User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: en saglam toyota eski kasa olan*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz eski corollaya sağlam derken şasisine demiyorduk ki. Motor, yürüyen aksam gibi parçalarının 50 60bin kmde dağılıp gitmemesine diyorduk.
    Bunun yanında eski corollalar, civicler, bmwler, mercedesler vs yenilerinden GÜZEL diyorum. Şasileri daha güvenli, ya da ezilme bölgeleri yok demiyorum.
    Bir aracın sadece daha güvenli olması onu daha iyi bir araç yapmaz. İyi araç bir bütündür, ve ben eski model araçları ve düşük ağırlıklarını çok seviyorum, çünkü herhangi bir panik durumda çok çok daha rahat kontrol altına alınabiliyorlar, ve bu da zaten kaza yapma olasılığını düşürüyor. Yeni araçlar hem ağır hem de güçsüz, üstelik otomatik ve espleri falan var, bir kere kontrol dışı kaydığında gidip patlıyorsunuz bir yere. Ben kaza yaptıktan sonra beni korumasındansa hiç kaza yapmamak daha iyi bence.
    Yeni araçların neyi gelişti peki? Frenleri ve aydınlatma grupları. Ayrıca sürüş artık zevksiz bir hale geldiği için içeriye ekran mekran oyuncak koyuyorlar. Millette seviyor. E adamlar da kar odaklı büyük firma, mecbur çoğunluğun istediği oluyor. Tvr, noble, lotus gibi hala safkan araç üreten üreticiler batıp gidiyor. Niye? -abi ekran bile yoke yeaaaa...
    bunları yazarken ciddi misiniz?
    yeni model araçlar çok ağır ve güçsüz değil 1.0 tsi motor bile 0-100ü 10 saniyenin altında

ESP'nin de işe yaramadığını yazmışsınız test izlemiyorsunuz galiba

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şase olarak zayıftır.Ama yürüyen ve motor aksamı taş gibidir. Şahsen bu araç kadar sorunsuz,problem çıkarmayan bir araç daha görmedim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyide arabada sorun çıkartabilecek bişey yokki zaten

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun çıkarması için nelerin olması gerekiyor?

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Juggernaut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun çıkarması için nelerin olması gerekiyor?
    Tek tek saymamı istemiyosun galiba abi arabanın gaz kelebeği bile telli

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide arabada sorun çıkartabilecek bişey yokki zaten
    bu da çok doğru

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leon45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni model araçlar çok ağır ve güçsüz değil 1.0 tsi motor bile 0-100ü 10 saniyenin altında

0-100 10 saniyenin altında evet. Aynı zamanda turbo ama
    Eskilerde civic vti'a parası yetmeyen abilerimiz 1.4 civiclerini turbolardı. Herkes apaçi derdi 1.4 motora turbo mu olur diye. Şimdi herkes tsi hastası.
    Neyse zaman değişiyor tabi.
    Eşit hacimlere bakalım, mesela delta integrale ve 2.0 turbo motoruna. Mazda 323 gtr ve 1.8 turbo 210hplik makinasına. S2 quattroya. Gibi.
    Tabi işin içinde egzoz emisyonları vs var, biliyorum. Neyse konumuz yeni motorların teoride daha verimli olması değil. Çünkü kağıt üstünde daha verimli olsalar da gerçek hayatta elektronik gaz kelebekleri, ateşleme bobinleri, değişken subap zamanlayıcıları dpfleri vs gibi sürekli arıza çıkaran parçaları bolca. Bunlar da bakım masraflarını artırıp 100kmdeki o 1 ltlik tüketim farkını zaten egale ediyor.
    Olay ağırlık. Hafif araçlar daha rahat kontrol edilir. Bu yüzden yarış araçları, f1inden btccsine rallisinden dtmine hafiftir. Bugün 1.2 motorlu toyota chr eskinin 2.0lt motorlu carinasıyla aynı ağırlıkta. Polo zaten golf4ten büyük oldu.
    Sürüş asistanları ise hız limitleri dahilinde mükemmel kondüsyonlarda işe yarıyor. Yani mesela asfalt tam kuruysa, ya da tam ıslaksa, ya da hep karlıysa, hız liöitleri dahilinde. Kuru zeminde viraja girince virajda bir anda su olursa durduk yere daha da tehlikeli hale geliyorlar, ki yüksek hızlarda da sorun.
    Bu yüzden mesela f1de sürüş yardımcıları vardır, ama rallide yoktur. Zemin sürekli değişir çünkü. Tıpkı bizim araç kullandığımız şehirler gibi. Kupkuru yaz günü virajda kum olması gibi.
    Düşük ağırlık+canlı atmosferik bir motor = fun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek tek saymamı istemiyosun galiba abi arabanın gaz kelebeği bile telli
    zaten ruh o telde
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip arabaların kullanıcı profili oturupta bu videoları işlemeyeceği için çok birşey değişmeyecek.

Tamam yeni arabalar güvenli teknolojik çevre dostu vs vs ama ruhsuzlar malesef

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dedikleriniz 100de 100 doğru olmayabilir. Euroncap bir test yaptırmak 100 bine yakın para. Ford bu testlerin 100 de 100 nü yaptırıyor. Honda yüzde 60 mesela ,fiat korktuğu için euroncap çok zor girer.
    Honda göçük sorunu yol testi vs testleri tam yaptırmadığı için ortaya çıktı. Yeni ara güvenli diye bir kaide yok.
    Hyundai 9 takla atan arabada air bag açılmadığı için şikayet edilen davada haklı çıktı mesela,

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0-100 10 saniyenin altında evet. Aynı zamanda turbo ama
    Eskilerde civic vti'a parası yetmeyen abilerimiz 1.4 civiclerini turbolardı. Herkes apaçi derdi 1.4 motora turbo mu olur diye. Şimdi herkes tsi hastası.
    Neyse zaman değişiyor tabi.
    Eşit hacimlere bakalım, mesela delta integrale ve 2.0 turbo motoruna. Mazda 323 gtr ve 1.8 turbo 210hplik makinasına. S2 quattroya. Gibi.
    Tabi işin içinde egzoz emisyonları vs var, biliyorum. Neyse konumuz yeni motorların teoride daha verimli olması değil. Çünkü kağıt üstünde daha verimli olsalar da gerçek hayatta elektronik gaz kelebekleri, ateşleme bobinleri, değişken subap zamanlayıcıları dpfleri vs gibi sürekli arıza çıkaran parçaları bolca. Bunlar da bakım masraflarını artırıp 100kmdeki o 1 ltlik tüketim farkını zaten egale ediyor.
    Olay ağırlık. Hafif araçlar daha rahat kontrol edilir. Bu yüzden yarış araçları, f1inden btccsine rallisinden dtmine hafiftir. Bugün 1.2 motorlu toyota chr eskinin 2.0lt motorlu carinasıyla aynı ağırlıkta. Polo zaten golf4ten büyük oldu.
    Sürüş asistanları ise hız limitleri dahilinde mükemmel kondüsyonlarda işe yarıyor. Yani mesela asfalt tam kuruysa, ya da tam ıslaksa, ya da hep karlıysa, hız liöitleri dahilinde. Kuru zeminde viraja girince virajda bir anda su olursa durduk yere daha da tehlikeli hale geliyorlar, ki yüksek hızlarda da sorun.
    Bu yüzden mesela f1de sürüş yardımcıları vardır, ama rallide yoktur. Zemin sürekli değişir çünkü. Tıpkı bizim araç kullandığımız şehirler gibi. Kupkuru yaz günü virajda kum olması gibi.
    Düşük ağırlık+canlı atmosferik bir motor = fun.
    dediğiniz gibi zaman değişiyor, bazı ülkeler 2025 yılından itibaren benzin ve dizel araçları yasaklayacağını konuşuyorken ülkemizde halen bu konular konuşuluyor, üzücü bi durum

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediğiniz gibi zaman değişiyor, bazı ülkeler 2025 yılından itibaren benzin ve dizel araçları yasaklayacağını konuşuyorken ülkemizde halen bu konular konuşuluyor, üzücü bi durum
    Siz yeni bir elektrikli araç üretmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz?
    Bataryaları üretilirken kullanılan nikelin kobaltın lityumun ne gibi madenlerde ne şekilde çıkartıldığını,
    Koca koca dizel maden kamyonlarının transformers gibi ekskavatörlerin çalıştığını,
    Demir gibi basit bir metalik cevherle hiç bir alakası olmadığını, leech padinden adrsine tamamen bambaşka zararlar verdiğini,
    Bu çıkan madenin dizel tırlarla limanlara gidip koca koca grostonluk gemilerle genelde çine gittiğini,
    Burada batarya haline gelip yine tırla grostonluk şeyle yine kıtalar değiştirdiğini, sonrasında otomobile takılıp yine kıtalar değiştirdiğini, ve bataryaların bu şekilde üretilip tekrar tekrar değişmesi gerektiğini?
    Gerizekalı elektrikli araçlar zaten daha üretilirken dünyayı dolaşıyor. Ben benzinli araç alsam o yolu yapamam mesela.
    Üstüne hafiflik sebebiyle dandik üretilen aracın kendisi var, bataryasını motorunu geçtim. Bu da çöp olacak, bunun da yenilenmesi gerekecek.
    Siz hiç 150bin kmde tesla gördünüz mü?
    Fakat bu sırada 200binde olan 93 model bir corolla bir yüz bin km daha yapacak en az. Üstüne totalde 3kg gelen piston segman ve yatakları değiştirirsek bir 300bin daha.
    Bu sırada herkes güneş paneliyle elektrik üretmiyor. Her yerde termik ya da nükleer santral var. Ve bu bence deniz dibinden petrol çıkarmaktan daha fena.
    Şimdi tekrar soruyorum, hangi araç daha çevreci?
    Bir kere üretilip 500bin giden mi, 50binde bir batarya değiştirip kendisi 150bin giden mi?
    Dizel ve benzinli araçları yasaklamak kısmına da inanmayın. Şüpheyle yaklaşın. Olay güç transferi.
    Yoksa dünyada hala o kadar gemi uçak tır lokomotif iş makinesi termik santral maden varken, bizim şahsi araçlarımızın tükettiği fosil yakıttan ne olacak. Ben hayatım boyunca belki bir milyon km yapacağım. Ben benzin almayınca dünya mı kurtulacak? Adamlar uzaya tesla koymak için saniyede 15 metreküp yakıt harcadılar ya. 15 metreküp yakıtı ben ne kadar zamanda harcıyorum. Her füze denemesinde adamlar bir saniyede yakıyor.
    Bunu yapanlar da space x. Tesla. Elon musk.
    Üzücü bir durum cidden, genel trende kapılıp gitmek.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok ağır ve güçsüz değil mi ? Honda gibi bir kuruluş yıl 2018 olmus hala 1.6 atmosferik motor uretıyor.Sımdı o motor o kasayı ceker mı cekmez mı ?.

10 sanıye altında demişsiniz.benım 20 yaşındaki arabam 10 sn de cıkıyor 100 km/h'ye ? Hemde sene 1997 de yapılmıs,o nasıl olacak.Ki bundan daha iyi olanlarıda bolca var,sadece ornek verdım.

Eskılerın guzellıgıyle yenılerı kıyaslamak mantıksız.Yenı otomobiller için söylenecek tek cümle,kullanımı sadece rahat bir o kadar da hissiz metal topluluğu.İşin kaza kısmını da düşünmek lazım elbette,metal yorgunluğu vs olayları giriyor devre de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler