeni sahil yolu yaptılar. Kültür merkezinden(belediyenin arkası) çalış yönüne doğru sahilden gezi teknelerinin hizasından yürüyünce.Adliye-hastaneye gelmeden önce bp istasyonun orada bitiyor sahil yolu. Sahil yoluna paralel sokaklarda yeni yapılan evler var.O hizada da ev bakabilirsiniz
    Tavsiyem paspatur minibüslerinin geçtiği rotalara yakın yerlerde ev bulmanız. Zira onun harici yerler hem ulaşım hemde genel ihtiyaçlar açısından zor.
    Kocaçalış tarafında zeminin altı balçık olan yerler var. Bu yüzden kayan villalar vs var. Şebeke suyu baya kireçli.
    Bizim evde kuzine soba var. Haricinde klima var. Kış mevsimi yok gibi. Kuzine soba bile ısınmaya fazla fazla yetiyor. Öyle kalın montlar vs gereksiz. Şubat ayında denize giren ingiliz komşumuz var.

Şimdiden hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zihnen ve bedenen ne kadar yorgun olursaniz olun istanbul gibi buyulu bir sehirden uzak kalinca insan anliyor değerini.bence istanbul cevresi , şile , tekirdağ , yalova vb. yerlere yerleşin.güneyde saglik sorunu bile yasayabilirsiniz yazin sicaklardan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Yorumlar için herkese teşekkür ederim. Kusura bakmayın nete geç giriyorum. O yüzden yeni cevap yazabildim. Özellikle @aRSLaN ve @Ufuk arkadaşlar sağolsun baya bilgi paylaşmışlar. Hayırlı olsun diyenlere de teşekkürler.

Dediğiniz tavsiyeler uyacağım ve belirttiğiniz gibi özelliklerde yer bulmaya çalışacağım. Ancak naçizane kafa karıştı biraz. Gidip görmediğimiz için normaldir heralde. Bu yüzden bir kaç sorum daha olacak @aRSLaN ve @Ufuk arkadaşlara ;

- Bu çalış plajının arkasında kalan Foça mah. hakkında bir yorumunuz var mıdır ? Bu Foça Mah. fiyatlar biraz daha yüksek.Ancak bir kaç tane uygun fiyatlı yer bulunabiliyor. Öğrenmek istediğim Foça Mah.den de ev kiralanabilir mi ? Burası tamamen yazlık yer midir ? Fethiye merkeze çok uzakmıdır ? Misal gece saat 10:00'da buraya yada merkeze giden dolmuş bulamaz mıyız ? yada yürünür mü ? (Örnek : gece dominos tan sipariş versek gelir mi ? )
    - Merkez dediğiniz yer sanırım Cumhuriyet Mah. Misal Akarca Mah.sinden merkeze illa dolmuşla mı gidilir ? Yoksa yürünebilir mi ?
    - Bir de ulaşım biraz karışık sanırım. Bu Paspatur minibusleri nedir ? En merkezi yerlerden geçen minibüs hattımı dır ? Mesela İlanlarda "Dolmuş durağına yürüme mesafesinde" yazıyor. Bahsettiği bu paspatur minibusleri midir ? değilse diğerleri genel olarak son durak olarak merkeze gitmiyor mudur ?
    - Birde çok özel olmayacaksa ; sevgili @aRSLaN ve @Ufuk. sizler hangi Mah. de ikamet etmektesiniz ? (Valla yanınıza gelmeyecem . Kafamda fikir oluşması için sormaktayım. )
    Gibi kafa karışık sorular oluştu. Bu sorularıda cevaplarsanız çok sevinirim. Tabii En iyisi gidip bir kaç gün kalıp yerinde görmek olacaktır. Kısmetse onuda halledeceğim.
    Tekrardan teşekkürler.
    Saygılar,
    Metin.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacım önce sen git oraya bi havasını kokla bakalım bu yaşa gelmişsin elbet deneyim sahibisindir. Bir bak yaşayabilirmiyim burda diye kendine sor mekanı yeri görmeden yerleşme kararı almışsın burda ne yazarsa yazılsın anca fikir verir. Boşa sıkacak kurşunun olmadığını biliyorsun diye düşünüyorum.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fethiye de yaşamıyorum ancak yaşamak için baya araştırma yapmıştım

Köpek kabul eden ev bulmak zor iş onu bir kere baştan bilseniz iyi olur , köpek kabul eden ise +300 daha fazla kira istiyor

Onun dışında en mantıklı yer banada çalış olarak gelmişti
    Livestrong

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + olarak eklemek isterim yazın o akşam 19.00 ile 22.00 arası basan nemi gerçekten çok sıkıntı fethiye de o cins köpek için baya sorun olabilir
    Livestrong

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zihnen ve bedenen ne kadar yorgun olursaniz olun istanbul gibi buyulu bir sehirden uzak kalinca insan anliyor değerini.bence istanbul cevresi , şile , tekirdağ , yalova vb. yerlere yerleşin.güneyde saglik sorunu bile yasayabilirsiniz yazin sicaklardan
    O İstanbul'a ne kadar doyduğuna bağlı.

Babam 2000 yılında Fethiye'ye yerleşti. Adam 18 yılda 2 kere geldi İstanbul'a. Birinde kardeşi vefat etti, öbüründe bana kız istedik. Sen düşün

Fethiye'ye alışan bırak İstanbul'u Muğla'ya bile gitmek istemiyor

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı The_Crow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yorumlar için herkese teşekkür ederim. Kusura bakmayın nete geç giriyorum. O yüzden yeni cevap yazabildim. Özellikle @aRSLaN ve @Ufuk arkadaşlar sağolsun baya bilgi paylaşmışlar. Hayırlı olsun diyenlere de teşekkürler.

Dediğiniz tavsiyeler uyacağım ve belirttiğiniz gibi özelliklerde yer bulmaya çalışacağım. Ancak naçizane kafa karıştı biraz. Gidip görmediğimiz için normaldir heralde. Bu yüzden bir kaç sorum daha olacak @aRSLaN ve @Ufuk arkadaşlara ;

- Bu çalış plajının arkasında kalan Foça mah. hakkında bir yorumunuz var mıdır ? Bu Foça Mah. fiyatlar biraz daha yüksek.Ancak bir kaç tane uygun fiyatlı yer bulunabiliyor. Öğrenmek istediğim Foça Mah.den de ev kiralanabilir mi ? Burası tamamen yazlık yer midir ? Fethiye merkeze çok uzakmıdır ? Misal gece saat 10:00'da buraya yada merkeze giden dolmuş bulamaz mıyız ? yada yürünür mü ? (Örnek : gece dominos tan sipariş versek gelir mi ? )
    - Merkez dediğiniz yer sanırım Cumhuriyet Mah. Misal Akarca Mah.sinden merkeze illa dolmuşla mı gidilir ? Yoksa yürünebilir mi ?
    - Bir de ulaşım biraz karışık sanırım. Bu Paspatur minibusleri nedir ? En merkezi yerlerden geçen minibüs hattımı dır ? Mesela İlanlarda "Dolmuş durağına yürüme mesafesinde" yazıyor. Bahsettiği bu paspatur minibusleri midir ? değilse diğerleri genel olarak son durak olarak merkeze gitmiyor mudur ?
    - Birde çok özel olmayacaksa ; sevgili @aRSLaN ve @Ufuk. sizler hangi Mah. de ikamet etmektesiniz ? (Valla yanınıza gelmeyecem . Kafamda fikir oluşması için sormaktayım. )
    Gibi kafa karışık sorular oluştu. Bu sorularıda cevaplarsanız çok sevinirim. Tabii En iyisi gidip bir kaç gün kalıp yerinde görmek olacaktır. Kısmetse onuda halledeceğim.
    Tekrardan teşekkürler.
    Saygılar,
    Metin.
    Selamlar,

Çalış Plaj'ının en sonunda plajın hemen arkasında babamın İng. Mutfağı üzerine Rest.'ı var. Bazı geceler dükkanı planlanandan geç kapattığında dükkanın arkasındaki bahçede çadırda kalıyor. O derece güvenli.

Dediğiniz yer bakkal, çakkal, market konusunda dışarıyı aratmaz. Fethiye'ye yazları 01:0o'e kadar minibüs oluyor. Kışın daha erken bitiyor ama gene 20:00 - 21:00 saatlerine kadar mevcut. Çalış dolmuşları fiyatlarını ve seyahat süresini bilmiyorum. Araçla giderseniz ortalama 10 dk sürüyor.

Babam Fethiye merkezde oturuyor. Uygulama Oteli, Mc Donald's yürüyerek 4-5 dk.

Köpek muhtemel sorun çünkü babam köpeğine dükkanda bakıyor.

facia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu kararı alacak olsam yaşadığım yerde ki evimi kapatmadan 3 er ay belirlediğm lokasyonlarda ev kiralayıp nerenin kendime daha uygun olacağını görmek isterim.
    Everyday I ** Çapulling!!!

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı facia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu kararı alacak olsam yaşadığım yerde ki evimi kapatmadan 3 er ay belirlediğm lokasyonlarda ev kiralayıp nerenin kendime daha uygun olacağını görmek isterim.
    katılıyorum ama 3 ay bence fazla 1 er ay takılsa ak koyun kara koyun çıkar ortaya derim.
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

KARALOM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayatımda gördügüm en güzel balık hali taze balıkları ve cok güzel rakı sofrası olan bi avlusu vardı fethiyenin
    Tanrı kırbacıyız aman nedir bilmeyiz !

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    annem ablam abim orada yaşıyor abim ve ablam çiftlikte annem foça mh de foça mh min. kira 800 1000 tl her yer müstakil çiftlik tabi öyle değil birazdaha uzak olduğu için(fethiye merkeze 10km) daha nezih sakin bir bisiklet yada motorsiklet şart merkezi konum isterseniz foça sakin bir yer isterseniz çiftlik
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazın çalış ve çevresi dolu oluyor. Bizimde ev çalışta.
    Güvenlik konusu çok rahat. 15 senede hiçbir hırsızlık olayı duymadık.
    Fethiye halkının genelinden ötürü olsa gerek, biraz ağır kanlılar. Minibüscü bütün yolu 40la gider. Eve usta çağırırsın dediği saatte asla gelmez. Rahat insanlar. Yeşil yandıktan 10sn sonra falan reaksiyon gösterirler.
    Foçadan ev tutulur. Güzeldir. Oturmaya en uygun yerlerdendir. Foça mahallesininde denize anayola uzak kısımları var tahminimce uzak olanlar biraz daha kiralar düşük. Gidince bakarsınız.
    Çalış'tan Fethiye merkeze(paspatur çarşının oraya) kışın saat 10da minibüs olmaz.Yazın 1'e kadar rahat minibüs olur hatta yer bile olmaz ayakta gidersiniz. Yürüyerek 45dk falan sürer en az. Araç şart. Yada en azından ufak bir motor vs.

Paspatur minibüsü, merkeze giden minibüs. Kadıköy gibi düşünün. Belediye, feski, dükkanlar vs oradadır. Paspatur çarşının adı. En son durak zaten. Kadıköy minibüsü gibi yani.Fethiyenin her yerine giden minibüsler otobüsler oradan kalkar. Foça mahallesinde devlet hastanesi, adliye, kipa, 2 tane migros, şok ve haftada 2 gün pazar kurulduğu için rahattır.

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhabalar..bende doğma büyüme marmarisliyim fethiye bize 100 km uzaklıkta ama yılda 1-2 defa gitmişliğimiz oluyor..aslında herne kadar muğlanın ilçesi olsada fethiye nüfus ve yüz ölçümü bakımından muğladan büyüktür..hatta zaman zaman baş kaldırları oluyor il olmak istiyoruz diye..ev olayına gelirsek çok katlı bir yerleşim yoktur daha çok müstakil yada 2-3 daireli küçük apartmanlar halindedir.eğer hayvan besliyorsanız müstakil bi ev kiralamanız daha iyi olucaktır ama ektra +500 e kadar kirayı göze almanız gerekir..merkezde daha çok turizm ağırlıklı bir yapılaşma,merkezden bi yarım saatlik mesafede ise tarım hayvancılık vardır...sanayi olarak idare eder en azından sizin ihtiyacınızın veya aracınızın temel parçalarını bulabilirsiniz..ulaşımı zor değildir istediğiniz köye veya plaja maksimum 1 saatlik arayla dolmuşlar vardır,+büyükşehirin belediye araçlarıda mevcut..ama yinede ayağınızı yerden kesicek bi aracınızın bulunması gerekli..benim de arkadaşların belirttiği gibi yerleşmeden önce 1 aylık gibi kısa bir tatil bu sürede bölgeyi ve insanları daha rahat tanıyabilirsinz..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler